Sada je: pet 19 tra, 2024 7:05 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
 Položaj žena u Treku 
Autor/ica Poruka
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Položaj žena u Treku
Sujko...


_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


uto 18 pro, 2012 5:25 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Položaj žena u Treku
Mir'Na Riker je napisao/la:
Sujko...


Ajde feministkinjo malo ohladi. :baeh: :baeh:

_________________
Image


uto 18 pro, 2012 5:47 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Položaj žena u Treku
Sujko, mislim da se malo previše družiš s T'Grelom. :roll:


uto 18 pro, 2012 6:32 pm
Profil Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Položaj žena u Treku
@Mimi, mozda Janeway jest dobila par puta samar u seriji, ali dobijali su ih i muskarci, to se u svakom slucaju ne kosi sa cinjenicom da je kapetanica predstavljena kao jedna jaka, samostalna zena. Isti slucaj je i sa B'Elanom i Seven.

B'Elana se jeste udala ali ne mislim da je to pokvarilo opstu sliku o njoj, ne vidim zasto bi se udaja kosila sa feministickim stavovima. Po meni je mnogo bitniji odnos koji zena ima sa muskarcem, tako da udaja ne bi trebalo da bude losa ukoliko odnos koji se stvara nakon nje nije nepovoljan za zenu.

E sad, izgled Seven of Nine je jedino sto je diskutabilno kada je njen lik u pitanju i svima nam je jasno iz kog razloga su je producenti doveli u seriju. Ali ona kao lik je mozda jedan od najboljih produkata Voyagera.

Sto se tice Kes, ona jest dobar dio serije provela kao Damsel in distress, ali krajem trece sezone njen lik pocinje da se razvija u jednom potpuno drugacijem pravcu i prava steta je sto su je producenti izbacili iz serije.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


uto 18 pro, 2012 7:03 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Položaj žena u Treku
Oće meni netko reć što je Suiko točno krivo napisao? :scratch:

I lol za B'Elanu i udaju :lol: Ni ja ne vidim u čem je tu problem :neznam:

I uopće ne smatram da žene imaju podređen položaj u treku, a čak i one likice čije su glumice odabrane možda isključivo zbog svog izgleda (Seven, T'Pol, Jadzia) nisu bile šupljoglave sex bombe koje su po cijele epizode lakirale nokte i našetkavale se okolo u oskudnim odjevnim kombinacijama. Svi ti likovi bili su itekako korisni na brodu i njihova jedina funkcija nije bila da izgledaju lijepo. Jedini takav lik u Treku je po meni Deanna, e ona je zbilja bila lijepa i beskorisna :zubo: A eto, nju nitko ne spominje.

I btw, što se tiče oskudnih kombinacija, u TOSu je Kirk svako malo ostajao bez majice, u entu ima ona epka kad su Archer i Trip polugoli u nekoj pustinji, a bome vidjeli smo i Rikerov i Picardov torzo :naughty: I u zadnjem filmu, u sceni s orionkom, i Kirk je samo u gaćama. A garant ima još takvih primjera.

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


uto 18 pro, 2012 8:27 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Položaj žena u Treku
_Oz je napisao/la:
Sujko, mislim da se malo previše družiš s T'Grelom. :roll:

Oz, znam da ti je Mirna cura ali daj molim te čovječe, ne trebaš je kod svake razmirice braniti kao da je sama nesposobna. Osim toga to što ti je cura ne znači da je ona uvijek u pravu i da je nepogrešiva. Znaš, neće ti se ništa desiti ako joj tu i tamo proturiječiš. :|
Osim toga ti si globalni moderator i od tebe se očekuje da u svakoj situaciji budeš objektivan i da donosiš zaključke bez utjecaja osobnih emocija, pa tako i u ovakvim situacijama.

@Mirna, ono što sam ja htio reći da jedno ne isključuje drugo. Znaš, pokazivanje nježnosti, slabosti i osjećajnosti koje se povezuju s ženskim osobinama tu ženu ne kompromitira, njezin osjećaj samostalne i samosvjesne žene. Nitko o tebi ili bilo kojoj drugoj curi/ženi neće misliti ništa manje ako s vremena na vrijeme pokažeš i takve "ženske osobine", čak štoviše još više bi takvu ženu mogao poštovati i tek bi takvu mogao nazvati samosvjesnom. Tako da mi stvarno nije jasna ta tvoja burna reakcija. :?

_________________
Image


uto 18 pro, 2012 9:30 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Položaj žena u Treku
1.Еј VI ljudovi u Treku zene su kao i danas jednake sa muskarcima mozda cak i vise i to mnogo , a dokaz je da su mahom admirali ...ko sisa kapetane :lolsmjeh: ... tako da to ne stoji i bespotrebno je raspravljati o njihovom polozaju! :beee:
2. ZENA nikada nece da se ponasa kao MUSKARAC zato sto to nije i ja se slazem u potpunosnti sa Suikom da postoje bioloske prepreke. Primari radi ni jedna prosecna zena nece biti fizicki jaca od muskarca jer je on tu da je cuva kao da se radi o njenu samom. Stoga mnoge uvrede ili povrede nad nekom posebnoj devojkom mnogi muskarci smatraju za licnom povredom. S druge strane zene su vise nezije i osecajnije od muskarca da ne spomnjem da vecina muskaraca ne vidi vise od 6 osnovnih boja! Prosecan muskarac nikada nece znati sta je to boja kajsije niti ce ikada upotrebiti taj izraz za opis necega!
3. Sta onda da kazemo sa Ferengije? Oni se bas lepo ophode prema slabijem polu...:naughty:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 18 pro, 2012 9:54 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Položaj žena u Treku
Kao tipična žena koja bi, da se našla u situaciji iz trailera, vrištala i skočila u zagrljaj prvom frajeru (a eto, baš si razmišljam i ne mogu se sjetit NIJEDNE ženske osobe koju znam i koja ne bi napravila isto :lol: ) slažem se sa Suikom i Norexanom u potpunosti :inlove:

Edit:

Trebaju li muškarci i žene biti ravnopravni? Da, svakako.

Trebaju li biti jednaki? O Bože, ne.

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


uto 18 pro, 2012 10:07 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Položaj žena u Treku
Dejanira je napisao/la:
Kao tipična žena koja bi, da se našla u situaciji iz trailera, vrištala i skočila u zagrljaj prvom frajeru

Ali mi uopće ne znamo u kakvoj se situaciji to ona našla. :|


uto 18 pro, 2012 10:31 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Položaj žena u Treku
Dejanira je napisao/la:
Oće meni netko reć što je Suiko točno krivo napisao? :scratch:

I lol za B'Elanu i udaju :lol: Ni ja ne vidim u čem je tu problem :neznam:

I uopće ne smatram da žene imaju podređen položaj u treku, a čak i one likice čije su glumice odabrane možda isključivo zbog svog izgleda (Seven, T'Pol, Jadzia) nisu bile šupljoglave sex bombe koje su po cijele epizode lakirale nokte i našetkavale se okolo u oskudnim odjevnim kombinacijama. Svi ti likovi bili su itekako korisni na brodu i njihova jedina funkcija nije bila da izgledaju lijepo. Jedini takav lik u Treku je po meni Deanna, e ona je zbilja bila lijepa i beskorisna :zubo: A eto, nju nitko ne spominje.

I btw, što se tiče oskudnih kombinacija, u TOSu je Kirk svako malo ostajao bez majice, u entu ima ona epka kad su Archer i Trip polugoli u nekoj pustinji, a bome vidjeli smo i Rikerov i Picardov torzo :naughty: I u zadnjem filmu, u sceni s orionkom, i Kirk je samo u gaćama. A garant ima još takvih primjera.


Čak i da je na tragu beskorisnosti i ona je bila često dosta korisna ;)

_________________
Surviving the new decade


uto 18 pro, 2012 10:46 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Položaj žena u Treku
captain je napisao/la:
Dejanira je napisao/la:
Oće meni netko reć što je Suiko točno krivo napisao? :scratch:

I lol za B'Elanu i udaju :lol: Ni ja ne vidim u čem je tu problem :neznam:

I uopće ne smatram da žene imaju podređen položaj u treku, a čak i one likice čije su glumice odabrane možda isključivo zbog svog izgleda (Seven, T'Pol, Jadzia) nisu bile šupljoglave sex bombe koje su po cijele epizode lakirale nokte i našetkavale se okolo u oskudnim odjevnim kombinacijama. Svi ti likovi bili su itekako korisni na brodu i njihova jedina funkcija nije bila da izgledaju lijepo. Jedini takav lik u Treku je po meni Deanna, e ona je zbilja bila lijepa i beskorisna :zubo: A eto, nju nitko ne spominje.

I btw, što se tiče oskudnih kombinacija, u TOSu je Kirk svako malo ostajao bez majice, u entu ima ona epka kad su Archer i Trip polugoli u nekoj pustinji, a bome vidjeli smo i Rikerov i Picardov torzo :naughty: I u zadnjem filmu, u sceni s orionkom, i Kirk je samo u gaćama. A garant ima još takvih primjera.


Čak i da je na tragu beskorisnosti i ona je bila često dosta korisna ;)

Da korisna u uočavanju očitog i smanjivanja stresa kod muških članova posade. :zubo:

_________________
Image


uto 18 pro, 2012 11:30 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Položaj žena u Treku
Pa empat je i kao takva koristi u prepoznavanju laži i prevara ..onda je bila ona epizodica sa romulancima di je glumila tal shiar ..našlo bi se tu još ponešto kad bi se tražilo :zubo:

No i to šta kažeš ..definitivno :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 18 pro, 2012 11:36 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Položaj žena u Treku
Kao što kaže Suikotreki, ako će netko u seriji roditi dijete, to će svakako biti žena (osim možda kod nekih vanzemaljskih vrsta jer se tom mišlju zanimljivo poigrati :) ). Također, ne vidim zašto se žena ne bi udala ili bila u vezi. Pa kapetan Sisko je prikazan kao odgovoran otac uključen u život svog djeteta unatoč odgovornom poslu i na neki način čak i nadzemaljskoj ulozi u svemiru. :mrgreen: I muškarci i žene imaju obitelj, a naravno da pritom žena rađa, a muškarac oplođuje.
S druge strane, mislim da ,,osjećajnost, slabost i nježnost'' nisu ,,ženske'', nego općeljudske osobine. Moguće je da su kod prosječnih žena više izražene nego kod prosječnih muškaraca, a možda je i stvar u tome da je ženama društveno prihvatljivije izražavati ih. Međutim, ja bih svakako i muškarca koji se ponaša osjećajno i čovječno više poštovala od nekoga tko inzistira na svojoj snazi i neranjivosti koja ni kod kojeg čovjeka nije apsolutna. Uglavnom, dobru kombinaciju životne snage i osjećajnosti smatram poželjnom kod svih ljudi bez obzira na spol.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sri 19 pro, 2012 12:48 pm
Profil Web stranica
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Položaj žena u Treku
_Oz je napisao/la:
Dejanira je napisao/la:
Kao tipična žena koja bi, da se našla u situaciji iz trailera, vrištala i skočila u zagrljaj prvom frajeru

Ali mi uopće ne znamo u kakvoj se situaciji to ona našla. :|


Hm, imamo bad guya Sherlocka, who will have his vengeance, imamo hrpu eksplozija, imamo brod koji izgleda kao da se raspada... Bit će da se našla u situaciji da je vidjela žohara na podu pa vrišti :lol:

Uostalom, kad se žena* nađe u situaciji da vidi žohara na podu, ona vrišti i skače u naručje svom mužjaku, a di neće u situaciji kad bombe eksplodiraju oko nje.

*da me ne bi optužili za generaliziranje, da, nisu sve žene iste, i ne bi sve tako postupile. Ali 98% ženskih osoba koje ja znam, bi. Isto kao što ja ne volim romantične komedije i male bebe, ali s obzirom da 98% žena koje znam to voli, zbilja ne vidim zašto bi se osjećala uvrijeđenom i htjela uništit cijeli planet kao onaj iz Mirninog gif-a ako netko napiše "žene vole romantične komedije i male bebe" :roll:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sri 19 pro, 2012 7:20 pm
Profil
Častoljupka
Avatar

Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm
Postovi: 6422
Lokacija: Cloud Ruler Temple
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: XI
Post Re: Položaj žena u Treku
Dejanira je napisao/la:
htjela uništit cijeli planet kao onaj iz Mirninog gif-a ako netko napiše "žene vole romantične komedije i male bebe" :roll:

Poanta gifa je bila jednostavno neslaganje sa svime što je Sujko rekao. I šta sad? :neznam: Otkad ovdje doslovno shvaćamo gifove?

Ne volim perpetuiranje rodnih uloga, ubijte me.

_________________
You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.
This one appreciates the feeling of your human anus. Ant
Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz
Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov


sri 19 pro, 2012 7:32 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan