Sada je: pet 29 ožu, 2024 6:53 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
 Prometheus VS Sovereign 

Koji od navedena dva broda je taktički jači?
Sovereign 36%  36%  [ 5 ]
Prometheus 57%  57%  [ 8 ]
Nemam pojma, podjednaki su 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 Prometheus VS Sovereign 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Za sve vas Prometheus>Sovereign likove, recite mi... jel novi Zumwalt destroyer, koji je toliko nov da još nije ni napravljen, bolji od supernosača klase Nimitz? Mislim da je kvalitetna usporedba jer Nimitz je američanski flagship, najveći ratni brod ikad sagrađen, sa nemjerljivom projekcijom moći zahvaljujući brojnim CIWS sustavima, raketnim naoružanjem i samim avionima, dok je Zumwalt puno manji razarač sa najnovijim naoružanjem koje uključuje i jedan 64MJ railgun.
Kad bi nastavili usporedbu, Galaxy i Nebula klase bi bili teške krstarice klase Iowa koje su se donedavno koristile još od doba WWII. Iako se više ne koriste jer 70 godina stari brodovi koštaju ULTRA PUNO za održavanje, vjerujem da bi zadnja Iowa razgazila Zumwalt u pojam samo zato jer je trostruko teži brod sa... well... slika govori sve.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 22 sij, 2011 1:11 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
The Boz je napisao/la:
Za sve vas Prometheus>Sovereign likove, recite mi... jel novi Zumwalt destroyer, koji je toliko nov da još nije ni napravljen, bolji od supernosača klase Nimitz? Mislim da je kvalitetna usporedba jer Nimitz je američanski flagship, najveći ratni brod ikad sagrađen, sa nemjerljivom projekcijom moći zahvaljujući brojnim CIWS sustavima, raketnim naoružanjem i samim avionima, dok je Zumwalt puno manji razarač sa najnovijim naoružanjem koje uključuje i jedan 64MJ railgun.
Kad bi nastavili usporedbu, Galaxy i Nebula klase bi bili teške krstarice klase Iowa koje su se donedavno koristile još od doba WWII. Iako se više ne koriste jer 70 godina stari brodovi koštaju ULTRA PUNO za održavanje, vjerujem da bi zadnja Iowa razgazila Zumwalt u pojam samo zato jer je trostruko teži brod sa... well... slika govori sve.

Gle, ti tu možeš davat raznorazne dokaze za ili dokaze protiv, ali ST nije baziran na realnom svijetu. Pun je nedosljednosti i kontradiktornosti.
I jedino prema čemu možemo stvarat dojam o jačini određenog broda je prema tome koliko smo ga puta imali prilike vidjeti u akciji.
Ako ćemo suditi po tome onda je Prometheus moćniji od Sovereigna, samim time što se bolje i ravnopravnije borio s brojnijim protivnicima.
I to je to. Imamo premalo danih kanonskih informacija da bi smo mogli radit neke "stručne" analize.

_________________
Image


sub 22 sij, 2011 1:58 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Ali vidjeli smo ga u akciji jednom, sa mnogo faktora koji mu mogu ići u korist.
Kako fazor ima različite razine snage, od "iritiraj" do "dezintegriraj", tako vjerojatno i brodovi mogu napadati na različite načine. "Upozori", "rastjeraj", "zaustavi", "onesposobi", "ubij", "uništi", "rastrgaj", "razbij", "spičkaj u paramparčad" itd. U Message in a Bottle smo vidjeli dvije strane koje su otvorile vatru jedni na druge u vremenu "hladnog mira", te na jedan ultravrijedan brod prototip koji je ujedno i razlog zašto su oni tamo. S druge strane, na Prometheusu imamo dva nooba koji, osim pucanja defaultnog nenavođenog torpeda sa pitaj-boga-kako namještenom snagom, su sposobni jedino pucati iz svih oružja, punom snagom, na Romulance ("Specifiy target.", "ROMULANS!").
Isto tako bih napomenuo da Prometheus nije spomenut u First Contactu, Insurrectionu i Nemesisu, koji se svi odvijaju nekoliko godina nakon predstavljanja broda, i u kojima je bilo UBER PUNO PRILIKA za spomenuti "najsnažniji ratni brod Federacije". Coincidence? I THINK NOT!

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 22 sij, 2011 2:31 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Fakat mi nije jasno kako unatoč tome, što smo ja i još neki detaljno obrazložili zbog kojih sve faktora je Sovereign taktički nadmoćniji, neki od vas i dalje trube svoje. Plus, znamo da ima i onih koji ne čitaju postove kak spada, al u to nebih sad ulazio :whatever:

I to što smo naveli da je Sovereign klasa vidjela puno više akcije od Prometheusa, mislim da to isto neki zanemaruju. Također, ako se sjećate Endgamea, Prometheus je bio u floti sa ostalim federacijskim brodovima i unatoč tome što su svi pucali po Borg sferi nisu joj mogli apsolutno ništa, a mislim da bi ''najjači'' ratni brod federacije trebao bit u mogućnosti razorit u komadiće jednu sferu koja je bar triput slabija od Borg kocke. I još je bilo 17 brodova uz njega, te jedina oružja koja smo mogli vidjet su bili fazori i fotonska torpeda. Od kvantnih torpeda nije bilo ni traga ni glasa, a znamo jako dobro da Sovereign klase u toj floti bilo nije, a bome ni Defianta.

I kao što sam već spomenuo prije, Prometheus klasa ima samo 4+ članova posade, dok Sovereign ima oko 700-800 članova posade. Na Prometheus bi moglo maksimalno oko 300-400 članova posade stat, ako ne i manje. Uostalom, svi znamo da je Prometheus duplo manji od Sovereign klase. Sad znam da će mi netko spomenut civile sa Sovereigna, al vjerujem da vam je jasno kako nisu svi članovi posade civili, te da većinu njih čine flotini časnici, a oni su isto ko i današnji marinci u malo blažem izdanju.

Znači, ajmo reć da ima oko 200 civila, a ovih ostalih 500-600 su flotini časnici koji su između ostalog istrenirani i za borbu.

E i sad kad zbrojimo sve njih sa brodom, ajmo napravit mali scenarij:

Sovereign i Prometheus se nađu fejs to fejs. Prometheus naravno krene izvest MVAM, a ovaj već ispali na njega salvu fotonskih/kvantnih torpeda praćenih sa fazorskom paljbom iz 5-6 fazorskih mreža. Da tu paljbu malo bolje dočaram, evo jedne dobre slike:

Image

I odmah padnu Prometheusu štitovi za 50%. Poslije toga, Prometheus, tj. sva tri njegova dijela uzvrate paljbu sa fotonskim torpedima i fazorima iz ajmo reć 7-8 fazorskih mreža, što spusti Sovereignu štitove na nekih 65% (ne zaboravimo da Sovereign ima regenerativne štitove većeg kapaciteta), i za to vrijeme opet opali po sad već razdvojenom Prometheusu sa narednom salvom kvantih torpeda i fazorima. E sad, nakon par takvih naizmječnih vatri, Prometheus ostane bez torpeda i štitova. U međuvremenu Prometheusa borda jedno 200-injak flotinih časnika naoružanih do zuba i zauzmu glavni most (ne smijemo zaboravit da Prometheus ima svoj glavni dio, kojim upravlja sa ostala dva).

I opet Sovereign klasa izlazi kao pobjednik iz borbe, unatoč Prometheusovom MVAM-u i više fazorskih mreža (dok je razdvojen) :P

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 22 sij, 2011 4:20 pm
Profil YIM Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Kad se uspoređuju Američki brodovi, tu se radi o ratnim brodovima, američkoj vojsci.

Federacija nije ratna organizacija. Njen primarni cilj je održavanje dobrih diplomatskih odnosa i istraživanje. Brodovi koji pružaju najviše od tog dvoje a koji su se sposobni obraniti su flagshipovi federacije.

Ratni brodovi koji služe samo za rat i ništa više nikad neće bit flagship federacije. Koliko god jak bio, jer bi to bilo suprotno načelima federacije.

Prometheus je najjači brod, ali loš je za diplomaciju i istraživanje i tu je Sovereign bolji.


sub 22 sij, 2011 5:36 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Po čemu je brod loš za diplomaciju ako su diplomatu, onak... od krvi i mesa?
Neznam, ja da sam interplanetarno carstvo, i da imam dobre diplomate i stručnjake za marketing, ja bi ih pokušao zaštititi...
P.S.
Koji mrtvi civili na Sovereignu? Galaxy je bio zadnji "obiteljski" brod, koliko ja znam.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 22 sij, 2011 7:29 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Prometheus VS Sovereign
The Boz je napisao/la:
Po čemu je brod loš za diplomaciju ako su diplomatu, onak... od krvi i mesa?
Neznam, ja da sam interplanetarno carstvo, i da imam dobre diplomate i stručnjake za marketing, ja bi ih pokušao zaštititi...
P.S.
Koji mrtvi civili na Sovereignu? Galaxy je bio zadnji "obiteljski" brod, koliko ja znam.


Ma neki su zapeli za te civile samo zato da diskreditiraju pravu moć Sovereign i/ili Galaxy klase. To je po meni hvatanje za slamke i ništa drugo. A kao što rekoh, tih civila, ako ih i ima onda ih ima minimalno, tj. manje nego flotinih časnika ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 22 sij, 2011 7:35 pm
Profil YIM Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Prometheus VS Sovereign
ma lako ti ukrcas/iskrcas civile.
to je vezano uz misiju, a ne uz dizajn samoga broda.

druga stvar je sto su i sami flotasi u tng-u razmazeni ma imaju kabine od po nekoliko soba, krevete s baldahinama i slicno...

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 22 sij, 2011 7:40 pm
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Prometheus VS Sovereign
The Boz je napisao/la:
Po čemu je brod loš za diplomaciju ako su diplomatu, onak... od krvi i mesa?
Neznam, ja da sam interplanetarno carstvo, i da imam dobre diplomate i stručnjake za marketing, ja bi ih pokušao zaštititi...
P.S.
Koji mrtvi civili na Sovereignu? Galaxy je bio zadnji "obiteljski" brod, koliko ja znam.

Brodovi dobri za diplomaciju imaju raskošne kabine, puno sadržaja koji služu isključivo za zabavi i užitak.
Na takvim brodovima sklapaju se prijateljstva između civilizacija, ugošćuju diplomati. Održavaju pregovori. Diplomatski domjenki i slično.
Recimo u TNG- filmu Pobuna vidili smo jedan takav slučaj, kao i u puno epizoda TNG-a.

Ratni brodovi imaju male, osnovne kabine, dodatni sadržaji su svedeni na minimum. I sve ima primarnu funkciju da bude orijentirano za borbu, užitak je na zadnjem mjestu. U miru federacija zapravo nema nikakve koristi od ratnih brodova.


sub 22 sij, 2011 8:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
RAI'TARA je napisao/la:
U miru federacija zapravo nema nikakve koristi od ratnih brodova.

Mislim da bi bilo dobro da sada završimo raspravu. Vidim da jednostavno nemože voditi u ikojem smjeru. Opet.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 22 sij, 2011 9:47 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
zasto u vojnim brodovima ne mogu da se vode pregovori :scratch:

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


sub 22 sij, 2011 11:23 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Exactly.
Mislim, ako je vojni brod bio dovoljno dobar za japance, onda fakat ne vidim problem.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sub 22 sij, 2011 11:26 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Jer bi druge civilizacije to shvatile kao prijetnju, prikazivanje moći. A to nije u maniri federacije. Koja se predstavlja kao miroljubljiva organizacija koja ima flotu istraživačkih brodova, jer im je cilj istraživanje novih planeta i civilizacija a ne pokoravanja i osvajanje istih.


Recimo za klingonce bi bilo očekivati da bi oni mogli pregovarati sa ratnim brodom, jer to odgovara njihovoj filozofiji.


ned 23 sij, 2011 12:19 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Prometheus VS Sovereign
Spomenuo bih da je Pike u novom filmu koristio riječ "armada" u opisu Starfleeta...

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 23 sij, 2011 2:42 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Prometheus VS Sovereign
relativizacija... mozda bi pregovore na brodu koji je zabaviste, skola, luna park shvatili kao uvredu.

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


ned 23 sij, 2011 2:49 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan