Sada je: pet 19 tra, 2024 5:25 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 SG-1 impresije by Oz - spoiler alert - 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
Ant je napisao/la:
The Boz je napisao/la:
Ovo dolje je quality-o-meter?

ja bih prije rekao progress bar.

x-zactly! :D
Pokazuje koliko sam daleko stigao sa serijom. :zubo:


pet 10 lip, 2011 12:44 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
Aha, progress-o-meter!

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


pet 10 lip, 2011 12:46 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
S07E06 - Lifeboat
S07E07 - Enemy Mine
S07E08 - Space Race


slika

EDIT:
S07E09 - Avenger 2.0
Jay Felger is back! \:D/

Solidan filler koji se oslanja na Felgerov šeprtljavi comic relief, no to je sve što se ima za reći o toj epki. Gledam malo episode guide na IMDb-u, u slijedećoj gostuje Jolen Blalock! Yippie!

EDIT:
S07E10 - Birtright

slika



||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


sub 11 lip, 2011 5:29 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
S07E11&12 - Evolution
Dobra dupla epka, tu su malo (puno) posudili od Terminatora, čak je i muzika slična dok onaj "neuništivi" supervojnik (u komično lošem kostimu) ide prema good guysima besmisleno sporo i nezainteresirano.

Danielova potraga za onim artefaktom u Hondurasu je kul, napokon jedna malo drugačija šuma. Od one standardne mi se više ni ne povraća kao prije, problem je jedino u tome što se ne mogu ufurat da se radi o drugim planetima. Opći je dojam da Jack i ekipa igraju paintball u Kanadi...

S07E13 - Grace
Pravi pravcati punokrvni Star Trek! VOY: "One" i ENT: "Doctor's orders" u jednom. Jesam li spomenuo kako mi je Pegasusov interijer naprosto genijalan? Moram priznati da NX-01 u usporedbi s ovim izgleda pomalo jadno.

S07E14 - Fallout
Jonas is back, sa nekom čudnom emo frizurom. :|

Zanimljivo kako SG voli posuđivati koncepte. Ovdje je više nego očita sličnost sa filmom "The Core". Vrlo solidna epizoda, prvenstveno zbog one Goa'uld ženske koja je napokon malo izašla iz standardne šablone i pokazala da zli "crvi" ipak nisu nepopravljivo iskvareni i da se mogu promijeniti.

S07E15 - Chimera
Osiris posjećuje Jacksona noću i ulazi mu u snove, a Carterica se jebucka sa najmlađim iz klana Deluise (bokte, ovaj je pljunuti otac). Sve u svemu, osrednja epka.

S07E16 - Death Knell
Opet šuma, opet kamenolom... Dosadno. :whatever:

S07E17&18 - Heroes
Snimanje dokumentarca o SGC-u... Boooring!

Ode Dr. Frazer. :rip:

S07E19 - Ressurection
slika


S07E20 - Inauguration
Novi predsjednik biva izvješten o SG-u, idealna prilika za recap epizodu. :thumbs3:

S07E21&22 - Lost City
Jako dobro i uzbudljivo finale sezone, u kojem je čak gostovao pravi pravcati USAF chief of staff. Američko patriotsko izdrkavanje ruši epku poprilično, a vrhunac je kad dođe Anubisov hologram predsjedniku i kaže mu neš tipa "you are the leader of this world", i onda Ameri nad Južnim polom sami, bez pomoći rusa i svojih NATO guzoljubaca napadnu Anubisovu flotu.

Znam da je američka vojska financirala ovaj cirkus, no svejedno, lakrdija.

Sve u svemu, solidna sezona, ali previše praznog hoda.


pon 13 lip, 2011 6:04 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
S08E0102 - New Order

_Oz je napisao/la:
S06E12 - Unnatural SelectionIMO najbolja epizoda sezone, sa krajem koji ostavlja jedan dosta gorak okus u ustima. Jack i Sam su prevarili onog replikatora (Petog), napravili budalu od njega i iskoristili ga iako im je iskreno želio pomoći. Baš me zanima šta će s tim likom biti dalje... Pitam se hoće li sada, razočaran u pokvarene i prevrtljive Zemljane, postati gori negativac i od svoje zle braće...

Ha! I knew it! Odlično otvorenje sezone, iako... Sezonske premijere i finala nikad nisu bila problem. Priča sa Replikatorima i Asgardima je dobra, al ono sa System Lordovima je bez veze. Goa'uld story arc se pretjerano razvukao i stavrno sam se nadao da će uništenjem Anubisa to manje više bit zaključeno, kad ono... BAAAL JE NAJMOĆNIJI SYSTEM LOR IKADDD!!!1111!!!! :whatever:

Kraj epke je genijalan. Fifth napravio repliku Carterice. Jedva čekam da vidim šta će bit dalje s tim.

S08E03 - Lockdown
Anubis is not dead!

:samoub:

Okej epka, sa vrlo dobrim krajem. Nego... Zar bestjelesna bića imaju neki speed-limit, kad Anubisu trebaju vrata? :scratch:

S08E04 - Zero Hour
Super epizoda, ne toliko zbog zapleta, koliko zbog Jackova uhodavanja na posao šefa SGC-a. Fora mi je kako čitavo vrijeme piše svoju ostavku, da bi na kraju samo napisao "never mind" :zubo:

I ono sa onom "biljkom" je bilo zakon. Čim su rekli "it's just a plant", bilo je očito da će se takvo što dogodit.

S08E05 - Icon
slika
I eto ga, krenuše filleri. Bilo je lijepo dok je trajalo.

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


sri 15 lip, 2011 12:00 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
Uf, stvarno dugo nisam pisao u ovu temu. Odgledao sam dosta epizoda od tada, pa nema smisla da svaku posebno komentiram. Uglavnom, serija se od 8x06 na dalje dosta popravila i bilo je tu dosta dobrih epizoda, pogotovo Reckoning 1&2.

Pročitao sam na dosta mjesta na netu da odlaskom R.D. Andersona serija rapidno postane smeće, no odgledao sam već šest epizoda devete sezone i ne vidim nikakav pad kvalitete, štoviše nijedna od tih šest epki nije bila loša, dapače.

Oriji (i njihovi Priori) mi za sada djeluju mnogo interesantnije od Goa'ulda, a Vala Mal Doran mi ni počemu nije loš lik. Fora mi je kako su scenaristi odmah u njenom prvom pojavljivanju (Prometheus Unbound) dali gledateljima doznanja da to defitivno nije Aeryn Sun. :zubo:

S druge strane, Cameron Mitchell je totalni hibrid Johna Crichtona i Jacka O'Neilla... :-k

Zadnja epka koju sam odgledao:

S09E06 - Beachhead
Odlična. Oriji stvaraju uporište u našoj galaksiji gradeći divovska vrata koja koriste crnu rupu kao izvor energije. Samantha Carter se napokon vratila u ekipu, ovaj put sa bezveznom frizurom.

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


sri 06 srp, 2011 3:43 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
Pneznam, meni je deveta sezona preočigledno bila naknadno nalijepljena. Od nikud su stavili priču o Orijima, samo da popune scenarij i proračun. Ima dobrih epizoda sa njima također, ali ima i potpuno besmislenih epki. Vidjet ćeš u desetoj epizodi, kak će se serija bližit kraju, to će se sve nekak raspršit.


sri 06 srp, 2011 9:04 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
Miki je napisao/la:
Pneznam, meni je deveta sezona preočigledno bila naknadno nalijepljena.

Nema veze, dobrodošao odmak od šablone, IMO. Različiti Sistemski lordovi iskaču iz svake paštete, Goa'uld/Jaffa story arc se razvlači do besvijesti, a filler epke na sve strane. Oriji su, IMO, trebli bit predstavljeni mnogo ranije.


sri 06 srp, 2011 9:43 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
To sigurno. To sam rekao i u svojim impresijama, da su ih uveli u priču kad i Replikatore, pa da imamo puno arcova odjednom. Ovak su jedne riješili, maknuli su i Replikatore, ostali su samo Oriji i Baal..


sri 06 srp, 2011 10:46 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
Zadnja epka koju sam pogledao je S10E05 - Uninvited. Između zadnje komentirane (9x06) i ove bilo je stvarno jako dobrih, npr. The Pegasus Project, koja doduše ultra glupo završi (Wraithovski i Orijski brod uništeni jednim udarcem, praktički slučajno), ali nelogičnosti mi u ovoj seriji nikad nisu naročito išle na živce... Osim možda povremeno, kad Carterica, koja je navodno genije, ispadne turbo plavuša (npr. kad ju njena replikantica na banalno očit način nasamari).

Anyhow, još 15 epki i dva filma, pa gotovo.

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


sri 20 srp, 2011 2:50 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: SG-1 impresije by Oz - spoiler alert -
U! Približavaš se posljednjoj indianađounsovskoj epizodi. The Quest. E to je bila zabava. Sve ostalo mi je nekak zaboravno.


sri 20 srp, 2011 4:08 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 101 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan