Sada je: čet 18 tra, 2024 2:12 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
 Kralj/kraljica Zapadnih zemalja? 
Autor/ica Poruka
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Od ovih šta su bili... Robert i Renly su bili ok. Mislim, da... Robert se je sam usrao svojom vladavinom i time što se okružio ekspertnim timom. Renly mi je bio zanimljiv i zabavan lik, mislim da bi bio OK kao kralj.

Stannis mi nije nešto, njega ne bi htio kao kralja. Preuštogljen, štajaznam. I on se okružio odličnim ekspertnim timom. :zubo:

Joffrey, premlad i prerazmažen da bi bio kralj. Derište koje je radilo što ga volja. :mrgreen: Dobio je šta je zaslužio.

Robb, heh... a ne znam kako bi funkcionirao kao kralj svega. Kao kralj na sjeveru je bio ok. Kao neka opozicija Lannisterima. No i on je slavno završio zahvaljujući ljudima oko sebe. :zubo:

Od onih šta mi je žao da nisu bili na prijestolju bi istaknuo Rhaegara, nekako mi se čini da bi on bio dobar kralj, ali je nažalost imao tog ludog oca i zbog njega završio kako već je.

Danny i/ili Jon, nekako mi se čini da će netko od ovo dvoje i završiti kao kralj ili kraljica (ovisi tko) na kraju. Što bi bilo OK.

Ali definitivno prvi izbor za kralja bi mi bio Robert Arryn. :zubo:

Eh, ne treba otpisati ni Robertovu kopilad. :mrgreen:

_________________
slika


sri 03 ožu, 2010 2:15 am
Profil Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Robert Arryn? :lolsmjeh:

pa, cuj, ne bi me ni cudilo da Martin tak nest napravi :zubo:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sri 03 ožu, 2010 4:03 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Dejanira [Bot] je napisao/la:
Robert Arryn? :lolsmjeh:

pa, cuj, ne bi me ni cudilo da Martin tak nest napravi :zubo:


Joj, pronašao bi ga i stavio na dijetu godinu dana, pa bilo mi to zadnje što ću učiniti u životu... i... i... obrijao bi ga... da... neka proba samo... :twisted:

_________________
slika


sri 03 ožu, 2010 4:04 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Littlefinger, tek toliko da pokaže toj feudalnoj gamadi da je i neki "skoro-pa-lowborn" sposoban za velike stvari :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 03 pro, 2013 10:47 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Jon Snow ili Daenerys ili možda dječak koji boji kosu u plavo čije spominjanje bi bilo spojler :zubo:

_________________
Surviving the new decade


uto 03 pro, 2013 11:10 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Pretpostavljam da pobjednik GOTa neće biti Dany, jer bi to bilo nekako preočito, od kraja prve knjige/sezone je takav kraj za očekivati....

Vjerojatno Martin u planu ima nekakav totalno neočekivani i iznenađujući kraj koji kad serijal završi, i krenemo gledati seriju/knjige ispočetka, da ćemo dobiti instant-ASMR i razmišljati "ajmeeeee pa takav kraj se hinta još od početka serijala, kako li nam to nije palo na pamet".

Jedino bi me razočaralo kad bi pobjednik ispao netko tko se ne pojavljuje od početka, već da bude skoro-pa-deus-ex. Mislim da bi se hintove trebalo tražiti u "prince that was promised" proročanstvima i misteriji vezanoj za Lyanu, Rhaegara, i Nedove i Daenerysine snove/vizije. :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 04 pro, 2013 12:15 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Sad mi se slobodno smijte, ali ja mislim da ce kraljica Westerosa na kraju biti Sansa Stark. I ne mislim da ce biti zena vladara nego bas vladajuca kraljica. Ona je realno startovala kao najslabiji glavni lik ali je primjetan znacajan razvoj i uz Maloprsticev uticaj ne bi me cudilo da do zavrsetka sage dobijemo priliku da gledamo jednu sasvim drugaciju, lukavu, proracunatu i mnogo pametniju Sansu.

Drugo, Martin bas voli da nam pokazuje koliko ironije sadrzi stvarni svijet tako da vrlo lako mogu da vidim djevojcicu koja je sanjala da postane kraljica udajom za nekog vitseskog kralja kako zaista postaje kraljica ali na jedan sasvim drugaciji nacin. I naravno, porodica Stark je najpopularnija medju fanovima tako da bi nam zauzimanje prijestola od strane njenog najmanje popularnog clana dalo bittersweet kraj o kom je Martin i pricao :)

I zar od pocetka price nije sve vodilo ka tome da Sansa postane kraljica? Think about it :)

Edit: I da ne zaboravimo, Sansa je teshicki nasljednica Sjevera, brakom je i nasljednica Casterly Rocka, a i potencijalna nasljednica Valea i Riverlandsa.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 04 pro, 2013 3:59 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Ovo nisan očekiva ali ima smisla no navijan za Aryu ako več jedna od starkovih mora bit kraljica ..no kod Martina se nikad nezna tako da su sve opcije moguće :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 04 pro, 2013 7:28 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
I ja vise volim Aryu ali mislim da nju vladavina Westerosom ne privlaci, kad se sve zavrsi vidim je kao nekog avanturistu koji putuje svijetom i s vremena na vrijeme tako ubije nekoga iz ciste dosade :D

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 05 pro, 2013 12:00 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Tom_Paris je napisao/la:
Sad mi se slobodno smijte, ali ja mislim da ce kraljica Westerosa na kraju biti Sansa Stark.
Meni ovo nije nimalo čudna teorija, štoviše to je jedna od vjerojatnijih. Upravo sam pročitao FFC i tokom čitanja sam si znao razmišljati po kakvoj šemi bi se ona mogla oteti iz Littlefingerove kontrole i zaigrati svoju igru.
Aryja bi bila puno više nevjerojatna (bar sad na kraju FFC, ko zna šta će biti do kraja) ... makar mi je recimo zanimljiva ideja o "legalizaciji" Gendrya i ponavljanje Stark/Baratheon saveza.

Tom_Paris je napisao/la:
Edit: I da ne zaboravimo, Sansa je teshicki nasljednica Sjevera, brakom je i nasljednica Casterly Rocka, a i potencijalna nasljednica Valea i Riverlandsa.
Da, ali ne ISTODOBNO.

Ako nastavi biti Alayne onda možda može biti nasljednica Riverlandsa i Valea, ali ako se otkrije kao Sansa Stark onda više nije ništa Littlefingeru pa nema claim na Riverland, ali ima na Winterfell.
A Casterly Rock nisam uvjeren da može claimati bez djeteta jer je žensko (ni Cersei nije nasljedila Roberta već je to trebao biti Stannis ukoliko nema priznatih sinova), a neovisno o tome i za CR i za Vale se prvo treba riješiti impa. Valjda nisam ništa pobrkao 8-[

U svakom slučaju ona ima zanimljivu poziciju :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 05 pro, 2013 12:58 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Ona sada ima priliku da dosta toga nauci od LF i mislim da je upravo to smjer koji je Martin odabrao za njen lik. Samo me zanima da li ce se Sansa ako zaista postane bitan igrac u jednom momentu okrenuti protiv svog mentora?

U pravu si sto se tice nasljedstva, dosta je tu otvorenih pitanja, ali ono sto je sigurno je da je ona jedini zakoniti nasljednik Sjevera dok god se njena braca smatraju mrtvima. A s obzirom da su obojica klinci mogu da je vidim i kao regenta jednom od njih.

Inace, sto se tice onog prorocanstva da ce ljepsa i mladja zena unistiti Cersei, mozda to nije niti Margery niti Dany vec bas upravo Sansa. Od pocetka su nam njih dvije predstavljene kao potpune suprotnosti, ali istovremeno, Sansa je identicna mladjoj verziji Cersei. Najvise mi se dopao onaj dio kada Cersei kaze nesto kao "ljudima treba upravljati uz pomoc straha" a Sansa u sebi misli da njima treba upravljati uz pomoc ljubavi. Misim da ima tu nesto.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 05 pro, 2013 1:24 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Tom_Paris je napisao/la:
Ona sada ima priliku da dosta toga nauci od LF i mislim da je upravo to smjer koji je Martin odabrao za njen lik. Samo me zanima da li ce se Sansa ako zaista postane bitan igrac u jednom momentu okrenuti protiv svog mentora?
Zvuči ko da si kopipejstao jedan moj komentar u drugoj temi prije par tjedana :D
Jedino mi se čini da nije pitanje DA LI će se okrenuti kontra njega (tj. za sebe) već - KADA! :twisted:

Istina, i Sansa paše u proročanstvo, jedino što ju ja (valjda radi serije) osobno nisam doživio kaj uberzgodnu. Hmm... mogli bi onda i Arianne dodati na listu, pogotovo jer po Dorne zakonima spol nema veze kod nasljeđivanja.

Uffff dajte si zamislite da na tron zajedno zasjednu Dany, Sansa i Arianne. :inlove:

Jedino to ne bi bilo bittersweet. To bi bilo very sweet! :njami:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 05 pro, 2013 2:32 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Kralj/kraljica Zapadnih zemalja?
Isprva ni ja nisam smatrao Sansu u seriji za neku posebnu ribu, ipak je bila klinka. Ali kako vrijeme prolazi primjecujem da se mala bas onako...razvija :vrazicak1: i sad je bas lijepa, u klasicnom smislu te rijeci.

Sto se mene tice, mogu da im se na tronu pridruze i Margery i Cersei. Da iskopamo jos dvije ljepotice pa neka svaka vlada jednim kraljevstvom :D

I slazem se, pravo je pitanje KADA ce se Sasna okrenuti protiv LF. Mislim da ce ga u svakom slucaju prethodno dobro iskoristiti pa se tek nakon toga odluciti za drasticne mjere.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 05 pro, 2013 2:45 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan