Sada je: sub 27 tra, 2024 10:27 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Prometheus VS Sovereign 

Koji od navedena dva broda je taktički jači?
Sovereign 36%  36%  [ 5 ]
Prometheus 57%  57%  [ 8 ]
Nemam pojma, podjednaki su 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 Prometheus VS Sovereign 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sovereign X je napisao/la:

To što si vidio u Voyageru je čisto scenarističko izdrk***nje :P Zamisli ti, jedan znanstveni brod je opstao pored svakojakih agresivnih i naprednih rata u potpuno nepoznatom dijelu svemira bez ikakve pomoći zvjezdane flote punih sedam godina :joj:

To da su na Voyagerovom mjestu bili Nebula, Galaxy, Sovereign ili bilo koji veći brod onda bi to još i držalo vodu, ali ovako sa brodićem upola manjim od Galaxy klase sa fazorskim mrežama/emiterima tipa VIII, 38 fotonskih torpeda, štitovima srednjeg kapaciteta, 150 članova posade nema šanse. Čak bi se i Prometheus bolje snašao od Intrepida u toj poziciji.

Galaxy klasa ima 14 fazorskih mreža/emitera tipa X, visoko-kapacitetne štitove, 2 rapid fire lansera fotonskih torpeda (3 se pojavljuje nakon separacije tanjura), od 250-275 torpeda i oko 1000 članova posade što mislim da više i nego dovoljno govori da je Galaxy klasa daleko moćniji brod ;)

Što se tiče ovih podataka oni su kanon i točni su. Može se vidjet i na modelima da Sovereign ima 14 kasnije 16 fazorskih mreža, Prometheus 12 fazorskih mreža, a Galaxy 12 fazorskih mreža i 2 emitera ;)

zvuci neverovatno ali oni su ipak uspeli da prevazidju svoj kvantitativni hendikep i izbore se sa svim nedacama... zato smatram da ipak nije sve u froju fejzora i torpednih cevi... po svemu vidjenom ipak je intrepid jaci brod od suverena... defiant takodje.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 11 pro, 2010 9:32 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Ok, vidim da opet niste dobro čitali moje postove, al nema veze, nije meni teško još jednom vam objasnit sve u detalje :roll: :mrgreen:

No prije nego krenemo sa tim detaljima postavit ću vam par pitanja:

1. Jel znate što je to flagship?

2. Jel znate čemu služe tehnički priručnici?

3. Jel smatrate da je ono što kažu dizajneri dotičnih brodova kanon ili nije?

4. Da li ste dobro pratili kakva naoružanja imaju dotični brodovi i kako se nose s brodovima drugih rasa i koliko su jaki ti neprijateljski brodovi u odnosu na njih?

5. Jel ste uvidjeli svoje pogreške?

Etoga, kad odgovorite na ovih pet pitanja moći ćemo dalje raspravljat. Ako nemožete odgovorit na ista, predložio bi da se povučete s rasprave, jel vam se stvarno nema smisla ovako brukat više ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 15 pro, 2010 2:14 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sovereign X je napisao/la:
Ok, vidim da opet niste dobro čitali moje postove, al nema veze, nije meni teško još jednom vam objasnit sve u detalje :roll: :mrgreen:

No prije nego krenemo sa tim detaljima postavit ću vam par pitanja:

1. Jel znate što je to flagship?

2. Jel znate čemu služe tehnički priručnici?

3. Jel smatrate da je ono što kažu dizajneri dotičnih brodova kanon ili nije?

4. Da li ste dobro pratili kakva naoružanja imaju dotični brodovi i kako se nose s brodovima drugih rasa i koliko su jaki ti neprijateljski brodovi u odnosu na njih?

5. Jel ste uvidjeli svoje pogreške?

Etoga, kad odgovorite na ovih pet pitanja moći ćemo dalje raspravljat. Ako nemožete odgovorit na ista, predložio bi da se povučete s rasprave, jel vam se stvarno nema smisla ovako brukat više ;)


1. brod zastava (verovatno izasao iz ex fabrike automobila zastava)
2. naravno... radi brzeg i efikasnijeg otklanjanja kvarova.
3. naravno (mada nismo upoznali ni jednog dizajnera sem one crnkinje na koju je otkidao dzordi)
4. naravno ali nikad nismo imali prilike videti razne vrste brodova u okrsaju protiv istih protivnika kako bi imali bolji uvid (prednosti/mane) u borbi sa istim.
5. naravno... nismo racunali borbe u simulatorima u kojima suveren ubedljivo dobija protivnike.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sri 15 pro, 2010 6:41 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sve krivo. Preporučam da još jednom dobro pogledaš čitav Star Trek pa da se onda vratiš s pametnijim komentarima i dobrim argumentima ;) No, ako nastaviš ovako trollat počet ću ti selit postove u 3351 :twisted:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 15 pro, 2010 9:04 pm
Profil YIM Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sov, kako onda objašnjavaš trenutačne rezultate ankete ako je Sovereign tako nadmoćan? :zubo:

Sorry na padobraniranju u temu.


sri 15 pro, 2010 11:49 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
shirajzl je napisao/la:
Sov, kako onda objašnjavaš trenutačne rezultate ankete ako je Sovereign tako nadmoćan? :zubo:

Sorry na padobraniranju u temu.


Pa ja bi rekao da su razlozi sljedeći:

1. Neki su glasali tek tolko da glasaju, a da nisu pročitali niti jedan post, ili su samo djelomično proletjeli kroz temu :P
2. Meni u inat su glasali za Prometheusa (ovo je vrlo glup razlog) :thumbs3:
3. Zagriženi su fanovi Prometheusa pa su zato i glasali za njega :P
4. MVAM im je dovoljan argument da Prometheus bude jači pa su zato glasali za njega :joj:

Petog nema :baeh:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 16 pro, 2010 3:15 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sovereign X je napisao/la:
Sve krivo. Preporučam da još jednom dobro pogledaš čitav Star Trek pa da se onda vratiš s pametnijim komentarima i dobrim argumentima ;) No, ako nastaviš ovako trollat počet ću ti selit postove u 3351 :twisted:

onda si u sukobu interesa i moracu da pisem cviceku da te makne sa moderisanja ove teme [-X

Sovereign X je napisao/la:

Pa ja bi rekao da su razlozi sljedeći:

1. Neki su glasali tek tolko da glasaju, a da nisu pročitali niti jedan post, ili su samo djelomično proletjeli kroz temu :P
2. Meni u inat su glasali za Prometheusa (ovo je vrlo glup razlog) :thumbs3:
3. Zagriženi su fanovi Prometheusa pa su zato i glasali za njega :P
4. MVAM im je dovoljan argument da Prometheus bude jači pa su zato glasali za njega :joj:

Petog nema :baeh:

ili jednostavno nisu ubedjeni da brod koji sa sobom vuce gomilu dece i ostatak familije moze da bude konkurentan u direktnom sukobu 8-[

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


čet 16 pro, 2010 4:51 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
OGamer je napisao/la:
4. naravno ali nikad nismo imali prilike videti razne vrste brodova u okrsaju protiv istih protivnika kako bi imali bolji uvid (prednosti/mane) u borbi sa istim.

Ma čak i kad smo imali prilike vidjeti direktne borbe iste klase brodova u mnogo slučajeva su rezultati znali biti kontradiktorni.
Od TNG-a do VOY-a.
Tako je primjerice Enterprise D bez problema mogao zaustavit Romulanskog warbirda, ali je misteriozno znao izgubit od XY broda.
A da ne pričamo o Voyageru. Gdje Voyager nije imao nikakvih problema s Borg kockama, ali se mučio s Kazonskim brodovima. Itd. itd.
Sovereign X je napisao/la:
2. Meni u inat su glasali za Prometheusa (ovo je vrlo glup razlog) :thumbs3:
3. Zagriženi su fanovi Prometheusa pa su zato i glasali za njega :P
h:

2. Joooj jadan Sov. To je ona srpska narodna "ceo svet je protiv nas". Ti ideš tom logikom ha? Nedaješ sam sebi malo preveliku važnost ljudima na forumu? ;)
3. Sva sreća pa ti nisi zagriženi fan Sovereigna što se nimalo ne može reći ni po tvom nicku... pa su tvoji argumenti sasvim opravdani i objektivni. ;)

_________________
Image


pet 17 pro, 2010 7:09 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Prometheus VS Sovereign
neda mi se sad citat sve ovo, ali prica se okolo da je Prometheus bolji.
sa onim multivektorskim modom kao da nikad u borbu ne ulazi sam.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 21 pro, 2010 10:49 pm
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Ant je napisao/la:
neda mi se sad citat sve ovo, ali prica se okolo da je Prometheus bolji.
sa onim multivektorskim modom kao da nikad u borbu ne ulazi sam.


Pa da, taj multivektorski mod im je jedini argument koji imaju, i po meni relativno nevažan u cijeloj priči :P

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 22 pro, 2010 1:59 am
Profil YIM Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Prometheus VS Sovereign
zasto ga smatras nevaznim?
nije li prednost neprijatelja napasti s vise od jedne strane?

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 22 pro, 2010 2:00 am
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Ant je napisao/la:
zasto ga smatras nevaznim?
nije li prednost neprijatelja napasti s vise od jedne strane?


Nije da ga smatram nevažnim, al bome nije taj MVAM ni neki big deal ;)

I da, možda mu to donosi neku prednost, al ne baš tolku da bi mogao uništit najjači federacijski brod, koji ima daleko veći kapacitet štitova, daleko deblji oklop i veću pokrivenost sa fazorskim mrežama i torpednim lanserima + više torpeda.

Uostalom Sovereign klasa ima cca. 700-800 članova posade, a Prometheus 4+ (ne zna se kolko najviše) članova posade, te ak mu padnu štitovi, ovi se nebudu ni snašli, a časnici sa Sovereigna će ih već opkolit i zauzet im brod.

A sad da se još jednom osvrnemo na epizodu u kojoj se dotični brod pojavljuje:

Prometheus su napala tri romulanska D'deridexa (warbirda). Poznato nam je da jedan takav brod može bez problema parirat Galaxy klasi, koja je u prijašnjenje vrijeme bila najjači brod Zvjezdane flote. E sad, Sovereign je duplo, ako ne i triput jači od Galaxy klase, i mislim da bi mogao zabit tri D'deridexa nakon malo duljeg vremenskog perioda (vidjeli smo kolko je dugo uspio izdržat u borbi protiv Scimitara koji je snažan ko bar 5 D'deridexa, ak ne i više).
E sad da se vratimo natrag na Prometheusa - njega su napala ta 3 D'deridexa, koji su mu štitove spustili na 20% već u prvim minutama borbe, te da nisu došli Akira i 2 Defianta, Prometheus bi bio neizbježno uništen.

Iz toga što sam napisao mislim da se jasno da zaključit koji brod je taktički nadmoćniji i zašto. Eto nadam se da sam dovoljno objasnio kako stvari stoje, a ako neki nisu ni iz ovog shvatili ništa, e jbg, onda vam nemogu pomoć :|

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 22 pro, 2010 2:33 am
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Citat:
1. Jel znate što je to flagship?


I tu završava sva diskusija. Federacijska Zastava Yugo 45 jest snažan brod, ali ne nužno vođa brodova. Flagship predstavlja Federaciju uglavnom u diplomatskim zadacima - vozikanje ambasadora, putovanje po konferencijama i prevoženje lijekova, putnika i robe.
Samim time što je u vrijeme Dominijskog rata majušni Defiant bio perjanica Federacije govori dovoljno o inferiornosti Sovereigna, ne toliko u bojnom smislu, već u važnosti broda.
A kad je Borg OPET napao Zemlju, brod klase Sovereign patrolira Neutralnom zonom, brojeći zrnca prašine (Picardove riječi). Da je Sovereign klasa doista uberjaka, bila bi kod Zemlje i sudjelovala u obrani, a da se SFHQ doista pribojavao Picardovog ponovnog poborgljavanja, mogli su ga smijeniti s mjesta kapetana, kao sigurnosna predostrožnost. Imali bi jaki brod. No nisu ga makli jer Sov očito nije toliko jaka mrcina kad je bio na drugoj strani kad je Borg napao. I Dominij.

Stoga glasam za Prometeja. Iako smo ga vidjeli samo u jednoj epizodi, napravio je odličnu prvu i jedinu impresiju svojim dizajnom i multivektorstvom.


sri 29 pro, 2010 10:01 pm
Profil
Cadet 4th year
Cadet 4th year
Avatar

Pridružen/a: sri 22 pro, 2010 8:00 pm
Postovi: 42
Spol: Muški
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Ja bi rekao da je prometheus jaci.


pet 31 pro, 2010 7:17 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Upravo tako. Sovereign predstavlja federaciju jer je to diplomatski i istraživački brod. A Federaciji je diplomacija i istraživanje na prvom mjestu. Ratni brod nikad neće biti flagship federacije.

Tako niti jedan brod prometheus klase, makar jači od Sovereigena, neće biti flagship.


sub 22 sij, 2011 1:34 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan