Sada je: pon 13 svi, 2024 10:39 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
 Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip) 
Autor/ica Poruka
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
 Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip)
IDW Comics, izdavačka kuća koja već godinama izdaje Star Trek stripove, ove je godine krenula sa objavljivanjem serijala koji nastavlja točno tamo gdje je ST XI stao, ali obrađuje i teme viđene u TOS-u, tj. nudi "alternativne" verzije TOS epizoda u kojima saznajemo kako bi se nova posada predvođena mladim Kirkom (Chris Pine) snalazila u istim onim situacijama u kojima se već našao Shatnerov Kirk.

Scenarist ST XI-a Roberto Orci ovdje se nalazi u funkciji kreativnog konzultanta, i tu nema govora o kanonu, ali svakako ima potencijala za vrlo zabavno štivo.

Za sada su izašla tek tri broja, prva dva adaptacija su epizode "Where no man has gone before", dok je treći broj prvi dio epizode "Galileo Seven" (svaka će epizoda biti obrađena u dva nastavka).

5. i 6. nastavak obraditi će epizodu "Operation: Annihilate", a 7. i 8. zovu se "The Vendetta Conspiracy", i raditi će se o originalnim pričama o Vulkancima nakon uništenja njihova matičnog svijeta.

Ja sam "došao u posjed" sva tri izašla broja, pa kad pročitam, u ovoj ću temi napisat utiske.


sri 21 pro, 2011 1:17 am
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip)
Ajde napiši jer jedva čekam TREĆU verziju epke u kojoj je posada pod utjecajem virusa, pa su pijani i napaljeni a brodu prijeti uništenje.

Zanimljivo, te TOS i TNG epke su bile na početku serije, isti slučaj je tu u stripu, a bome i DS9 i SGU (a vidim i Terra Nova) su imali sličnu radnju u prvoj sezoni. Drago mi je što kreativni umovi imaju neiscrpne ideje.


sri 28 pro, 2011 12:28 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip)
Miki je napisao/la:
Ajde napiši jer jedva čekam TREĆU verziju epke u kojoj je posada pod utjecajem virusa, pa su pijani i napaljeni a brodu prijeti uništenje.

Zanimljivo, te TOS i TNG epke su bile na početku serije, isti slučaj je tu u stripu, a bome i DS9 i SGU (a vidim i Terra Nova) su imali sličnu radnju u prvoj sezoni. Drago mi je što kreativni umovi imaju neiscrpne ideje.

Ajde Miki ne kaki, kao što vidiš, epka The Naked Now je preskočena. :P

Inače, trebalo mi je ravno dvadesetak minuta da prođem kroz sve nastavke, i razočaran sam. Previše su remake epki, umjesto da postojeće epizode koriste samo kao osnovu za drugačije priče.

Where No Man Has Gone Before je OK ne početku (ima scena kad Lee Kelso i Gary Mitchell negoduju što je Kirk postao kapetan prije njih, i što su Sulu i Chekov glavni kormilar i navigator a ne oni), no kasnije imam feeling kao da gledam reprizu originalne epizode.

"The Vendetta Conspiracy" će, nadam se, popravit situaciju. Al čak i ako ne popravi, ti stripovi se tako brzo pročitaju, ta dođe baš okej za razbibrigu.


sri 28 pro, 2011 12:51 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip)
Može koji screenshoot izgleda stripa?

Rang recikliranja u stilu TAS "More tribbles more trouble" ili i ekstremnije od toga? (ovo u TAS-u je taman na granici prihvatljivog za moj ukus...)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 28 pro, 2011 3:36 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip)
slika slika slika


sri 28 pro, 2011 5:41 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek: Ongoing (TOS reboot strip)
Komentar glavnog autora stripa, Mike Johnsona:

One of the great things about working with Bob [Orci] is that we are able to use the ongoing series to very subtly lay in clues to the next movie. There might even be a tiny hint of a subplot in the first issue.

Hm, pobogu... :scratch:


sri 04 sij, 2012 5:22 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan