Sada je: sri 15 svi, 2024 1:44 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Prometheus VS Sovereign 

Koji od navedena dva broda je taktički jači?
Sovereign 36%  36%  [ 5 ]
Prometheus 57%  57%  [ 8 ]
Nemam pojma, podjednaki su 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 Prometheus VS Sovereign 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Cilj Romulanaca je bio onesposobiti Prometheus bez veće štete. Federacija je došla sterat Romulance/uništiti Prometheus ako ne uspiju. Nepoznato je jesu li federalesi pucali samo po Prometheusu ili i po Romulancima, ali mislim da su pucali po svima jer to je jedina prednost federacijskih brodova(osim Defianta). A vjerujem da su, kad su došli i zapucali na Prometheusa, brzo skužili da to ne trebaju raditi nakon što su Romulanci učinili isto. Borba nije bila 1v5 nego 4v2.
Torpedo nije onesposobio Defiant. Nije mu ni kroz štitove prošao, kako se jasno vidi. U sceni gdje unište Warbird se vidi da oba Defianta i Akira lete okolo bez neke veće štete.
Što se tiče tog uništenja, Prometheus je daleko od solo zaslužan za to. Prvo, tu su dva Defianta, brodovi sa najvećim firepower-to-weight omjerom u Federaciji, i odstupaju od standardnog Fed dizajna zato jer su dizajnirani vrlo forward-heavy, oko 80% naoružanja im je okrenuto drito naprijed. Drugo, tu je jedna Akira, što je jedan od najofenzivnije dizajniranih Fed brodova, sa petnaestak lansera fotonskih torpeda.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


čet 18 ožu, 2010 7:28 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Da ali niti jedan od njih nije jači od prometheusa, u samoj epizodi se spominje da je to najnapredniji brod u floti i među najjačim brodovima u alfa kvadrantu.

A romulanski brod su uništili tek kad se prometheus uključio u borbu ito sam porometheus ga je uništio MVAM.

Prije toga onesposobio je bez problema brod Nebula klase.

Borba je bila zapravo 3 romulanska protiv tri federacijska broda, a sedmi brod prometheus se našao između njih, a gađali su ga i jedni i drugi.

Jer se to vidi jasno.


čet 18 ožu, 2010 7:35 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
The Boz je napisao/la:
Kako mi je genijalno kako nas je izignorirala i ponovo još jednom opet ponovila stvari koje smo davno dokazali da su krive. Drugi put.

i jos interesantnije je da pokusava da nas napravi ludima jer se jasno na snimku koji je sama postavila vidi da je defiant nastavio da se bori dok je akira ostecena... suvereign je teska krstarica a ne istrazivacki brod, istrazivacki brod je intrepid ;)
prometej bi bio unisten da nisu stigli defianti i akira.
suvereign ima ablativni oklop koji se pominje u filmu.

p.s. svim brodovima se stitovi regenerisu.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pet 19 ožu, 2010 1:25 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
OGamer je napisao/la:

p.s. svim brodovima se stitovi regenerisu.

Ne svima, samo onima novijih klasa od Defianta pa na dalje mislim....

_________________
Image


ned 19 ruj, 2010 10:44 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Rezrektaš topik da budeš u krivu. Bravo.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


pon 20 ruj, 2010 12:33 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Prometheus VS Sovereign
OGamer je napisao/la:
The Boz je napisao/la:
Kako mi je genijalno kako nas je izignorirala i ponovo još jednom opet ponovila stvari koje smo davno dokazali da su krive. Drugi put.

i jos interesantnije je da pokusava da nas napravi ludima jer se jasno na snimku koji je sama postavila vidi da je defiant nastavio da se bori dok je akira ostecena... suvereign je teska krstarica a ne istrazivacki brod, istrazivacki brod je intrepid ;)
prometej bi bio unisten da nisu stigli defianti i akira.
suvereign ima ablativni oklop koji se pominje u filmu.

p.s. svim brodovima se stitovi regenerisu.

U filmovima je rečeno da je Enterprise-E istraživački brod, onda znači da je to tako.

Prometheus nebi bio uništen. Svi brodovi i federacijski i romulanski napadali su Prometheus a nisu ga ozbiljnije oštetili, premda su njime upravljala samo dva medicinska holograma koja ni ne znaju upravljati brodovima.

Pa prema tome....


pon 11 lis, 2010 12:01 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
RAI'TARA je napisao/la:
U filmovima je rečeno da je Enterprise-E istraživački brod, onda znači da je to tako.


E ono..., nemoj me nasmijavat! Brod sa najrazvijenijim obrambenim i oružanim sustavima definitivno se ne može klasificirat ko explorer, već jedino kao battlecruiser, pa čak i battleship. Uostalom, ajde mi nađi gdje je spomenuto da je Sovereign klasa (Enteprise E) istraživački brod pa ti onda možda i povjerujem. No i sami znamo da federacija ne želi javno dat do znanja da ima u floti bilo kakve borbene brodove. Između ostalog samo se sjeti Defianta i onoga što je Sisko rekao o njemu ;)

RAI'TARA je napisao/la:
Prometheus nebi bio uništen. Svi brodovi i federacijski i romulanski napadali su Prometheus a nisu ga ozbiljnije oštetili, premda su njime upravljala samo dva medicinska holograma koja ni ne znaju upravljati brodovima.

Pa prema tome....


Opet smo se počeli ponavljat, zar ne [-X
Prometheus definitivno bi bio uništen i federacijski brodovi su ga samo isprva napadali, no poslije su ipak (zahvaljujući EMH-ovima) počeli napadat romulanske brodove. Znači zajedno u bitci su sudjelovali Prometheus koji jest bojni brod, dva Defianta koji su ni manje ni više nego destroyeri i Akira koja je battlecruiser i ima petnaest torpednih lansera. Pritom je uništen samo jedan od tri romulanska warbirda (ostala dva su se povukla) ;)
No da nisu stigli Defianti i Akira, od Prometheusa nebi ostalo ni P..., tak da pazi ubuduće šta pišeš :P
Isto tako, Prometheusovi štitovi su bili na 20 posto kad su napadali svi brodovi, i da je to malo duže potrajalo, tj. da Akira i Defianti se nisu okrenuli protiv warbirdova, Prometheusa bi bilo po cijelom sektoru.

Prema tome, još jednom si dokazala da si u krivu :P

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 11 lis, 2010 1:51 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
hvala sove :sesir2:

wellcome back rai :skok:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pon 11 lis, 2010 5:27 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sov kaj ti čovječe ne kuž'š!?

Prometheus vs Sovereign!? .. svako ljudsko bice koje je i malo pratilo Trek ce ti reci da je Prometheus jaci, jer je i tako dizajniran i graden i zamisljen, za razliku od Sovereigna!..
To kaj si ti opaki FAN Sovereign i kaj si se totalno zaljubio u njega i ne vidis dalje od svog nosa to je drugo :S ...

MVAM mod - sve ti govori!... iz jednog broda nastaju tri, svaki sposoban za Warp i svaki sa istim naoruzanjem kao sto nosi i Sovereign...dakle 3v1? :S ..
takoder se spominje da je to najnapredniji brod u Floti tako da... :bier: :zzz:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 09 pro, 2010 11:48 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
ne znam... nisam bas siguran... meni intrepid deluje najace iako ima manje fejzorskih stanica i banaka od suverena i prometeja :-k

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pet 10 pro, 2010 5:03 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Cmd Data je napisao/la:
Sov kaj ti čovječe ne kuž'š!?


Ja ne kužim, a lijepo sam dao dokaze što kanonske, što logične i nakon što smo se skoro svi složili da je Sovereign najjači brod u federacijskoj floti (ne računamo Intrepid sa generatorom ablativnog oklopa i transfaznim torpedima, a niti Relativity - Wells klasu) ti opet ili ne možeš, ili jednostavno ne želiš priznati to samo iz nekog prkosa ili inata meni :roll: :joj:

Cmd Data je napisao/la:
Prometheus vs Sovereign!? .. svako ljudsko bice koje je i malo pratilo Trek ce ti reci da je Prometheus jaci, jer je i tako dizajniran i graden i zamisljen, za razliku od Sovereigna!..
To kaj si ti opaki FAN Sovereign i kaj si se totalno zaljubio u njega i ne vidis dalje od svog nosa to je drugo :S ...


Da malo pročitaš prethodne postove, i da još pogledaš nekoliko drugih foruma i sl., shvatio bi kako si u krivu, ali ti to ne želiš, i po tome ispadaš isti kao RAI'TARA (no offense) :thumbs3:
Sovereign možda je izgrađen kao ''istraživački'' brod, no po svemu što ima na sebi, on to nije. Stoga ga možemo bez problema svrstat pod bojne brodove ;)


Cmd Data je napisao/la:
MVAM mod - sve ti govori!... iz jednog broda nastaju tri, svaki sposoban za Warp i svaki sa istim naoruzanjem kao sto nosi i Sovereign...dakle 3v1? :S ..
takoder se spominje da je to najnapredniji brod u Floti tako da... :bier: :zzz:


Taj MVAM kojega se neki drže ko pijani plota, samo brod rastavlja na tri lake krstarice, koje bi Sovereign uništio bez nekih većih problema. To je isto ko da napadneš Sovereigna sa 3 pojačane Saber klase. Jedino što time Prometheus dobiva, jest možda dulja bitka, al Sovereign ima multi-targeting opciju pa mu to baš i nebi bio neki problem.

Uostalom Sovereign ima 16 fazorskih mreža tipa XII, dok Prometheus ima 12 takvih (18 u MVAM-u), ali zato Sovereign također ima visoko-kapacitetne regenerativne štitove dok Prometheus srednje-kapacitetne regenerativne štitove + Sovereign ima deblji ablativni oklop i veći strukturalni integriret ;)
Također Sovereign ima više torpeda i više lansera bio Prometheus u MVAM-u ili ne. I ponovit ću opet, da nismo vidjeli da Prometheus ima kvantna torpeda, stoga tu je još jedan minus.

BTW pogledaj na ovoj stranici oba broda i pročitaj kolko im je overall strenght index pa ćeš vidjet da sam upravu: http://www.ditl.org/

I za kraj ću reć, da je Sovereign sam (uz neznatnu pomoć dva Norexana) sredio Scimitara - jednog od najjačih brodova u Alpha/Beta kvadrantu, te tako odradio posao čitave jedne manje flote od nekih 7 brodova (među kojima su između ostalog bili Galaxy, Intrepid i još neki moćni federacijski brodovi) s kojom se trebao sastat. Mislim da to dovoljno govori o snazi Sovereign klase brodova i zato drugi put razmisli dvaput prije nego što napišeš sljedeću ovakvu nebulozu, no ako ti želiš živjet u lažnom uvjerenju zaboli me :P


OGamer je napisao/la:
ne znam... nisam bas siguran... meni intrepid deluje najace iako ima manje fejzorskih stanica i banaka od suverena i prometeja :-k


:joj: Intrepid ima 13 fazorskih mreža i 3 fazorska emitera tipa VIII, koje su daleko slabije od Sovereignovih/Prometheusovih 16/12 (18) fazorskih mreža tipa XII, i još također nema kvatna torpeda već jadnih 38 fotonskih torpeda, ablativni oklop, regenerativne štitove...
Uostalom što nismo utvrdili već da je Galaxy klasa jača od Intrepida, a također tu su još Nebula, Defiant i Akira koji su isto jači brodovi od Intrepida ;)
To što su scenaristi napravili od Voyagera ''ubermoćni'' brod, to nije nikakvo mjerilo snage Intrepid klase :roll:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 10 pro, 2010 2:02 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
opet napominjem da nisam bas siguran u ove podatke, jer nemamo precizan proj fejzor banaka i areja... mislim da nije nigde pomenuto ali se prilikom borbi vidi da ih intrepid ima vise... ne secam se poredjenja sa galaxiem ali bi bilo dobro da ih neko nabroji posto mi se ipak cini da ga intrepid jaci :scratch:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pet 10 pro, 2010 5:11 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
OGamer je napisao/la:
opet napominjem da nisam bas siguran u ove podatke, jer nemamo precizan proj fejzor banaka i areja... mislim da nije nigde pomenuto ali se prilikom borbi vidi da ih intrepid ima vise... ne secam se poredjenja sa galaxiem ali bi bilo dobro da ih neko nabroji posto mi se ipak cini da ga intrepid jaci :scratch:


To što si vidio u Voyageru je čisto scenarističko izdrk***nje :P Zamisli ti, jedan znanstveni brod je opstao pored svakojakih agresivnih i naprednih rata u potpuno nepoznatom dijelu svemira bez ikakve pomoći zvjezdane flote punih sedam godina :joj:

To da su na Voyagerovom mjestu bili Nebula, Galaxy, Sovereign ili bilo koji veći brod onda bi to još i držalo vodu, ali ovako sa brodićem upola manjim od Galaxy klase sa fazorskim mrežama/emiterima tipa VIII, 38 fotonskih torpeda, štitovima srednjeg kapaciteta, 150 članova posade nema šanse. Čak bi se i Prometheus bolje snašao od Intrepida u toj poziciji.

Galaxy klasa ima 14 fazorskih mreža/emitera tipa X, visoko-kapacitetne štitove, 2 rapid fire lansera fotonskih torpeda (3 se pojavljuje nakon separacije tanjura), od 250-275 torpeda i oko 1000 članova posade što mislim da više i nego dovoljno govori da je Galaxy klasa daleko moćniji brod ;)

Što se tiče ovih podataka oni su kanon i točni su. Može se vidjet i na modelima da Sovereign ima 14 kasnije 16 fazorskih mreža, Prometheus 12 fazorskih mreža, a Galaxy 12 fazorskih mreža i 2 emitera ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 10 pro, 2010 5:55 pm
Profil YIM Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sov par stvari cu ti samo reci i nista vise, dalje si ti misli kak os ...

Neznam uopce odakle si izvukao one podatke, kolko ja znam ni u jednom serijalu se ne govori o tome koji tip fazora koji brod ima i koliko ih ima ... osim ak ti nisi brojio ^^.. itd... -.-' ... I neznam odakle ti taj podatak da Sov ima jaci strukturalni int. i da ima deblji oklop!???? ... to ja u seriji nikad nisam cuo ^^ ... znaci da ti ono sto trabunjas su nekanonski podaci, odnosno podaci koje bi ti htio cuti ;)...

Sovereign X je napisao/la:
I za kraj ću reć, da je Sovereign sam (uz neznatnu pomoć dva Norexana) sredio Scimitara - jednog od najjačih brodova u Alpha/Beta kvadrantu, te tako odradio posao čitave jedne manje flote od nekih 7 brodova (među kojima su između ostalog bili Galaxy, Intrepid i još neki moćni federacijski brodovi) s kojom se trebao sastat. Mislim da to dovoljno govori o snazi Sovereign klase brodova i zato drugi put razmisli dvaput prije nego što napišeš sljedeću ovakvu nebulozu, no ako ti želiš živjet u lažnom uvjerenju zaboli me :P [/color]


To sto si ti vidio u tim ST filmovima u kojima je Sov je čisto scenarističko izdrk***nje (ko sto bi ti reko) ... Flota od nezz koliko brodova nemre ni nacet Borgovu kocku nacelu sa Defiantom i nekoliko Akira bojnih brodova, no onda ulijece istrazivacki brod Sovereign i najednom probija Borgove stitove ko lud... a o ovome Scimitaru uopce da ne govorim ^^... ko sto si i sam rekao "cista scenaricka izd***anja" -.-'...

Evo ponukan tim i takvim tvojim razmisljanjem i nebulozama, pogledao sam ponovo epizodu Message in Bottle...
Ono što iz serije saznajemo je to da je Prometheus dizjaniran kao najsofisticiraniji BORBENI brod, sposoban za sve najkompleksiranije vrste taktickih operacija... Znamo da ima ablativni armor (naravno ne spominje se koje debljine ^^ :roll: ), znamo da ima regenerativne stitove i MVAM .... nadalje iz serije saznajemo da ima fazore i fotonska torpeda... (u seriji nismo vidjeli da koristi , no pretpostavimo da kao najsofisticiraniji brod ima kvantna torpeda i da ih moze rafalno lansirat)... to je sve sto saznajemo o Prometheusu...

O Sovereignu pak saznajemo da je primarno Istrazivacki prod, izgraden i lansiran prije Prometheusa... Ima ablativni oklop(ne spominje se koje debljine ^^ :roll: ), ima samomodulirajuce stitove (nema regenerirajuce), ima fazore te vidimo uporabu kvantnih i fotonskih torpeda...

Nigdje se ne spominje kakve stitove imaju, visoko ili nisko kapacitetne... (logicki bi bilo da oboje imaju iste, cak Prom. i jace ali to se nezna)

Dakle brodovi su skoro pa jednaki po naoruzanju i obrani, no ono sto Prometheusu daje prednost je MVAM.. mislim da si ti malo to krivo shvatio...kada se prod rastavi na tri dijela ti dobijes tri jednako jaka broda sa fazorima, lanserima torpeda i jednakim stitovima...sigurno ne dobijes neke lake krstarice ili sta god vec...to onda nebi nicemu sluzilo i MVAM nebi imao nikakve koristi..

I da, svi su slozili s tobom, pa naravno...niko nije lud da se s tobom ide pregovarat kad ti uvijek mislis da si u pravu i uvijek mora biti po tvome ko neko malo dijete ;) ...pa ces onda cak iznosit tu neke podatke koje nikada u seriji nismo ni culi...pa eto i ja kazem da se slazem s tobom u vezi da je Sov jaci(iako nije) jer mi se iskreno neda raspravljat (: ...

bokichhh. ... mwa <3

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


pet 10 pro, 2010 11:00 pm
Profil Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Sovereign je slabiji i infernioriji vidjeli smo više puta na djelu...


sub 11 pro, 2010 9:30 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan