Sada je: čet 18 tra, 2024 10:04 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 221 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
 PC trkeljana 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post PC trkeljana
Imam kantu. \:D/ Ozbiljno. Pitaj Boga. Komp mi je star 8 godina, ali sam dosta toga od onda stavio novotarija. Trenutno mi je najkritičniji RAM, kojeg imam 512MB :oops: , al to mi nije prioritet u životu da imam 4GB. Doduše, probao sam i Ubuntu, al očit je manjak memorije na tom sustavu. A i nemaju Winamp.


čet 26 svi, 2011 8:03 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Koji browser imate?
Miki je napisao/la:
Imam kantu. \:D/ Ozbiljno. Pitaj Boga. Komp mi je star 8 godina, ali sam dosta toga od onda stavio novotarija. Trenutno mi je najkritičniji RAM, kojeg imam 512MB :oops:

Ako ne misliš kupovat novi komp, kupi si još jednu pločicu od 1GB. Nije skupo, a isplati se.

Miki je napisao/la:
A i nemaju Winamp.

Ja ne koristim Winamp već duugo. Umjesto njega - Aimp. Sučelje je klon Winampa, ali malo ušminkanije, jede mnogo manje resursa i brže se pokreće od Winampa.


čet 26 svi, 2011 8:31 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Koji browser imate?
Točno za resurse. I ima jednostavnija podešenja od WInampa za gašenje kompa (što mi dobro dođe jer idem spavat uz glazbu), ali. Nijedan skin ne prikazuje cover albuma, osim onog 'all in one', a taj pak ne može rastegnuti playlist horizontalno. A i tamo je cover malen i nerastezljiv. Library je isto zgodno ušminkana, ali i tamo problem - neki izvođači su mi sortarani po godini albuma, a ne po nazivu benda, što je bezveze, budući da se učitavaju isti tagovi ko u Winampu. Ima i onaj skin editor, al to ne kužim nit mi se da previše prtljat. Winamp i dalje.

Edit - a i equilizer ko da nema basa. Basa mi fali.


pet 27 svi, 2011 7:21 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Koji browser imate?
Miki je napisao/la:
Nijedan skin ne prikazuje cover albuma

:o

Dude, za prikaz covera se koristi CD Art Display, koji ima milijun divnih skinova i prilično je light.


pet 27 svi, 2011 9:23 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Koji browser imate?
A za to treba Visual Basic. Taj program mi ne treba, a ne volim kad postoji neki program ili podprogram potreban kao preduvjet. Zadnje takvo iskustvo mi je bilo kad sam išao staviti novi ObjectDock da vidim šta je to, pa mi se kao preduvjet prvo morala staviti neka Microsoftova pizdarija koju ne mogu nać nit se sjećam kak se zove, ali se lijepo okupiralo 300MB harda za to. A na kraju novi Dock je katastrofalan-nepouzdan, kompliciran, ždere resurse.

Jesmo otišli oftopik?

Uglavnom, Winamp na modernim skinovima ima integrirane covere, a za classic verziju ima plugin koji to omogući.


pet 27 svi, 2011 11:03 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Koji browser imate?
Nemaš VB? Đizs. A ovo drugo je vjerojatno .Net framework... Pa koji ti softver uopće vrtiš na svom kompu kad nemaš te elementarne stvari instalirane? :scratch:

Slobodno ih stavi, neće se negativno odrazit na sustav. Zapravo, nikakvu razliku nećeš primijetit.

A što se ObjectDocka tiče, zadnja verzija je dosta bolja od prethodne (ima neke kul novitete).


pet 27 svi, 2011 11:26 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Koji browser imate?
Da su elementarne, bile bi instalirane s Windowsima :lol: . Nemam Visual Basic zato jer...

Wikipedia je napisao/la:
Visual Basic (VB) je programski jezik kojeg je razila tvrtka Microsoft i on je programski jezik za programiranje radnji (event drive) kao i radno sučelje (development environment). Ovo je iznimno popularna verzija Basica, nudi jednostavnost Basic jezika zajedno s potpunim pristupom Windows API-ju čime je omogućena izrada svih vrsta aplikacija s velikim mogućnostima. VB omogućava brzu izradu aplikacija (Rapid Application Development ili RAD) koje imaju grafički međuskop s korisnikom (GUI); također omogućava pristup datotekama rabeći DAO, RDO ili ADO, te omogućava programeru stvaranje Active X komponenti s relativnom lakoćom.


...mi treba prijevod ovog teksta.

Ma kakve kul novitete? Pola ikona ne želi promjeniti ili učitati, stalno pokazuje ikonu za Windows Explorer kao aktivnu aplikaciju i još nešto...zaboravio sam.

Uglavnom za dock sad koristim Nexus, jer ima opciju koju ostali dockovi nemaju - system tray. OD ima nekakav docklet koji se povezuje na tray, ali je nestabilan i ruši sustav.

Daj Oz splitaj ove postove u desktop ili negdje.


pet 27 svi, 2011 11:34 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Koji browser imate?
Miki je napisao/la:
Da su elementarne, bile bi instalirane s Windowsima :lol: .

Pobogu, ni MP3 codec nije instaliran s Windowsima... Nda, šališ se, okej. :whatever:

Miki je napisao/la:
...mi treba prijevod ovog teksta.

VB je programski jezik u kojem je pisano jako puno programa, koje bez instalirane podrške za VB ne možeš pokrenut.

Miki je napisao/la:
Ma kakve kul novitete? Pola ikona ne želi promjeniti ili učitati,

Hm, za taj problem prvi put čujem.

Miki je napisao/la:
stalno pokazuje ikonu za Windows Explorer kao aktivnu aplikaciju

kod mene tako nije bilo (ja doduše dock ne koristim umjesto taskbara pa mi je opcija "show running aps" isključena)

Miki je napisao/la:
OD ima nekakav docklet koji se povezuje na tray, ali je nestabilan i ruši sustav.

Hm, bio sam neko vrijeme isprobavao taj docklet, i jedini bug koji sam primijetio je da se ikona msn-a neki put ne promijeni kad promijenim status.

Inače, system tray je sastavni dio Objectdock plus verzije.

Kakav je taj Nexus glede resursa itd?


sub 28 svi, 2011 12:36 am
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: PC trkeljana
Citat:
Hm, za taj problem prvi put čujem.


Ma, nije toliko problem po sebi, već vidiš na mom desktopu da imam monokromatske ikone, pa onda kad sam išao customizirati u docku, ne želi mi ponuditi bilo kakve ikone za promjenu, iako su .jpg.png i slični formati postavljeni za pregledavanje. To mi je diglo živac. Šarene ikone. 8-[

Citat:
A ovo drugo je vjerojatno .Net framework... Pa koji ti softver uopće vrtiš na svom kompu kad nemaš te elementarne stvari instalirane?


Očito one koje nisu ovisne o .Net frameworku i Visual Basicu. Ne kužim ni šta je taj framework. Sjetio sam se u međuvremenu da sam si davno instalirao i nešto za MSN, neki Live nešto. Isto bespotrebno jer ni MSN više ne koristim.

Citat:
Hm, bio sam neko vrijeme isprobavao taj docklet, i jedini bug koji sam primijetio je da se ikona msn-a neki put ne promijeni kad promijenim status.

Inače, system tray je sastavni dio Objectdock plus verzije.


Da, znam da je sastavni dio plus verzije, i imao sam plus verziju, ali meni je nije htio omogućiti. Odem tamo pod izbornik, stavim kvačicu za systray, al ništa. A taj docklet bi mi radio normalno (u smislu prikazivanja traya) dok ne bi radio ništa. Čim se upali screensaver ili bilo što drugo što je na fullscreen, grafika mi se sruši. Pročitao sam negdje da se ekipa žali na to, ali to je još od dvije i četvrte ili tak nekak. Od onda nije popravljano.


Citat:
Kakav je taj Nexus glede resursa itd?


Ja sam zadovoljan. Ima manje efekata nego ObjectDock, ali su mi efekti manje bitni. Zauzima 18MB harda i 7MB RAMa. Ima i integrirane docklete za prikazivanje korištenja CPU i RAM, što je ok. Jedini bug kojeg sam pronašao je da kada mišem prelazim dolje preko ikona, onda maksimizirani window mi se restora, ali vrlo rijetko. Meni bolji program od Docka, baš zbog stabilnog traya. I sad zbilja ne trebam taskbar.


sub 28 svi, 2011 8:51 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: PC trkeljana
slika

:rotfl:


sri 20 srp, 2011 2:59 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm
Postovi: 3541
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: tempus fugit
Koje si vrste?: wtf
Post Re: PC trkeljana
_Oz je napisao/la:
[img]http://img850.imageshack.us/img850/5934/13111661999576701582.jpg

:rotfl:

:scratch: meni baš :inlove:
kao stvoren za upravljačnice vlakova npr... :zaljubljen:

p.s. znam znam bolestan sam
:zubo: :whatever:

_________________
quote: "They say time is the fire in which we burn".


sri 20 srp, 2011 3:15 pm
Profil ICQ YIM Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: PC trkeljana
Pretpostavljam da je svaka sličnost sa:

slika

potpuno slučajna! :lolsmjeh:

EDIT:

slika

Danas izašlo. Zanimljivost - dostupno samo preko Appleovog app storea, nema na DVD-u.


sri 20 srp, 2011 9:05 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: PC trkeljana
Dakle, danas sam imao priličnu zajebanciju sa svojom kantom. Uglavnom primijetio sam da mi je u zadnje vrijeme komp bio brutalno prespor pa sam odlučio vidjet u čem je problem. I saznao sam da umjesto da procesor radi na brzini od 1800 Mhz, radi na 1100 Mhz. Naravno otišao sam u BIOS povećat brzinu na staru, al onda je nastao opet problem sa random restartanjem kompa. Zabrijao sam da je stvar u prašini pa sam očistio kompletan komp, no ni to nije bilo dosta pa sam opet u BIOS-u smanjio brzinu na 1450 Mhz i sad radi, ali jedan od ventilatora proizvodi čudne zvukove :|

Jel zna tko u čemu je problem ovdje tj. zašto više glupi procesor ne želi radit na normalnoj brzini?

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 01 kol, 2011 11:18 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: PC trkeljana
S obzirom na čdne zvukove iz ventilatora (jesi li i njega očistio?) jesi li provjerio koliku temperaturu PC postiže pod punim opterećenjem? Možda se previe zagrijava pa je restart zato da ne izgori... :-k

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 01 kol, 2011 11:27 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: PC trkeljana
Cvicek je napisao/la:
S obzirom na čdne zvukove iz ventilatora (jesi li i njega očistio?) jesi li provjerio koliku temperaturu PC postiže pod punim opterećenjem? Možda se previe zagrijava pa je restart zato da ne izgori... :-k


Yep, očistio sam sva 3 ventilatora i provjeravao sam temperaturu, al ona je daleko ispod pregrijavanja. Stvarno ne znam zašto procesor neće normalno radit, a ventilator je moguće već dotrajao pa polako počinje failat. To ću svakako morat zamijenit, no pitanje dal će to riješit problem s brzinom procesora :-k

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 01 kol, 2011 11:33 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 221 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan