Sada je: čet 18 tra, 2024 6:00 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
 Pitanja o brodovima 
Autor/ica Poruka
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: desktop
Sovereign X je napisao/la:
Uglavnom nema točnog kanonskog podatka koji navodi koje je klase USS Titan tako da to se može po želji uzimat (najćešće ga se spominje kao Luna klasu, Prometheus klasu i Sovereign klasu).

Lol. Nisam ti ja RaiTai da me je briga za topove. :zubo: Ali, brodovi Sovereign klase mi se čine odveć preveliki za USS Titan (ne memory alphi piše da je dosta kraći i nosi 350 ljudi, i da je dosta nalik na Intrepid klasu). Premda ono što se može vidjet da Riker djeluje ko mighty giant. :neznam:

Sovereign X je napisao/la:
A ovo s USS Ariesom (Renaissance klasom) mi zbilja nije jasno s obzirom da je ta klasa broda poprilično zastarjela - Renaissance klasa :scratch:

Da nije to podatak iz nekog alternativnog vremena (da je Riker upravljao Ariesom)? :-k

Sovereign X je napisao/la:
A Rikerov Ent D je kao što rekoh bio upgrejdana verzija Galaxy klase ili točnije ovaj brod:

[ http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20090108225525/memoryalpha/en/images/2/26/USS_Enterprise-D_2395.jpg ]

:zaljubljen:

Iz nekog razloga meni se najviše svidjeo Sulujev Excelsior (doduše to je bilo u usporedbi s Kirkovim Enterpriseom):

Image

Pretpostavljam ponajviše jer je tako svjetao, Enterprise...ovi... ( :scratch: ) su većinom dosta mračni (pogotovo Picijev), a Voyager neću nit spominjat... valjda to ima veze s bojom i tipom pregrada (i redukcijom energije i struje i sl.)... :-k

_________________
Image


ned 07 kol, 2011 5:48 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: desktop
Spet je napisao/la:
Lol. Nisam ti ja RaiTai da me je briga za topove. :zubo:


Pa kako to možeš reć? Pa zar ne znaš da bez tih topova je Defiant u banani? :lol:

Spet je napisao/la:
Ali, brodovi Sovereign klase mi se čine odveć preveliki za USS Titan (ne memory alphi piše da je dosta kraći i nosi 350 ljudi, i da je dosta nalik na Intrepid klasu). Premda ono što se može vidjet da Riker djeluje ko mighty giant. :neznam:


A gle fakat, mora da mi je taj podatak o broju posade i sličnosti USS Titana Intrepid klasi promakao #-o Znači onda je ili Prometheus, ili Luna klase. U svakom slučaju manja dilema :)

Spet je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
A ovo s USS Ariesom (Renaissance klasom) mi zbilja nije jasno s obzirom da je ta klasa broda poprilično zastarjela - Renaissance klasa :scratch:

Da nije to podatak iz nekog alternativnog vremena (da je Riker upravljao Ariesom)? :-k


To nebih znao, al moguće jest da je tako :thumbs2: Ili je u pitanju neka nova verzija Renaissance klase, što bi bilo manje vjerojatno za kanon, al za fandom uopće ne :)


Spet je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
A Rikerov Ent D je kao što rekoh bio upgrejdana verzija Galaxy klase ili točnije ovaj brod:

[ http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20090108225525/memoryalpha/en/images/2/26/USS_Enterprise-D_2395.jpg ]

:zaljubljen:


Taj brod, tj. ta verzija Galaxy klase je inspiracija za moju Dragonstar klasu broda koja je nalik Sovereign klasi, samo ima još dodatni treći nacell, 3 takva velika fazorska topa (tip XX), quantum slipstream drive, phased cloaking device i još poprično naoružanja i upgrejdova :mrgreen:

Spet je napisao/la:
Iz nekog razloga meni se najviše svidjeo Sulujev Excelsior (doduše to je bilo u usporedbi s Kirkovim Enterpriseom):

Image

Pretpostavljam ponajviše jer je tako svjetao, Enterprise...ovi... ( :scratch: ) su većinom dosta mračni (pogotovo Picijev), a Voyager neću nit spominjat... valjda to ima veze s bojom i tipom pregrada (i redukcijom energije i struje i sl.)... :-k


I meni je također Excelsior ljepši od Constitutiona i živcira me kad Scotty izjavi za Excelsior da je kanta :roll: Zapravo, Excelsior mi je najljepši brod iz 23. stoljeća :thumbs2:

Što se mostova tiče, najsvjetliji mislim da je most od Galaxy klase i također nekako najluksuzniji (recimo da je po tom luksuznu ko Maybach prema ostalim autima) :mrgreen:

Uz njega bi kao najsvjetliji most istakao onaj od Prometheusa, a ostali imaju više manje normalno osvjetljenje. Dok je definitivno najtamniji most od Sovereign klase, što meni čak nekako više paše (ovak i onak više volim noć od dana) :mrgreen:

A osim boje, tipa pregrada i ostalog što si navela to bi imalo još veze i s tipom broda, tj. funkcijom koju vrši. Recimo Sovereign klasa je tamnija od Galaxy klase, pošto je on više orijentiran za borbu (isto kao i Prometheus, Defiant, Akira, Norway, Saber, Steamrunner...), dok je Galaxy više za istraživanje i ostale tipove misija (kao i Excelsior, Ambassador, Nebula...) ;)

Uglavnom brodovi koji su više namjenjeni za borbu su tamnijih boja i također su slabije osvijetljeni, al zato su i više cool :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 07 kol, 2011 6:55 pm
Profil YIM Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Pitanja o brodovima
Dakle sasvim je logički što je Pici imao Sovereign klasu broda jer su tada bili u ratu s Borgom? :-k

Zašto je onda Voyager toliko taman? Šta nije Intrepid klasa za istraživanje? Ili su to oni dodali u Delta kvadrantu? :-k

Koje je klase bio brod s Kirkovim ocem, USS Kelvin? 8-[

_________________
Image


ned 07 kol, 2011 8:12 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Pitanja o brodovima
Spet je napisao/la:
Dakle sasvim je logički što je Pici imao Sovereign klasu broda jer su tada bili u ratu s Borgom? :-k


Yep, i s Dominijem također ;)

Spet je napisao/la:
Zašto je onda Voyager toliko taman? Šta nije Intrepid klasa za istraživanje? Ili su to oni dodali u Delta kvadrantu? :-k


Intrepid je zapravo laka krstarica i češće se koristi za istraživanja. A boja je malo tamnija valjda zato što je to jedna od novijih klasa brodova kao i ovi ostali što sam ih nabrojao. Uostalom, ako malo bolje pogledaš brodovi Galaxy klase u dominijskom ratu su također tamnije boje nego što su bili prije (za vrijeme Enta D i prije susreta s Dominijem). Uglavnom od 2370-ih pa nadalje nijedan novi brod nije više bijeli, već su svi tamnosivi.

Spet je napisao/la:
Koje je klase bio brod s Kirkovim ocem, USS Kelvin? 8-[


Pa USS Kelvin je vjerojatno prototip broda istoimene klase: Kelvin-type

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 07 kol, 2011 11:04 pm
Profil YIM Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Pitanja o brodovima
:joj:

Baš i ja postavljam pitanja. :lol:

slika

Ovdje Kelvin izgleda ko prilagođeni klingonski brod. 8-[

_________________
Image


pon 08 kol, 2011 8:59 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Pitanja o brodovima
:-k meni to više liči na kardasijanski interijer nego na klingonski (sjeti se samo DS9-a) :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 08 kol, 2011 1:28 pm
Profil YIM Web stranica
Trekkie

Pridružen/a: ned 02 lis, 2011 4:14 pm
Postovi: 4
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: The Q
Post Re: Pitanja o brodovima
Malo prije kada sam nesto gledao usporedbe snage radi diskusije primjetio sam da se drugi lansirani brod cosmos klase zvao uss titan...


ned 02 lis, 2011 8:38 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Pitanja o brodovima
Posve je nelogično imati takve zidove. Dodatno vrijeme i resursi se lupaju u vijanje tritanijskih gredi samo da zidovi izgledaju cool.


ned 02 lis, 2011 11:28 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Pitanja o brodovima
Sto se tice koliko je warp brzine u km/s pa to i ne moze da se odredi jer je eksponencikalna funkcija za izracunavanje warp faktora
Evo vam formula pa se igrajte:
slika

I evo formule za postavljeno pitanje:
slika
v=brzina
c=brzina svetlosti
wf=warp faktor

Posto je funcija eksponencijalna nista ne moze da dostigne warp 10 jer bi ti se data brod kretao beskonacnom brzinom

Eto odgovara za warp (TNG skala)

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


ned 04 ožu, 2012 12:14 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm
Postovi: 218
Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija..
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: II
Opis Stanja: ..daleko.
Koje si vrste?: ..vorta?
Post Re: Pitanja o brodovima
..imaden pitanjak o klasi Prometheus..

..ča se događa ako uslid višesmirnog napadačkog načina (ipak) bude raznesen onaj srednji dil, je li to more značiti da u tome slučaju moraju načiniti novi srednji dil? Iman dojam kako se donji dil trupa i onaj trokutić gornji nikakor ne moreju spojiti (osin ako ne postoji nekakova stabile multi vector tractor beam fixation).. Došli jesmo do podatkov kako ta tri dila jesu warpovski neovisna (a le mot Defiant-ese), ali..


..a vidite; ako nenajavljeno i neopravdano upadnete u Gamu sa takovon tripartitnon makinon, mi budemo najprvo gađati otaj srednji dil, e!

_________________
slika



Soap Trek
Deep Place Nine


sub 16 lip, 2012 8:13 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Pitanja o brodovima
Pa narvno da moraju da naprve novi deo..jer je svaki deo zapravo mali brodic koji kad se svi spoje dobije se Prometheus (transformers 8-[ ) :D Ko zna mozda imaju par u rezervi :sesir2:

Ako je srednji deo unisten 1. i 2. ne mogu da se spoje jer ih on drzi :thumbs2:

Problem po Dominion je sto kada se Prometheus rasklopi postaje prava ubitacna masina :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sub 16 lip, 2012 9:53 pm
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Pitanja o brodovima
Norexan je napisao/la:
Sto se tice koliko je warp brzine u km/s pa to i ne moze da se odredi jer je eksponencikalna funkcija za izracunavanje warp faktora
Evo vam formula pa se igrajte:
[ http://images.wikia.com/memoryalpha/en/images/math/e/c/3/ec3fb258d3c909f00e3a0c1f99dc9aaa.png ]

I evo formule za postavljeno pitanje:
[ http://images.wikia.com/memoryalpha/en/images/math/c/2/b/c2bf63cf7cfb646b937fdec0c46a7472.png ]
v=brzina
c=brzina svetlosti
wf=warp faktor

Posto je funcija eksponencijalna nista ne moze da dostigne warp 10 jer bi ti se data brod kretao beskonacnom brzinom

Eto odgovara za warp (TNG skala)


Bio bi zahvalan kad bi netko izveo iz temelja gore navedene formule. Odakle baš 10/3 korijen od v/c ?

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


uto 18 pro, 2012 1:12 am
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Pitanja o brodovima
Iz ove druge...zato sto je eksponent 10/3..i onda da bi izracuo warp factor morao bih da uradis koren od 10/3...da je ekponenet bio 2...vadio bi kvandratni koren...itd :sesir2:
slika

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 18 pro, 2012 10:12 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan