Sada je: čet 16 svi, 2024 5:23 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Europska Unija 

Kako ćete glasati na referendumu o pridruživanju EU?
Anketa je završila: ned 22 sij, 2012 7:47 pm.
ZA ulazak 38%  38%  [ 6 ]
PROTIV ulaska 38%  38%  [ 6 ]
Neću glasati 25%  25%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 16

 Europska Unija 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Europska Unija
Je, totalno neočekivano jelda? :P

A ima jedna stvar oko EU kojoj ne baš da sam se nadao al bi bila bar potencijalno nešto što može promjeniti stvari... al na kraj ui to ispalo nakaradno...

Naime, prije nekoliko mjeseci bila je okej inicijativa oko "referendumskog ustanka" sa meni 2 od 4 okej pitanja.... skupili nedovoljnih cca 200k potpisa i eto... gorn mater takvom zakonu i letargičnom narodu....
I onda je došla katolibanska inicijativa za promjenu jedne definicije .... i skupila 700k potpisa :whatever: (jest da dobar dio iznudom i muljažom i sl, al nvm)

U EU postaju građanske inicijative - skupi milijun potpisa i inicijativa kreće u proceduru.
Stvar koja se u zadnje vrijeme sve više spominje je univerzalni osnovni dohodak - da svaki stanovnik dobije fiksnu mjesečnu plaću neovisno o tome s čime se bavi. To ima i mainstream ekonomskih zagovornika (čak i zločesti tata neoliberalizma Milton Friedman), i ideoloških (nije svatko poduzetnik i zašto da se bavi kapitalističkom igrom ako ga to ne zabavlja) a čak i poneko od TZM ekipe na to gleda kao na potencijalni začetak Tranzicije.

To su nakon Švicaraca pokrenula i EU ekipa i čak poneko od ljudi koje znam planiraju skupljat potpise...

I idem vidjeti kak napreduju - i eto iznenađenja - skupljanje traje cijelu godinu do 14.1. no sakupljeno je tek 55k potpisa :|
I onda vidim da je inicijativa "One of us" (za zaštitu embrija i sl... valjda ekipa slična onoj našoj "Ja sam bio spermij" ili kak se već zove :mrgreen: ) je u otprilike isto vremena skupila 700k potpisa :shock:
Već imaju informacije na hrvatskom i dosta potpisa iz HR :shock: majku im organiziranu...

I onda nek netko veli da se nakon aneksa nešto bitno promijenilo...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 10 srp, 2013 8:26 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan