Sada je: čet 18 tra, 2024 7:27 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 648 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sljedeća
 Godišnja doba 

Zima ili ljeto?
Zima 42%  42%  [ 16 ]
Ljeto 32%  32%  [ 12 ]
Proljeće 18%  18%  [ 7 ]
Jesen 8%  8%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 38

 Godišnja doba 
Autor/ica Poruka
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Godišnja doba
:zgrožen:

Kako to mislite nije bilo zime? :scratch:

Ja se od 10. mjeseca pokrivam s dvije deke i jorganom :zubo:

Maknila sam jednu deku neki dan 8)

Čini mi se da ću ju uskoro vratit nazad :zubo:

Ja ću umrijet u Norveškoj :whatever:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


ned 23 ožu, 2014 7:09 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Godišnja doba
U hrvatskoj osim u brdsko - planinskim krajevima i nije bilo neke zime ..čak nit poštenog sniga na večini kontinentalnog područja u HR nije bilo 8)

_________________
Surviving the new decade


ned 23 ožu, 2014 9:45 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Godišnja doba
Dejanira je napisao/la:
:zgrožen:

Kako to mislite nije bilo zime? :scratch:

Ja se od 10. mjeseca pokrivam s dvije deke i jorganom :zubo:

Maknila sam jednu deku neki dan 8)

Čini mi se da ću ju uskoro vratit nazad :zubo:

Ja ću umrijet u Norveškoj :whatever:


Ne znam kak je tamo, ali ovdje baš i nije bilo neke zime. Snijega je bilo jednom na tjedan dana i to je to :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 23 ožu, 2014 9:52 pm
Profil YIM Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Godišnja doba
Dejanira je napisao/la:
Ja ću umrijet u Norveškoj :whatever:


ženska glavo što radiš gore ?? :zubo:

_________________
slika


ned 23 ožu, 2014 10:47 pm
Profil YIM Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Godišnja doba
Erm... 8-[

Ja pričam o Zagrebu... Ovo s dvije deke i jorganom :mrgreen:

A u Norvešku se selim za mjesec dana. Pa ak mi je u Zagrebu bilo tako hladno, ne znam kak ću preživjet tamo :whatever: Vjerojatno ću brzo odustat od čitavog tog "ajmo živit na sjevernom polu" iskustva :whatever: i odselit u afriku :mrgreen:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


ned 23 ožu, 2014 11:11 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Godišnja doba
Dejanira je napisao/la:
Erm... 8-[

Ja pričam o Zagrebu... Ovo s dvije deke i jorganom :mrgreen:

A u Norvešku se selim za mjesec dana. Pa ak mi je u Zagrebu bilo tako hladno, ne znam kak ću preživjet tamo :whatever: Vjerojatno ću brzo odustat od čitavog tog "ajmo živit na sjevernom polu" iskustva :whatever: i odselit u afriku :mrgreen:


U tom slučaju ti si fakat brutalno zimogrozna :zubo: Nego ja na tvom mjestu ne bih baš u Afriku. Bolja su opcija Havaji, Karibi i sl. :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 24 ožu, 2014 12:18 am
Profil YIM Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Godišnja doba
Ma neću imat novaca za Havaje i Karibe. U Africi uvijek mogu glumit da se bavim dobrotvornim radom. I djelit okolo kondome il šta već. :mrgreen:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


pon 24 ožu, 2014 6:44 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: Godišnja doba
Dejanira je napisao/la:
Erm... 8-[

Ja pričam o Zagrebu... Ovo s dvije deke i jorganom :mrgreen:

A u Norvešku se selim za mjesec dana. Pa ak mi je u Zagrebu bilo tako hladno, ne znam kak ću preživjet tamo :whatever: Vjerojatno ću brzo odustat od čitavog tog "ajmo živit na sjevernom polu" iskustva :whatever: i odselit u afriku :mrgreen:



aha aha...malo se smotah :mrgreen:

...onda očekujem da nam javiš kakvo je vrijeme gore ;)

_________________
slika


pon 24 ožu, 2014 10:06 pm
Profil YIM Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Godišnja doba
Prolece , moje omiljeno godisnje doba , obavezno propraceno sa puno prica i ludorija! :skok:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 06 svi, 2014 3:47 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Godišnja doba
Ha da, i ovdje u ZG bi se danas konačno moglo prozvati pravim proljetnim danom :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 06 svi, 2014 4:10 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Godišnja doba
Eh, vrijeme u Norveškoj.

Trenutno pada led.

Što ne bi bilo tako šokantno da do malo prije nije sjalo sunce :mrgreen:

Uglavnom, promjenjivo je za po*izdit :whatever: Stalno moraš imat uz sebe kišobran i sunčane naočale i jedno 5 slojeva odječe koje onda svakih 10 minuta skidaš i oblačiš. :whatever:

E a čim se pojavi malo sunca, Norvežani hodaju okolo polugoli. Kad sam tek stigla, bilo je stvarno lijepo vrijeme, sunčano, i oko 20-ak stupnjeva. 20-ak. Ne 30-ak. Ali to nije spriječilo pola grada da hoda u japankama i skine se u badiće i sunča po parkovima :lol: Luda nacija.

O gle, dok sam ovo pisala, stao led i sad je opet sunčano :lol:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


uto 13 svi, 2014 2:16 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Godišnja doba
Kako se uopće uspije postići preseljenje u Norvešku koja bi bila pri vrhu razvoja u mnogočemu, dakle potencijalna meta mnogima?
Da mi se ponudi preseljenje, još bi nekako prihvatio da moram učiti čudan jezik, ali ta mračna zima bi me dokosurila. Da me netko pitao, ja bih se kladio da bi se preselila negdje južnije, Španjolska, Portugal ili nešto slično a ne gore u mrak. (BTW, hladnoća nije bitna, sad je cca 13 C u ZG i ja u kratkih hlačama i majici, otvoren prozor, al fali mi sunce)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 13 svi, 2014 2:39 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Godišnja doba
U te skandinavske zemlje ne bi se preselio nikada! Ne zato sto ih ne voim , vec naprotiv ih obozavam ,ali zbog hladnoce , kuhinje koje je bazirana na ribi koju iz duse toliko "volim" morao bih da odustanem o te ideje , iako su mi Farska ostrva i Island omiljene zemlje.

Kako stvari trenutno stoje , ja bih se najradije preslio na Nauru pa ako me cunami poklopi barem necu vise moci da gledam ovu planetu punu idiota. ](*,) Do tada , odoh u moje selo lepse od Pariza , koje je uzgred receno ogromna zabacina i mentalno zaostala 2-3 veka ,a bogami i vise unazad , da si obradjujem zemlju. :zaljubljen:

Ako nista drugo barem ce dobiti jos jednog staovnika tako da ce , ako uzmemo u obrzir godime i PP imati oko 47 kada ja budem otisao. :)

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 svi, 2014 3:02 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Godišnja doba
Cvicek je napisao/la:
Kako se uopće uspije postići preseljenje u Norvešku koja bi bila pri vrhu razvoja u mnogočemu, dakle potencijalna meta mnogima?
Da mi se ponudi preseljenje, još bi nekako prihvatio da moram učiti čudan jezik, ali ta mračna zima bi me dokosurila. Da me netko pitao, ja bih se kladio da bi se preselila negdje južnije, Španjolska, Portugal ili nešto slično a ne gore u mrak. (BTW, hladnoća nije bitna, sad je cca 13 C u ZG i ja u kratkih hlačama i majici, otvoren prozor, al fali mi sunce)


Hahahah, da, da se mene pitalo, živjela bi u Španjolskoj :mrgreen:

A gle, moj dečko je dobio posao u Oslu prije nešto više od godinu dana. Al ono, on je doktorirao na FER-u, imao je dosta radnog iskustva i preporuke vrhunskih norveških profesora s kojima je surađivao. Tako da je ustvari vrlo brzo dobio ovaj posao (Prvi posao na koji se prijavio je bio u Kongsbergu, malom industrijskom mjestu u Norveškoj, i taj proces je trajao mjesecima. Bilo je nekoliko krugova i za svaki se trebalo čekat po mjesec-dva. Na kraju je bio finalist, al su ipak zaposlili nekog frajera iz Italije, jer je imao više radnog iskustva baš sa stvarima kojima se trebalo bavit na tom radnom mjestu.) i kako se radi o internacionalnoj firmi, nije mu bilo potrebno znanje norveškog.

E sad, što se mene tiče... A evo, ja sam tu dva tjedna, i da je bajno i da te posao čeka čim kročiš na norveško tlo, pa baš i nije. Oglasa u mojoj struci ima hrpa, stvarno je ponuda odlična, al je*iga, naravno da će prije zaposlit nekoga tko zna jezik nego mene :( Ok, ima i poslova za koje ne traže znanje norveškog, al onda traže brdo iskustva, a ja sam tek diplomirala i osim nekoliko mjeseci studentske prakse u zavodu za statistiku, iskustva nemam. Sljedeći tjedan krećem na tečaj norveškog, pa se nadam da ću kad naučim bar osnove imat veće šanse i za zapošljenje.

Inače, što se tiče odlaska gore, još uvijek ne postoje nikakva ograničenja na imigrante. Također, prije mjesec dana su doneseni nekakvi zakoni o slobodnom kretanju radne snage iz hrvatske u norvešku, tako da je sad dovoljno nać posao i kroz par dana dobivaš papire (prije je čitava procedura trajala po nekoliko mjeseci (osim ako nisi baš stručnjak u svom području koji je deficitno zanimanje za njih i ako te baš ne trebaju, tada je to išlo brže) i znalo se dogodit da te i odbiju, iako si već našao posao).

Jezik je užasno bitan. Čula sam za jako puno ljudi koji su mjesecima pokušali nać posao i ništa, al čim su naučili norveški barem dovoljno za osnovnu komunikaciju, dobili su posao za čas :) Tak da, posla ima, ne samo za visokoobrazovani kadar, nego i općenito. Jedino što moraš naučit jezik i što moraš imat određenu količinu novaca za život gore tih prvih nekoliko mjeseci dok se ne zaposliš. A ta određena količina novca je barem 50 000 kn, pa nije baš jednostavno samo spakirat stvari i sjest na avion. :|

Ja iskreno ne znam kako ću preživjet zimu :zubo: Pod uvjetom da uopće ostanem tu, jer ak ne nađem posao, evo Dejanire nazad u Hrvatskoj :mrgreen: Trenutno je baš kišno i grozno, pa manje više ni ne izlazim iz kuće (a i ono, tek sam dva tjedna tu, pa nemam baš neki bogat društveni život, zasad sam samo upoznala ekipu iz norveške trek udruge :inlove: )

Mislim, zasad se ne mogu požalit na život općenito, momak radi i financira nas oboje, ja spavam do podne, visim na netu, gledam serije, prijavljujem se za poslove i tak... Nije mi loše 8-[

Norexan je napisao/la:
kuhinje koje je bazirana na ribi koju iz duse toliko "volim"


Ma imaju i mesa kolko hoćeš :zubo: Mislim, da, oni vjerojatno više jedu ribu, i da, losos je jeftiniji od svinjetine, al ono, ak ćeš si kuhat kod kuće, ima po trgovinama i više nego dovoljno mesnih specijaliteta :mrgreen: Moj dečko u firmi ima kantinu, i tamo isto svaki dan imaš na meniju i ribe i mesine. A i imaš svakavih restorana (doduše, skupi su za popi*dit, al ja nisam navikla jest po restoranima ni u hrvatskoj, pa mi to ne pada nešto naročito teško).

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


uto 13 svi, 2014 6:35 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Godišnja doba
Dejanira je napisao/la:
Inače, što se tiče odlaska gore, još uvijek ne postoje nikakva ograničenja na imigrante. Također, prije mjesec dana su doneseni nekakvi zakoni o slobodnom kretanju radne snage iz hrvatske u norvešku, tako da je sad dovoljno nać posao i kroz par dana dobivaš papire
E to me zanimalo, mislio sam da je teže.
Recimo sestra se (isto s dečkom) odselila u SAD, i hvatanje "zelene kartice" je bilo najveći izazov. Kad smo bili u SADu nosila mi je telefon i molila da nazovem pizzeriju... U međuvremenu je dobro naučila engleski, postala neš ko regional manager za neku firmu sa par ljudi "pod sobom" i čudila se kak američani nisu sposobni ni formular ispuniti, trenutačno ući španjolski i otvara vlastiti biznis. Ponekad se pitam da li je moj smisao za biznis ispario i prešao na nju :)

Da se vratin na ontopic, danas je opet oblačno... nadam se da će se popraviti do sferakon vikenda (meteo prognozira da neće :| ).
Ako će padati kiša, onda stvarno ne znam kako bi izveli potencijalno spaljivanje konzola i moju prvu R'Hllor misu :-k Frack it... odoh se zagnjuriti u kadu i isplivati konvertiran. Imam gomilu sivih majici, a samo jednu jedinu crvenu deku :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 14 svi, 2014 2:01 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 648 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan