Sada je: ned 05 svi, 2024 3:35 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
 ASOIAF kanon? 
Autor/ica Poruka
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
 ASOIAF kanon?
Huh, zakon tema, ne? :zubo:

Naime, čitam najnoviji članak na Winter Is Coming blogu/stranici i zapelo mi za oko ovo pitanje, pa reko da vidim šta ljudstvo i vjerno čitateljstvo misli o ovom pitanju...

Kopirat ću ovdje onaj uvodni dio bez spoilera koji daje uvod u tu (ajmo je nazvati) problematiku.

Winter Is Coming je napisao/la:
Something became evident the first time I read the leaked pilot script almost two years ago now (wow, time flies), and that is that David Benioff and D. B. Weiss were not shy about inventing new scenes for this adaptation. Since then, we’ve heard of a number of scenes that will be added to the series.

Now some of these scenes are not strictly new. They may have been hinted at or mentioned in the books, but not shown. The TV series is not bound by the Point-Of-View restrictions that George R. R. Martin has in his writing, and as a result can show us things we only hear about in the books. That being said, many scenes are completely new and differ from the book’s version. Also, new characters have been created and have seemingly been given story lines to carry.

This raises some interesting questions. Are these new scenes necessary? How will they affect the story? Should we consider these scenes canon? Join us after the jump as we break down some of the new scenes (major spoiler alert!) and discuss what it means for the series.


Dakle, nove scene... novi likovi... šta mislite o tome? Jasno mi je da treba radi drugačijeg medija i drugačijeg načina pričanja priče ubaciti neke nove scene i to je OK manje više, ako ne bude pretjerivanja pak. No novi likovi, jesu li zaista neophodni?

Link na cijeli članak sa spoilerima:
http://winter-is-coming.net/2010/11/as- ... ew-scenes/

_________________
slika


čet 11 stu, 2010 1:54 am
Profil Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: ASOIAF kanon?
uh, već sam se uplašila da će ovo bit tema u stilu "kad je bila bitka za kraljev grudobran, nije pisalo da je Pas poljubio Sansu, a kasnije se ona sjeća poljupca... Martin krši kanon!!!" :lol:

anyway... ma ne smeta mi što dodaju nove scene i nove likove...

ionak serija neće valjat jer su uništili Cersei :whatever:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


čet 11 stu, 2010 2:00 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: ASOIAF kanon?
Znamo da priča nikad nije ista kad se adaptira s romana.
Najbliži scenarij koji sam vidjela da slijedi knjigu je Harry Potter i kamen mudraca...

Ako misle da će serija biti bolja s tim scenama, u redu je...
Vidit ćemo.

Mislim da su potrebne kako bi oni koji nisu čitali romane shvatili o čemu se radi...

_________________
It is smaller on the outside!


pet 12 stu, 2010 6:29 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: ASOIAF kanon?
Mimi Sky je napisao/la:
Najbliži scenarij koji sam vidjela da slijedi knjigu je Harry Potter i kamen mudraca...

Watchmen.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 13 stu, 2010 3:23 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: ASOIAF kanon?
Sad ću raditi korak iznad onog kaj je Trap napravio u drugom topiku, reciklirati svoje postove :)

Teško da se toliko opsežne knjige mogu prenijeti na ekran bez prilagođavanja, pojednostavljivanja i izlaskom iz POV perspektive, i da neka unutarnja stanja ne izgovaraju likovi unutar sebe već to u ekranizaciji kažu drugi, i to je sve okej i više mi dođe kao nadopunjavanje priče s novim medijem nego nekakvo kršenje kanona.

No nikako mi nije jasno zašto se direktno išlo mijenjati da neke stvari budu SUPROTNE – recimo Sam je/nije pustio gavrane. Ili da je u seriji Robb htio udariti Lannistere na jug, a u knjizi krenuti osloboditi sjever. Kad smo na Liburnikonu igrali „Sraz Kraljeva“, jedino pitanje oko kojeg smo u timu dvojili je bilo čiji je Dario – ja sam odlučno tvrdio da je Second Son, a kolega da je Stormcrow. I obojica smo bili u pravu - Dario je u seriji Second Son, a u knjizi Stormcrow. Kako to složiti u kviz koji se temelji i na knjigama i na seriji?

Također, po tim razlikama bi se dalo filtrirati što je, a što nije bitno za globalnu priči, tj. koji su elementi ubačeni tek da bi se dobilo na količini sadržaja.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 04 pro, 2013 1:18 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: ASOIAF kanon?
Mene te plačeničke skupine zbunjuju baš zbog serije i knjige ali zato jer ih ima barem nekoliko ..naprimjer imaš i Golden Company i Windblown-e na Essos-u a svi od tih skupina sudjeluju u bitnim djelovima radnje 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 04 pro, 2013 3:06 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: ASOIAF kanon?
Da, ima puno plaćeničkih skupina i teško ih je popamtiti, ali nije mi jasno kakve to veze ima s kanonom?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 07 pro, 2013 4:55 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: ASOIAF kanon?
Ma i nema , samo san odgovara na prtljanje sa Daariom jer je i bez promijena kanona dovoljno plaćenika za zbunit se a s promijenama u seriji su stvari još i lošije :|

_________________
Surviving the new decade


sub 07 pro, 2013 8:03 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan