Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:37 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Zidovi i ograde , diobe 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Zidovi i ograde , diobe
:(
http://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_Gaza_Strip_barrier


Uglavnom evo i dan danas se ljudi dijele zidovima i barijerama :|

Mislite li vi da je zid logicna obrana od terorizma ili neceg slicnog , ili je to samo nekakav instrument diskriminacije i sirenja mrznje ?

_________________
Surviving the new decade


sub 03 sij, 2009 4:12 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Graditi zidove medju ljudima je uvijek :thumbs3: samo pojacava osjecaj nedobrodoslice u vlastitoj drzavi...

Zid bas i ne pomaze toliko jer se rakete mogu ispucavati preko njega...

Podrucje Gaze je radi izolacije jedno od najsiromasnijih podrucja na Zemlji, uz to sto je i najnapucenijih... sinoc sam gledao "Past tense" DS9 epizodu i ne mogu a da ne vidim poneku slicnosti sa "Sanctuary-ma" iz te epizode...

Jedino rjesenje koje vidim za takve stvari je jednakost, obrazovanje i sprecavanje siromastva.

Jednakost - da svi gradjani imaju jednaka prava, a ne da jedan narod koji je toliko propatio kroz povijest radi nesto slicno drugom narodu :(
Cim se ne osjecas dobrodoslo u vlastitoj drzavi naravno da ce ti lose stvari padati na pamet.

Obrazovanje - da naucis da neces ici u raj gdje te cekaju 100 djevica ako razneses sebe i druge, da vidis da ima i drugih knjiga osim Kurana (i da naucis citati da znas da se u Kuranu ne spominju neke stvari koje ti "vjerski vodje" pokusavaju utuviti u glavu...)

Uklanjanje ekstremnog siromastva - ako je netko ipak koliko-toliko financijski slobodan, obrazovan i osjeca se dobrodoslo u vlastitoj drzavi - nece mu bas padati na pamet ici dizati sebe i druge u zrak... koliko znam velikoj vecini Bosnjaka ili Turaka ili Albanaca ne pada na pamet da se bavi terorizmom, kao i vecini nas da budemo rasisti ili stujemo ustase/cetnike, kao ni Amerikancima da se masovno pridruze KKK pokretu :)

Lova za gradnju zida bi se pametnije utrosila za te 3 stvari koje sam nabrojao...

Da je to tesko za napraviti - naravno da je, ali to je IMHO jedino rjesenje.... gradnje zidova, odmazde gdje ginu tisuce civila, povremeno uletavanje s tenkovima, zakoni koji ne vrijede za sve isto i sistem "drzava samo za jedan narod" nece donjeti nista dobro na dulji rok...
Evo jedan quote za nadolazecu novu okupaciju, koji mislim da pase, iako dolazi od Dukat-a iz epizode "Defiant" (koja ce se uskoro emitirati na HRT) :

gul Dukat je napisao/la:
When my son looks back on this day, the only thing he'll remember is that a Federation officer on a Federation ship invaded his home... and kept his father away from him on his eleventh birthday. And he won't look back with forgiveness... he'll look back with hatred.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 03 sij, 2009 7:07 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
...ljudi su sami sebi najveći neprijatelji, i ni zid ni išta drugo neće pomoći da oni koji to nužno žele dođu do njih...

...jedino kamo se mogu sakriti je u svemiru...
...na svemirskoj postaji...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 03 sij, 2009 7:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Cvicek istina , situacija uzasno podsjeca na tu DS9 epizodu a bome ova nasa je i gora :|
Mislim da velika vecina palestinaca nebi bila spremna na extremizam da nisu tako ograđeni i potpuno odsjeceni od svijeta
Zamisli situaciju , rodis se u ratu , imas djecu u ratu umres u ratu a ta djeca imaju svoju djecu koja istu stvar prozivljavaju
Nemaju prava putovat , vode je malo a stalno ih bombardiraju ili koriste kao zivi stit
Normalno da ces u takvoj situaciji postat extremist i pun mrznje
Jer situacija je poprilicno uzasna tamo , imas jedan extremno bogati izrael i imas extremno siromasnu gazu i malo manje siromasnu zapadnu obalu a uza sve imas i islamski terorizam koji uopce ne brine za ljude nego eto , moraju oni sijat teror
A opet taj isti teror je opravdanje izraelu za napade i izolaciju , a ta ista izolacija uzrokuje povecanje netolerancije , i tako stalno u krug :(

_________________
Surviving the new decade


sub 03 sij, 2009 10:08 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Uvijek sam mrzio zid između ženske i muške svlačionice... :zubo:

_________________
slika


sub 03 sij, 2009 10:26 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Uglavnom ovo je neko moje misljenje nemorate se sa time slozit no eto znam osobno neke ljude koji zive u Izraelu i znam kako im je pa je ovo moj komentar na ovo:

Realnost je ta da je prije bio rat i da su se u Gazi naselili zidovi i da je ipak na kraju diplomacijom rjeseno da se Gaza vrati njima u svrhu mira i mogu vam potvrdit da Izrael nije nikog napado, oni su porusili tamo sve bagerima i otisli. Isto su napravili sa gornjim djelom Libanona, takodjer su im ostavili zemlju, no nije bilo vremena da povuku vlastito oružje od tamo pa su ga tamo ostavili. Najedamput cujem vjesti da hrpa raketa leti iz tog podrucja koje su im ostavili direktno na glavne gradove Izraela. Mislim tko se nebi iziritiro. Ja sam taman posjetio Izrael nakon te halabuke koja je pocela to ljeto. Onako dosao sam u zimi tamo i fakat vidio ogromne rupetine u plaži, unistene kuce, cak je i kuca pokraj di sam bio bila totlano srusena, hrpa ljudi onak u bolnicama, posto je moja teta lijecnik ona je morala vozit autom do bolnice svako malo dok su onak vani pljustale rakete. Mislim Izrael je dao zemlju a oni od tamo gađaju, nisu fakat nis napadaili i nikom nis nije bilo jasno.

Mislim kad zbrojis dva i dva 10 godina ti ta ekipa gađa a ti se kao nesmijes jer zelis mir, mislim kako bi se mi osjecali da nam netko iz komsiluka svako malo hiti koji mortatčić cisto iz fore npr na Vukovar, Osjek, Sl Brod i slicno i onak da to trpimo godinu, dvije tri i da nista ne radimo, pa ajede tad kad bi ljudi debelo popizdili i isli radit reda. Mislim kaj naravno da su poslali vojnike tamo ocistili su su sve i vratili se natrag, mislim na kraju su cistili podrucje od vlastiog oruzja. Sad je pitanje kad ce opet nabavit nove rakete da ponovno gađaju.

Imam par dobrih filmica koje sam nasao na yubitou, a dobro objasnjavaju stanje tamo jedan je malo komican ali istinit. Mislim umjesto da zive u miru sa svojim susjedima svaki drugi "Gazijanac" posjeduje vatreno oruzje raketne bacace i sl. i onda se tuze kako nemaju para da kupe hranu, primaju pomoc iz svijeta i sl. Moram naravno na glasiti na koji nacin rade Hamasovi vojnici, nazalost izbrisali su mi karikaturu prije nego sto sam ju uspio sejvati, no vjerojatno ste ju vidjeli da Izraelski vojnik brani a iza njega stoji koljevka sa djetetom dok na drugoj strani imamo Hamasovog vojnika koji stavi koljevku ispred sebe i puca iza nje.

Javni govori o koristenju human shealda:


Hamasova propaganda:


Parodija na stanje u Gazi:


Sto bi unicef reko za ovo:


Clash of civilizations zenska jako dobro prica obavezno pogledati do kraja:


Uglavnom prica se da kad ovi preko satelita roknu neku kucu iz koje je gađan izrael unutra namjerno postave neko djete cisto radi propagande...

Evo malo o Libanonu:

_________________
slika


pon 05 sij, 2009 3:06 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Dal je ovo vrijedno sve te politike ?
http://www.javno.com/foto.php?id=7&rbr= ... drf=495323
(nemojte gledat slike ako ste slabog zeludca ili zivaca)

Hamas je zlocinacka organizacija ali nit postupci izraela nisu puno bolji 8)

-Izgradili su zidove oko palestinskih teritorija
-Nedopustaju slobodan protok ljudi i robe (naravno uz logicne preglede na granicama ali isto tako uz dopustanje prolaza svim ljudima koji nemaju zelju ratovat)
-Blokirali su i more ispred gaze
-Totalno su onemogucili bilo kakav razvoj gospodarstva u gazi i zapoadnoj obali
-Sada napadaju gazu a nedaju da humanitarna pomoc odlazi do iste gaze i zaustavi humanitarnu krizu
U isto vrijeme egipat blokira svoju granicu kao i izrael

I sta sada imas , teroristicki hamas i teroristicki izrael (zbog ovog nedopustanja dostave pomoci) , egipat koji je isto sve zablokirao , naravno i ljude koji su zarobljeni u enklavi bez hrane , bez lijekova , sluze kao zivi stit hamasu a meta izraelu , nemaju gdje
Da , slucajno u izraelu zavlada jos malo radikalnija politicka struja u gazi bi se dogodio genocid prve klase jer taj narod maltretiraju i skupine unutar gaze , kao i izrael
Oni nemaju kome vjerovat i nemaju nacina da sloze svoja uvjerenja bez da odabiru nepotrebnu radikalizaciju politike
UZ sve to imamo i problem da je danasnji izrael , umjesto konfederacija (mirna i stabilna) naroda koji tamo oduvijek , zive m djelom i etnicki ociscena zemlja od palestinaca , koji imaju pravo zivjet tamo kao i izraelci a bome i imat svoju drzavu kao i izraelci
Ukratko zapadna obala i gaza imaju pravo na neovisnost a palestinci imaju pravo bit konstitutivni narod u ustavu izraela
http://lawrenceofcyberia.blogs.com/phot ... dloss.html

Nitko nebi trebao suosjecat sa hamasom i sa drzavom izrael ali bi trebao imat razumijevanja za ljude ciji bliznji svakodnevno ginu u svrhu vise politike , koja je sve samo ne visoka , zapravo je jako niska
Takve stvari smo i na ovim prostorima ne tako davno mogli osjetit , zapamtite sta se zbilo sa enklavama u bosni za vrijeme rata i sada zamislite sta bi se zbilo u enklavi zvanoj gaza , ako se stvari pogorsaju , nemozes imat blokirano milijun ljudi na malom prostoru u vrijeme ratnih operacija , bez hrane i izlaza a ne oceklivat katastrofu , jednostavno nemozes

Pitanje je i di je UN sada , zasto novinari nemogu u gazu , zasto ne postoji sud za ratne zlocine na bliskom istoku , koji bi sudio objema stranama , zasto ? :|

_________________
Surviving the new decade


pon 05 sij, 2009 4:31 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Imas hrpu palestinaca koji su se odselili iz Palestine i zive u Izraelu kao muslimani imaju svoja sela i mjesta i nitko ih ne dira. Ostatak je otisao u Libanon i ostale zemlje, no od tamo sada kemijaju neke teroristicke napade...

Inace nemojte previse vjerovat televiziji niti jednoj ni drugoj propagandi. Najbolje bi bilo da odete dolje i razgovarate se sa ljudima no to je nemoguce. Inace bio sam u jednom muslimanskom selu gdje uglavnom zive "Druzi" oni su malo reformirani muslimani, daju svojim zenama i kcerima da se skoluju i rade, nemoraju nosti marame i oni isto imaju svoja naselja tamo i zive u miru sa Izraelcima cak si međusobno pomazu...

... najbolje je rekla ova zenska problem je u krivom tumacenju kurana...

http://en.wikipedia.org/wiki/Druze

Upoznao sam cak i Beduine oni vam uglavnom migriraju po pustinji i uzgajaju deve, imaju puno zena vole kuvat kaficu gostima i super mi je bilo kod njih. Ako se ikada nađete u njihovom satoru poklonite se zatrazite kavu, popijte, uvijek ce vas posluzit ako im se ne svidite nece vam dat vise kave a to je znak da morate nastavit dalje... tj prošetat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bedouin

_________________
slika


pon 05 sij, 2009 5:16 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
TV nikad nije cista istina 8)

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/ ... fault.aspx
Prema slobodnoj dalmaciji , izrael je kontra međunarodnih promatraca , zasto ? :|

I zasto se ne pomaze stanovnicima gaze i dostavi humanitarna pomoc unutra?

Inace ja smatram islamski radikalizam necim najgorim sta moze postojat i stvarno mi je zao sta takva stvar postoji na kugli zemaljskoj :|

_________________
Surviving the new decade


pon 05 sij, 2009 5:39 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Vidite nisam antisemit ,ali velika pogreska je stvaranje drzave Izrajel tamo .
Tamo nece biti mira nikad , nitko nece popustit a mir obje strane za uvjezbavanje i naoruzjavanje .

_________________
Image


pon 05 sij, 2009 6:09 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Bas sam ovu sliku trazio:

Here's a political cartoon you're not likely to see in the world media.
slika

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 3:09 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Mislim da je negdje bio video di se izraelski vojnici sluze palestincem kao stitom od napada drugih palestinaca , potrazim pa stavim ako nađem 8)

Ako UN i crveni kriz bjesne na izrael jer je stanje u gazi koja je inace i geto , uzasno onda se izrael treba kaznit pa barem diplomatski ili sankcijama

Uostalom stanje u gazi je i prije sadasnjeg rata bilo grozno
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7735945.stm

Sadasnji rat ne pridonosi nicemo osim mrznji i nasilju ali ne i miru , jos gore izraelci su uspijeli ubit svoja cetiri vojnika , napast skolu gdje je bio UN i civili , napast UN-ov konvoj su uspijeli (slucajno)
Jos zalosnije je to sta gaza podrucje velicine braca je bez prave opskrbe a ljudi umiru redovito
Ograđeni su zidom i zicom (zlocin je i to samo po sebi) a bome ograđena zidom je i zapadna obala a tamo nema bas rata trenutno
IZmeđu hamasa i izraela (vlade , politike izraela) uopce nema razlike , uostalom prije 15 godina je u izraelu zavladala umjerena struja ali kad je trebao bit potpisan mirovni sporazum i sve to , netko je ubio predsjednika vlade

http://en.wikipedia.org/wiki/Yitzhak_Rabin

Citat:
On 4 November 1995 Rabin was assassinated by Yigal Amir, a radical right-wing Orthodox Jew who opposed the signing of the Oslo Accords and believed he was saving the country from a dire fate. The shooting took place in the evening as Rabin was leaving a mass rally in Tel Aviv in support of the Oslo process. Rabin was rushed to the nearby Ichilov Hospital, where he died on the operating table of blood loss and a punctured lung.


I od tada mislim da je zavladala radikalna struja koja je puno krvi prolila

Nijedan narod nije u getu ali palestinci ipak jesu , i to svi jer su ograđeni i radikali i umjereni pa nemoze nitko rec da je to posteno :(

_________________
Surviving the new decade


pet 09 sij, 2009 3:35 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
4 od 1 je napisao/la:
Vidite nisam antisemit ,ali velika pogreska je stvaranje drzave Izrajel tamo .
Tamo nece biti mira nikad , nitko nece popustit a mir obje strane za uvjezbavanje i naoruzjavanje .


Nije greska stvaranje , nego nedogovaranje i pristup tipa ,sila prije diplomacije , a najgore je to sta su obje strane jednako krive , samo izrael ima podrsku SAD-a pa im se svi zlocini oprastaju a palestincima se ne oprastaju , a trebali bi svi zlocinci bit kaznjeni , na obje strane :evil:

_________________
Surviving the new decade


pet 09 sij, 2009 3:38 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Decki sumljam ja da bi vi tak pisali da komsije opet pocnu zajebavat, zna se na cijoj je strani bio UN kod je ista stvar bila kod nas. Zamislite da nas opet pretrpaju extra nacionalimom nabrijali bi nas na rat odma. Problem je sto kod nas nema tehnologije za precizno lociranje teroristickih skupina pa bi doslo do full scale rata. U palestini su glasali za rat i to je to, sitvuacija se razvila kako se razvila tek sada kolko citam situacija se malo smiruje ali pitanje je kolko dugo. Pustili su ih da migriraju no sumljam da ce ti se oni maknut od tamo. Po meni jedino rejsenje krize je proglasenje dvojne drzave ili federacije. No povjest je pokazala da ako Hamasu ili Hesbolahu das prst oni ti uzmu cjelu ruku tako da me uopce ne cudi sto se stalno kolju dole..

_________________
slika


pet 09 sij, 2009 4:36 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
U situaciji kad izrael dize zidove i bagerima rusi kuce i poljoprivredna zemljista uz te zidove ,proglasavat samo hezbolah i hamas teroristima je nelogicno , jer teroristicke grupe su tri a ne dvije , treca je izrael inace :| (Drzava, ne stanovnistvo)

_________________
Surviving the new decade


pet 09 sij, 2009 4:44 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan