Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:12 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 480 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeća
 STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari 
Autor/ica Poruka
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Ti tu imaš sreće što su tvoji likovi ostali tako sa strane odvojeni za glavni razvoj priče, dok je kod mene stvar da ja ne mogu nastavit dalje razvijat svoje likove sve dok ne odradimo taj jako važan dio priče s DS9-om svi zajedno.

Aaa šta se tiče same bitke kod DS9-a, ovo će biti veliki spojler, tako da dalje čitaj na vlastitu odgovornost:
ne nećemo imat dovoljno brodova da se obranimo. Čak štoviše, izgubit ćemo tu bitku, DS9 će biti uništen a naši ostaci flote će se povući u novi starbase koji će nam s vremenom postat Headquarters u našem ratu protiv Dominija.
Da stvar bude još bolja desit će se i velike promjene u Federaciji.

_________________
Image


sri 19 vel, 2014 1:15 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Pa dobro, uvijek mozes nekom liku da das malo drugaciju agendu, skrenes malo sa glavne price ili ga fizicki odvojis od ostatka ekipe ali da to i dalje ima veze sa glavnom pricom (recimo posredstvom ove druge Miral mozemo da vidimo odnose u Klingonskom carstvu i na koji nacin je tu Dominij umijesao svoje prste).

Svidja mi se kako je osmisljen taj zaplet, nisam to ocekivao. Zaista to zanimljivo zvuci, samo jos da nam egzekucija bude jednako kvalitetna kao i ideja pa ce to biti odlicno.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 19 vel, 2014 1:28 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
E vidiš to nisam uzeo u obzir. Da mogao bi tako ove ostale sporednije likove kojima se nisam toliko bavio do sad s njima tako izmislit neku sporednu priču, barem dok Sov ne napiše svoje.

Da to će sigurno biti puno veći izazov. Tu ideju ispravno realizirat. Zato će nam sad ovih sljedećih par postova i biti ključno.

_________________
Image


sri 19 vel, 2014 1:46 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Eto, drago mi je da sam ti dao ideju. Imas dosta zanimljivih likova i sigurno je da mozes nesto kvalitetno i zanimljivo napisati za njih. Sad osmisljaj pricu pa da citam ;)

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 19 vel, 2014 1:51 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Budem si sad dao malo truda i nešto si razradio. U roku od par dana maximalno ću izaći s novom pričom. :)

_________________
Image


sri 19 vel, 2014 1:58 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Odlicno, cekamo pricu \:D/ Ja imam dosta ideja za nastavak pa ako nadjem vremena mozda napisem jos nesto.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 19 vel, 2014 2:05 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Evo gotova mi je još jedna priča. Nije mi predugačka al eto mislim da sam uspio objasnit neke stvari koje su s zadnjim pisanjem ostale neobjašnjene. Uglavnom nadam se da će vam se svidjet. :)

_________________
Image


čet 20 vel, 2014 6:04 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Odlicna je prica! :thumbs2: Svidja mi se to sto si nam poblize predstavio neke nize casnike u tvom brodu, njihov razgovor mi je zaista bio zanimljiv. A bitka iz drugog djela price je odlicno odradjena, prosto se odusevim kako svi uspjevamo da bitke ne lice jedna na drugu. E sad me zanima cemu sluzi taj uredjaj koji je mjenolik postavio na tvom brodu i da li ce se kapetan Mar'Rela vratiti na USS Jowston i kako ce izgledati njegov susret sa posadom?

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 21 vel, 2014 6:14 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Da, tako je ispalo iako mi to originalno nije bila prva nakana. Prva nakana mi je bila da kroz takve niže časnike opišem malo više Kossa, ali kako mi se priča odvijala na kraju mi je ispalo ovako. :zubo: Isto tako možda nisam trebao uzet za imena ovih nižih časnika Sheldon i Leonard ali ovako sam imao neku karakternu podlogu na koju sam se mogao nadovezat i ukomponirat je u samu priču.

Šta se pak tiče izgleda bitaka, da to i mene iznenadi kako ih stalno iznova uspjevamo prikazat originalnima. Očito smo se s vremenom malo ispraksirali i ispolirali taj izgled bitaka.
Iako moram reći prvo sam mislio da samu bitku nisam dovoljno detaljno opisao, no drago mi je da to nije slučaj. :)

Šta se tiče onog uređaja kojeg je mjenjolik postavio, njegova funkcija će biti sabotaža uređaja za kamuflažu, jer Dominij sigurno želi pod bilo koju cijenu spriječit da takav uređaj bude instaliran na ostalim federacijskim i klingonskim brodovima.
Tako da u slijedećoj priči kad će moji likovi uspjet skinut taj Dominijski uređaj tad će shvatit da više uređaj za kamuflažu ne može funkcionirat bez njega, i samim time će postat beskoristan.

U vezi Mar'Rele, da vratit će se na Jowston i imat će ponovni susret s svojom posadom, i to definitivno mislim prikazat dosta emotivno. Prvo Endilev i Zingales će prikazat kajanje i grizodušje zbog načina kako su se prije rastali i što mu naposljetku nisu vjerovali. To su sad te neke osnove koje trenutno imam, a ostatak ću kasnije s vremenom razradit.

_________________
Image


pet 21 vel, 2014 6:39 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Dovoljno si detaljno opisao, predstavio si nam i sam Mar'Relin plan te bitke i njegovu egzekuciju. Izuzetno je pameteno to napisano, sto govori o tebi da si odlican strateg ;) A sto se tice Leonarda i Sheldona, ja sam tek sad provalio o cemu se radi :lolsmjeh: U svakom slucaju odlican omaz seriji koja redovno daje omaz Treku.

Jedva cekam da vidim taj povratak tvog kapetana jer vjerujem da ces ti to odlicno predstaviti. Mada moram priznati da sam mislio kako ti je originalna namjera da Zingales bude promaknut u kapetana i da se Mar'Rela nece vracati.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 21 vel, 2014 6:57 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Haha hvala na komplimentu iako moram priznat da mi to nije nimalo jednostavno bilo za izvest kako završno izgleda. Pisao sam doslovce svaku drugu rečenicu u razmaku od 5 minuta kad sam pisao opis te bitke.
Da, napokon se njima dvojici ostvario san i postali su dio onoga što u seriji sanjaju. :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Pa davno prije mi je to čak i bila originalna namjera, da Mar'Rela umre žrtvovajući se a da Zingales bude promaknut u kapetana, i dosta dugo sam se tako dvoumio u kojem bi smjeru ta dva lika trebali ići, no eto nakraju sam se odlučio ipak za ovako. Stvar je u tome da bi mi u onom slučaju bio problem pronaći dodatnog kvalitetnog lika koji bi popunio prazninu, tako da je to možda i najveći razlog zašto sam odustao od tog smjera.

_________________
Image


pet 21 vel, 2014 7:22 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Pa dobro, strategija i treba polako da se osmislja, ne treba zuriti :D A sto se tice pomenutog dvojica, vjerujem da bi radije bili na nekoj znacajnijoj poziciji ali i ovo im je dovoljno. S obzirom da ce rat potrajati, bice jos prilika da se otarasis kapetana ako u medjuvremenu izmislis dovoljno kvalitetnog lika da bude Zingalesov izvrsni casnik.

Ja sam tako originalno planirao jedino sefa osiguranja da ubijem kako bih ga zamjenio Ivanovom, a onda je posada pocela da pada kao muve, jedno po jedno :lolsmjeh: A iako sam dobro izgradio Danielu nekako mi je ta romansa izmedju nje i kapetana bila klise, a nije bilo ni previse konflikta medju njima pa sam odlucio da uvedem Lahani u pricu. Ona ce biti potpuno drugacija od svih mojih likova, sto se mozda moglo i vidjeti u prici.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 21 vel, 2014 7:35 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Pozdrav ekipa! Za početak se moram ispričat na mom odsustvu. Trenutno imam problema s kompom i dok to ne sredim, neću se moć pozabavit svojom pričom (ovo pišem s frendovog kompa). No eto, probat ću to čim prije sredit pa da možemo nastavit kako smo planirali :)

Inače pročitao sam vaše priče, i moram priznat da su fakat jako dobre te ću nastojat da i moja bude dovoljno kvalitetna. Uglavnom imam ideje kako razvijat dalje priču tako da mi inspiracija neće biti problem, a nadam se da ću ih moć čim prije napisat, tj. da ću sredit komp čim prije pa da mogu to napisat napokon.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 21 vel, 2014 8:01 pm
Profil YIM Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
A dobro, true that. :mrgreen:
Haha, a gle, što se tiče intelektualnog to definitivno. Po intelektualnim sposobnostima bi definitivno trebali biti na višim pozicijama, ali po socijalnim? :mrgreen: Njih dvojica su nešto tipa kao ona tri lika iz Voyagerove epizode good shepherd, gdje bi Sheldon bio onaj superinteligentni lik koji cijelo vrijeme provodi na dnu broda na 15 palubi. :zubo:

Ma prilike se najlakše pronađu kako ubit lika, to nije problem. Ako bi ga već želio ubit mogu ga jednostavno da ga je strefio infarkt srca i čao. :lolsmjeh: :lolsmjeh: Al puno bi mi veći bio problem šta onda.

Eheh da ti pak otišao u posve drugom smjeru. :zubo:
Iako i za to treba imati hrabrosti i jasnog cilja šta i kako dalje.
Ne znam, Daniela mi je bila baš kvalitetan lik. Ok, možda ta romansa s njom i nije odgovarala ali mislim da bi bilo zanimljivo za razvoj njezinog lika kakav bi bio odnos nje i kapetana nakon raskida i kako bi to utjecalo na njezine dužnosti npr.
A što se tiče Lahani, da definitivno je drugačija. To se već i sad vidi. :) Možda sam u krivu, ali na prvu mi malo ostavlja dojam Ransoma iz Voyagera. :)

_________________
Image


pet 21 vel, 2014 8:03 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Da, odlicno poredjenje, ja isto mislim da bi im taj nedostatak socijalne inteligencije veoma naskodio, pa bi i u Trek svijetu bili samo knjiski moljci. Bas bi bilo cool kada bi Big Bang uradio jednu cijelu epizodu kao parodiju na Trek gdje bi oni bili clanovi posade na nekom brodu ili nesto sl.

Ja sam smatrao da bi Danielina smrt poprilicno uzdrmala posadu i pogurala pricu naprijed, sto se i desilo. Ionako sam joj dao vise prostora nego sto sam ikad planirao. Vidjecete vec sta je bilo sa kapetanom i kako ce to uticati na dalji razvoj njegovog lika. A Lahani sam zamislio kao nekoga ko, s jedne strane, nastoji da slijepo prati naredjenja, propise Flote, hijerarhiju, ali je sa druge strane spremna na sve da ispuni svoje ciljeve i da nametne svoje stavove i planove drugima. Da, slicna je donekle Ransomu ali je mozda bliza Admiralici Cain iz Galactice.

Sov, drago mi je da su ti se dopale price, sa nestrpljenjem iscekujemo tvoj nastavak. Neka ti komp sto prije ozdravi :)

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 21 vel, 2014 8:37 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 480 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan