Sada je: ned 12 svi, 2024 8:55 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
 Stargate SG1 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Stargate SG1
Miki je napisao/la:
Kowalski će se još pojavljivati, ali samo u paralelnim svemirima. :D


Znači bit će njega još...a bio mi je dobar kao vođa sg-2 tima....no eto zato su tu paralelni svjetovi..thanks miki..... :)


pet 18 ožu, 2011 9:52 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Stargate SG1
The Broca Divide
Zanimljiva podjela ovdje na dirnute i nedirnute ovi nedirnuti zaista su primitivni i nasilni, a taj virus koji nose ih čine takvima, eto nažalost i O'Neill i Sam su bili zaraženi .Na svu sreću pronašli su lijek i napokon su se svi spojili kao jedno društvo .

The First Comandment
Ovdje se Sg-9 tim uživio u ulozi božanstva i satnik Jonas se smatrao vođom naroda i silio je narod koji živi tu da rade za njega. No SG-1 je pomogao i oslobodio stanovništvo uvjeravajući ih da on nije nikakvo božanstvo nego ima samo tehnologiju kojom im može prijetit. I na kraju je stradao satnik Jonas, kako je postupao tako je i završio, okrutno. Zanimljivo ovdje su zvjezdana vrata bila okrenuta prema zemlji na podu i tako su ubacili Jonasa kroz njih.

Cold Lazarus
Ovo mi je jedna od dražih, nekome ne bi bila nešto posebna no eto upravo zbog sve te priče u vezi O'Neilla i smrti njegova sina i susreta sa ženom i prisjećanja je bilo veoma dirljivo. Iako ono nije bio pravi O'Neill nego kristalno biće koje je preuzelo oblik pravoga O'Neilla koji je ostao na planeti koju su posjetili gdje su ta kristalna bića. Veoma emotivno je bilo kada se pravi O'Neill vratio i pronašao kristalno biće koje je sada preuzelo oblik njegova sina i u tom trenutku i njegova supruga je došla i svi su makar na trenutak se osjećali kao obitelj ponovno iako im to nije sin.

The Nox
U startu je bilo odmah napeto, Sg-1 tim biva ubijen no ožive ih ona bića koja mogu biti nevidljiva. Upravo zbog toga su primamljiva Goauldima. Koliko kod ih O'Neill pokušao nagovarati da se brane od Goaulda oni nisu bili nikako skloni nasilju i ostali su dosljedni sebi.
Jednog od vođa tih nevidljivih je tumačio Armin Shimerman aka Quark. Dobro ga je bilo vidjeti u jednoj sasvim drugoj ulozi.

Brief Candle
Ovdje SG-1 tim susreće narod koji ubrzano stari sve nekih 100-njak dana žive no zaista uživaju u životu svakoga trenutka. Jedna od lokalnih djevojaka je iskoristila O'Neilla i čak zaljubila se u njega . Nažalost tu je i O'Neill postao jedan od njih i on je počeo ubrzano starit. Opet Goauldi su imali svoje prste i jadni narod ih štuje kao božanstvo a SG-1 tim uvijek mora razuvjeravat druge. No na sreću pronašli su način kako spriječiti starenje i vratili O'Neilla na staro. Zanimljiva epizoda.

Thor's Hammer
Ovaj Thorov čekić je zanimljiva epka, i upečatljiva mi je uprvao zbog toga jer Goauldi ne smiju zbod toga čekića doći na ovu planetu gdje žive ljudi koji štuju nordijske bogove. No O'Neill i Tealc su prebačeni samim dolaskom na planetu u neke špilje kroz koje se moraju izvući no ipak Tealc jer nosi goaulda u sebi je najugroženiji i čak ih vreba neko biće unutrima, jao jezivo je bilo . O'Neill naravno u svom prepoznatljivom elementu, to biće koje je bio neka vrsta zarobljenog goaulda u ti špiljama im je ponudila da budu njegove sluge i da će ih on izvući a O'Neill mu reče samo nam daj ti kartu i snaćemo se mi. :mrgreen: No uspjeli se izvući a biće je ubijeno upravo od toga čekića. Napeta epizoda upravo zbog toga špiljskog bića koje ih je stalno vrebalo.



Torment of Tantalus
Zvjezdana vrata su već bili istraživali 1945. god. I tada je jedan od tih znanstvenika prošao kroz vrata i nije se vratio i kasnije ga uz pomoć njegove bivše djevojke nalaze na toj planeti ali već ostarjel. Daniel je bio očaran svim onim zapisima koje su našli od nekih koji su to ostavili no O'Neill ga je uspio odvratiti i u zadnji tren su se spasili moćna scena kada trče prema vratima i bacaju se kroz vrata u zadnji čas a sve se ruši iza njih. 8)

Bloodlines
Tealc odlazi na planetu gdje mu se sin priprema za prihvaćanje onoga goaulda u sebe no Tealc to želi spriječiti. Ostatak tima odlazi sa njim i tu nalaze nekoga učitelja Jaffa koji je na njihovoj strani no sin od Tealca je u opasnosti i naglo je obolio i iako je Tealc želio spriječiti da ne primi onoga parazita goaulda ipak mu daje svoj da preživi. Ti paraziti su kao larve tako ih zovu i Daniel je uništio onoaj kao inkubator gdje se te larve nalaze. A stvarno su ljigavi još kada su se rasuli po zemlji kada je u njih daniel pucao…hehe..ko ribe na suhom. :mrgreen: Tealc spašava sina no mora ga napustiti njega i majku mu, sa nadom da će ih pronaći opet jednoga dana.

Fire and Water
Daniel je zarobljen od nekakvog vodenog bića, zanimljivo je kako izlazi to biće iz vode. Ostali iz tima misle da je Daniel mrtav i čak su imali i oproštaj od njega, tužna scena kada stavljaju vjenac na vrata i puste ga kroz njih. No oni kasnije imaju neke osjećaje da je on živ i vraćaju se po njega. To biće je otelo daniela da bi saznalo što se dogodilo sa njegovom ženom prije mnogo tisuća godina koja je živjela na Zemlji i podvrgava daniela nekoj vrsti čitanja misli no saznaje da mu je žena ubijena od goualda. No ipak ga vodeno biće pušta da se vrati svojima.

Hathor
Ovdje su neki arheolozi probudili neku božicu goaulda koja dospijeva u stargate bazu i ima moć manipulacija sa muškarcima, jedino žensko osoblje baze joj se suprostavlja. Božica stvara neko leglo larvi no uspijevaju vratiti muško osoblje no ipak božica bježi kroz vrata. Nema šta, imala je dobar plan kako sredit stanovništvo Zemlje.

Singularity
Opet jedna dirljiva epizoda SG-1 odlazi na planetu gdje je lokalno stanovišto umrlo od nekoga virusa, a samo je jedna djevojčica preživjela, no to je sve bilo maslo goualda koji iskorištavaju djevojčicu kao oružje koje su ju usadili koje se razvija kao bomba u njoj blizu joj srca. Sam je cijelo vrijeme bila sa njom i svidjelo mi se kako je lijepo stvorila odnos i nije joj dopuštala da se boji. Ovdje vidim i brod od goaulda u orbiti one planete i kasnije s nekim letjelicama napadaju Tealca i Jacaka no uspjeli su uteći, moćne scene.Tokom vremena nisu uspjeli izvaditi tu spravu iz nje i šalju djevojčicu u neki bunker koji je 30-tak katova ispod zemlje. Sam je bila veoma tužna i ostala je do samoga kraja sa njom, no na sreću djevojčica je preživjela i bomba nije se aktivirala. Ta se naprava aktivira samo ako je u blizini vrata. kasnije će djevojčicu udomiti kod nekoga znanstvenika . O'Neill joj je na kraju darovao psa i rekao joj da imaju pravilo na Zemlji koje kaže da svako dijete mora imati psa…Ova mi je epka jedan od dražih dosada. :)

Cor-ai
Tealc se suočava sa svojom prošlošću kada dolazi na planetu gdje ga prepoznaju kao ubojicu kada je služio goauldima, no ostali iz tima ga pokušavaju spasiti pred sudom .No Tealc je ubio tu osobu i njegov ga sin želi kazniti smrću zbog toga što mu je ubio oca. Tealc ga je ubio jer mu je bilo tako naređeno od Apophisa ukoliko to ne bi uradio onda bi bilo pobijena cijela grupa. Goualdi se ponovno vraćaju na tu planetu i napadaju ostale no Tealc se oslobađa i spašava ih od goaulda. Zaista su bile odlične borbe između SG-1 tima i goaulda. Oni uviđaju da je Tealc sad bolja osoba i da je tada to morao napraviti i puštaju ga da se vrati sa svojima.

Enigma
Ovdje SG-1 spašava neku vrstu koja ne želi dijeliti svoju tehnologiju sa drugima . I oni imaju razne moći za nestati točnije prolaze kroz zidove…waooo….i na kraju se pojavljuju Noxi…oni su mi tako simpa…i odlaze sa njima da žive na njihovoj planeti.

Solitudes
Ova epka mi je nekako i smiješna….Sam i Jack ostaju zarobljeni na „planeti“….a ta planeta se na kraju ispostavila Zemlja …Jack je bio teško ranjen no preživili su…

Tin men
Joj koji lik..sami živi na onoj palneti u nekom postrojenju i zarobljava SG-1 tako što im tijela onesposobi a svijest odnosno sjećanja im prebaciva u strojeve koji liče kao oni….Smiješno ih je bilo na kraju kako gledaju jedni druge a svatko ima duplikate.Podsjetilo me na onu jednu voyagerovu epku.

There But For the Grace of God
Evo ga .. paralelna stvarnost…daniel pogleda u neko zrcalo i vrati se na Zemlju koja ovdje je već pod napadom goaulda. Ovdje su Jack i Sam zaručeni…….yeah..baš su mi simpa njih dvoje. No Daniel se vraća u svoju stvarnost i sa zanimljivm podacima.

Politics
Ovdje se nastavlja nakon ove prethodne uvod u bitku SG-1 sa goauldima…neki senator dolazi na pregled i na razmatranje baze da donese odluku da li treba zatvoriti SGC jer samo im može nevolje donijeti i na kraju ga i zatvara .

Within the Serpent's Grasp
Odlična epka SG-1 odlazi unatoč zatvaranju projekta SG…..i vrata ih vode do broda na kojem su goauldi i Jaffa ratnici. Ovdje susrećemo Skaaru no on je postao goauld i sad je sin onoga Apophisa…Tužna scena je kada Jack traži od goaulda da barem nakratko vrati Skaarinu svijet no ne želi i u jednom trenu taj goauld napada Daniela i Jack je morao pucati u „Skaaru“.

The Serpent's Lair
Ovo je već druga sezona .ovdje je zarobljen tim, no pomaže im onaj učitelj Jaffa koji je Tealcov prijatelj. Moćne scene borbe i ona oružja kao neki fazori koji koriste goauldi, prvi hitac ka onesvijeti..drugi ubija..treći isparava ga :mrgreen: ….Jack i ekipa bježe u nekim malim letjelicama od goaulda ali dobra je stvar da su već stavili eksplozive na brodu. Smiješna mi je bila scena kada su oni iz SGC poslali neke nuklearke pa ništa od toga nisu i probili štitove..podsjetilo me na Dan nezavisnosti…Predobar osjećaj vidjeti kako brod od goaulda eksplodira. Ode Apophis i njegov sinčić. Samo mi je isto žao tih domaćina u ovom slučaju Skaare… na neki način ovi su goauldi ko Borg ako te ćope gotov si…

eto ja "malo" komentiro pa vi opalite... :mrgreen:


sub 16 tra, 2011 4:42 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Stargate SG1
Dobro si ti to prokomentira , sigurno ti je tribalo vrimena za toliki komentar ali isplati se napisat nesto o epizodama jer su odlicne :thumbs2:

Serija je genijalna i stvarno neznan koja mi je najbolja od nabrojanih epizoda

Inace alieni iz epizode "nox" se zovu nox :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sub 16 tra, 2011 4:49 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Stargate SG1
thanks captain,

što reći, serija mi se svidjela , svaki treutak pažnje je vrijedio, jer ovakvi serija je sve manje. naime čitao sam da neki nisu oduševljeni prvom sezonom nešto, no moram ti priznati osobno mi nije bilo dosadno ni u jednoj i super su. Nemogu nija neku posebnu izdvojit, oduševljen sam na koji se kreativan način pristupa radnji. :)


sub 16 tra, 2011 5:35 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Stargate SG1
Ma SG1 je odličan zato jer od početka gledamo kako čovječanstvo napreduje nakon otkrića Vrata. Nije ko u Treku gdje smo odjednom u budućnosti i sve je super i sve imamo. Ovdje se čovječanstvo tek mora pokazati drugima, pronaći saveznike i učiti. A to je veliki plus seriji.

Inače u Cor-ai epizodi mi je išlo na nerve što se Teal'C prelako predao sudu, vrlo lako bi prihvatio i smrtnu kaznu da bude pravda zadovoljena, iako se obvezao na oslobođenje Jaffa. Minijaturni cilj nadređuje većem.


sub 16 tra, 2011 10:21 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Stargate SG1
Miki je napisao/la:
Ma SG1 je odličan zato jer od početka gledamo kako čovječanstvo napreduje nakon otkrića Vrata. Nije ko u Treku gdje smo odjednom u budućnosti i sve je super i sve imamo. Ovdje se čovječanstvo tek mora pokazati drugima, pronaći saveznike i učiti. A to je veliki plus seriji.


dobro rečeno Miki.... :)


ned 17 tra, 2011 12:36 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Stargate SG1
Ovo je iskreno receno moja omiljena serija ali ne i serijal Star Trek rules , of course :mrgreen:
I da Jack je carina!
Ostalo nije bitno... :lolsmjeh:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 21 sij, 2012 3:20 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Stargate SG1
Počeo i ja ovo gledati...nakon originalnog filma, pogledao sam 5 epizoda prve sezone.

Već dva puta članovi ekipe potpuno nepotrebno upadaju u nevolje zbog forsiranja ljudskog morala. Recite mi da se taj fors ljudske moralnosti ne događa u cijeloj seriji. [-o<


pet 02 ožu, 2012 1:20 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Stargate SG1
Ne baš ..koliko se ja sican :-k

_________________
Surviving the new decade


sub 03 ožu, 2012 1:25 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Stargate SG1
I tako ja polako kročim Stargateom...Trenutno sam na pola 5. sezone SG-1, uz povremeno čitanje starih Ozovih i Mikijevih impresija. Šteta što nema anketa za svaku epizodu. :zubo:

Serija mi se sviđa jer radnja ima kontinuitet i uzima se u obzir kauzalnost, gdje je Trek često kiksao.

Čudno je jedino što npr. 3 epizode zaredom otvore 3 odvojene intrige, ali svaku samo malo zagrebu po površini. Nakon toga odjednom dolazi 2-3 fillera i poslije totalno zaboravim što mi je to bilo tako zanimljivo u one 3 intrigantne epizode. :scratch:

Super je uplitanje politike u seriju jer daje dodatnu dozu realističnosti. Serija prikazuje sadašnjost, a ne neku buduću utopiju. U ovakvoj sadašnjosti sve je divno i krasno dok ono što radiš ne stane na rep nekom političkom interesu, čak i ako radiš na nečem tako epohalnom kao što je SGC.


pon 09 tra, 2012 1:55 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Stargate SG1
Oooo Širajzl, pa ja mislio da ti ne voliš SF osim Treka (bar mislim da si tak negdje rekao). Uživaj još malo, uskoro će ti se razvodnit. Hm.


pon 09 tra, 2012 5:43 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Stargate SG1
Miki je napisao/la:
Oooo Širajzl, pa ja mislio da ti ne voliš SF osim Treka (bar mislim da si tak negdje rekao). Uživaj još malo, uskoro će ti se razvodnit. Hm.


Ma i ne volim, ali frend mi navro "de pogledaj SG" pa reko ajd. :)

________________________________________________________________

Jel ikome, dok ste gledali Sg-1, zasmetalo konstantno fosiranje Jackovih provala u potencijalno smrtonosnim situacijama?

Podsjeća me na jeftine akcijske komedije. :whatever:


čet 12 tra, 2012 11:16 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Stargate SG1
Ne.


čet 12 tra, 2012 11:39 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Stargate SG1
Završio sa šestom sezonom. :)

Kako ono ide priča s paralelnim gledanjem SG-1 i Atlantisa? To je nešto oko sedme sezone ili...? :scratch:


uto 17 tra, 2012 7:19 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Stargate SG1
Od pocetka 8. sezone pocinje Atlantis....
mada ja ti nebi saveteo da ides uporedo..
Odgedaj prvo ceo SG-1 pa pa tek onda predji na SGA..do 4 sezone nakon nje gledas film The Ark of Truth..pa 5 sezonu..i onda film Continuuum :D

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 17 tra, 2012 7:27 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan