Sada je: ned 28 tra, 2024 6:21 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 109 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
 Episode III: Revenge of the Sith (2005.) 

Ocijeni film
10 30%  30%  [ 3 ]
9 30%  30%  [ 3 ]
8 30%  30%  [ 3 ]
7 10%  10%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 Episode III: Revenge of the Sith (2005.) 
Autor/ica Poruka
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
 Episode III: Revenge of the Sith (2005.)
slika

Uloge: Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Samuel L. Jackson, Ian McDiarmid, Frank Oz, Christopher Lee

Scenarij i Režija: George Lucas

Proizvodnja: LucasFilm Ltd., SAD, 2005.



Radnja započinje tri godine nakon bitke na Genosisu. Ratovi klonova bliže se kraju. Republika se zadnjim snagama bori za opstanak, te šalje novoimenovanog generala Obi-Wan Kenobija da uništi vođe Separatista Count Dookua i generala Grievousa. Za to se vrijeme korumpirani kancelar Palpatine proglasio carem i odlučio uništiti sve koji mu stoje na putu. U prvom redu Jedije. Shvativši koliko mu snaga jednog od najjačih Jedija može biti od koristi, odluči mladog Anakina Skywalkera izmanipulirati na svoju stranu. Anakin se okreće zloj strani sile i postaje Darth Vader. Trudna senatorica Amidala uspjeva mu pobjeći, ali novi sukob je na pomolu.

Očekuje nas jedno od najmračnijih poglavlja priče - Anakin postaje Darth Vader, Carstvo raste, Republika propada, Jediji gotovo nestaju. Ipak, svijetlo postoji: Amidala na svijet donosi Lukea Skywalkera i princezu Leiu.

Sadržaj preuzet sa portala filmski.net



SFC Recenzija (by _Oz)



Ajmo gledali ste ga včrs neki, neki su plakali, neki su se smijali na killing of jungelings... a neki ste ga i prije gledali doma ili u kinu..ili kako već...pa što mislite...koje su vam scene najbolje, zašto...pokušajte opravdati postupke skywalkera i netko mi je nešto obećo da će ispisati zašto padame je kriva za anakinov prijelaz na mračne stranu....

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


pon 16 stu, 2009 3:05 am
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Osveta Sitha
dašo je napisao/la:
..koje su vam scene najbolje, zašto...pokušajte opravdati postupke skywalkera i netko mi je nešto obećo da će ispisati zašto padame je kriva za anakinov prijelaz na mračne stranu....

Najbolja scena u cijelom filmu a možda čak i u cijelom SW serijalu je definitivno meni "Great Jedi purge"...
Toliko emotivna scena, koja toliko puno prikazuje.
Prikazuje ne samo pad jedi reda, već pad Republike, demokracije, slobode... i to sve zbog sebičnosti teenagerskog "jedija"...
Što se tiće Anakinovih postupaka... nimalo ih neopravdavam, mogu reći da ga čak i "mrzim" zbog tog što je učinio...
Toliko života uništeno, ideologija izgubljena... sve zbog njegove arogancije i sebičnosti...

_________________
Image


pon 16 stu, 2009 3:17 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Osveta Sitha
dašo je napisao/la:
pokušajte opravdati postupke skywalkera i netko mi je nešto obećo da će ispisati zašto padame je kriva za anakinov prijelaz na mračne stranu....
Ne bih reko da je je Padme tu nešto posebno kriva...

Vizije su krive!
Grdo je sanjal, imal je te vizije da bu Padme stradala, pa je pobedastel od straha... :zubo:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 16 stu, 2009 3:22 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Osveta Sitha
Solidan film koji je mogao bit remek-djelo, da u srži nije - crtić.

Previše akcije, nedovoljno drame... Kriminalno premalo Anakin/Palpatine interakcije... :thumbs3:

Uvodna bitka dosadna... :thumbs3:

General Grievous je pi***... :thumbs3:

Darth Vader (prije odijela) bez crvenog lightsabera... :thumbs3:

Padme... :thumbs3:


pon 16 stu, 2009 3:25 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Osveta Sitha
mislim da ne moram reci koja je scena meni najdraža... :mrgreen:

ali, onako, za fakat... meni je zanimljivo kako je često puta u komentarima ljudi zanemaren jedan mali detalj:
koliko god Palpatine bio sith i šta ti ja znam, opće prihvaćeni negativac, više manje sve što je rekao o Jedinima je točno.
ok, istina da je Council pokušavao spriječiti da republika padne u ruke Sitha, ali tehnički ono što je Windu pokušao napraviti je uistinu atentat na kancelara. i tu mi izlika "on kontrolira senat i sudove" baš i ne drži u potpunosti vodu.
plus, baš par trenutaka ranije, kad se Palpatine i Windu bore na onom prozoru i Anakin ulazi u sobu. u tom trenutku Palpatine vikne za Windua da je izdajnik, i to je razumno. pokušava Anakina pridobiti na svoju stranu i tako dalje i tako dalje. ali, trenutak kasnije i Windu za Palpatinea vikne da je izdajnik. e, to već lagano nema toliko smisla. njih obojica (i Windu i Anakin) svjesni su da Anakin zna kako je Palpatine sith (u ostalom, Anakin ga je i odao). zašto bi onda Windu imao potrebu uvjeravati Anakina kako je Palpatine izdajnik? Osim ako i sam nije svjestan činjenice da to što se sprema učiniti nije baš 100% ok i časno i po pravilima.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 16 stu, 2009 3:56 am
Profil ICQ Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Osveta Sitha
Meni je najbolja scena ona na Mustafaru kad Obi Anakinu odsječe noge. I najtužnija. Srce mi se slama kad ju gledam. :smrc:

You were the Chosen One! It was said you would destroy the sith , not join them! Bring balance to the Force, not leave it in darkness! :smrc:

You were my brother Anakin. I loved you. :smrc:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


pon 16 stu, 2009 10:40 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Osveta Sitha
Hrčak je napisao/la:

You were the Chosen One! It was said you would destroy the sith , not join them! Bring balance to the Force, not leave it in darkness! :smrc:

You were my brother Anakin. I loved you. :smrc:

Da upravo ta scena i taj citat najbolje govori kako je Anakin ispao nezahvalno arogantno govno...
Sve je imao... ali je zbog uznemiravajućih snova i svoje proklete ambicije sve izdao što voli i za što se borio do tad...

_________________
Image


pon 16 stu, 2009 11:40 am
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Osveta Sitha
Ne pričaj gluposti.

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


pon 16 stu, 2009 11:43 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Osveta Sitha
Ant je napisao/la:
ok, istina da je Council pokušavao spriječiti da republika padne u ruke Sitha, ali tehnički ono što je Windu pokušao napraviti je uistinu atentat na kancelara. i tu mi izlika "on kontrolira senat i sudove" baš i ne drži u potpunosti vodu.
Zanimljiv osvrt, Ant =D> :thumbs2:

Slažem se s tobom, šta god u tom trenutku mislili o Palpatineu, to je bila izdaja kontra tada glavnog poglavara Republike postavljenog od senata......
Ne znam kakovo je ustrojstvo Republike, i veza između senata i Jedi ordera, ali oni su radi svoje ideologije - možda i vjere (Jedi je vjera, koliko znam? :) ) - išli počiniti veleizdaju i izvršiti na neki način državni udar...
(Na stranu to što je on isprovocirao rat i kontrolirao obije strane i svakako ga se je trebalo ukloniti kako god se može :) )

Također (s obzirom da nisam upšućen previše u SW :) ) ne znam da li Kancelar i senat smiju postavljati svoje izabrane ljude da budu ti masteri kod jedija? Ako smiju - onda su već postali kontra čim nisu dozvolili da i Anakin postane master...

Također, meni je bilo "WTF" :? kako to da se dobri jediji idu na taj način da se obračunati sa Palpatineom.
Na početku filma isto kako je Palpatine tražio Anakina da pogubi Dookua "jer je previše opasan", isto tako je pred kraj filma Windu htio pogubiti palpatinea, isto zato jer je premočan. Jedni su "mračna" a drugi "svijetla strana, a opet metode su im - iste.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 16 stu, 2009 2:14 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Osveta Sitha
Ant je napisao/la:
ok, istina da je Council pokušavao spriječiti da republika padne u ruke Sitha, ali tehnički ono što je Windu pokušao napraviti je uistinu atentat na kancelara. i tu mi izlika "on kontrolira senat i sudove" baš i ne drži u potpunosti vodu.

Drži. Palpatine je ostao kancelar daleko duže nego što mu to mandat dozvoljava, što ga čini diktatorom i nelegitimnim vladarem. U takvoj situaciji državni udar nije samo pravo već i moralna dužnost svakog tko za takvo nešto ima sredstva. Naravno, uz uvjet da se nakon svrgavanja diktatora i uspostave reda raspišu pošteni demokratski izbori.


pon 16 stu, 2009 2:22 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Osveta Sitha
Ako je senat produžio mandat Palpatineu zbog rata, tada to još uvijek nije diktatura, pod uvjetom da nakon rata izaberu novog kancelara.

On je sebe poslije rata proglasio imperatorom, ali to je bilo tek nakon svih ovih događaja.

Nego, nije mi jasno kako to da je senat samo tako plijeskom prihvatio proglašenje Imperije. Je li bilo onih koji su bili kontra? Šta su oni napravili? Nisu to previše precizirali u filmu - šta se događalo u pozadini te priče?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 16 stu, 2009 2:40 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Osveta Sitha
Cvicek je napisao/la:
Ako je senat produžio mandat Palpatineu zbog rata, tada to još uvijek nije diktatura, pod uvjetom da nakon rata izaberu novog kancelara.

Ovisi kako je definirano ustavom.

Cvicek je napisao/la:
Nego, nije mi jasno kako to da je senat samo tako plijeskom prihvatio proglašenje Imperije.

George Lucas nije baš poznat po vođenju računa o detaljima...

Cvicek je napisao/la:
Je li bilo onih koji su bili kontra? Šta su oni napravili?

Evo jedna scena koju nije trebalo izrezati. Al Lucas ko Lucas...



pon 16 stu, 2009 2:47 pm
Profil Web stranica
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Osveta Sitha
koliko god vi govorili za anakina, i pokušavali ga opravdat...činjenica ostaje... ubio je djecu...ubio je, jadnu bespomoćnu djecu, koja su se skrivala i od njega tražili pomoć...a on je hladnokrvno uzeo lightsaber i ubio ih.... ja mu t nikad ne mogu oprostit...i dobro je joda reko: The boy you trained, gone he is... I to je istina... od trenutka kad je ubio Windua, Anakin je umro... nestao... i od tog trenutka pojavio se Darth Vader... i radije pamtim anakina po svemu lijepom napravio... i tiješim se...da je umro u miru...

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


pon 16 stu, 2009 3:03 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Osveta Sitha
dašo je napisao/la:
koliko god vi govorili za anakina, i pokušavali ga opravdat...činjenica ostaje... ubio je djecu...ubio je, jadnu bespomoćnu djecu, koja su se skrivala i od njega tražili pomoć...a on je hladnokrvno uzeo lightsaber i ubio ih.... ja mu t nikad ne mogu oprostit...i dobro je joda reko: The boy you trained, gone he is... I to je istina... od trenutka kad je ubio Windua, Anakin je umro... nestao... i od tog trenutka pojavio se Darth Vader... i radije pamtim anakina po svemu lijepom napravio... i tiješim se...da je umro u miru...

Ako mene pitaš, Anakin već u Epizodi II pokazuje obilježja psihopata...


pon 16 stu, 2009 3:13 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Osveta Sitha
_Oz je napisao/la:
Evo jedna scena koju nije trebalo izrezati. Al Lucas ko Lucas...
Površnim pregledom ostalih sličnih, našao sam i ovaj koji ima još par takvih scena... plus dvije koje nemaju (Jodin dolazak u močvaru)
http://www.youtube.com/watch?v=rjUAatYo6us

Izgleda da je Lucas izbacio večinom takve ozbiljne scene s kojima se lakše da shvatiti film i politička pozadina priče... :o

Glavno da na recimo na kraju filma ima 20 minuta šoranja između Anakina i Obija :thumbs3:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 16 stu, 2009 3:22 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 109 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan