Sada je: čet 18 tra, 2024 9:05 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Ples sa zmajevima 
Autor/ica Poruka
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: U iščekivanju Plesa sa zmajevima
slika

hihihihihihi...

_________________
It is smaller on the outside!


sri 13 srp, 2011 8:52 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: U iščekivanju Plesa sa zmajevima
Prvi dio hrvatskog izdanja je već u prodaji, ako nekoga zanima.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


ned 24 srp, 2011 11:47 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: U iščekivanju Plesa sa zmajevima
Mir'Na Riker je napisao/la:
Prvi dio hrvatskog izdanja je već u prodaji, ako nekoga zanima.

Jup, i dijele majice uz knjigu! 8)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 10 kol, 2011 11:30 am
Profil ICQ Web stranica
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: U iščekivanju Plesa sa zmajevima
Sama knjiga nije dovoljno dobra ili? :zubo:

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 10 kol, 2011 11:59 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: U iščekivanju Plesa sa zmajevima
Mir'Na Riker je napisao/la:
Sama knjiga nije dovoljno dobra ili? :zubo:

Mislim da su pokušali prikriti činjenicu da čitava knjiga na engleskom dođe manje nego pola na hrvatskom.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 10 kol, 2011 12:00 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ples sa zmajevima
I šta, šest stranica nabrijavanja, na kraju niko ništ? :|


sub 01 ruj, 2012 3:23 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Ples sa zmajevima
Paaaaaaa... nakon 6 stranica nabrijavanja... plus jedno 6 godina čekanja te knjige... moram priznat da nisam oduševljena... :|

Razvodnio mi se martin skroz :whatever:

Daleko od toga da mi je knjiga loša, ali ako ju idem usporedit s recimo prvom knjigom, u kojoj se u prvih 300 strana dogodilo više nego u 1000 strana ove knjižurine... baš mi je nekako meh :cry:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sub 01 ruj, 2012 7:05 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ples sa zmajevima
:zgrožen: BLASPHEMY

Si ti pobenavila? Ovo je L-U-D-N-I-C-A :yahoo:

I onak pročitam, i piše kraj prve knjige. :evilwait: Tražim tražim, nema druge knjige na hr. I sad čitam del 2 na engleskom. Najduža knjižurina dosad i faking kompleksna. Pogotovo jer cca 2/3 idu paralelno sa Gozbom vrana. OOOOGROMNA RADNJA.

Dejanira se ohladila. :lol: Ja evo nekih dva mjeseca mašinam ASOIAF pa sam zagrijan i sve mi je bed približit se kraju jer ću onda ko Dejanira se ohladit i čekat i čekat i čekat.

Natipkam ful dojmove dok odradim knjižurinu do kraja. Al ovo je orgazmično. :mrgreen:
__________________

I da, šta u tih 300 stranica se TOLIKO dogodilo u Igri prijestolja? :scratch: Mislim, ja imam pdf, al pretpostavljam da je to oko trećine knjige. U prvoj trećini GoT šta... gozba u Oštrozimlju, Jon i Tyrion odu na Zid, Nymeria napadne Joffa, Dany se uda. Neš ti uzbuđenja. To je samo uvod. Dude Dejanira. Najveća zagovarateljica ovog podforuma a sad pere ruke. [-( I am dissapoint.


sub 01 ruj, 2012 8:24 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Ples sa zmajevima
A znam, razočarana sam i ja xD Martinom :D

Ok, možda se nije više dogodilo u GoT-u, ali... Valjda je meni bilo zanimljivije... :neznam:

Jebemu, sljedeća knjiga koju bi martin trebao napisat je kuharica, isuse bože, valjda je na svakoj jebenoj stranici pisao šta je ko jeo :whatever: Ono, jebe mi se s čim je Jon Snow prekinuo svaki jebeni post ](*,)

A da ne spominjem onu danny i milijun "ali ja sam samo mlada djevojka, aaaah" sranja :whatever:

neke stvari je tolko puta iznova napisao da mi je doslo da prestanem čitat :whatever: hej, ono, i nakon prvih 18 milijuna puta sam shvatila da neće bit dovoljno hrane na zidu kad dođu divljaci :whatever: ne moraš mi to još koji put ponovit :whatever:

S hrpom likova koje sam jedva čekala (npr. victarion) se nije apsolutno ništa dogodilo ](*,)

neki likovi su me totalno razočarali (ajme, Quentin, ono, jesi mogao bit više lame :cry: )

valjda sam previše očekivala... valjda sam se navikla na martina, pa me više neke stvari koje su me prije iznenađivale i obarale s nogu sad uopće ne diraju... :neznam:

Knjiga mi je dobra, neću reć da nije... Al bila bi još bolja da je jedno 300 strana kraća... Jednostavno mi je u usporedbi s ostalim knjigama... meh :|

Jedini plus joj je Ramsay Bolton, aaaaaaaaaa zaljubljena sam :inlove: :inlove: :inlove: Moj novi najdraži lik :inlove: Frajer je tolko odvratan i poremećen da ga moraš volit :inlove:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


ned 02 ruj, 2012 3:17 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ples sa zmajevima
Phew, pročito sam i srećom nisi ništa spojlala. Damn, još čak 400 stranica mi preostalo :shock: . That's a lot of F-words miledi. :lol:

Ramsay Bolton :evil: Tog lika bi ja odero, malo da proba svoju terapiju. Roose mi je bolji lik, onako hladnokrvan zbog svojih pijavica. Ramsay, hm, ajde može ponijeti titulu najsadističkijeg (jel sam dobro natipko tu riječ?) lika u knjizi. Nije kao Gorostas da siluje i sakati kao razbibrigu, nije kao Škakljač kojemu je mučenje posao, nije kao Joffrey da se na taj način dokazuje. Ramsayu je mučenje, sakaćenje i psihičko slamanje povrh svega raison d'etre; to je Roose objasnio Theonu kako ga je mater na to od malih nogu nabrkala. Još se cijelo vrijeme od malena družio s Vonjem koji po priči nije bio toliko loš momak, samo je zaudarao, al Ramsay je sve pokupio najlošije traume od svoje silovane matere, svu hladnokrvnost svog ćaće i sav ološ Strahotvrđe i na taj način postao legitimni nasljednik Sjevera. Lik kojeg se voli mrziti.

Tj. ako ga Stannis ne slomi. Do tu sam stao. Stannis je krenuo iz Humkograda prema Oštrozimlju. Nemoj spojlat. :shock:


ned 02 ruj, 2012 4:03 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Ples sa zmajevima
Miki je napisao/la:
That's a lot of F-words miledi. :lol:


Pardon my french :oops:

Frustrirana sam čovječe, ono ej, čekam tu knjigu 5-6 godina i onda me lagano razočara xD Vjerojatno mi ne bi bila loša da sam čitala kao ti, sve odjednom, al ovako, kad sam zadnji put čitala martina prije nekoliko godina, pol likova uopće nisam znala ko su 8-[ plus, očekivala sam spektakl... dobila sam kuharicu :| pretjerao je s kompliciranjem i onda imaš milijardu likova i zapleteš se u njihovu povijest i karakterizaciju i dobiješ cijelo poglavlje u kojem se ne dogodi apsolutno... ništa ](*,)

Uglavnom, knjiga nije loša, daleko od toga, i kompleksna je i zanimljiva je i pročitat ću i ostale (čujem da će ipak bit 8, a ne 7), ali jednostavno me nije oduševila... Jebga, Martin je shvatio da mu to donosi novce, sad ide na kvantitetu više neg na kvalitetu :|

Miki je napisao/la:
Lik kojeg se voli mrziti.

Tj. ako ga Stannis ne slomi. Do tu sam stao. Stannis je krenuo iz Humkograda prema Oštrozimlju. Nemoj spojlat. :shock:


Ma samo lik kojeg se voli :inlove:

I šutim ko zalivena :-#

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


pon 03 ruj, 2012 11:44 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ples sa zmajevima
I pročitano :smrc: . Slijedi čekanje, sijedenje i starenje. Seriju neću gledati nagodinu jer previše odstupa od knjiga, a i pretpostavljam da će biti još više golotinje jer jebo priču, daj cicojke.

Harrr od kud da krenem.

Ajmo na Sjever prvo.

Morao sam se podsjetiti sa pričom oko VONJa, i posve mi je izmaklo iz sjećanja da se pravi Vonj nije uopće pojavio u drugoj knjizi, već da je Ramsay preuzeo njegov identitet prilikom opsade Oštrozimlja, a da mi sad u petoj knjizi to bio psihički slomljen, izmučen i osakaćen nestali nasljednik Željeznih otoka Theon Greyjoy. :shock: Čitajući prve ulomke sa njime, nisam uopće skužio da bi to bio on, jer ga je Ramsay toliko slomio da je Theon sam sebe uvjerio kako je zaključao onu bogatu udovicu u toranj, pa si je jadnica pojela prste. U neku ruku mu je GRRMartin dao Sansinu ulogu u ovoj knjizi u smislu uplašenog lika koji zbog straha od kažnjavanja postao presumnjičav prema svakome osim prema vlastitom kažnjavatelju. Samo kod Sanse je bilo prisilno skidanje i šamaranje u igri, kod Theona je otkidanje prstiju, lomljenje zubiju, kidanje kože. Stockholmski sindrom na kvadrat. :shock:

E sad Ramsay je napravio zgodnu farsu pred svima oženivši navodnu Aryu, pred kraljem Tommenom jedina legitimna nasljednica Oštrozimlja, jer su svi ostali nasljednici proglašeni nestalima ili mrtvima. To mi zapravo nije bilo, ni još uvijek nije jasno, zašto se Jayne Poole predstavlja kao Arya? U prvoj knjizi je bila Sansina frendica s kojom je jela kolače od limuna i maštala o hrabrim vitezovima, no nakon Eddardova smaknuća ona nestaje sve do četvrte knjige kada ju Jamie vidi prilikom povratka u Grudobran i kaže ''meh, baš me briga, nije to Arya''. Netko ju je morao nabrkati ili joj priprijetiti da ode na Sjever i uda se pod tuđim imenom. Nitko od velikih igrača nije upamtio tko je Arya i to je Ramsay itekako dobro iskoristio, oženio ju, postao Tommenov nasljednik na Sjeveru, a Jayne leži gola u kutu pod dekama, psi joj izgrizli cice. Ramsay i dalje po svom. :shock: Dejanira, viš kakve ti likove lajkaš. :lol:

Uglavnom Theon i Jayne pobjegnu na kraju nakon što su one ''peračice''/kurve pobile pola važnih Ramsayevih ljudi, ali se nisu same probile do nadirućeg Stannisa.

Stannis pak i Asha - Asha je nestala nakon odabira Eurona za kralja Željeznih otoka, sakrila se u Dubokogajskom Humku, odande je istjerali i zarobili Stannisovi ljudi u savezu sa planinskim klanovima koje je predložio Jon. Dobra pobjeda, no kasnije se ispostavilo da su napravili grešku što su krenuli kroz Vučju šumu prema Oštrozimlju jer su devetnaest dana bili na tri dana od cilja. Toliko ih je snijeg usporio. Glad, smrzavanje, smrt. Kasnije do Jona dolazi vijest da ih je Ramsay sve potamanio. Je li istina, doznat ćemo za par godina kad izađe nova knjiga. :(

ZID - najviše ima Jonovih poglavlja, ali ne toliko neke uzbudljive radnje koliko postupno nagomilanih tenzija. Prvo Stannis ga tlači sa titulom Jona Starka, gospodara Oštrozimlja, potom ga neposredno uvlači u rat sa savjetovanjem oko klanova, potom mu Melisandre sere oko svojih vizija i Arye, no ispostavilo se da je to Karstarkova mala koja bježi, no na kraju hej evo ipak lažna Arya, ali to Jon ne zna. Dođe i Stannisova žena, ona se počne isto forsat sa svojim prohtjevima. Pa još divljaci i divovi preko Zida. Wun Wun je fora ime, i još doznajemo da su divovi biljojedi, mada mi to nema smisla da tako ogromna stvorenja žive na snijegu i jedu ono malo vegetacije što može opstati na tako dalekom sjeveru. Jonova briga oko divljaka nije zbog neke solidarnosti ili empatije, već je sam rekao, bolje da su živi kod njega, nego da se posmrzavaju i uskrsnu kao zombiji i kao takvi krenu na njega. Sve mu se obilo o glavu kad ga na kraju izbodu. :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen: To be continued...

Melisandre je čak dobila jedno svoje poglavlje u kojem doznajemo da je cloakala Mancea kao Čegrtaljku i kao takvog ga poslala po Aryu (valjda Jayne). Ramsayevo pismo kaže da nije uspio, je li to istina, opet čekaj iduću knjigu. :evil:

U četvrtoj knjizi u Grudobranu dobe obavijest da je Stannisov namjesnik ubijen u Bijeloj Luci, no Wyman Manderly, taj fora debeli knez, je dobro odigrao svoje karte. Odglumio je smrt Davosa, samo da zadovolji Freyeve, koji su faking posvuda :omgy: Sjever će pamtiti Krvavo vjenčanje, ali dok god Freyevi imaju potporu krune, nitko ih ne smije dirati. Uglavnom Davos je poslan na neki otok ljudoždera da pronađe Rickona, Kudrova i Oshu i na taj način razotkrije lažnu Aryu i još na taj način pridobije Bijelu Luku za Stannisa. Međutim, ako je Stannis na drugoj strani Sjevera doista ubijen, uzalud mu trud, barem što se tiče potpore tom kralju. To be continued...

A s druge strane Zida pak Bran sa svojom ekipom u pratnji Hladnorukog dođe do Trooke vrane, ali ne prije nego što se suočio sa Bijelim hodačima. Mislio sam da će biti objašnjeno tko i što je Hladnoruki, ali ništa. Očakivao sam da je to Benjen Stark, nestao još u prvoj knjizi, ali ni traga ni glasa tom čovjeku. :shock:

Uglavnom, Bran i ekipa dođu u neku čarolijom zaštićenu špilju u koju vajtvokersi ne mogu ući, tamo su davno zaboravljna Djeca šume, ili kako sami sebe nazivaju Pjevači zemlje. Po opisu zamišljam ih kao Minimoye, iz Arthur i zemlja Minimoya. :lol: I sad sretne nekog lika zapetljanog u korijenje, Bran će biti isto jedan takav. Najepskija scena vjerojatno u svim knjigama - kad Bran istražuje špilje u Hodorovoj koži, uđe u neke odaje gdje još nije bio i pronađe još tih Djece drveća kako sjede upetljani u korijenje usud-drva, i spavaju. To mi je onak WOOOOW. :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen: :zgrožen: :hail: :hail: A zašto? Svo korijenje usud-drva je povezano i dolazi do tih odaja, i do tih stolica/prijestolja, te se povezuje sa onim koji sjedi na tim prijestoljima, te na taj način vide što se događa vani, ali i vide prošlost. Dakle, Bran će znati sve tajne prošlosti, i sva događanja sadašnjosti, a možda i natruhe budućnosti, ali za uzvrat mora sjediti u dubini zemlje, zaboravljen i zakopan, korijenje će izrasti kroz njega, plijesan će ga prekriti, gljive rasti na njemu. I sudeći prema stavu i umoru Vidovnjaka, te onih usnulih Pjevača zemlje, jaaako dugo. Tisućama godina. Dakle svo znanje u zamjenu za truljenje pod zemljom. Holy shit. :omgy:

A prava Arya je na pravom mjestu, barem što se tiče njezinih promjena identiteta, jer od druge knjige stalno se predstavlja kao netko drugi, i sad u Crno-bijeloj kući napokon dolazi do svog cilja. Postaje oružje Boga-s-mnogim-licima. I to kako. Svi oni ljudi koji dolaze na molitvu i da umru u toj kući, na kraju im se odrežu lica i nalijepe na ubojice. A Arya je jedna od njih. :shock: Very nice. Mada ju još uvijek muči njezina ''molitva'' koga bi ona najradije ubila - Meryna, Ilyna, Cersei, Gorostasa. U snovima se povezuje s Nymerijom koja eto ima svoj čopor i harači duž Trozupca.

A jesam se raspiso, a još ni pola radnje nisam probavio. :whatever:

Najveći naglasak je ipak bio s druge strane svijeta, u Zaljevu robova. Moram priznati da se nisam najbolje snašao sa likovima tamo, jer ovi svi sa Ghisovskim imenima zvuče isto - Reznak mo Reznak, Hazzan zo Yizzs....maaaa već sam zaboravio kak se zvao Danyin muž. Hizdar zo Loraq. Eto. :lol:

Uglavnom Daenerys. Ispala mi je simpatično kad je rekla Barristanu kako kralj povrh svega mora imati čeličnu guzicu, jer ju je dupe nažuljalo prilikom svih onih prijmova molitelja iz naroda. :lol: No ostatak radnje, hm. Sve je ovo kao nekakva poduka što se u Star Treku dogodi kad se prekrši Prva zapovijed, a to je Daenerys upravo napravila. Došla u zaljev, prekinula više tisuća godina star način poslovanja i htjela je da bude po njezinom, samo da se nauči kako će vladati u Sedam kraljevina. No eto, ni sa ta tri robovka grada nije mogla vladati, štoviše ni sa jednim, jer čak i tamo gdje je odsjela, u Meereenu, Sinovi Harpije ubijaju, bivši robovlasnici se osvećuju, čak i njeni zmajevi ubijaju malu djecu. Mada je bila kraljica u tom gradu, bila je posve nemoćna.

Barristan je koliko toliko pokušao držati uzde njezinog kraljevanja no nakon što je uzletjela na Drogonu i nestala, Barristanu je preostao samo svojevrsni državni udar, micanje Hizdara zo Loraqa pod sumnjom da je htio otrovati Dany. Moćni Belvas mi je bio fora kako se ko malo dijete poveselio skakavcima u medu, sve ih pojeo, i onda shit hits the fan, skakavci su otrovani, mnogo osumnjičenih, Drogon napravi mayhem u borilačkoj jami. Na kraju je Dany sama u Dothrakijskom moru sa Drogonom koji ju na neki način drži kao taocem, ona ima proljev i mengu, i sretne staru khalassaru. Da bi išla naprijed, mora ići natrag, rekla joj je Quaithe (tko je ona btw?). Da bi napredovala protiv novih neprijatelja, mora se naći sa starim jahačima-pobratimima. I to joj je sudbina dodijelila, doduše ta khalassara će ju prepoznati kao ženu pokojnog Droga, te joj slijedi put u Vaes Dotkrak da sjedi sa babama. Osim ako Drogon ne pokolje sve. To be continued...

Svi bi htjeli te zmajeve.

Quentin je bio presiguran u sebe kad je htio zmaja, ali do tog trena je bio nula. Princ Dornea, da. Ali posve nedorastao ovoj zadaći. Barristan mu je lijepo sve skresao u facu. Dorran Martell i Aerys Ludi su sklopili zaruke Vyseriona i Arianne. Quentin i Daenerys nisu dio tog ugovora, stoga Quentinova smrt je posljedica Dorranovog krivog proračuna u taktici, jer je mislio da će olako dobiti zmajeve zahvaljujući nekom pergamentu kojeg su potpisali on i mrtvi kralj, a tiče se mrtvog princa i kurvinjske princeze.

Svi bi htjeli te zmajeve.

Victarion ima rog koji spaljuje pluća. :shock: To je isto fora artefakt, kojim se navodno mogu ukrotiti zmajevi.

Dejanira je napisao/la:
S hrpom likova koje sam jedva čekala (npr. victarion) se nije apsolutno ništa dogodilo


Ekšli, sve je u redu meni ovdje. Otprilike na pola ove knjige ide paralelno Gozba vrana. Potkraj gozbe vrana Victarion kaže Euronu da će otić u Zaljev robova po Dany i zmajeve, i kronološki, par poglavlja kasnije, već je na putu. Sve ok. Mada nije se ništa dogodilo jer opipava situaciju. Pola flote mu se potopilo i nestalo. Ne može se samo zaletjeti i okružiti grad Meereen i reć oću zmajeve. Yunkaici su to obavili prije njega. :zubo:

Svi bi htjeli te zmajeve.

Od nikud izvučen mali Aegon Targaryen, lešina predočenu Robertu tijekom pobune je bilo neko nasumično dijete i taj mali ima veća prava na prijestolje nego Daenerys. I što je najironičnije, mali nije bio u potpunosti toga svjestan, već je išao na istok po zmajeve, i onda posve blatantno Tyrion mu je skreso sve u facu i reko, čuj mali jebo te zmajevi, misliš da će ti teta dat sve što je do sad zaradila i nakon svega što je prošla samo zato jer ti kažeš da si joj nećak. I što je najbolje, poslušao je Tyrionov savjet, iskrcao se u Olujnim zemljama, vrlo vjerojatno će dobiti podršku Dornea, a u Grudobranu ima svog špijuna Varysa. :D

A Tyrion pak loče i loče nakon ubojstva ćaće, gosti se kod Ilyrija. Varys i Ilyrio su već imali kontakta prije, i uopće nisam skužio da bi Varys bio na strani Targaryena (o tome kasnije). Uglavnom Tyrion bježi k Daenerys, bez meni suvislog cilja, ali svejedno sadržajno putovanje. Oni kameni ljudi su mi isto fascinantna ideja, nešto kao kuga, samo što podkraj postanu poput zombija. Tu sivu ljuskavost ima i Stannisova kćer. Jorah Mormont pak tužan, shrvan što je odavao tajne Zapadu, kurva se sa srebrnokosim kurvama. :lol: Slučajno ili ne. Uglavnom, Tyrion, Jorah i patuljčica Penny. Još jedan novi fora lik. Ne toliko kompleksan, pomalo dosadnjikava i preolako se pomirila sa sudbinom ropstva. Tyrion ju je ponekad morao ošamariti da joj da reality check. Na kraju oni su ti koji opsjedaju Meereen. :omgy: Našli su se sa krive strane zidina, a Ilyrio ih je poslao k Dany.

A još flota brodova iz Volantisa dolazi u Meereen to fuck their shit up zbog poremećenog tržišta robova. :omgy: Tak da je Martin zbilja nakupio nekoliko vojski u jedan zaljev, stavio brojne likove sa svih strana, svaki ima svoje ciljeve i holy shit. Predstoji gigantska bitka u idućoj knjizi.

Što još...

Nastavak iz Gozbe vrana što se tiče Jamieja. Napokon je primirena Riječna krajina, sve je opustošeno. A Brienne je živa i odvela ga je k Catelyn na konačni obračun :veselje2:

A u Grudobranu. Cersei je imala pravu pokoru. Sva njena moć je još uvijek u njenim rukama, no nakon što je gola i izbrijana hodala ulicama, dok su drugi po njoj pljuvali, pišali, ona je gazila po govnima i krvarila...nema više kraljevske bahatosti. Baš kao što je Maloprsti rekao, Cersei bi moć, a ne zna što bi s njom. Sve je fokusirala da osramoti Margery, na kraju jedna i druga su bludnice. Tako joj i treba. Onaj Robert Strong je garand Gregor Clegane. Nije ubijen, već ga je Qyburn izliječio, a u Dorne poslao krivu lubanju.

Na kraju poglavlje sa Kevanom Lannisterom. Zima je došla, Tommenovo vijeće je krcato Tyrellovim ljudima, Dorne prijeti ratom, Targaryen se pojavio u Olujnim zemljama, Stannis i dalje na sjeveru. Teška vremena za kraljevstvo i dalje. Ali ona zadnja scena opet holy shit :omgy:

Varys. Samo se pojavi na stranicu i pol, ali ima ogroman utisak.

U prvoj knjizi, a i u prvoj sezoni serije, dok je bio u tamnici Eddard ga je pitao komu on zapravo služi, a Varys je samo hladnokrvno odgovorio ''kraljevstvu''. U tome leži sva njegova dovitljivost. Za njega kraljevstvo znači Targaryenovi. On se u prvoj knjizi došaptavao sa Ilyriom, kao što je Tyriona poslao u Pentos, a kasnije u Zaljev robova. On je taj koji svađa velike kuće, tako da kraljevstvo bude nestabilnije, spremnije za povratak Targaryenovih, u ovom slučaju malog zmaja Aegona, za kojeg uopće ne sumnjam da je Varys bio taj koji ga je sakrio i zamijenio sa nekim nasumičnim bebačem kojeg je kasnije Gorostas zabio u zid.

I konačno njegove ptičice. Uopće nisam to povezao, al sam se sjetio nakon što sam pročitao. Kad je Tyrion išao ubiti Tywina pa kad je išao tajnim prolazima, opisao ih je kao klaustrofobično uske. Toliko uske eto da samo djeca mogu prolaziti onuda. A ta djeca su Varysove ptičice. Mali peharonoše i paževi su ti koji prisluškuju, ruše kraljevstvo i spremaju teren za povratak loze Zmajeva. I ubijaju Regenta Kevana. :omgy:


D bodom lajn. Isusatidragoga kako predobra knjiga :omgy: Tisuće i tisuće likova, svatko nekoga drži u šahu, ili šah-matu, radnje se preklapaju, poklapaju, cijelo vrijeme netko nekoga nadzire ili pazi na pokrete, puno urota, spletki, planova. Ajde dosta pisanja. :lol:


sri 05 ruj, 2012 6:17 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Ples sa zmajevima
:shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

Ajme Miki, gori si od trapa :lol:

Dobar post, sjedi, pet.

Al ne da mi se trenutno baš nešt konstruktivno komentirat :-k

Pa ću samo reći da mi je drago da martin ima novog fana i da se nadam da nećeš ko ja ispizdit čekajući sljedeću knjigu :zubo:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sri 05 ruj, 2012 8:23 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan