Sada je: uto 14 svi, 2024 6:20 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
 Europska Unija 

Kako ćete glasati na referendumu o pridruživanju EU?
Anketa je završila: ned 22 sij, 2012 7:47 pm.
ZA ulazak 38%  38%  [ 6 ]
PROTIV ulaska 38%  38%  [ 6 ]
Neću glasati 25%  25%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 16

 Europska Unija 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Europska Unija
PROTIV :thumbs3:

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


čet 19 sij, 2012 11:26 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Europska Unija
El Zvonko je napisao/la:
PROTIV :thumbs3:

Zvonkec, zašto, pobogu????

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


čet 19 sij, 2012 11:45 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Europska Unija
Zašto o ZAŠTO se ja raspišem u zadnjem postu prošle stranice, a Zvonkov oneliner bude prvi na sljedećoj!!! :plakanje: :mrgreen:

No da, mogli bi se malo više raspisati o razlozima zašto se tako misli.
Možda je Zvonko jedan od onih "navijača" kojih ima i s jedne i s druge strane i koji neće glasati na temelju informacija, nego na temelju emocija i navijanja? :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 19 sij, 2012 11:48 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Europska Unija
Ja ću glasovati na temelju više-godišnjeg ponosa!

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pet 20 sij, 2012 12:19 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: Europska Unija
Šaljem vam obojici samo na gmail razloge zašto ne ući, ne mogu tu staviti jer su doksi ;)

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


pet 20 sij, 2012 10:08 am
Profil ICQ YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Europska Unija
Štogod da si poslao, vjerojatno sam to već čuo ili pročitao... no budem pogledao :)

BTW, što ti znači "doksi"? Ako misliš na "dokumenti", uvijek se može staviti linkove ;)
edit: da, to su dokumenti koji već neko vrijeme kruže okolo, a oni intervjui, mogao bi ih komentirati ali nekako mi nema smisla s obzirom da ostali nemaju pristup... (a nisu toliko značajni da bi ih išao negdje postati ili tako nepto)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 20 sij, 2012 12:27 pm
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Europska Unija
Zasad neka bude PROTIV, iako to nema nekog smisla, uć ćemo htjeli mi to ili ne. Zapravo možda nam je bolje da uđemo jer tad ćemo biti prisiljeni pomaknuti se od tapkanja na mjestu, ali to smo si sami krivi, ponajviše zbog svog mentaliteta - Imat para i ne radit previše...

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


pet 20 sij, 2012 1:14 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Europska Unija
Yeah, svi narodi i države Europe (osim možda djelova Njemačke i Skandinacije) su sve ljenčina do ljenčine... od Grčke sve do Španjolske. Nisu ti nikako krive neke druge stvari poput deregulacije, korupcije, neoliberalizma, sprege biznisa i kapitala i tome sličnog, to su sve samo teorije zavjere :lol:

Ljudi, nemojte dopustiti da vas uspiju uvjeriti da smo svi od reda nesposobni i da zato trebamo imati "nekog drugog" da nas drži u redu :roll:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 20 sij, 2012 1:48 pm
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Europska Unija
LOL! :lol:
Da pitaš bilo kojeg prosječnog hrvata da li bi "radio" u Hrvatskoj za 2500 kn mjesečno i kukao kako mu je loše ili radio vani za 4000 € mjesečno, većina bi prije odabrala ovo prvo. Mi smo takav mentalitet i gotovo. To se treba promjenit, a to ne može preko noći.

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


pet 20 sij, 2012 2:33 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Europska Unija
Zapravo 99% hrvata bi radilo vani i uistinu radilo , postivalo pravila potpuno , dok to doma isto nikako nebi cinili ..vecini je ljudi u hrvatskoj trava vani zelenija i sudjelovat ce u odrzavanju iste zelenom dok ce vecina doma pogazit domacu travu bez problema ..ne zato jer "tu travu" nevoli neg jer je to doma pa se moze , nema posljedica nakon ucinjenih gluposti ..vecina hrvata se nimalo ne zeli pomucit kako bi im doma bilo bolje ..neg rijesenje vidi u bizanju od problema u ameriku , njemacku , australiju ,kanadu ..i generalno ih je briga samo za osobnu korist nikako to sta mozda ostavljaju onima koji silom prilika ostaju , jos losije stanje :|

To je istina ..uostalom lako je volit zemlju liti i pricat kako je sve super a zivit vanka i nebrinit za nista sta se tu zbiva ..stovise ljudi jos poticu imigracijski mentalitet u stilu " a sta ce oni vamo u hrvatskoj cinit" ..tako da nije istina da bi nasi ljudi ostali tu za sitnu redovitu placu ..nasi bi utekli vanka sve i da in je dobro , samo zato jer je vanka sve puno bolje ..pa cak i kad vanka u stranome svitu nema kave i uzivanja neg samo posa 12 sati dnevno i skoro citavu godinu ..i to ubijacina od posla ..a takvo nesto nikad doma nebi radili jer in eto ne odgovara 8)

To je istina o hrvatskom mentalitetu

_________________
Surviving the new decade


pet 20 sij, 2012 3:53 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Europska Unija
Mentalit odnosno utjecaj društvene sredine zna biti poguban po pojedinca. No da se iz toga da "izlječiti" govori upravo captainov primjer ekipe koja ode raditi van.

Oko toga, kako je Wildchild napisao, treba još puno raditi da se to promjeni, i u tim nastojanjima upravo treba suzbiti razmišljanja koja nam se nameću o "lijenim Hrvatima" koji ne znaju bolje, pa ajmo im dati "pomoć" izvana. Kad se neka laž ponavlja 100 puta tada kod nekih izaziva to da ju počnu prihvaćati kao istinu (inače propagandni proEU spotovi ali i grugi ne bi imali učinka,ne?) i to onda pogoduje neoliberalnom kapitalizmu da nas gura u to da rasprodamo sve vrijedno što imamo, jer eto mi smo ljeni i nesposobni, pa bolje da netko drugi to preuzme i bolje se brine o tome.

Uglavnom, ponavljanje priča o nesposobnim Hrvatima je samoispunjavajuće proročanstvo, i ako je već duh vremena takav da treba preživjeti u ovakvom bolesnom ekonomskodruštvenom svijetu do njegovog neizbježnog sloma, onda takve priče treba nastojati raskrinkati i odbaciti kao besmislene, inaće ćemo teško moći nešto postići u novoj "tamnici naroda", tj. predat ćemo se bez borbe...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 20 sij, 2012 4:36 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Europska Unija
Citat:
Mentalit odnosno utjecaj društvene sredine zna biti poguban po pojedinca. No da se iz toga da "izlječiti" govori upravo captainov primjer ekipe koja ode raditi van.


Ljudi odlaze vani da bi imali posa i bolje zivili , ali pitanje je jeli uistinu tako 8)

Istina da imaju ljudi veca primanja i financijski su bolje potkovani ali kako ja cujen stvari nisu bas tako lake kako se cine :|

U SAD-u da bi se normalno zivilo mora se radit po 12 sati i to ne u pet dana tjedno nego ponekad i vikendom s tim da po onom sta cujen , ako neradi vikendom i ako neradi vise od pola dana ..onda nema nikakve zarade jer su rezije i svakakva druga davanja skoro ubitacna
Ali ako radi , onda moze sve platit i cak svako lito putovat u hrvatsku ili di god oce ,pristojno zivit i imat imanje , ali cijena je ogromna ..konstantan nedostatak vrimena za sebe , konstantan nedostatak vrimena za obitelj i dicu ko ih ima , njima se doslovce dogodi situacija da se izmuce kroz zivot u SAD-u ..izgrade kucu u hrvatskoj ..pobrinu se za dicu i pomazu rodbinu ali u međuvrimenu ostare i umru , cesto oni koji "nemaju vrimena" za obitelj nakon smrti doslovce ostavljaju masu imovine po hrvatskoj i SAD-u a da je na kraju ama bas nitko ne koristi i ona propadne ..defacto se sve svodi da rade citav zivot a na kraju dobiju nista :|

Eventualno netko kraj njih "rodbina , dica i slicno" imaju koristi ali sve je to relativno kratko jer da bi i oni prezivili ..istu pricu moraju proc

Mozda cak kvalitetnije iako siromasnije ..zivi radnik sa 3000 kuna u HR nego radnik sa 5000 dolara u SAD-u

Plus taj tip divljeg kapitalizma je sam sebi ubojica ..naprimjer ako je neka zena trudna ima velike sanse da izgubi posa ..to ljude demotivira da uopce stvaraju obitelji ..ako ne stvaraju obitelji ili imaju manje potomaka ..onda i kapitalizam ima manje potrosaca a ako ima manje potrosaca ..onda se ne isplati poslovat
Onda i taj pojam koliko je "vridno" bit bogat .. pitan ja isplati li se vise imat prosjecnu placu i imat imanje ..posjedstvo koje se moze odrzavat i koje ce ti optimalno koristit tokom zivota ..ili imat sto vikendica koje neces koristit neg jednom ili dva puta ..koje ce cinit ulice u naseljima duhova ..koje onda cesto neces imat kome ostavit ili ce ih nakon dugog propadanja netko drugi uzet


Da ne kompliciram ..divlji zapadni kapitalizam sam sebi pila granu na kojoj sidi :|

Ja osobno nisan kontra kapitalizma ali san za umjereniji ..s vise ljudskog a manje birokratsko-korporativnog lica

_________________
Surviving the new decade


pet 20 sij, 2012 5:42 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Europska Unija
Ulazak u EU bi najbolje dobrodošao BiH, odnosno meni i mojim sugrađanima. Čisto govorim s birokratske strane, ustavnog i političkog poretka, no to je nešto za što se trebamo sami pobrinuti jer situacija u BiH je posebna priča.

Što se tiče Hrvatske moj bi odgovor bio Da EU.


pet 20 sij, 2012 6:38 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: Europska Unija
Gledam na televiziji kako pozivaju da izađemo na referendum. Ok, to je u redu ali šta imaju pozivat da zaokružujemo da smo za. Pa to se ne smije utjecat na nečije mišljenje. Šta koga briga šta ja ću ja zaokružit... to je moj osobni izbor, a ne da me netko nagovara na to. To bi bilo isto kao da dan prije izbora te netko nagovara, glasuj za ovoga ili onoga. Kako mi to ide na živce. I predsjednik i premijer i ministri i sportaši, pjevači... svi nagovaraju glasujte za.
Evo, kako lijepo GONG poziva birače da izađu na referendum, a da pritom ne spominje za što glasati. E, to je primjer kako se radi.

Trebalo je još dosta prije pokazati pozitivne ali i negativne strane ulaska... a ne nagovarati nekoga da glasa za neku opciju. Ili prijetiti im neisplatom mirovina ili sl. I onda premijer, za kojeg sam mislio da je bolji od prethodne premijerke, podržava određenu ministricu u njenoj izjavi... ma daj... pa di tog ima.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


sub 21 sij, 2012 6:22 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Europska Unija
Danas bili prosvjedi u Zagrebu i Rijeci...
Nisam bio jer ekipa koja je organizirala u Zagrebu je primarno nacionalistička, desničarska, a to mi se ne sviđa. Iako to ide u korist tvrdnji o podjeljenosti onih koji su kontra ovakve EU, s druge ne želim ići previše kontra filozofije "In the spirit of resistance you gotta hold your grip, lest the state of your resolve makes you quickly devolve to a fundamentalist". Ako ne uđemo u EU (makar isto ako i uđemo :-k ) mogao bi se dogoditi porast nacionalizma, a to nije scenarij koji bi volio vidjeti...
S druge strane, u Rijeci su bili najbrojniji anarhosindikalisti, s čijim idejama se koliko-toliko mogu poistovjetiti, i da sam riječka, vjerojatno bi otišao do centra.

I btw, indeks je danas otvorio napravio finalnu predreferendumsku anketu i za sada (nakon 12k glasova) opcija za neulazak vodi s 56% naprema 36% onih koji su za :-k
Koliko je naivno nadati se da će se sutra ipak dogoditi čudo? :|
http://www.index.hr/vijesti/clanak/fina ... 94916.aspx

captain je napisao/la:
cijena je ogromna ..konstantan nedostatak vrimena za sebe , konstantan nedostatak vrimena za obitelj i dicu ko ih ima , njima se doslovce dogodi situacija da se izmuce kroz zivot u SAD-u ..izgrade kucu u hrvatskoj ..pobrinu se za dicu i pomazu rodbinu ali u međuvrimenu ostare i umru
Sličan primjer upravo imam i u među svojom familijom. Baš tako nekako ispadne. :(

captain je napisao/la:
Ja osobno nisan kontra kapitalizma ali san za umjereniji ..s vise ljudskog a manje birokratsko-korporativnog lica
Možeš li dati primjer takvog "ljudskog" kapitalizma. Naime, kapitalizam kao ideologija po samom svom nazivu polazi od toga da je kapital na prvom mjestu, a ne čovjek. Kad bi bio drugačiji, to više ne bi bio kapitalizam...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 21 sij, 2012 6:32 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan