Sada je: ned 28 tra, 2024 7:24 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 Treba li za Federaciju viza? 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
 Treba li za Federaciju viza?
Nešt mi je sinulo na pamet, jedan misterij kojeg nisu toliko razrađivali u Treku, a tiče se nefederacijskih putnika.

Jedno je kada federacijski brod sretne orionske, ferengijske ili nausikanske brodove pa ih pitaju šta rade na federacijskom području jer ti likovi su opravdano sumnjivi.

Međutim, ima dosta vrsta u Treku koji nisu dio Federacije. Ima i dosta vrsta koje ne žele biti dio Federacije, već biti neutralni (ne da mi se sad prtljati po popisu epki da pronađem primjer, ali ako nema primjera, onda uzmimo hipotetski scenarij).

Zanima me što se događa sa tim alienima koji očito imaju nadsvjetlosni pogon (jer u suprotnom im ne bi bilo ponuđeno mjesto u Federaciji), a nisu članica, dok svi susjedi oko njih jesu? U tom slučaju oni su izolirani, te ako misle putovati izvan svog sustava, moraju ići preko područja Federacije s kojima su u neutralnom odnosu.

Moraju li uzeti vizu svaki put kad idu nekud ili je federacijski prostor više onako zamišljena praznina umjesto konkretna geopolitička cjelina?


sri 21 ruj, 2011 9:18 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Treba li za Federaciju viza?
Ako si Founder onda ces se sigurno snaci i bez vize :)

Mislim da zavisi sve od toga kakve odnose Federacija ima sa odredjenim planetom ili imperijom. Sigurno je da je prolaz kroz teritoriju Fed dozvoljen ali da patrolni brodovi presrecu strane brodove koji na nju stupaju informisu se o svrsi prolaska kroz Federeaciju.

Mozda sa nekim planetima Federacija ima razlicite ugovore o slobodnom prolasku kroz teritoriju, neki vid Sengena, pa njihovi brodovi bez zaustavljanja prolaze.

Pojedincima se provjeravaju licna dokumenta (kako god ona izgledala) kada treba da stupe na tlo neke stanice ili planeta a sigurno je da im trebaju vize ako odnosi njihove "drzave" sa Federacijom nisu regulirani na neki nacin slican gore pomenutom.

Isto mislim da je i svakoj clanici Federacije ostavljena mogucnost da samostalno regulira svoje odnose sa strancima ako se to naravno ne kosi sa Federacijskim zakonima ili nacelima.

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


sri 21 ruj, 2011 10:21 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan