Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:31 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Normalno i nenormalno kod Trek života... 
Autor/ica Poruka
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Normalno i nenormalno kod Trek života...
"Years ago, Shatner was criticized for telling fans to "get a life" and that it's "just a TV show." He was right. Brutal in his honesty, but correct, nonetheless. Star Trek is fiction. Klingons are fictional. Vulcans are fictional. Warp drive is centuries away, if not impossible. Same goes for transporters. Many people, unfortunately, caught up in this imaginary world, and it does them more harm than good. It's OK to like Star Trek, just get out and experience the real world now and then" - ovo je komentar sa jednog videa na Youtubu.

hmm, hmm definitivno prikladan za T'Grela xD

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 07 stu, 2012 7:32 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Get a life??
Dobro je i rekao Shat. Jer jedno je voljeti Trek, smatrati ga najboljom franšizom na svijetu, pa čak i ponekad biti malo i izvan kalupa, tipa odlaska na konvencije, i sl. No, kad Trek (uostalom, kao i svaka druga aktivnost u životu) zađe u prodručje opsesije, OPK poremećaja, i sl., to svakako nije dobro. Tipa one poznate - ima li Voyager petu torpednu cijev. :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 07 stu, 2012 7:46 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Get a life??
Previše opsesije s bilo čim nije baš zdravo pa i sa star trekom ..serija je stvarno dobra razbibriga pa i u malo široj osnovi od samog gledanja , ima u njoj i niz pametnih stvari , nekih realnih tehnoloških inovacija i propitkivanja o životu i društvu , o svačem pomalo..ima i zanimljivih točaka koje nisu nimalo realne(izmišljene vrste ..planeti itd) ..ali sve to nebi smilo na neki negativan način utjecat na nečiji život i s te strane shatner je skroz upravu 8)

Tako da ..zapravo činjenica jel ENT trek ili nije ..je u nekom realnom životu skroz nebitna .. bitna je samo u nekim teorijskim diskusijama o seriji ali ne toliko da se realno nerviramo oko tog , jer te diskusije tribaju bit razbibriga a ne najvažnija stvar na svitu :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


sri 07 stu, 2012 9:48 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sri 17 lis, 2012 3:22 pm
Postovi: 56
Koje si vrste?: Human
Post Re: Get a life??
Istina. Zapravo, Star Trek i nije toliko fikcija, jer inspiraciju za svoje epizode vuče iz problema koji su tada bili ili jesu aktualni u SAD-u i svijetu općenito.


sri 07 stu, 2012 10:41 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Get a life??
Pa u biti Star Trek je serija koja kroz fiktivne stvari govori o stvarnim problemima današnjice. Naravno postoji tu i ta doza koja je čisti SF ali ovo je jedna od bitnih razlika u usporedbi s ostalim SF serijama.

_________________
Image


sri 07 stu, 2012 10:45 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Get a life??
I tako smo dobili još jednu generičku temu nastalu na osnovu nekog nebitnog komentara ispod nekog youtube filmića :lol:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 07 stu, 2012 11:08 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Get a life??
Pa i skoro sve novije serije i filmovi govore praktički o problemima današnjice, nije Trek jedini.

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sri 07 stu, 2012 11:22 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Get a life??
Cmd Data je napisao/la:
Pa i skoro sve novije serije i filmovi govore praktički o problemima današnjice, nije Trek jedini.

Možda i da ali koliko SF serija? Osim toga Trek je počeo o tome progovarat daleko prije bilo koje druge serije.

_________________
Image


čet 08 stu, 2012 12:10 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Get a life??
Suiki,baš sam nešto o tome komentirao u drugim temama,..
Vrlo kratka poanta bi bila da je današnji SF razvodnjen i pod utjecajem degradiranog sustava vrijednosti i da se od istog ne može očekivati ništa ni približno rangu epizode tipa "Neutral Zone".

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 08 stu, 2012 12:49 am
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: Get a life??
Cmd Data je napisao/la:
"Years ago, Shatner was criticized for telling fans to "get a life" and that it's "just a TV show." He was right. Brutal in his honesty, but correct, nonetheless. Star Trek is fiction. Klingons are fictional. Vulcans are fictional. Warp drive is centuries away, if not impossible. Same goes for transporters. Many people, unfortunately, caught up in this imaginary world, and it does them more harm than good. It's OK to like Star Trek, just get out and experience the real world now and then" - ovo je komentar sa jednog videa na Youtubu.

hmm, hmm definitivno prikladan za T'Grela xD


Hm, mene zanima dal se itko od vas uopće susreo s nekim tko misli da je trek, onak... stvaran? :scratch: Ili se takvi nalaze samo u Americi? :lol:

Ne znam, ja sam trekuša :zubo: Gledam trek, idem po konovima, oblačim uniforme... I upoznala sam baš dosta trekkija, pa ne znam ni jednog kojem se čitav život svodi na trek i tko misli da klingonci i vulkanci zaista postoje :scratch: Niti mi je jasno zašto bi citat bio prikladan za T'Grela, definitivno ni on nije jedan od tih, što bi Miro rekao, podrumaša :mrgreen:

Ja bi baš voljela upoznat nekog poremećenog trekkija koji misli da je trek stvaran :inlove:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


čet 08 stu, 2012 12:11 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Get a life??
Mislim da se to ne odnosi na to da netko doslovno uzima Trek kao stvarnost, već da svoju okolinu i sve što mu se događa u životu gleda kroz prizmu Treka.


čet 08 stu, 2012 12:42 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Get a life??
Neke stvari su postale stvarnost a radi sa najviše o tehnološkim pojavama ali stvaran je i klingonski jezik jer iako je on izmišljen za fikcijsku tv seriju , samim time šta je izmišljen on zapravo postoji :zubo:

No vezano uz tgrel-a ..ja ga nepoznan ali onoliko živciranja i raspravljanja oko tog da "ENT nije trek" je smišno ..meni osobno novi star trek nije pravi trek u smislu sličnosti sa starijim serijama i filmovima ..novi trek je nešto potpuno novo i meni mrvicu manje zanimljivo (referiran se na prošli film) ..ali sve da i nije povezan nimalo sa starim star trek-om ..zašto se nervirat oko tog ? ..uostalom ako nešto nije "prava stvar" nemora značit da i nije star trek .. da sad netko ima trek lutkarsku predstavu ..i ona bi bila star trek ..samo pitanje koliko je kvalitetna i ima li ikakve veze s pričom iz prijašnjih serija i filmova ..ali i dalje je to sve star trek ;)

No ent je pravi star trek ..po ama baš svemu od načina na koji se odigravaju epizode do odnosa među likovima i fiktivnog svemira u kojem se nalazi ..ako i nije u istoj vremenskoj liniji ko i prijašnje trek serije ..ne znaći da nije star trek ;)

No uostalom ..kog briga , radi se o dobro sf seriji baziranoj na star trek franšizi ..i čemu je toliko omalovažavat ? ..nije da se cili život okriće oko nje :roll:

_________________
Surviving the new decade


čet 08 stu, 2012 12:46 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Get a life??
Dejanira, meni nije jasno što se uopće gnjaviš s temom koja još uvijek postoji samo zato što nas je nekoliko neovisno jedno o drugom istodobno došlo do zaključka da ne postoji nekakva općenita low-value brbljaonica za trek u koju bi se prebacilo ;)
(to mi je u stvari najzanimljivija stvar oko te teme :mrgreen: )

Pretpostavljam da ni Teddea (koju je T'Grel parput spominjao u sklopu svoje argumentacije) ne brije da se zaista slikala "S Kirkom i Picardom" i da je odavno prerasla onu da bi "umrla za Trek" iako brijem da je to bilo više ekspresija nego namjera da se za trek stvarno umre...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 08 stu, 2012 12:54 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Get a life??
Upravo zbog takvih budala nas trekere smatraju nekakvim poremecenim ljudima :whatever:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


čet 08 stu, 2012 1:53 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Get a life??
Koej budale? Nije li mišljenje za sada takvo da takvi ne postoje?

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 08 stu, 2012 2:33 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan