Sada je: ned 28 tra, 2024 6:31 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Star Wars KANON! 
Autor/ica Poruka
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Re: Star Wars KANON!
_Oz je napisao/la:
Lore je napisao/la:
A jesi se ikad pitao zašto ST ima više obožavatelja od SW-a?

Hmmm, vrlo diskutabilno. SW je općenito puno prihvaćeniji od širokih masa (k tomu i višestruko veća zarada), no čisto usporedbe radi - najveća ST konvencija VegasCon imala je rekord 15 000 posjetitelja, dok je SW Celebration imao čak 35 000.




AHA AHA....eto vam ga na....force is strong in you :D

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sub 25 tra, 2009 11:56 am
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: Star Wars KANON!
_Oz je napisao/la:
Lore je napisao/la:
A jesi se ikad pitao zašto ST ima više obožavatelja od SW-a?

Hmmm, vrlo diskutabilno. SW je općenito puno prihvaćeniji od širokih masa (k tomu i višestruko veća zarada), no čisto usporedbe radi - najveća ST konvencija VegasCon imala je rekord 15 000 posjetitelja, dok je SW Celebration imao čak 35 000.

da, a koliko često se održavaju ST a koliko često SW konvencije???

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


sub 25 tra, 2009 12:49 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Wars KANON!
Evo još jedan zanimljiv podatak:

Najveći internetski ST forum, TrekBBS (pripada stranici Trektoday.Com) - 12 752 usera

Najveći internetski SW forum, Jedi Council Forums (pripada stranici TheForce.Net) - 244 262 usera!


sub 25 tra, 2009 1:11 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Wars KANON!
_Oz je napisao/la:
Evo još jedan zanimljiv podatak:

Najveći internetski ST forum, TrekBBS (pripada stranici Trektoday.Com) - 12 752 usera

Najveći internetski SW forum, Jedi Council Forums (pripada stranici TheForce.Net) - 244 262 usera!

Da, mislim drugo su točni surovi podaci... a drugo nešto što bi netki htjeli da bude istina.... ali uvriježeno je mišljenje je da je Star Trek za geekove bez života, koji su cijelo vrijeme u podrumu i igraju D&D, i s takvim ostalim predasudama... Kako nešto takvo može imati puno fanova u svijetu?
A da ne kažem da teme u Star Treku nisu sa obične "priglupe" mase...
to je za njih doslovce ne razumljivo... što kad pogledamo je ironično jer sam Star Trek dolazi iz zemlje ne znanja i gluposti Amerike... :lolsmjeh:

_________________
Image


sub 25 tra, 2009 1:38 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Wars KANON!
Čuj, SW je djetinjasta franšiza, a i sam GL je priznao da su mu klinci ciljana publika, iako su HC fanovi većinom oni koji su 1977. bili teenageri.

ST je s druge strane više "cerebralniji" (čak se u 60.-ima govorilo kako je prepametan za televiziju, točnije glupu američku publiku).

Zaključak - SW je lakši za gledanje i bliskiji jednom prosječnom amerikancu (koji ne zna nabrojat dvije države koje počinju na "U").

No mene nije briga, Warser sam od vrtića i bit ću uvijek.


sub 25 tra, 2009 1:47 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Star Wars KANON!
_Oz je napisao/la:
(koji ne zna nabrojat dvije države koje počinju na "U").


Ugoslavia? :lolsmjeh:


Al inače slažem se glede te popularnosti SW vs ST. Ne samo da je SW ajmo reći misaono 'lakši', već ga ima i znatno manje. 6 filmova, jedna animirana serija i par knjiga. S druge strane ST 5 serija, 11 filmova, 1 animirana serija, i ko zna koliko knjiga. Pa tko bi to sve otpratio?

Ova predrasuda o Trekerima kao nerdovima je naravno neutvrđena. Sve što je potrebno za ljubav prema Treku jest vrijeme i zanimacija. Nikakvi podrumi, D&D-ovi.


sub 25 tra, 2009 2:33 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Wars KANON!
Miki je napisao/la:
6 filmova, jedna animirana serija i par knjiga.

PAR knjiga? :lolsmjeh:
SW knjiga ima na stotine, baš kao i stripova.


sub 25 tra, 2009 2:39 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Star Wars KANON!
Šta ja znam. Karikiram. :shock:


sub 25 tra, 2009 2:39 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: Star Wars KANON!
I ST i SW imaju na tisuće knjiga... samo to su gluposti... ja to nikad ne bih čitao... kakve koristi od toga...

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


sub 25 tra, 2009 3:38 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Wars KANON!
Lore je napisao/la:
I ST i SW imaju na tisuće knjiga... samo to su gluposti... ja to nikad ne bih čitao... kakve koristi od toga...

Koristi? Pa tko gleda Trek ili SW zbog nekakve koristi? Gledaš ili čitaš jer voliš, jer ti čini zadovoljstvo. Ja nisam čitao puno Trek knjiga, ali one koje jesam su bile čisti gušt (SW nisam čitao uopće).

Okej, ST knjige nisu kanon. Ali poštuju postojeći kanon i to je jako važno, a dokle god neki novi film ili serija ne ospori neki događaj iz knjige, na njega se može gledati kao na tzv. "soft canon" (a s obzirom da je Trek de facto rebootan i da nećemo tako brzo vidjeti filmove ili serije smještene u primarni timeline, knjige su jedino od tog starog treka što nam je preostalo).


sub 25 tra, 2009 3:44 pm
Profil Web stranica
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: Star Wars KANON!
_Oz je napisao/la:
Lore je napisao/la:
I ST i SW imaju na tisuće knjiga... samo to su gluposti... ja to nikad ne bih čitao... kakve koristi od toga...

Koristi? Pa tko gleda Trek ili SW zbog nekakve koristi? Gledaš ili čitaš jer voliš, jer ti čini zadovoljstvo. Ja nisam čitao puno Trek knjiga, ali one koje jesam su bile čisti gušt (SW nisam čitao uopće).

Okej, ST knjige nisu kanon. Ali poštuju postojeći kanon i to je jako važno, a dokle god neki novi film ili serija ne ospori neki događaj iz knjige, na njega se može gledati kao na tzv. "soft canon" (a s obzirom da je Trek de facto rebootan i da nećemo tako brzo vidjeti filmove ili serije smještene u primarni timeline, knjige su jedino od tog starog treka što nam je preostalo).

pa dobro... ali meni čitanje neke knjige o star treku koju je pisao tamo neki "seljak" ne može pružiti zadovoljstvo...

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


sub 25 tra, 2009 3:48 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Wars KANON!
Lore je napisao/la:
pa dobro... ali meni čitanje neke knjige o star treku koju je pisao tamo neki "seljak" ne može pružiti zadovoljstvo...

Ne znam otkud potreba za epitetima tipa "seljak." Ljudi koji pišu Trek knjige kao npr. Peter David, William Leisner, Andy Mangels & Mike Martin, Diane Duane (autorica kultnog serijala o Romulancima - "Rihannsu" i knjige "Spock's World" koju scenarist novog filma Roberto Orci uvijek navodi kao svoju najdražu knjigu), Keith R. DeCandido itd. uživaju popriličan ugled među trekijima, a Judith i Garfield Reeves Stevens su čak radili na ENT-u kao scenaristi baš zbog statusa koji su zaslužili pišući sjajne knjige (epizode The Forge, Awakening, Kir'Shara, Demons, Terra Prime).


sub 25 tra, 2009 3:56 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Star Wars KANON!
A tema ovdje je Star Wars kanon :shock:

:twisted:


sub 25 tra, 2009 6:23 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Najdraži Sith lord?
The Boz je napisao/la:
http://starwars.wikia.com/wiki/Canon

"When it comes to absolute canon, the real story of Star Wars, you must turn to the films themselves—and only the films."


uto 14 srp, 2009 7:59 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Najdraži Sith lord?
To je G-Canon. Ja smatram C-Canonom kao The Real Thing, jer nije ograničen pravosvjetskim smetalicama poput produkcijske kuće, režisera itd.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


uto 14 srp, 2009 8:00 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan