Sada je: sri 15 svi, 2024 2:56 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 480 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeća
 STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari 
Autor/ica Poruka
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
I'm back! :mrgreen:

Da, tako je. Frend mi je privremeno posudio komp pa ću sad napokon moć nastavit s razvojem moje tj. naše najnovije priče :D A za nekih mjesec, dva kad ću si kupit novi komp, onda će mi bit još veće zadovoljstvo pisat.

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 08 ožu, 2014 11:32 pm
Profil YIM Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
It was about bloody time! :mrgreen:
Ajde Sov, žurno išćekujemo tvoj post. The show must go on. :)

_________________
Image


ned 09 ožu, 2014 12:54 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Odlicno :s_clap: Cekamo pricu!

Nego, kako je krenulo, mislim da ce ove dvije teme uskoro postati jedine aktivne na forumu.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pon 10 ožu, 2014 2:38 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Mislim da čak i nisi toliko daleko od istine u vezi aktivnih tema. :mrgreen: :P

_________________
Image


pon 10 ožu, 2014 10:30 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Eto, napokon sam gotov i s ovom pričom te nadam da će vam se svidjet. No sad nakon nje dolazi prava stvar tj. komplikacija, a to će bit naša zajednička priča u kojoj moramo sudjelovat sva trojica :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 20 ožu, 2014 6:42 pm
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
E odlicna ti je ova najnovija prica, Sov. Dopalo mi se sto si uvukao Janeway, Siska i Dax u pricu, kao i ove scene borbe sa Siriusom i Natalijom. A tek kraj price, fejzorski top i stitovi :lolsmjeh: Odlicno je i sto si obratio paznju na neke prosle dogadjaje i spomenuo ih ovdje tako da se zadrzao kontinuitet nasih prica.

E sad, sto se tice zajednicke price, ja bih radije da prvo zavrsim jednu svoju pricu koju planiram da pocnem da pisem kako bih bio spreman za nastavak. Neke stvari su mi ostale nedorecene pa bih to prvo da zavrsim. Nego, ja sam totalno zaboravio da je Natalija Leytonova kcerka, pa razmisljam kako bi bilo logicno da se Natalija i ova moja nova zapovjednica Lahani poznaju, s obzirom da sam Raziu predstavio kao Leytonovu blisku prijateljicu.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 28 ožu, 2014 2:07 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Tom_Paris je napisao/la:
E odlicna ti je ova najnovija prica, Sov. Dopalo mi se sto si uvukao Janeway, Siska i Dax u pricu, kao i ove scene borbe sa Siriusom i Natalijom. A tek kraj price, fejzorski top i stitovi :lolsmjeh: Odlicno je i sto si obratio paznju na neke prosle dogadjaje i spomenuo ih ovdje tako da se zadrzao kontinuitet nasih prica.


Drago mi je da ti se svidjela priča, i Suiku se isto :D Vjerujem da mi je ovo jedna od boljih, a tako mi je i on rekao. Meni je inače nekako najjači dio kad Sirius razbi republikancu bocu na glavi, na to sam se nasmijao žešće, tj. baš mi je lijepo sjelo :lolsmjeh: Al da, nije ni ovo zadnje s fazorskim topom i štitovima loše, kao ni ono s hvatanjem za međunožje :zubo: Usput se nadam da sam dovoljno dobro prikazao mračnu atmosferu na stanici kao i nervozu tj. nelagodu kod Siska i ostalih likova.

Tom_Paris je napisao/la:
E sad, sto se tice zajednicke price, ja bih radije da prvo zavrsim jednu svoju pricu koju planiram da pocnem da pisem kako bih bio spreman za nastavak. Neke stvari su mi ostale nedorecene pa bih to prvo da zavrsim. Nego, ja sam totalno zaboravio da je Natalija Leytonova kcerka, pa razmisljam kako bi bilo logicno da se Natalija i ova moja nova zapovjednica Lahani poznaju, s obzirom da sam Raziu predstavio kao Leytonovu blisku prijateljicu.


Može, slobodno ti središ prvo tu svoju priču pa ćemo onda tu zajedničku sa sastankom i novim zapletima :mrgreen: No da, Natalia i Lahani bi se onda definitivno trebale poznavati što će bit zanimljivo za cjelokupnu priču :thumbs2: Nego jel si ti to uveo nju da parira Nataliji ili? :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 28 ožu, 2014 4:13 pm
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Definitivno djelim vase misljenje da je ovo jedna od tvojih boljih prica, bas se vidi da si se potrudio. Sve je docarano na najbolji moguci nacin, a trojac iz serije si predstavio bas onakve kakvi jesu :thumbs2:

Sto se tice ove dvije, ja mislim da ne bi trebale da imaju bas nesto narocito dobar odnos s obzirom da je Lahani poprilicno arogantna i ambiciozna (Natalija je kapetan a ona zapovjednica hm :mrgreen: ) E sad ne znam kakav bi trebao da bude Natalijin stav prema njoj, ti to najbolje znas ;) Lahani sam prvenstveno uveo da donesem malo unutrasnjih problema posadi i da Michaelu dodatno zakomplikujem zivot :mrgreen: A s obzirom na situaciju u kojoj se svi nalaze, mislim da mi treba malo mracnijih likova.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sub 29 ožu, 2014 2:05 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Tom_Paris je napisao/la:
Definitivno djelim vase misljenje da je ovo jedna od tvojih boljih prica, bas se vidi da si se potrudio. Sve je docarano na najbolji moguci nacin, a trojac iz serije si predstavio bas onakve kakvi jesu :thumbs2:


Thanx :D To mi je bio i cilj otprilike, jedino me malo onaj opis restorana namučio, ali eto, ipak sam uspio i njega opisat što sam bolje mogao.

Tom_Paris je napisao/la:
Sto se tice ove dvije, ja mislim da ne bi trebale da imaju bas nesto narocito dobar odnos s obzirom da je Lahani poprilicno arogantna i ambiciozna (Natalija je kapetan a ona zapovjednica hm :mrgreen: ) E sad ne znam kakav bi trebao da bude Natalijin stav prema njoj, ti to najbolje znas ;) Lahani sam prvenstveno uveo da donesem malo unutrasnjih problema posadi i da Michaelu dodatno zakomplikujem zivot :mrgreen: A s obzirom na situaciju u kojoj se svi nalaze, mislim da mi treba malo mracnijih likova.


Pa naravno da ne trebaju bit friendly, ali kolko god ta tvoja kapetanica bila opaka, neda se baš ni Natalia zaj*bavat, a tu je i Sirius da ju podrži :mrgreen: Sve u svemu bit će joj to zanimljiva ''konkurencija'', ako bih to mogao tako nazvat :mrgreen:

Nego sad ima jedna druga stvar koja me muči, a to je kolko bi svaka pojedina sila trebala imati ukupno brodova. Računao sam s time da Dominij i Breeni imaju najviše brodova te da brojka prelazi 50 000 (s tim da bi Breeni ipak imali manje od samog Dominija), dok bi za Federaciju 25 000 bilo dosta, tj. 30 000 sa starim klasama koje se jedino stavljaju u pogon upravo u ovakvim kriznim situacijama. Kardasijanska Unija bi imala nekih 10 - 15 tisuća brodova, Klingonsko Carstvo oko 30 000, a Romulanci oko 20 000 brodova. Inače, to jesu velike brojke, ali ne smijemo zaboravit kako najveći dio toga otpada na lovce kojih se naposljetku konstatno i najbrže proizvode, dok se ovi veći brodovi proizvode dulje, iako tokom rata su u pogonu sva brodogradilišta. E sad, što je klasa broda moćnija i veća, to je njegova proizvodnja dulja i to je manje dotičnih brodova u floti. Isto tako retrofiti se rjeđe viđaju od orginalnih dizajna (kao npr. od 2000 Excelsiora, samo bi oko 500 njih bilo Excelsior 2-ki). Koje je vaše mišljenje o tome? I kakve bi konačne brojke trebale biti?

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 29 ožu, 2014 1:49 pm
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Da, da, mozda da opisemo neku scenu u kojoj pokusavaju da nadmudre jedna drugu ili da se izvrijedjaju na kulturan nacin :mrgreen:

Pa ne znam, sto se tice broja brodova nekako mi je to previse, cak i kada uvrstimo tu lovce :-k Meni bi bilo realnije da Federacija ima do 20 000 brodova, Dominion sa Breenima do 40 000, Klingonci nekih 20-25 000 s obzirom da su ratnicka rasa, dok bi Romulanci i Kardasijanci mogli da imaju priblizno jednake flote ali daleko manje nego sto je federacijska.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 01 tra, 2014 10:07 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Tom_Paris je napisao/la:
Da, da, mozda da opisemo neku scenu u kojoj pokusavaju da nadmudre jedna drugu ili da se izvrijedjaju na kulturan nacin :mrgreen:


E to nije uopće loša ideja :mrgreen: I onda još da Sirius mora intervenirat :lolsmjeh:

Tom_Paris je napisao/la:
Pa ne znam, sto se tice broja brodova nekako mi je to previse, cak i kada uvrstimo tu lovce :-k Meni bi bilo realnije da Federacija ima do 20 000 brodova, Dominion sa Breenima do 40 000, Klingonci nekih 20-25 000 s obzirom da su ratnicka rasa, dok bi Romulanci i Kardasijanci mogli da imaju priblizno jednake flote ali daleko manje nego sto je federacijska.


Pa lovaca bi trebalo biti na desetke tisuća tako da brojke onda i nisu možda pretjerane kad ih uzmeš u obzir. Inače za Federaciju i jesam uzeo nekih 20 000 brodova, a onih ostalih 5-10 tisuća bi bili oni obsolete brodovi koji se inače upotrebljavaju kao civilni brodovi, ali mogu se uvijek stavit u pogon tokom kriznih situacija. Osim njih tu su i raznorazni teretnjaci, brodovi za gradnju stanica, brodovi za popravak drugih brodova...
Osim toga, ovo kao što već znamo nije orginalni svemir, već naš alternativni svemir tak da možemo kalkulirat kako želimo. Naravno, ne treba ni pretjerivat, ali ovo bi bile neke ok brojke. Možda malo manje, ali to bi otprilike bilo to. Uglavnom to nam je važno radi nadolazećih velikih bitaka, od kojih bi npr. ona zadnja trebala zbilja bit megabitka sa više tisuća uključenih brodova :mrgreen: No ajde, od toga dijela smo jako daleko tak da neću previše spoilat što bi i kako bi trebalo bit. Neki generalne ideje imam u glavi, ali za to ima vremena da sve dogovorimo što ćemo i kako.

A sad nam fokus treba bit najviše na nadolazećem sastanku, koji je doslovno around the corner, i našoj prvoj većoj bitki u kojoj će sudjelovat oko 100-injak naših brodova i stanica, protiv nekih 600-700 neprijateljskih brodova :mrgreen: U međuvremenu čekamo tvoju priču na kojoj si rekao da radiš :)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


uto 01 tra, 2014 11:07 pm
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
U osnovi sama cifra i nije toliko bitna tako da mi je totalno svejedno koliko cemo brodova imati...bitno je samo da Federacija pobjedi :mrgreen: (Ili se raspadne i njeno mjesto preuzme Republika, ako je neko pobornik te ideje :zubo: )

Moja prica bi trebala biti gotova za nekih sedam dana najdalje. Vec sam napisao jedan dio, ali je prica poveca zato sto bih neke ideje da implementiram prije tog sastanka.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 01 tra, 2014 11:57 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Tom_Paris je napisao/la:
U osnovi sama cifra i nije toliko bitna tako da mi je totalno svejedno koliko cemo brodova imati...bitno je samo da Federacija pobjedi :mrgreen: (Ili se raspadne i njeno mjesto preuzme Republika, ako je neko pobornik te ideje :zubo: )


Ma ok, kužim da možda tebi i Suiku (kako mi je rekao) to nije tolko bitno, ali s obzirom da sam ja GM meni ipak jest. Jel pomoću toga se mogu ravnat kolko ćemo imat brodova u kojoj bitci, koje klase, kolko će ih biti izgubljeno... S ozbirom da to scenaristi u Trek serijalima i filmovima očito nisu pratili, zato sad i postoje raznorazne nekonzistentnosti i hrpa špekulacija o brojevima brodova u Zvjezdanoj Floti, kao i kod drugih viših sila također. A ja ne želim imat tu situaciju u našem rpg-u tako da smatram da je bolje bar dat neke okvirne brojke.
Inače, na osnovu toga sam radio malo istraživanje i ono što sam uspio skužit jest da se broj brodova u Federaciji (Zvjezdanoj Floti) kreće od 10 000 pa sve do 80 000 brodova. Kako mi je prva brojka nekako premala, a ova druga dosta velika, ja sam odlučio da bi okvirna brojka trebala biti na pola puta toga - dakle 30-40 tisuća brodova. I da naravno da će Federacija (i njeni saveznici) pobjedit :mrgreen: A da Republikanci pobjede nikako nisam pobornik te ideje tako da ništa od toga :mrgreen:


Tom_Paris je napisao/la:
Moja prica bi trebala biti gotova za nekih sedam dana najdalje. Vec sam napisao jedan dio, ali je prica poveca zato sto bih neke ideje da implementiram prije tog sastanka.


Ajde super, nestrpljivo isčekujemo. I slobodno ti nama izložiš te ideje i prije ako želiš :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 03 tra, 2014 2:18 am
Profil YIM Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Sta da ti kazem Sov osim - you are the man ;) Jasno mi je zasto ti treba tacna cifra tako da sto se mene tice mozes da ides i sa tom prvom. To stvarno jeste malo glupo sto nikada nisu odredili bar okviran broj brodova u federacijskoj floti i sto se u nekim epizodama unistenje manjeg broja brodova smatra velikim gubitkom, a u nekima su u pitanju mnogo vece cifre ali nisu nesto pretjerano dramili zbog toga. :mrgreen:

Odlican primjer su bitke kod Wolfa 359 na jednoj i veci broj bitaka u Dominijskom ratu na drugoj strani. Mada, negdje sam procitao teoriju da se zbog narastuce Borgove prijetnje radilo na uvecanju flote, pa je ona brojala mnogo vise brodova pred sam Dominijski rat nego u vrijeme te prve bitke sa Borgom.

E sad, sto se tice moje price, jedan dio ce se baviti Michaelom (s obzirom da ga nismo vidjeli u prethodnoj prici) i time kako je na njega uticalo sve ono sto se izdesavalo, a mogu reci da ce u pricu biti ukjuceni Republikanci - neki koje smo ranije vidjeli i jedan novi koji bi s vremena na vrijeme opet mogao da se pojavi. A drugi dio price bavi se ostatkom posade - recimo da apsorbcija Omega cestice od strane kvantne singularnosti ne djeuje kao nesto sto bi moglo izaci na dobro :mrgreen: A Valinis je centralni lik u tom dijelu price.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


čet 03 tra, 2014 1:26 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: STAR TREK: ''Dominion Awakening'' - prijave i komentari
Tom_Paris je napisao/la:
Sta da ti kazem Sov osim - you are the man ;) Jasno mi je zasto ti treba tacna cifra tako da sto se mene tice mozes da ides i sa tom prvom. To stvarno jeste malo glupo sto nikada nisu odredili bar okviran broj brodova u federacijskoj floti i sto se u nekim epizodama unistenje manjeg broja brodova smatra velikim gubitkom, a u nekima su u pitanju mnogo vece cifre ali nisu nesto pretjerano dramili zbog toga. :mrgreen:

Odlican primjer su bitke kod Wolfa 359 na jednoj i veci broj bitaka u Dominijskom ratu na drugoj strani. Mada, negdje sam procitao teoriju da se zbog narastuce Borgove prijetnje radilo na uvecanju flote, pa je ona brojala mnogo vise brodova pred sam Dominijski rat nego u vrijeme te prve bitke sa Borgom.


Pa da, upravo to i jesu te nekonzistetnosti koje sam spomenuo. No što se recimo tiče bitke kod Wolfa 359 ja sam to shvatio kao da im je to veliki gubitak, jer je samo jedan brod tj. kocka uspjela uništit 39 brodova, tak da možeš mislit kakva bi panika nastala da ih je kasnije došlo još 100-injak naprimjer :zubo:
Eh sad, dominijski rat je već druga priča, i tu možemo pretpostavit da su značajno povećali produkciju brodova s obzirom na gubitke koje su imali, a i dosta su povukli starijih brodova iz retirementa (što bi objašnjavalo silne Excelsiore, Mirande, Ambassadore...). S ozbirom da je dominij tokom rata imao 30+ tisuća brodova, i da su se čak i s Romulancima u savezu, Federacija i Klingonci teško nosili, logični zaključak bi bio da je broj federacijskih kapitalnih brodova bio oko 10, do max. 15 tisuća. Dok su recimo Klingonci i Romulanci imali nešto manje. Osim toga, Dominij je brzo nadoknađivao svoje gubitke tako da i to je igralo veliku ulogu u njihovoj brojnoj premoći, a i tu je još savez s Kardasijancima i Breenima tako da se i njihovi brodovi ubrajaju kolko god su možda bili inferiorniji od njihove vlastite flote.

Unatoč svemu tomu, kod nas je situacija nešto drukčija. Za početak znamo da je već bio jedan dominijski rat u kojem su Kardasijanci bili na strani Federacije i ostalih sila od samog početka istog. Jedino su Breeni bili s Dominijem koji su ušli tek u drugoj polovici rata. Po izlasku iz rata je bilo dosta gubitaka s obje strane, no od završetka rata je prošlo preko 5 godina, i sve sile su znatno povećale svoju produkciju brodova te dosta njih povukle iz retirementa. S ozbirom na sve to, Federacija tj. Zvjezdana flota trenutno broji cca. 30 000 brodova (u koje također uključujem i ove starije brodove, kao i brodove od Vulkanaca, Andorijanaca i sl., tj. njihove vlastite dizajne, a dobar dio njih čine i lovci).
Što se pak tiče ostalih sila, Klingonci imaju nekih 20 tisuća brodova (uključujući lovce i dropshipove), a Romulanci i Kardasijanci bi imali po 10-15 tisuća brodova (isto uključujući lovce). Eh sad, iako se to čini dosta manje u odnosu na Federaciju, zapravo to i nije točno, ako uzmemo u obzir da u Romulanskoj floti prevladava D'deridex klasa (za koju znamo da može parirat bojnim brodovima Galaxy klase kojih i nema puno u Zvjezdanoj Floti), u Kardasijskoj bi to bili Galori, Kulinori i Keldoni (za razliku od orginalnog svemira ovdje su ti brodovi ekvivalent moćnijim brodovima ostalih sila poput Sovereigna, D'deridexa, Negh'Vara...), a u klingonskoj ima najviše brzih i okretnih borbenih krstarica Vor'Cha i Fek'Lhr klase. Osim toga, na našoj strani upravo Klingonci i Kardasijanci najbrže grade brodove.
Dakle ostale sile po svojoj vojnoj moći ne zaostaju previše za Federacijom već im itekako mogu parirat.

No što se tiče Dominija i Breena ukupan broj njihovih brodova prelazi 60 000 (to uključuje brodove u gamma kvadrantu). Međutim, neće svi biti iskorišteni protiv nas, tako da nikad nećemo vidjet bitku svih njihovih brodova protiv svih naših brodova. Ali zato će biti bitaka koje će uključivati po više stotina i tisuća brodova. Jedino bi zadnja megabitka kao što već rekoh trebala uključivati nekih 20-30 tisuća brodova, od kojih većina ipak neće biti uništena :mrgreen:

Međutim, sad nakon ovog sastanaka i nakon one Leytonove objave, situacija za nas će se dodatno pogoršat, i većina navedenih brodova nam neće biti na raspolaganju već samo jedan manji dio njih.


Tom_Paris je napisao/la:
E sad, sto se tice moje price, jedan dio ce se baviti Michaelom (s obzirom da ga nismo vidjeli u prethodnoj prici) i time kako je na njega uticalo sve ono sto se izdesavalo, a mogu reci da ce u pricu biti ukjuceni Republikanci - neki koje smo ranije vidjeli i jedan novi koji bi s vremena na vrijeme opet mogao da se pojavi. A drugi dio price bavi se ostatkom posade - recimo da apsorbcija Omega cestice od strane kvantne singularnosti ne djeuje kao nesto sto bi moglo izaci na dobro :mrgreen: A Valinis je centralni lik u tom dijelu price.


E pa to se čini dosta interesantno. Baš me zanima što opet spremaju Republikanci :mrgreen: , a i to s omega česticom nije baš za zaj*banciju :zubo:

U međuvremenu ja se sad mogu pozabavit uvodom u sastanak, kao i dizajnom našeg budućeg HQ-a koji će bit poprilično gargantuanska stanica (veća od Spacedocka naravno) :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 03 tra, 2014 2:35 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 480 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan