Sada je: čet 18 tra, 2024 7:43 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
 Aschen 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
 Aschen
Bas eto danas gledam epizodu u kojoj je goauld pobijeđen a ascheni su saveznici sa zemljom ..ali zapravo ekipa planira dugorocno preuzet planet uz pomoc smanjenja broja rođenih na zemlji ..zapravo fascinira me to osvajanje uz pomoc luksuza gdje ljudi dobiju mir i svu mogucu tehnologiju ..pa cak i produzeni zivot ali eventualno brojcano opadnu i onda drugi ljudi preuzimaju kontrolu nad zemljom ... pacifisticko osvajanje ..koncept veoma zanimljiv :-k

Uglavnom da prijeđem na stvar ..dal bi itko od vas prihvatio luksuz do kraja zivota i tehnolosku naprednost ..znajuci da mozda ste vi zadnja generacija neke nacije ili rase i da cete nakon tog luksuza izumrijet a vase ce mijesto preuzet druga skupina ljudi ..koja mozda i potjece sa zemlje ali je pitanje dal ce sacuvat zemaljsku kulturu :|

Onako tehnicki ljudi nebi izumrli na zemlji ali bi tauri nestali ..to jest sve te nacije i citava povijest ..osim ako ako ascheni nebi prihvatili uloge koje su nekoc ispunjavali zemljani
Dal je to samo onda međuljudski politicki rat ili alienska potiha invazija tipa ..ubit cemo ih ne sa metcima i nasiljem ..nego s kavom i kolacima ..onako mirno ..sta onda nije zlo i genocid nego kulturocid u kojem je jedna kultura i rasa/nacija sama sebe prepustila nekom drugom :-k

I nije mi jasno kako su ascheni pobijedili goaulde ..znaci li to da u paralelnoj stvarnosti nema anubisa nit ORI-a :-k

_________________
Surviving the new decade


sub 30 sij, 2010 12:49 pm
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Aschen (moguci spoileri ulazak na vlastitu odgovornost)
Ja bih rekla da je tiha invazija. Tako su onu civilizaciju od tehnološki napredne sveli na agrarnu. :thumbs3: Ne volim Aschene. :whatever: Ja osobno ne bih prihvatila tako nešto. Mislim da je to jako sebično.

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


sub 30 sij, 2010 1:18 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Aschen (moguci spoileri ulazak na vlastitu odgovornost)
Koji je lakovjerni pokvarenjak i guzicar ovaj kinsey :evil:

Uglavnom sva sreca da je daniel otkrio sto su ascheni napravili sa volianima i sto se sprema zemlji ako uđu u federaciju s njima ..jer ta ekipa cini sve kako bi bili kulturno i politicki dominantni ..nekakav oblik potihog etnickog ciscenja je to sta oni rade ..uzasno je sta su napravili volianima ..od urbanog drustva koje broji milijune do ruralnog i primitivnog drustva koje broji tisuce ljudi ..sva sreca sto su daniel i jack smislili zamku za aschene ..pa su ovi na kraju zavrsili na planetu sa crnom rupom ..ascheni su za individue ugodan neprijatelj ali za civilizacije katastrofalan jer polagano brisu cijele narode a nit pucanj ne opale :| :|

_________________
Surviving the new decade


sri 24 vel, 2010 8:57 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan