Sada je: pon 29 tra, 2024 5:31 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
 HRT je otkupio Universe 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
 HRT je otkupio Universe
Glasine kako je naš "pametni" HRT otkupio Universe ipak sus e pokazale točnima. Navedena informacija potvđena je u Jutarnjem, u prilogu Stuido od prošlog petka. Koji biseri, umjesto da otkupe Stargate SG-1, oni idu otkupljivat Universe, tako da u startu zbune nove gledatelje i osiguraju nikakvu gledanost ionako ushranog Universea.

Enivejz, osim Universea, HRT je otkupio i izvrsni Fringe, te Warehouse 13, dok je Nova otkupila V.

Što se tiče non-SF serija, na pamet mi pada kako je RTL otkupio Burn Notice i Modern Familiy, dok je HRT otkupio Entourage.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pon 23 kol, 2010 7:24 am
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: HRT je otkupio Universe
LOL, HRT je ovime upropastio svaku šansu za širenje Gaterske fanbaze u Hrvatskoj :zubo:

Ali palac gore za Fringe :thumbs2:

Warehouse 13? Pogledao sam pilot do pola i zaključio da nije vrijedno gubljenja vremena...


pon 23 kol, 2010 10:34 am
Profil Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: HRT je otkupio Universe
:samoub: HRT

Ali, kako Ozy reče, :thumbs2: za Fringe.

_________________
slika


pon 23 kol, 2010 11:50 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: HRT je otkupio Universe
_Oz je napisao/la:
Warehouse 13? Pogledao sam pilot do pola i zaključio da nije vrijedno gubljenja vremena...


Čuo sam od onih koji su ga nastavili gledati da je prvih nekoliko epizoda uistinu govno, no da je kasnije postao odličan, pogotovo nakon što su napravili crossover sa Eurekom.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pon 23 kol, 2010 11:55 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: HRT je otkupio Universe
Steta za novu publiku ..meni osobno i dobro dođe jer nisam ima prilike gledat SGU ..s tim da se serija uvik moze popravit nakon nekog vrimena ..tj nekoliko sezona :-k

_________________
Surviving the new decade


pon 23 kol, 2010 3:43 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: HRT je otkupio Universe
Bravo HRT :facepalm:

Sad će oni koji nikad nisu gledali Stargate od starta se pitati tko je zašto i gdje napravio mindfuck sa 'Ancient communication device' tamo u Pegaz galaksiji, a ovi s njima nemaju nikakve veze.


pon 23 kol, 2010 4:53 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: HRT je otkupio Universe
Miroslav, čemu tako negativni uvodni post, umjesto informacija o otkupu novih SF serija što je samo po sebi dobra stvar - odmah pljuvačina i po SGU i po HRTu :thumbs3:

Podsjećam da je taj ""pametni" HRT" predvodnik u otkupljivanju SF serija u HR, i između ostalog već nekoliko godina KONTINUIRANO emitira epizode Treka!
_Oz je napisao/la:
LOL, HRT je ovime upropastio svaku šansu za širenje Gaterske fanbaze u Hrvatskoj :zubo:
Na temelju čega temeljiš tu pretpostavku?

HRT je sredinom devedesetih otkupio i emitirao VOY i to prije nego je kompletno emitiran TNG, pa to nije spriječilo one kojima se svidio VOY, da kasnije gledaju "stari" TNG. Nema razloga da slično ne bude i sa SGU.
O tome zašto je SGU (bar meni) dobar sam već pisao po raznim topicima na raznim forumima pa valjda ne moram opet :)

Bilo bi bolje i logičnije da se je maratonski emitirao SG1/SGA pa onda tjedan po tjedan krenulo sa SGU, ali bilo kako bilo pozdravljam HRTovo otkupljivanje jedne od boljih SF serija :thumbs2:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 23 kol, 2010 5:33 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: HRT je otkupio Universe
Cvicek je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
LOL, HRT je ovime upropastio svaku šansu za širenje Gaterske fanbaze u Hrvatskoj :zubo:
Na temelju čega temeljiš tu pretpostavku?

Na temelju činjenice da već mjesecima slušam Gatere sa svih strana kako plaču da Universe ne valja. Plus, nema logike da se otkupljuje spinoff bez da se prvo gledateljstvo upozna sa originalnom tematikom.

Citat:
HRT je sredinom devedesetih otkupio i emitirao VOY i to prije nego je kompletno emitiran TNG, pa to nije spriječilo one kojima se svidio VOY, da kasnije gledaju "stari" TNG.

Ali to nije bio prvi susret HRT-ovih gledatelja sa Trekom. Prije VOY-a su imali prilike vidjeti prvu sezonu TNG-a i sve dotadašnje filmove, pa su već mogli poznavati bitne koncepte (organizacije, rase, itd...) i likove (Kirk, PIcard).

Osim toga, Trek i SG su kruške i jabuke, jer prosječni TV gledatelj nikad nije ni čuo za drugi Stargate osim originalnog filma.

Sam VOY je zapravo koncipiran tako da ga se može pratiti i bez nekog naročitog trekkerskog predznanja (npr. na početku Caretakera nam je objašnjeno tko su Makiji, a rase i političke prilike iz Alfa kvadranta se ionako ne spominju tako često).

Universe nisam gledao, pa ne znam koliko se zapravo nadovezuje na prethodne dvije serije, no koliko sam shvatio, stilski se od njih drastično razlikuje, pa bi novi gledatelji mogli steći potpuno krivu sliku o franšizi.

I još jedna stvar. Ima "Trekkera" koji su prvo gledali VOY, pa im je Janeway bog i batina i pljuju po Picardu i TNG-u... Sad zamisli nove "Gatere" kojima su ovi novi ZAKON, a O'Neill, Teal'c i Jackson su im "debili"... :zubo:

_Oz owna Cvičeka,
Sezona 2, Epizoda 7 :zubo:


A navodno da ima i Trekkera kojima je Archer najbolji kapetan, ako ćeš vjerovat...


pon 23 kol, 2010 6:12 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: HRT je otkupio Universe
SGU je koncepcijski sličan VOY-u, samo sa više poveznica sa prijašnjim serijama, budući da imaju taj nesretni uređaj koji im omogućuje prijenos misli (HOHOHO MINDFUCK ALARM) na drugi kraj svemira.

Praktički sve što se dogodilo u Stargate filmu i SG1 sa tehničke strane je objašnjeno u onim kratkim filmićima koje u prvoj epki mali Eli gleda. Možda bi bila neka polusolidna komponenta koja bi objasnila tehnički dio serije (što su Zvjezdana crata, tko ih je izgradio i sl.), no to je sve brzo sprtljano i ispričano da oni koji će prvi puta gledati SG će imati sve servirano na tacni, bez one draži otkrivanja svih misterija, pogotovo onih antropoloških u SG1. Pored uklanjanja svih misterija, slažem se sa Ozom, da će 'prvi put' gledatelji dobiti krivi dojam o franšizi, jer SGU je mračan, likovi su mračni i ne podnose se, dok je ostatak franšize ležeran, akcijski i na momente zajebantski čak i na vlastiti račun.

Uostalom, valjda je HRTu bilo jeftinije otkupiti jednu sezonu nedovršene serije, nego njih 15 i još sve filmove koji to prate.


pon 23 kol, 2010 7:10 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: HRT je otkupio Universe
_Oz je napisao/la:
I još jedna stvar. Ima "Trekkera" koji su prvo gledali VOY, pa im je Janeway bog i batina i pljuju po Picardu i TNG-u... Sad zamisli nove "Gatere" kojima su ovi novi ZAKON, a O'Neill, Teal'c i Jackson su im "debili"... :zubo:


ima i starih koji misle da je o'neill debilic 8-[

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pon 23 kol, 2010 7:34 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: HRT je otkupio Universe
OGamer je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
I još jedna stvar. Ima "Trekkera" koji su prvo gledali VOY, pa im je Janeway bog i batina i pljuju po Picardu i TNG-u... Sad zamisli nove "Gatere" kojima su ovi novi ZAKON, a O'Neill, Teal'c i Jackson su im "debili"... :zubo:


ima i starih koji misle da je o'neill debilic 8-[


Takve brzo vrate u određene ustanove... :zubo:

_________________
slika


pon 23 kol, 2010 8:06 pm
Profil Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: HRT je otkupio Universe
great, opet ništa od SG-1 :(
...no ajde, pokušati ču se zadovoljiti ovim ostalim, ne sumnjam da je loše :D

_________________
slika


pon 23 kol, 2010 8:48 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: HRT je otkupio Universe
T'Rapavi je napisao/la:
Takve brzo vrate u određene ustanove... :zubo:


a jebi ga... ne zive svi u south parku :(

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pon 23 kol, 2010 9:57 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: HRT je otkupio Universe
pahuljica je napisao/la:
great, opet ništa od SG-1 :(
...no ajde, pokušati ču se zadovoljiti ovim ostalim, ne sumnjam da je loše :D


Tebe je onda lako zadovoljit. :zubo:


pon 23 kol, 2010 11:00 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: HRT je otkupio Universe
Miki je napisao/la:
pahuljica je napisao/la:
great, opet ništa od SG-1 :(
...no ajde, pokušati ču se zadovoljiti ovim ostalim, ne sumnjam da je loše :D


Tebe je onda lako zadovoljit. :zubo:


rekla sam ti da sam jednostavna :zubo:

_________________
slika


pon 23 kol, 2010 11:01 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan