Sada je: pon 29 tra, 2024 12:36 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
 Federacijski mega brod? 

Smatrate li da bi Federacija mogla napraviti velik, moćni, brz i kvalitetan brod?
Da 65%  65%  [ 15 ]
Ne 22%  22%  [ 5 ]
Možda 13%  13%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 23

 Federacijski mega brod? 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Federacijski mega brod?
Jok, tih 20km uopće nije puno :lol:

Inače, možda najveći brod spomenut u Treku je Voth brod, a on ima "samo" 10 km.

I da, slažem se s komentarima ostalih da raditi takve masivne brodove, koji su 3X veći i od svemirskih stanica, jednostavno nema smisla...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 ruj, 2011 9:31 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Federacijski mega brod?
Cvicek je napisao/la:

Inače, možda najveći brod spomenut u Treku je Voth brod, a on ima "samo" 10 km.


A jel nije ona dominijska topovnjača najveća mrcina od broda? :scratch:


pon 19 ruj, 2011 9:35 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Federacijski mega brod?
The Boz je napisao/la:
Veliki brodovi se s razlogom više ne koriste u svijetu. Je da su kul, ali su nesrazmjerno ranjivi, skupi, komplicirani za održavanje i užasan su gubitak sredstava jednom kada postanu zastarjeli.
Note: tu govorim o relativno velikim brodovima, ne apsolutno. Dakle u svemiru gdje je prosjek ~300 metara, velik brod je 1.5km+. U svemiru gdje je prosjek ~1km, 10km je velik brod.


Ok možda veći brod i je veća meta, al zato isti ima duplo veću vatrenu moć i duplo jači oklop (barem u većini slučajeva). A i osim toga nisam se referirao samo na ratne već i na brodove drugih namjena ;)

Da je u Star Treku prosjek brodova 300 metara tu se baš i nebih složio, jer veličine stvarno variraju od malih runabouta koji su nekih 10-ak metara dugi, do Voth city shipa koji ima skoro 10 km.

Istina da za veći brod treba više resursa i da ga je teže održavati, al isto tako može bit od daleko veće koristi nego par manjih brodova.


Miki je napisao/la:
Sov, nije bitna veličina. Sjeti se u DS9 kad su Klingonci dofurali svoj ubermegagiga brod (Vorča klasa?) pa ga je maleni i okretni Defiant šutno u muda jer je slabo pokretljiv. Uzalud ti veličina ak je ne znaš koristit.

Govorim o paralelnom svemiru, jelte.

A i to što Boz kaže. Bolje i jeftinije je uložiti u više malih nego u malo velikih.
Rasturi brzo velike i uzalud ti trud. A male je lako nadoknadit i teško pogodit.


Istina da nije uvijek veličina bitna, već njen efekt i kako se ista upotrebljava. Mali brodić sigurno neće utjerat strah u kosti neprijatelju, ali zato ogromna brodina itekako hoće. Mali brodić također neće imat tolko jak ni arsenal, niti oklop, ni štitove kao veliki brod. Mali brodići u većini slučajeva nemaju status flagshipova (osim ako rasa nije dovoljno razvijena da bi mogla napravit veliki brod). Osim toga veliki brodovi će bit sposobni za obavljanje puno više misija dok mali neće bit u mogućnosti zbog ograničenih resursa kojima raspolažu.

I dok Defiant je super brod, on ima puno svojih nedostataka. Prvi i osnovni nedostatci su mu to što ima slabe štitove, puno manje municije (torpeda u ovom slučaju), mali broj članova posade (što je vrlo loše u slučaju boardinga od strane većih brodova sa više članova posade) i za kraj on je 90% orijentiran na prednje naoružanje, a s drugih strana ga se može izgađat ko malog majmuna i još ak mu neprijateljski brod onesposobi naoružanje Defiant je u teškoj banani.

Primjer sa Vor'Cha klasom je iznimno loš s obzirom da to nije klingonski najjači brod već je to njihova ratna krstarica dok je Negh'Var pravi bojni brod koji zbilja je mrcina i koji je s nekoliko torpeda skinuo štitove Deep Space 9-u. Pritom nemoj zaboravit koja je vatrena moć te stanice. Tak da se Defiant našao u borbi protiv Negh'Vara mislim ga bi bilo od njega ostataka po cijelom sektoru u kojem bi se sukob odvio.

I kao što rekoh Vor'Cha je brod koji je prema snazi ekvivalent Ambassadoru, Excelsioru, Galoru i drugim brodovima tog ranga. Ali ako se sjećaš drugog dijela epizode DS9-a ''Way of the Warrior'' onda bi se trebao i sjetit kako je Vor'Cha Defiantu pošteno zakomplicirala situaciju dok su spašavali Dukata i Kardasijansku vladu. I da se mislim O'brien nije sjetio trika s vučnom zrakom opet bi Defiant j*bao ježa. Tu mogu povuć i paralelu kad se borio protiv Lakote koja ga je pošteno izgađala unatoč tome što možda i nije tolko okretna i brza. I napominjem kako Lakota nije stigla upotrijebit kvantna torpeda protiv Defianta, jer je njena kapetanica odustala slušat poludjelog admirala koji je naredio da Lakota napadne Defiant.

Ako si slučajno pomiješao Vor'Chu sa Negh'Varom i mislio na onog Negh'Vara iz paralelnog svemira e pa sorry što te moram izvijestit da si ga i tu failao. Razlog zašto je Defiant pobijedio tu je taj što je Rom onesposobio većinu sustava Negh'Vara te se ovaj i nije bio baš sposoban obranit, a osim toga Defiant je također imao pomoć od strane dva lovca mislim.


nermin_st je napisao/la:
Wow Sov. 20 km? Excalibur je ogroman sa svojih 819 metara. Pa eto i 1 km bi bio dovoljan. Ali 20...... puno. :D


Kao što sam već rekao 20 km je ništa u svemiru. 819 metara se nama tu možda čini ogromno, al u svemiru je to neznatna točkica. Uostalom taj moj uberbrod ima 20 km prvenstveno zbog svojih namjena i postoji samo jedan takav zbog ogromne količine resursa koja je potrebna za njegovu konstrukciju.

Miki je napisao/la:
Možda nam Sov želi reći sa tim brojem 20? :scratch:


:lolsmjeh: a da ziher! Uostalom ja nisam rekao da je 20 km dug brod, već skoro 20 km. Točnije nekih 18 km je dug :mrgreen:

A sa veličinom svog ''broda'' se baš i ne hvalim nešto, jer je to totalno lame i nije baš tolko važno :P


Cvicek je napisao/la:
Jok, tih 20km uopće nije puno :lol:

Inače, možda najveći brod spomenut u Treku je Voth brod, a on ima "samo" 10 km.

I da, slažem se s komentarima ostalih da raditi takve masivne brodove, koji su 3X veći i od svemirskih stanica, jednostavno nema smisla...


Pročitaj što napisah gore u vezi toga ;)

Miki je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Inače, možda najveći brod spomenut u Treku je Voth brod, a on ima "samo" 10 km.


A jel nije ona dominijska topovnjača najveća mrcina od broda? :scratch:


Nope. Dominion dreadnought ti je dug cca. 4500-5000 metara, što je ko pola Voth City shipa ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 19 ruj, 2011 9:49 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Federacijski mega brod?
Sovereign X je napisao/la:
Miki je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Inače, možda najveći brod spomenut u Treku je Voth brod, a on ima "samo" 10 km.
A jel nije ona dominijska topovnjača najveća mrcina od broda? :scratch:


Nope. Dominion dreadnought ti je dug cca. 4500-5000 metara, što je ko pola Voth City shipa ;)
Ne znam za druge, no ako je vjerovati ovoj slici: http://alljoneses.com/images/blog/space ... _huge.jpeg onda je dug "samo" cca 1500 metara.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 ruj, 2011 10:04 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Federacijski mega brod?
Točka jedan: "dvostruki oklop" nije važan. Kad dođeš sa brodom koji se smije neprijateljskom konvencionalnom naoružanju, izazivaš ga da odgovori nekonvencionalno.
Primjer: Imaš jedan kilometar dug battleship danas. Taj brod se smije svim tomahawkovima, harpoonovima, 155mm topovima i strelama. I onda dođe netko pametan i digne ga u zrak atomskom bombom. Herp a derp. Also, Bismarck. Yamato.
Točka dva: veliki brodovi su logistički i strateški nevjerojatno ograničeni jer, za razliku od manjih, ne mogu biti svugdje u svakom trenutku. Rat nije jedna linija gdje ide tvoja sila protiv njegove direktno. Also, cijena ne raste linearno nego eksponencijalno.
Točka tri: prouči malo istoriju ili pitaj T'G... erm... prouči istoriju. Pogledaj sve primjere svih ratnih megamašina, i kako su isti završili.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


pon 19 ruj, 2011 10:23 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Federacijski mega brod?
To je jednostavno da ne može biti jednostavnije;
1. utrošiš ogromnu količinu vremena, resursa i ljudstva za izgradnju jedne velike mašinerije
2. u početku je neprijatelj iznenađen i desetkovan kao posljedica razorne moći tvoje mašine
3. neprijatelj usmjeri sve (ili gotovo sve) najbolje snage na uništenje tvoje mašine što je brže moguće
4. mašina ti je uništena i nemaš vremena ni resursa za brzi oporavak, dok je neprijatelj također pogođen velikim gubicima, ali puno brže i lakše može obnoviti svoje snage jer...vraćamo se na početak; nije bazirao sve svoje napore na izradnju jednog monstruma.


pon 19 ruj, 2011 10:32 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Federacijski mega brod?
Poceo sam prije par dana da gledam Andromedu, e taj brod mi je nekako cool a poprilicno je veliki, 1300 m. Mozda ne bi bilo lose napraviti neku slicnu ST verziju :)

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pon 19 ruj, 2011 11:38 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Federacijski mega brod?
The Boz je napisao/la:
Herp a derp.


Your internet slang makes my brain hurt. #-o

The Boz je napisao/la:
prouči malo istoriju ili pitaj T'G... erm... prouči istoriju


:lol:

The Boz je napisao/la:
Pogledaj sve primjere svih ratnih megamašina, i kako su isti završili.


Evo par zgodnih primjera kako veličina nije bitna.

http://www.cracked.com/article_18679_5- ... flaws.html

A imaš i tu par

http://www.cracked.com/article_18629_th ... rfare.html

Manje je više.


pon 19 ruj, 2011 11:42 pm
Profil
Trekkie

Pridružen/a: ned 02 lis, 2011 4:14 pm
Postovi: 4
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: The Q
Post Re: Federacijski mega brod?
Evo prvi post... :D

ja zaista ne znam.. Ko smatra da Galaxy klasa broda koja je preko 640 metara duga i koja ima posadu od preko 1000 ljudi ne spada u mega brod onda stvarno... ako pogledate usporedbe vidjecete da je tek nekoliko brodova u citavom milky wayu moze parirati toj klasi... u ostalom nije sve u velicini.. pogledajte recimo Prometheus klasu koji je bio svega 414 metara a koji je okarakterisan kao jedan od najjacih brodova u alfa kvadrantu... ili jos bolja usporedba Voyager kao intrepid klasa koja je neki 340 metara duga ce vrlo lako skrsiti Kazonsku Predator klasu koja je 1800 metara duga... na kraju krajeva kada pogledas "povrsinu" na kojoj se prostire federacija nema smisla napraviti jedan brod velicine 20 kilometara jer stvarno koja bi bila njegova funkcija?


ned 02 lis, 2011 5:26 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Federacijski mega brod?
Cvicek je napisao/la:
Ne znam za druge, no ako je vjerovati ovoj slici: http://alljoneses.com/images/blog/space ... _huge.jpeg onda je dug "samo" cca 1500 metara.


FAIL! :lolsmjeh: Pogledaj malo ispod njega i vidjet ćeš Dominion planetary assault carrier koji je dug upravo 4500 metara :mrgreen:

I btw u ovom topicu sam objasnio o čemu se radi ;)


The Boz je napisao/la:
Točka jedan: "dvostruki oklop" nije važan. Kad dođeš sa brodom koji se smije neprijateljskom konvencionalnom naoružanju, izazivaš ga da odgovori nekonvencionalno.
Primjer: Imaš jedan kilometar dug battleship danas. Taj brod se smije svim tomahawkovima, harpoonovima, 155mm topovima i strelama. I onda dođe netko pametan i digne ga u zrak atomskom bombom. Herp a derp. Also, Bismarck. Yamato.
Točka dva: veliki brodovi su logistički i strateški nevjerojatno ograničeni jer, za razliku od manjih, ne mogu biti svugdje u svakom trenutku. Rat nije jedna linija gdje ide tvoja sila protiv njegove direktno. Also, cijena ne raste linearno nego eksponencijalno.
Točka tri: prouči malo istoriju ili pitaj T'G... erm... prouči istoriju. Pogledaj sve primjere svih ratnih megamašina, i kako su isti završili.


Točka koja pobija sve tvoje točke: Moj roman = moj svemir = moji brodovi! I kao što rekoh ta moja mrcina od 18-ak kilometara ima svoju svrhu i bit će jedini takav brod. Dobro, bit će i većih brodova, al će bit rijetki i glavni predvodnici flota. Recimo Zyraxeene sam zamislio kao poprilično veliku rasu therefor im moram napravit i velike brodove. Ajmo reć da bi pripadnik Zyraxeena bio visok cca. 3 do 4 metra, a njihov mothership će bit cca. 30-ak kilometara dug, dok će im najmanji brod (lovac) bit dug oko 100 metara :mrgreen:

Btw očito moram ponovit kako je svemir ogroooooomaaaaan i da ono što se nama tu čini ogromno jest samo točkica naspram njegove veličine ;)

@shirajz: Za tebe isto vrijedi ovo što sam napisao Bozu :P

@Miki: Iskreno meni i nije veličina bitna, već je bitna svrha tog broda tj. tih brodova.


El Capitano je napisao/la:
Evo prvi post... :D

ja zaista ne znam.. Ko smatra da Galaxy klasa broda koja je preko 640 metara duga i koja ima posadu od preko 1000 ljudi ne spada u mega brod onda stvarno... ako pogledate usporedbe vidjecete da je tek nekoliko brodova u citavom milky wayu moze parirati toj klasi... u ostalom nije sve u velicini.. pogledajte recimo Prometheus klasu koji je bio svega 414 metara a koji je okarakterisan kao jedan od najjacih brodova u alfa kvadrantu... ili jos bolja usporedba Voyager kao intrepid klasa koja je neki 340 metara duga ce vrlo lako skrsiti Kazonsku Predator klasu koja je 1800 metara duga... na kraju krajeva kada pogledas "povrsinu" na kojoj se prostire federacija nema smisla napraviti jedan brod velicine 20 kilometara jer stvarno koja bi bila njegova funkcija?


Za početak bih ti htio zaželit dobrodošlicu na forum i ugodan boravak na istome! :hallo:

Što se Galaxy klase tiče on je velik brod, al još uvijek je daleko od mega broda. U Trek svemiru, a isto tako i u ostalim SF svemirima ima daleko većih brodova od Galaxy klase koja je slažem se impresivna. Neke od tih brodova smo već i spomenuli (Dominion dreadnought iliti planetary assault carrier, Voth City ship, Borg Cube, Tactical Cube...).
I kao što rekoh naravno da nije sve u veličini, ali opet da je veći brod = više opreme to itekako stoji. Prometheus klasa je duga zapravo 416 metara, i kolko god to bio moćan brod mislim da ne može parirat Sovereign klasi za koju je izjavljeno u filmu First Contact kako je to jedan od najmoćnijih i najnaprednijih federacijskih brodova ikad napravljen. Al tu temu sam već detaljno obradio u topicu Sovereign vs. Prometheus.
Što se Kazonaca tiče njihovi brodovi su općenito slabi tj. imaju slabo naoružanje i štitove tako da njih veličina pogotovo ne spašava. Što se Intrepida tiče on je više istraživački brodić, ali istina, ima i on zube. No Defiant bi ga zabio :mrgreen:

A funkcija mog 18 kilometarskog broda je to što je on nosač brodova i lovaca te također služi kao mobilni dok. :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 02 lis, 2011 10:00 pm
Profil YIM Web stranica
Trekkie

Pridružen/a: ned 02 lis, 2011 4:14 pm
Postovi: 4
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: The Q
Post Re: Federacijski mega brod?
tvoja masta tvoji brodovi, ali budimo realni, nije ovo star wars da bi se proizvodili eclipse class super star destroyeri sa 1000 lasera 75 ionski topova 100 tractor beamova... tvoj koncept broda kontrira svemu sto ovaj star trek cini ovim sto jeste i zbog cega ga volimo... hrabra posada koja stoji oci u oci sa ne mogucim sansama ali na kraju opet izadze kao pobjednik... i na kraju krajeva kladim se da bi dvadeset deffianta razbilo taj broj da komade a nebi kostali ni 10% kao taj uber brod


ned 02 lis, 2011 11:21 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Federacijski mega brod?
El Capitano je napisao/la:
tvoja masta tvoji brodovi, ali budimo realni, nije ovo star wars da bi se proizvodili eclipse class super star destroyeri sa 1000 lasera 75 ionski topova 100 tractor beamova... tvoj koncept broda kontrira svemu sto ovaj star trek cini ovim sto jeste i zbog cega ga volimo... hrabra posada koja stoji oci u oci sa ne mogucim sansama ali na kraju opet izadze kao pobjednik... i na kraju krajeva kladim se da bi dvadeset deffianta razbilo taj broj da komade a nebi kostali ni 10% kao taj uber brod


S obzirom da se u mom romanu radi o intergalaktičkom full scale ratu onda su i takvi brodovi itekako dobrodošli :mrgreen: I tko kaže da je taj brod nepobjediv, tj. da nema jačih od njega? Naravno da ima i to su upravo oni s protivničke strane.

No opet, 20 Defianta nebi imalo šanse protiv tog broda. Jedno 200-injak možda. Uostalom dat ću uskoro specifikacije pa da to i dokažem ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 03 lis, 2011 1:27 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Federacijski mega brod?
Oh bože, specifikacije za dokaz...

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


pon 03 lis, 2011 1:45 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Federacijski mega brod?
Pozdrav @El Capitano :hallo:

Sovereign, nažalost moram ti reći da je El Capitano, novi forumaš, dobro napisao da osmišljavati takve uber brodove nije u skladu sa Star Trek filozofijom, a dobro je netuknuo i Boz glede 'dokazima sa specifikacijama', koje po mom mišljenju nisu uopće bitne, tj. nije to bit stvari.

Takvi megabrodovi bi možda bili zanimljivi za real time strategije u svemiru (igrao sam i ja nešto armade ponekad) i vjerojatno može biti fora voditi gomilu velikih brodova s jedne strne na gomilu brodova s druge strane i guštati se da je moj flagship jači od tuđega :)

No ako zanemarimo ratne ST igrice, sama bit Treka nisu veliki brodovi, bitke i osvajanja, već priča koja će nam zagolicati maštu, proširiti horizonte, ponekad nas natjerati na razmišljanje...

Bolje bi bilo da si izbacio megagalaktiočki rat i megalomanske brovove i koncentrirao radnju na jedan "običan" brod i onda se umjesto dizajniranja te grdosije posvetio detaljnijem "dizajniranju" likova. Dakle da temelj priče bude brod koji ima smisla u ST svemiru, koji nije nešto najveće ikada napravljeno, već "običan" brod. Okej, mogu se staviti neke nove tehnologije (recimo brod ide u field test nove vrste štitova, torpeda, ablativnog oklopa i sl) i onda bazirati priču više na SFu a manje na ratu, kilometraži, vatrenoj moći i terawatnim štitovima.

Čak i ako bi se priča morala bazirati na megagalaktičkom ratu, po meni bi bilo bolje prikazati posadu jednog običnog broda u neobičnim situacijama i kako se posada nosi s njima, dok bi se grdosije mogle spomenuti u priči (ali takvi da budu bazirani na Trek settingu. Apgrejdani Sovereign/Prometheus/kojivećvelikibrod nabrijan s najnovijim tehnologijama plus nekom eksperimentalnom tehnologijom bi bilo najdalje što bi se išlo, a da se istodobno ostane vjeran duhu Treka.

Eto, toliko od mene...

Cvicek je napisao/la:
Sovereign X je napisao/la:
Dominion dreadnought ti je dug cca. 4500-5000 metara, što je ko pola Voth City shipa ;)
Ne znam za druge, no ako je vjerovati ovoj slici: http://alljoneses.com/images/blog/space ... _huge.jpeg onda je dug "samo" cca 1500 metara.
Sovereign X je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Ne znam za druge, no ako je vjerovati ovoj slici: http://alljoneses.com/images/blog/space ... _huge.jpeg onda je dug "samo" cca 1500 metara.
FAIL! :lolsmjeh: Pogledaj malo ispod njega i vidjet ćeš Dominion planetary assault carrier koji je dug upravo 4500 metara :mrgreen:
Po čemu sam napravio fail? :scratch:

Napisao si da je Dominion dreadnough dug 4500-5000 metara. Ja sam (ako je ta slika točna) ispravio da je dug 1500 metara da bi nakon toga ti napisao da je fail jer je neki drugi brod ("assault carrier") dugačak 4500 metara :lol: 8)

(ajme, sad sam se i ja uvukao u rasprave koji broj je koliko dug :oops: :joj: )

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 03 lis, 2011 3:57 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Federacijski mega brod?
Sad na stranu ovo o savjetovanju Sova o priči, slažem se sa Cvičekom o veličini.

Enterprise D je najveći federacijski brod kojeg smo gledali. Na njemu je vojska i administracija i vrtići. Sve u jednom. Krajnje nepraktično. Ok ako je vojska tu samo da zaštiti u slučaju nekog boardanja, ali svaki put kad se oglasi red alert, to je ko zračna uzbuna. To terorizira klince koji ne znaju što ih čeka niti čemu panika.

A Enterprise je kao flagship mogao biti pozvan da sa rutinske dostave lijekova bude pozvan u Neutralnu zonu da ratuje. To je opasnost za civile koji se voze u brodu, koji na kraju krajeva ni ne mogu predvidjeti kada će neki vod eksplodirati, niti neprijateljski torpedo drmnuti.

Stoga neki veći federacijski brod koji ne bi sadržavao civile kao dio posade ne bi imao smisla, osim ako prevozi vojnike nekud. A u Treku pješadija je rijetko kad potrebna.

A graditi veliki brod samo da se pokaže Breenima ili kome već da MI IMAMO VEĆEG jer krajnje nefunkcionalno i infantilno.


uto 04 lis, 2011 8:32 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan