Sada je: pet 29 ožu, 2024 11:34 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
 Game of thrones - Sezona 4 *spoileri* 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
captain je napisao/la:
Da !! Renly ali njega je Melissandre preduhitrila u pokušaju napada na prijestolje i nije mu dala ni priliku da nešto loše napravi a Mance je u grupi punoj svakakvog življa i iako su mnogi divljaci daleko od časnih ( Rattleshirt , Styr u seriji , Narikač u knjizi ) on i dalje ima moralni kodeks ponašanja ..pa netko drugi bi sadera Jon Snowa zbog prevare ali on nije plus uopće nema pokvarene motive nego samo želi pobić sa sjevera ...pravog sjevera.
Upravo tako.

captain je napisao/la:
A Tyrionove su motive zajebali bez potribe ...nije gluma bila loša , zapravo je odlična ali čemu izbacit Tyshu , glavni razlog Tyrionova posjeta čači , čemu izbacit razlog za Jamieve sumlje u Cersei , zašto izbacit Tyrionov i Tywinov razgovor ? ...pa te stvari ne koštaju ništa više od ovog šta je snimljeno , stvarno nema logike i to je jedina stvar u ovoj epizodi koja me debelo smeta a ostale su promijene probavljive , nažalost sad su prominili cili Tyrionov lik a bome i Jamiev :(
Uz onih 5 minusa za scenu koja sam naveo gore, mogao bih dodati i to što su od početka serije krenuli sa Hand značkom a ne ogrlicom, pa je ispalo kompliciranije da trba i vidjet da je Tywin ostavio značku kod Shae i da nađe s čim će ju zadaviti.
Jedini plus je da je barem koristio samostrel, al opet sa 2 bolta a ne samo jednim, što pojačava dojam predumišljaja, s jednim bi se dalo govoriti da je u tom trenutku puko jer je Tywin opet spomenuo riječ kurva (što opet gubi na težini s obzirom da nije saznao za Tyshu).

Vjerojatno bi fanovi serije mogli objašnjavati u stilu da nije nikome ni rekao kako je željan osvete pa makar i poginuo, ili da je sa smrću Oberyna umrla i Tyrionova ljudskost, ili da je poludio kad je vidio da ga Shae vara (a samo je kao htio popričat s ocem ili nije ni znao što radi) i/ili da ga je ubio kad je vidio kako je dvoličan da njemu brani kurve a on ih drži u Red Keepu...

U knjigama se Tyrion malo po malo sve više pretvara u negativca (barem je to moj dojam), dok je u seriji uglavnom skoro pa dobrica (još pred kraj prošle epizode sa razgovorom o Orsonu i kukcima), drugačija dinamika i sa Shae i ostalima (u knjizi je jasnije da je samo kurva koju nije briga za njega), i onda najednom oštar zaokret. Na kraju "matematički" dođe na isto, samo površnije odrađeno. Neću dalje o tome, ostatak epizode više nego nadoknađuje razočaranje u toj sceni.

Koliko sam primjetio, uz ovo su fanovi knjiga najviše razočarani nepojavljivanjem Stoneheart kao završetka SoS, no ta scena neće biti loša ni ako bude prva u sljedećoj sezoni, onako pomalo spooky šuma u magli, analogna uvodu u prvu sezonu/knjigu.

BTW, Narikač? :zbunj:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 18 lip, 2014 1:07 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Weeper , divljački vođa koji je nakon bitke sa Stannisom odveo dio divljaka sa sobom a kasnije i nekoliko braće noćne straže skratia za glavu ..za vrime Manceova napada je Weeper napada zapadni dio zida a taj dio je branija Bowen Marsh !!

_________________
Surviving the new decade


sri 18 lip, 2014 10:33 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Ah da, na njega sam pak ja zaboravio.... trebat ću jednom ponovo pročitati ta poglavlja.

...

Zadnjih dana sam krenuo preslušavati soundtrack iz ove sezone, i djeluje mi puno slabiji u odnosu na 3. sezonu u kojoj mi je nekoliko najdražih GoT soundtrackova. Ima stvari koje su blaga varijacija na temu prethodnih pa te i ne računam.
Od boljih bi mi bili "Thenns" i "Let's kill some crows", vjerojatno ne radi neke umjetničke vrijednosti koliko to da mi paše takva vrsta muzike koja razbija melankoniju u ovim zimskim danima.
(ako tko ne zna, sve ih se lako nađe na YT ;) )

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 29 lis, 2014 3:11 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Game of thrones - Sezona 4 *spoileri*
Vranoubojica je dobar soundtrack :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


čet 30 lis, 2014 2:22 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan