Sada je: čet 25 tra, 2024 11:05 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 169 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
 Prvo gledanje Stargatea - spoiler alert - 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
 Prvo gledanje Stargatea - spoiler alert -
Budući da prvi put gledam Stargate, ne želim čitati ostale teme da si eventualno ne otkrijem što će se dogoditi, pa ću ovdje tipkati dojmove i pitanja.

Vidim na Wikipediji da ima i filmova; ali i serija SG Atlantis je jednim dijelom tekla paralelno sa SG-1. Ima li preklapanja radnje, tj. trebam li u jednom trenutku u gledanje SG-1 ubaciti film ili koju epizodu Atlantisa, u slučaju da se u njima događa nešto važno za SG-1?

Uglavnom, pri kraju sam prve sezone. Sviđa mi se kontinuitet radnje, te postupno upoznavanje sa kulturama za koje imam osjećaj da će igrati važnu ulogu u kasnijim epizodama. Well, osim Mongola. Ta epka mi je bila pomalo bzvz.


sub 06 vel, 2010 11:36 am
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Ajme jos jedan koji ce se navuc na SG :biggrinlove:

Dakle ovako... Prvo pogledas Stargate film (to je film iz 1994. u kojem glumi Kurt Russell), onda gledas 7 sezona SG1, i prve dvije epke osme sezone. Nakon tih epki (New order 1 i 2) pocinjes gledat SGA. Najbolje ti je onda gledat recimo jednu epku SG1-a, pa jednu epku SGA i tako ih izmjenjivat, ali ni ne moras tako (meni je recimo osma sezona SG1 bila totalno dosadna, pa sam pogledala 2-3 sezone atlantisa prije nego sto sam nastavila gledat SG1 8-[ ) i onda ti na kraju dolaze filmovi Ark of truth i Continuum.

Eto... Nadam se da sam pomogla :)

Sto se tice ovoga sto si pogledao... Ajme bas mi je drago da ti se sviđa. :biggrinlove: Dosta ljudi kaze da im je prva sezona totalno bezveze, a meni bila bas dobra... :zubo: Iako naravno, kasnije postaje jos bolje :biggrinlove: Jedino mi osma sezona nikako nije sjela #-o

Uzivaj u gledanju, i obavezno pisi dojmove :hug:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sub 06 vel, 2010 11:53 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Hehe, baš super. Nego daj reci iskreno, mislim već si napisao dojmove, ali kako neki stalno tvrde da je prva sezona loša, užas, kajgod... a ja se uopće ne sjećam da mi je bila loša.

Al dobro napisao si već da ti se sviđa i sve to. :biggrinlove: Tako da mi opet nisu jasni ti koji tvrde da je loša. Mislim, jasno da ide nabolje još kasnije, ali to je i za očekivati. Da je išlo nagore, ne bi doživjela serija deset sezona. :mrgreen:

_________________
slika


sub 06 vel, 2010 12:00 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
ma nije prva sezona ni toliko losa.
ima genijalan pocetak, a i kasnije ima par meni osobno jako dragih epizoda.
po meni bi recimo osma sezona bila losija od prve, ali do tada se gledatelj vec zakaci za seriju, poveze s likovima, ugođajem i pricama i lakse mu je preci preko losije epizode samo na osnovu par Teal'covih fora ili tako neceg.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 06 vel, 2010 12:09 pm
Profil ICQ Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
A ja sam prije par mjeseci pogledala par epki te prve sezone, i da, bile su mi onak, nis posebno, al cisto zato sto sam vec pogledala sve one genijalne epke iz drugih sezona... :zubo:

Al znam da mi je i ta prva sezona bila odlicna kad sam ju prvi put gledala :biggrinlove: Pogledala sam ju u dva dana i nisam mogla docekat da dođem u zg da mi trap donese jos stargatea :zubo:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sub 06 vel, 2010 12:12 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Ajde da ne otvaram novi thread, svi pričaju o tom Stargateu kako je zakon itd.

Recite mi 5 razloga zašto je vrijedan gledanja pa da odlučim jer nisam ni jednu epizodu pogledao :)


sub 06 vel, 2010 1:05 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
shirajzl je napisao/la:
Ajde da ne otvaram novi thread, svi pričaju o tom Stargateu kako je zakon itd.

Recite mi 5 razloga zašto je vrijedan gledanja pa da odlučim jer nisam ni jednu epizodu pogledao :)


Stargate je:
    super
    zabavan
    ima akcije
    ima odlične bad guyse
    ima odličnu ekipu
    gostuje puno Trek glumaca
    ima mitologije
    ima istrživanja
    ...

Nastavite niz... :biggrinlove:

_________________
slika


sub 06 vel, 2010 1:39 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Dejanira [Bot] je napisao/la:
Ajme jos jedan koji ce se navuc na SG :biggrinlove:


Već sam se navukao. :shock: :lol: :oops:

Dejanira [Bot] je napisao/la:
Dakle ovako... Prvo pogledas Stargate film (to je film iz 1994. u kojem glumi Kurt Russell)


Naravno, to se podrazumijeva. Taj film sam odgledao zadnji put prije desetak godina, pa reko idem opet, kao uvod u seriju. Super mi je film, i kasnije dok sam gledao epke, ne bi očekivao neke stvari...primjerice da se radnja direktno nastavlja još tri epke do smrti Kowalskog.

T'Rapavi je napisao/la:
Nego daj reci iskreno, mislim već si napisao dojmove, ali kako neki stalno tvrde da je prva sezona loša, užas, kajgod... a ja se uopće ne sjećam da mi je bila loša.

Al dobro napisao si već da ti se sviđa i sve to. :


Počeo sam i sa drugom sezonom. Glede prve sezone, očekivao sam nešto u stilu prve dvije sezone DS9; dakle laganini uvod u nešto kompleksniju radnju, nešto što će se morati gledati konstantno; u suprotnom se propušta nešto bitno. Evo pri kraju prve sezone dolazi do ponovnog pojavljivanja Noxa i Mikenaca...za očekivati je da ni ostale kulture/alieni neće biti jednoepizodni. Čak i ove manje napete epke tipa Solitudes u kojoj su Carter i O'Neill u frižideru bi mogla biti važna za kasniju radnju, jer ipak se radi o još jednim Vratima na Zemlji. (nemojte reć).


T'Rapavi je napisao/la:

Stargate je:
    super
    zabavan
    ima akcije
    ima odlične bad guyse
    ima odličnu ekipu
    gostuje puno Trek glumaca
    ima mitologije
    ima istrživanja
    ...

Nastavite niz... :biggrinlove:


Suvremen je. Nema budućnosti. Ovo je sada i ovdje. Nema fejzora i transportera i 518687 jednoepizodnih aliena od kojih svaki ima svoju grbu na nosu.

Inače zahvaljujem na uputama kako gledati Stargate...al ste mi rekli da je osma sezona lošija. :-$ Pssst.


sub 06 vel, 2010 2:27 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Ma ne obaziri se na priče, samo gledaj dalje i slobodno komentiraj ovdje. Evo i captain i Hrčka gledaju trenutno, puno nas je pogledalo sve, još neki kao gledaju... tako da samo komentiraj, nemoj si spoilati, nećemo ti ni mi.

Ja ću se priključit raspravi koliko god me pamćenje služi. A možda uskoro krenem i ponovno gledati. :biggrinlove:

_________________
slika


sub 06 vel, 2010 3:04 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
shirajzl je napisao/la:
Ajde da ne otvaram novi thread, svi pričaju o tom Stargateu kako je zakon itd.

Recite mi 5 razloga zašto je vrijedan gledanja pa da odlučim jer nisam ni jednu epizodu pogledao :)


Likovi su jako zabavni i kompleksni
Dodiruje se sa zemaljskom mitologijom
Ima puno humora
Dosta se spominju druge sf serije kao star trek
Glavni negativci su goauldi ..koji su valjda najzabavniji negativci ikada

Jednostavno ko ga krene gledat nece ga nikad prestat gledat :wink:

_________________
Surviving the new decade


sub 06 vel, 2010 4:54 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Pa dosad nisam baš uvidio puno humora. O'Neill je dosta sarkastičan u opasnim situacijama, to je ponekad komično. Ostali su dosta ozbiljni. Teal'c je preozbiljan, što isto zna biti komično, al da se nasmijem...ne.


sub 06 vel, 2010 7:29 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Mora da jos nisi dosao do trece i cetvrte sezone :zubo:

_________________
Surviving the new decade


ned 07 vel, 2010 12:42 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Nisam, na drugoj sam sezoni. :o


ned 07 vel, 2010 10:55 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Miki je napisao/la:
Pa dosad nisam baš uvidio puno humora. O'Neill je dosta sarkastičan u opasnim situacijama, to je ponekad komično. Ostali su dosta ozbiljni. Teal'c je preozbiljan, što isto zna biti komično, al da se nasmijem...ne.

Teal'c se razviti taj svoj humor kako ce serija odmicati.
ne kazem da ce poceti valjati fore kao O'Neill, ali ta njegova sutnja ili "indeed" ili povremene provale biti ce i vise nego komicne. (barem meni)
meni je genijalna sama cinjenica da on ostane mrtav hladan i 100% ozbiljan nakon sto provali nesto.

a O'Neill ce razviti dinamiku i sa par negativaca pa ce tu biti urnebesnih situacija. uglavnom, za njega mozes ocekivati da ce nastaviti sa svojim opaskama i upadicama, cak ih i malo pojacati.

Daniel tu i tamo kaze koju dobru. pomalo neocekivano i poprilicno rijetko, ali obicno bude vrijedno spomena.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 07 vel, 2010 12:43 pm
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Prvo gledanje Stargatea
Woooooohooooo. Bog Thor je u biti mali zeleni. :shock: =D> \:D/


ned 07 vel, 2010 2:32 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 169 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan