Sada je: pet 19 tra, 2024 9:34 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Federacijski mega brod? 

Smatrate li da bi Federacija mogla napraviti velik, moćni, brz i kvalitetan brod?
Da 65%  65%  [ 15 ]
Ne 22%  22%  [ 5 ]
Možda 13%  13%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 23

 Federacijski mega brod? 
Autor/ica Poruka
Trekkie

Pridružen/a: ned 02 lis, 2011 4:14 pm
Postovi: 4
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: The Q
Post Re: Federacijski mega brod?
po meni je u redu osmislit podpuno novu klasu brodova sve dokle se ostaje u parametrima star treka... uzeti ono sto nam je star trek ponudio i od te slagalice sastaviti sliku... meni to bolje lezi, ukratko moj imaginarni brod se zove USS Curiosity i po imenu se moze primjetiti da je deep space explorer, prototip koji je u stvari dva posebna broda, prvi i veci dio je kombinacija "science vessel"-a i nosaca jer ga je zbog njegovog velikog dometa u slucaju rata federacija planirala koristiti upravo kao nosac i drugi takticki dio koji je dizajniran za spustanje u atmosferu i za takticke mislije, obadva djela su podpuno autonomna. najdalje sto sam zelio ici sa naoruzanjem je da pored fazora i torpeda imaju i micro torpeda... ima tu jos detalja ali samo sam htjeo prikazati kako se moze iskoristiti ono sto imas jer tako imas plauzabilnost a to je ono sto daje supstancu citavoj seriji...


uto 04 lis, 2011 10:48 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Federacijski mega brod?
Cvicek je napisao/la:
Pozdrav @El Capitano :hallo:

Sovereign, nažalost moram ti reći da je El Capitano, novi forumaš, dobro napisao da osmišljavati takve uber brodove nije u skladu sa Star Trek filozofijom, a dobro je netuknuo i Boz glede 'dokazima sa specifikacijama', koje po mom mišljenju nisu uopće bitne, tj. nije to bit stvari.

Takvi megabrodovi bi možda bili zanimljivi za real time strategije u svemiru (igrao sam i ja nešto armade ponekad) i vjerojatno može biti fora voditi gomilu velikih brodova s jedne strne na gomilu brodova s druge strane i guštati se da je moj flagship jači od tuđega :)

No ako zanemarimo ratne ST igrice, sama bit Treka nisu veliki brodovi, bitke i osvajanja, već priča koja će nam zagolicati maštu, proširiti horizonte, ponekad nas natjerati na razmišljanje...

Bolje bi bilo da si izbacio megagalaktiočki rat i megalomanske brovove i koncentrirao radnju na jedan "običan" brod i onda se umjesto dizajniranja te grdosije posvetio detaljnijem "dizajniranju" likova. Dakle da temelj priče bude brod koji ima smisla u ST svemiru, koji nije nešto najveće ikada napravljeno, već "običan" brod. Okej, mogu se staviti neke nove tehnologije (recimo brod ide u field test nove vrste štitova, torpeda, ablativnog oklopa i sl) i onda bazirati priču više na SFu a manje na ratu, kilometraži, vatrenoj moći i terawatnim štitovima.

Čak i ako bi se priča morala bazirati na megagalaktičkom ratu, po meni bi bilo bolje prikazati posadu jednog običnog broda u neobičnim situacijama i kako se posada nosi s njima, dok bi se grdosije mogle spomenuti u priči (ali takvi da budu bazirani na Trek settingu. Apgrejdani Sovereign/Prometheus/kojivećvelikibrod nabrijan s najnovijim tehnologijama plus nekom eksperimentalnom tehnologijom bi bilo najdalje što bi se išlo, a da se istodobno ostane vjeran duhu Treka.

Eto, toliko od mene...


Pa dobro, ja sam inspiraciju dobio iz Deep Space 9-a koji je tebi kao takav najbolji serijal kolko znam. A zbog čega ti je najbolji? Valjda zbog napetosti, neizvjesnosti, borbi i mračne atmosfere. U principu ja namjeravam nešto slično napravit u svom romanu samo još mračnije, napetije, neizvjesnije i grandioznije u svakom pogledu. A grandiozna priča treba i grandiozne brodove, likove i sve što se može u istu uvrstit.
Uostalom svaki brod će imat mane i neće bit neuništiv. Doduše Stormbringera ne namjeravam uništit, al poprilično oštetit da :mrgreen:

A likovi neće bit nikako zapostavljeni. Njih ću isto razvijat i bit će unikatni, isto kao što ću i uvest neke već nam dobro poznate poput Picarda, Siska, Janewayice, Garaka... :thumbs2:

Što se pak tiče orijentacije samo na jedan brod to neću radit, već ću stavit par brodova kao glavnih. Stormbringer klasa će više bit plot device. On je prevelik da bi se na njega previše orijentirao. No zato hoću na par brodova. Glavni brod u priči na kojeg ću se najviše orijentirat je Dragonstar kojim zapovijeda Sirius Verax (ljudsko-kardasijanski hibrid) koji je najvažniji lik u cijeloj priči. Ostali brodovi koje ću malo više uvrstit u priču će bit Enterprise E (kasnije Enterprise F), Martokov Negh'Var (kasnije Kahless), Garakov Kelanor Donatrin Valdore (kasnije Praetor), Siskov Valiant i Akira od jedne prekrasne mlade kapetanice za koju smišljam još rasu i ime :mrgreen:
Osim toga ću se također osvrnut i na negativce i njihove brodove.

Also, radnja će se odvijat u sva 4 kvadranta, iako najviše u alfa i beta kvadrantu. I kad još ubrojiš malo moraliziranja, nadmudrivanja, superoružja, romantičnih zapleta, tragedija, depresija...priča će na kraju ispast baš onako kako treba i u duhu Treka :thumbs2:


Cvicek je napisao/la:
Po čemu sam napravio fail? :scratch:

Napisao si da je Dominion dreadnough dug 4500-5000 metara. Ja sam (ako je ta slika točna) ispravio da je dug 1500 metara da bi nakon toga ti napisao da je fail jer je neki drugi brod ("assault carrier") dugačak 4500 metara :lol: 8)

(ajme, sad sam se i ja uvukao u rasprave koji broj je koliko dug :oops: :joj: )


Tu ja nisam pogriješio, već autor slike koji je umjesto naziva Dominion battleship upotrijebio naziv Dominion dreadnought. Dominion dreadnought je najčešće naziv koji se koristi za ovaj planetary assault carrier, a ovaj od 1500 metara se zove Dominion battleship. Btw kao što rekoh imaš u toj mojoj temi koju sam ti linkao detaljno objašnjenje ;)

Miki je napisao/la:
Sad na stranu ovo o savjetovanju Sova o priči, slažem se sa Cvičekom o veličini.

Enterprise D je najveći federacijski brod kojeg smo gledali. Na njemu je vojska i administracija i vrtići. Sve u jednom. Krajnje nepraktično. Ok ako je vojska tu samo da zaštiti u slučaju nekog boardanja, ali svaki put kad se oglasi red alert, to je ko zračna uzbuna. To terorizira klince koji ne znaju što ih čeka niti čemu panika.

A Enterprise je kao flagship mogao biti pozvan da sa rutinske dostave lijekova bude pozvan u Neutralnu zonu da ratuje. To je opasnost za civile koji se voze u brodu, koji na kraju krajeva ni ne mogu predvidjeti kada će neki vod eksplodirati, niti neprijateljski torpedo drmnuti.

Stoga neki veći federacijski brod koji ne bi sadržavao civile kao dio posade ne bi imao smisla, osim ako prevozi vojnike nekud. A u Treku pješadija je rijetko kad potrebna.

A graditi veliki brod samo da se pokaže Breenima ili kome već da MI IMAMO VEĆEG jer krajnje nefunkcionalno i infantilno.


I ponovno ponavljam da nije bit u veličini nego u njegovoj funkciji nosača brodova/lovaca i mobilnog spacedocka. I s obzirom da je samo jedan takav u pitanju mislim da zbilja nisam pretjerao. Štoviše čak sam mu u zadnjeg updateu specifikacija neke stvari maknuo poput mogućnosti phase cloakanja i korbomitnih reflektorskih štitova.

A ono što je zapostavljeno u Treku neće bit i u mom romanu, a to su lovci i pješadija koje mislim često koristit ;)


El Capitano je napisao/la:
po meni je u redu osmislit podpuno novu klasu brodova sve dokle se ostaje u parametrima star treka... uzeti ono sto nam je star trek ponudio i od te slagalice sastaviti sliku... meni to bolje lezi, ukratko moj imaginarni brod se zove USS Curiosity i po imenu se moze primjetiti da je deep space explorer, prototip koji je u stvari dva posebna broda, prvi i veci dio je kombinacija "science vessel"-a i nosaca jer ga je zbog njegovog velikog dometa u slucaju rata federacija planirala koristiti upravo kao nosac i drugi takticki dio koji je dizajniran za spustanje u atmosferu i za takticke mislije, obadva djela su podpuno autonomna. najdalje sto sam zelio ici sa naoruzanjem je da pored fazora i torpeda imaju i micro torpeda... ima tu jos detalja ali samo sam htjeo prikazati kako se moze iskoristiti ono sto imas jer tako imas plauzabilnost a to je ono sto daje supstancu citavoj seriji...


A zbog čega bi sve moralo bit u parametrima Star Treka i koji su to uopće parametri? Uostalom zar nisam dao primjere već ogromnih brodova upravo iz Treka i spomenuo nekoliko puta da se prema svemiru sve čini jako malo, a kamoli brod dug 18 km. Ok to bi se tu na Zemlji činilo ogromno i sve, al u svemiru je gotovo zanemarivo. No da, naspram brodova koje imamo u kanonskom Trek svemiru možda i je malo veći, al opet je samo jedanput veći od Voth City shipa.
A i taj brod sam po sebi nije samo federacijski, već je to brod konfederacijske zvjezdane unije, a evo vam i specifikacija istog: Stormbringer class starship carrier

A najveći federacijski brod u mojoj knjizi je Supremacy klase nešto duži od 2 km i već sam ga spomenuo u jednom od prijašnjih postova ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 08 lis, 2011 4:01 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Federacijski mega brod?
@Sov, svoje mišljenje glede megalomanskih brodova u Trek Svijetu sam iznio na jasan način (vjerujem da su ga razumjeli večina onih koji čitaju topic) i ne da mi se oko toga ulaziti u daljnje polemike.

Što se DS9 tiče, on za mene dijeli prvo mjesto s TNGom. I nije mi (iasto kao ni TNG) najnapetiji radi borbi i neizvjesnosti, već radi dobrih zasebnih epizoda koje propitkuju neka osnovna, često filozofska pitanja, u DS9 npr. pitanje "Utopije", tj. "Paradisea" kako ga je Sisko nazvao, i koji je ugrožen radi rata i izvana ali i iznura i te su epizode dosta poučne. Netko će za Paradise Lost / Homefront reći da je kul epka jer se vidi međusobno šoranje Federacijskih brodova, a meni balansiranje između slobode i sigurnosti koje je danas aktualnije nego možda i ikada u povijesti čovječanstva. Nekome je epka s razovanjem na planetu odlična jer vidi puno borbi, meni radi toga što pokazuje da se i "evoluirani" ljudi mogu degradirati kad im je život ugrožen i sl. (slavna Quarkova izjava iz Siege of AR558)
Ratna radnja je bila samo podloga da se nastavi ono što je započeto u TNGu, da se u crno-bijeli Trek svijet doda malo sivila, TNGovska promišljanja iz drugačije perspektive.

I btw, da bar malo ostanem ontopic 8-[ zanimljivo je za napomenuti da je baš ratni DS9 imao najmanji brod u središtu radnje - Defiant. Toliko o korisnosti megabrodova :mrgreen:

A što se tiče veličine Dominijskih brodova, nisam rekao da si pogriješio, već sam demantirao tvoje komentare da radim fail. Mislim da često bubneš da je netko napravio fail, a kad se bolje pogleda, fail uopće i ne postoji, i često čak i bude suprotno ;)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 08 lis, 2011 6:04 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Federacijski mega brod?
Pa realmo Federaciji trenutno ne treba ali recimo ako bi zelela da istrazuje druge galaxije jednog dana veliki brod ce itekako trebati..znate veoma je super imati brod koji moze da ima funkciju i industijskog (moze da pravi manje brodove) i istrazivacnog i ratnog broda a i civilnog kao jedan veliki pokretan grad...za svaki slucaj nikad se ne zna... :mrgreen:
Ta Mrcina od broda za istrazivanje galaxija morala bi da bude najmanje 50km duga optimalno 120km,kako bi sve se stalo kao i ogromna motorcina :mrgreen:

Da se osecas kao kod kuce a da opet da imas artireljiju da se odbranis na nepoznatom putovanju :mrgreen: :beerchung:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 18 sij, 2012 12:54 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Federacijski mega brod?
Ti valjda svacas da opisujes brod velik ko prosjecna drzava na danasnjoj zemaljskoj kugli :|

Mora bi u njemu vozit tri ure auton da dođes s pocetka na kraj :zubo:

_________________
Surviving the new decade


sri 18 sij, 2012 4:01 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Federacijski mega brod?
Pa tako nekako...ali to je duzina..realno recimo Soverigh se cini velikim brodom ali kad uradis 3D drugi brod iste duzine i cine se nekako malim...x puta mi se to desavalo :mrgreen:

Nebi morao imas... uzmes kratke teleporte umesto turbo-liftova :D
Znas kad se sve sabere i oduzme...stanarski deo broda postaje poprlicno mali jer samo hangar,gondole i cargo bi toliko zauzimao mesta da je to strasno :zgrožen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 18 sij, 2012 4:17 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan