Sada je: ned 28 tra, 2024 7:34 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Intrepid VS Galaxy 

Koji od ova dva broda je taktički jači?
Intrepid 37%  37%  [ 7 ]
Galaxy 58%  58%  [ 11 ]
Ne znam...podjednaki su 5%  5%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 19

 Intrepid VS Galaxy 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Intrepid VS Galaxy
kako mogu teska krstarica i istrazivacki brod da budu deo iste razvojne linije ](*,)

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


pet 19 ožu, 2010 1:29 am
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: pon 18 sij, 2010 4:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: ZG
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Napušeni Asgard
Post Re: Intrepid VS Galaxy
OGamer je napisao/la:
niste uzeli u obzir da je mnogo teze obuhvatti stitovima veliki brod nego mali... tako da ce ipak zavisiti od shield generatora, fasor araya i banaka... kad bi neko mogao da ih izbroji i uporedi dobili bi jasniju sliku :roll:


Ovak, štitovi su energetsko polje koje se nalazi oko broda, kada su štitovi „podignuti“, oni troše malo energije. Recimo kada netko „fejzerima“ napada brod, na tom mjestu gdje phaserska zraka siječe štit, koncentrira se velika količina energije koja priječi da ta zraka prođe do broda. Znači to što je brod veći ne znači da ima slabije štitove. Jedina je mana što zbog svoje veće površine može „dobiti“ na „više“ mjesta

RAI'TARA je napisao/la:
Ali bitno je to da je manji. Veličina ne znači ništa u star trek svemiru, što se jasno vidi na stotine primjera.

Neki brod može bit ogroman a slab, a neki malen a jak.

Važno je naoružanje i izvor energije.

Constitution, ambasador, galaxy, intrepid, sovereign svi oni pripadaju istoj razvojnoj liniji brodova. Svaki sljedeći je napredniji i bolji ( ali ne i nužno veći, može bit i manji ).


Kao prvo, novije ne znači bolje. Primjer; Da vam netko ponudi da izaberete 1 od 2 auta; Prvi recimo nek bude nova Dacia Logan, a drugi nek bude Mercedes S600 star 3 godine. To što je Dacia novija, ne znači da je bolja, u ovom slučaju je baš suprotno, Dacia je inferiornija u SVAKOM pogledu na S600. I ako Mercedes 2 god nakon S klase izbaci A klasu, to ne znači da je bolja, iako je model noviji.
Istina, zbog svoje veličine Intrepid je brži i agilniji i masivnog Galaxya
Baš zbog toga u STu imaju klase. Zašto bi netko u Smarta stavio W16 motor iz Veyrona? To je gradski autić kojemu je 1L motor sa 3 cilindra dovoljan za sve čemu je potrebno. Zašto bi netko netko u brod koji je namjenjen za istraživanje maglica i raznih anomalija stavio naoružanje kao sa ratnog broda? (Smart sa W16 motorom od 1000 konja?)
Kao prvo nepotrebno, a i nesiplativo



A i kada smo kod Galaxya, kao broda na kojem žive obitelji… Pa ja ne znam za vas, al da ja živim na flagshipu flote, koji istražuje nova prostranstva i stupa u kontakt sa novim vrstama, e pa ja ne bi poveo svoju obitelj na brod da znam da je zak**ac.
I sam da se zna, Galaxy kada se razdvoji, i pogonski dio i tanjur mogu pucati (bio sam pročitao da je to netko zanijekao

http://www.youtube.com/watch?v=VMFfEejw ... xt_from=PL
(3:25)


pon 22 ožu, 2010 6:01 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Intrepid VS Galaxy
Hehe, Galaxy je zapravo imao MVAM prije Prometheusa. :mrgreen:

_________________
slika


pon 22 ožu, 2010 11:41 am
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Intrepid VS Galaxy
Thor of Asgard je napisao/la:
OGamer je napisao/la:
niste uzeli u obzir da je mnogo teze obuhvatti stitovima veliki brod nego mali... tako da ce ipak zavisiti od shield generatora, fasor araya i banaka... kad bi neko mogao da ih izbroji i uporedi dobili bi jasniju sliku :roll:


Ovak, štitovi su energetsko polje koje se nalazi oko broda, kada su štitovi „podignuti“, oni troše malo energije. Recimo kada netko „fejzerima“ napada brod, na tom mjestu gdje phaserska zraka siječe štit, koncentrira se velika količina energije koja priječi da ta zraka prođe do broda. Znači to što je brod veći ne znači da ima slabije štitove. Jedina je mana što zbog svoje veće površine može „dobiti“ na „više“ mjesta


Istina :thumbs2: And for the record, logično je da veći brodovi imaju jače štitove većeg kapaciteta, jer i u današnje vrijeme isto tako veći borbeni brodovi imaju jači oklop :wink:

Thor of Asgard je napisao/la:
RAI'TARA je napisao/la:
Ali bitno je to da je manji. Veličina ne znači ništa u star trek svemiru, što se jasno vidi na stotine primjera.

Neki brod može bit ogroman a slab, a neki malen a jak.

Važno je naoružanje i izvor energije.

Constitution, ambasador, galaxy, intrepid, sovereign svi oni pripadaju istoj razvojnoj liniji brodova. Svaki sljedeći je napredniji i bolji ( ali ne i nužno veći, može bit i manji ).


Kao prvo, novije ne znači bolje. Primjer; Da vam netko ponudi da izaberete 1 od 2 auta; Prvi recimo nek bude nova Dacia Logan, a drugi nek bude Mercedes S600 star 3 godine. To što je Dacia novija, ne znači da je bolja, u ovom slučaju je baš suprotno, Dacia je inferiornija u SVAKOM pogledu na S600. I ako Mercedes 2 god nakon S klase izbaci A klasu, to ne znači da je bolja, iako je model noviji.
Istina, zbog svoje veličine Intrepid je brži i agilniji i masivnog Galaxya
Baš zbog toga u STu imaju klase. Zašto bi netko u Smarta stavio W16 motor iz Veyrona? To je gradski autić kojemu je 1L motor sa 3 cilindra dovoljan za sve čemu je potrebno. Zašto bi netko netko u brod koji je namjenjen za istraživanje maglica i raznih anomalija stavio naoružanje kao sa ratnog broda? (Smart sa W16 motorom od 1000 konja?)
Kao prvo nepotrebno, a i nesiplativo



Slažem se - odlično si to objasnio :thumbs2: A isto tako, i u današnje vrijeme veći borbeni brodovi imaju više topova od manjih što je logično. Jel npr. ne možeš stavit one velike 406 topove na neki patrolni brod, al na neku krstaricu ili borbeni brod ih možeš stavljat na desetke istih :wink:


Thor of Asgard je napisao/la:
A i kada smo kod Galaxya, kao broda na kojem žive obitelji… Pa ja ne znam za vas, al da ja živim na flagshipu flote, koji istražuje nova prostranstva i stupa u kontakt sa novim vrstama, e pa ja ne bi poveo svoju obitelj na brod da znam da je zak**ac.


Istina, Galaxy klasa je jedan od najmoćnijih brodova 24. stoljeća uz Sovereigna, Prometheusa, Defianta koji su napredniji i bolje opremljeni, a tu je također i Nebula koja može parirat Galaxyju po snazi :thumbs2:

Thor of Asgard je napisao/la:
I sam da se zna, Galaxy kada se razdvoji, i pogonski dio i tanjur mogu pucati (bio sam pročitao da je to netko zanijekao

http://www.youtube.com/watch?v=VMFfEejw ... xt_from=PL
(3:25)


Yep, jasno se da vidjet fazorska zraka ispaljena s gornje mreže tanjura :thumbs2:

A kao što Trap kaže, taj saucer separation je preteća MVAM-a :wink:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 22 ožu, 2010 12:13 pm
Profil YIM Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Intrepid VS Galaxy
Interpid je lepsi..ali je slabiji od Galaxija...barem bi trebao...bez obzira na godine...
Galaxy mi je nekako nabudzen Kirkov Enterprise i nista vise..mada mi je lep recimo..osim iz pticije perspektive :?

Ali Interpid iako je manji je prelep brod!

Citat:
Constitution, ambasador, galaxy, intrepid, sovereign svi oni pripadaju istoj razvojnoj liniji brodova. Svaki sljedeći je napredniji i bolji ( ali ne i nužno veći, može bit i manji


Interpid je tu uljez..
On nije heavy cruiser kao recimo Galaxy,Soverign i ostali...

On je scout...mada meni lici na nekog destroyera... :naughty: :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 21 sij, 2012 1:59 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan