Sada je: pet 19 tra, 2024 5:03 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
 Zidovi i ograde , diobe 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
...Shadowmaster, pa nije ti ovo tema 'youtube'... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 13 vel, 2009 5:39 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Mr.bobo je napisao/la:
...Shadowmaster, pa nije ti ovo tema 'youtube'... ;)

Razmisljao sam da otvorim propagandni thred u jubitou... jos razmisljam o tome... :p

_________________
slika


pet 13 vel, 2009 10:07 pm
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Zidovi i ograde , diobe
Mr.bobo je napisao/la:
...Shadowmaster, pa nije ti ovo tema 'youtube'... ;)
My thoughts exactly.

Nažalost, i po drugim mjestima (FB, komentari web članaka i sl) primjećujem slično, da se gomilom propagandnih ("strawman") filmića postanih jedan za drugim nastoji kvantitetom nadoknaditi nedostatak kvalitete i dokaza tako da se iz cijele situacije traži ekstremne primjere "od druge strane" i onda se na temelju istih nastoji prodati priča "svi su oni takvi" ili izjednačavanje krivnje. Isto bi se tako i za Izraelce moglo vaditi raznorazne filmiće poput onog kad IDFovci koriste stanovnike Gaze kao živi štit, zastupnica Knesseta koja otvoreno zagovara istrebljenje palestinaca, izraelski vojnik koji cipelari dijete, otac koji na živom primjeru uči kćer kako se mlati palestinsko pseto, prosvjedi judennacija koji viču da sve arape treba pobiti, ili jednu od najnovijih u kojoj gomila Izraelaca navečer ode na brdo, piju i zabavljaju se, gledaju Gazu, i na svaku eksploziju se vesele ko da je repka dala gol. Takav propagandni pristup s obije strane diže tenzije i "muti vodu" što često ide u korist cionista da se zadrži status kvo, da se nastavi "budiness as usual"

Hasbara je u međuvremenu napredovala. Shvatili su da jeftina propaganda u informatiziranom svijetu sve slabije prolazi, pa su krenuli s naprednijom, no izgleda da neki još uvijek koriste metode iz starog udžbenika, i time donekle i odmažu cionističkom režimu u provedbi istih, i sami ispadaju strawman.
Danas imaju nekoliko glavnih točaka koje nastoje ponavljati kroz medije nastojeći ponavljati laž sve dok ne postane istina.
Primjer toga su izjave ala "Izrael se ima pravo braniti", svjesno ignorirajući činjenicu da je Gaza pod njihovom okupacijom, blokadom, da im se ne dozvoljavaju najosnovnija prava i pristup najosnovnijim potrebama, i da bi po međunarodnom pravu oni trebali biti odgovorni za to što se tamo događa, ŠTITITI civile na teritoriju koji su okupirali a ne stanovnicima Gaze stvarati nepodnošljivu situaciju, pa kad netko iz očaja odluči uzvratiti da im to bude izlika za nove napade i grabež zemlje, i tako u krug, do konačnog rješenja palestinskog pitanja. Ili otvoreno lagati da se Izrael povukao iz Gaze, ili perverzno izvrtati uzroke i posljedice ("sve je kriv Hamas") ili svaki puta kad raznesu neku obitelj tvrditi da se baš kod njih skrivalo oružje ili militanti čime stanovnicima Gaze nastoje, da tako kažem, oduzeti čak i pravo da budu žrtve.
(što je hasbara i koje su najnovije metode kojima se služe su dobro opisane ovdje - http://revolution-news.com/israel-hasba ... rsuadable/ i preporučam da pročita svatko koga tema zanima. Iako se metode stalno unapređuju u feedback loop stilu, pomaže barem da se razumije neke osnovne propagandne tehnike i pointe koji se i dalje koriste.)

Jedan od najtragičnijih filmića koje sam zadnjih dana vidio čak i nije neka od mnogobrojnih scena genocida već ovo - http://heavy.com/news/2014/07/watch-uni ... n-tv-gaza/ jer ako glavni glasnogovornik mirovne misije UNa za izbjeglice ne vidi budućnost i brizne u plač govoreći o genocidu nad djecom i izbjeglicama, čovjek se zapita što li bilo tko od nas uopće može učiniti da pomogne, hoće li ovaj globalni "outcry" išta postići? Eto, danas mi se opet nije dalo na prosvjed za mir u Gazi, pa sam bar potrošio nekolicinu minuta da ovo napišem.

I btw, pitanje koje je prije više godina postavila Vedrana Rudan mi se u doba raketiranja bolnica, škola i izbjegličkih naselja čini aktualnije nego ikada: "Zašto je dim iznad Auschwitza vječni dim, a dim iznad Gaze pi**in dim?". Kakva bi bila situacija da su uloge nekim slučajem obrnute?

i meni općenito najbolji filmić ove tematike koji sam u zadnje vrijeme vidio koji pokazuje sav besmisao ratovanja za "meni bogomdanu zemlju":

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 04 kol, 2014 8:15 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan