Sada je: sri 24 srp, 2024 2:51 am.

Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeća
 Trek pitanja 
Autor/ica Poruka
Make it so
Make it so

Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Trek pitanja
Dvi godine slabog gledanja trek-a ostavlja posljedice :lolsmjeh:

No to je tako fora epizoda :bier: .. kes ima rođendan , svi pogubljeni i tako dalje ..možda nebi bilo loše opet pogledat :zubo:

pon 01 lis, 2012 10:50 pm
Cadet 3rd year
Cadet 3rd year

Naj Film: Generations
Opis Stanja: Asimiliram
Koje si vrste?: Borg
Post Wolf 359?
ima nešto na početku DS9 ali uglavnom je slabo prikazana u star treku, a tako važna bitka, može neko reći što se točno desilo u btici i gdje se sve u ST-u pojavljuje ?

sri 07 stu, 2012 11:53 pm
anarho trekkie

Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Najbolje bi bilo da pogledaš sam :)

Bitna je jer je to (uz "Q who") prvi veći sukob Federacije i Borga, i ima utjecaja i na TNG ali i na kasnije serije - DS9 i Voyager, i na film "First Contact"

Iste se dogodila "off screen" u "Best of both worlds", a "on-screen" je bila baš u epki "Emmisary". Mislim da je tu i tamo bio poneki flashback, ali ništa konkretno :-k

Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika

čet 08 stu, 2012 12:09 am
Defender of Earth

Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Wolf 359?
7OF9 je napisao/la:
ima nešto na početku DS9 ali uglavnom je slabo prikazana u star treku, a tako važna bitka, može neko reći što se točno desilo u btici i gdje se sve u ST-u pojavljuje ?

Pa ukratko cijela bitka je bila totalni debakl za Federaciju ali ujedno i jedan od najvećih scenarističkih debakla.
Uglavnom od 40 brodova koji su se borili protiv samo JEDNE Borg kocke uništeno ih je ni manje ni više nego njih 39 i onda je nakraju Borg spriječen tako što je Data "uspavao" Borga. Kao što sam rekao najveći scenaristički debakl čiji je cilj bio stvoriti abnormalno prejakog protivnika Federaciji koji je srećom malo ispravljen kroz filmove i Voyager.

čet 08 stu, 2012 12:15 am
Cadet 3rd year
Cadet 3rd year

Cvicek je napisao/la:
Najbolje bi bilo da pogledaš sam :)

Bitna je jer je to (uz "Q who") prvi veći sukob Federacije i Borga, i ima utjecaja i na TNG ali i na kasnije serije - DS9 i Voyager, i na film "First Contact"

Iste se dogodila "off screen" u "Best of both worlds", a "on-screen" je bila baš u epki "Emmisary". Mislim da je tu i tamo bio poneki flashback, ali ništa konkretno :-k

pogledao sam cijeli star trek 2-3 puta ali od toliko gledanja zaboravim više gdje se sve pokazuje evo da me pitaš pola sezona TOS-a se ne sjećam a gledao sam ga lani , znam da se malo pokazuje ta bitka s obzirom koliko je važna

pet 09 stu, 2012 1:48 am
Cadet 3rd year
Cadet 3rd year

Post Re: Wolf 359?
Suikotreki je napisao/la:
7OF9 je napisao/la:

Pa ukratko cijela bitka je bila totalni debakl za Federaciju ali ujedno i jedan od najvećih scenarističkih debakla.
Uglavnom od 40 brodova koji su se borili protiv samo JEDNE Borg kocke uništeno ih je ni manje ni više nego njih 39 i onda je nakraju Borg spriječen tako što je Data "uspavao" Borga. Kao što sam rekao najveći scenaristički debakl čiji je cilj bio stvoriti abnormalno prejakog protivnika Federaciji koji je srećom malo ispravljen kroz filmove i Voyager.

u kojoj ono je to epizodi da je pogledam opet ...

pet 09 stu, 2012 1:49 am
Cadet 3rd year
Cadet 3rd year

Post Re: Dukat
gledam sad malo karte, dali se Borg mogao širiti iz beta kvadranta do gamme da se sudari sa područjem koje drže Jem'Hadar i Founder?

pet 09 stu, 2012 1:54 am
Defender of Earth

Ako misliš to s Datom kad uspava Borga onda ti je to 4 sezona 1 epizoda
"The best of both worlds part 2", a ako želiš vidjet samu borbu između Federacije i Borga onda ti je prva epizoda prve sezone DS9-a "Emmisary" ali to ti je jako kratko, možda nekih 3 minute prikazano borbe.

pet 09 stu, 2012 11:56 am
Cadet 3rd year
Cadet 3rd year

Suikotreki je napisao/la:
Ako misliš to s Datom kad uspava Borga onda ti je to 4 sezona 1 epizoda
"The best of both worlds part 2", a ako želiš vidjet samu borbu između Federacije i Borga onda ti je prva epizoda prve sezone DS9-a "Emmisary" ali to ti je jako kratko, možda nekih 3 minute prikazano borbe.

DS9 sam sad krenio po treći put pa sam to vidio, datu sam gledao prije 6 mjeseci ali do sad zaboravio pola tako da ću to opet pogledati, nakon tisuće pogledanih serijala i filmova nemogu više pamtit :lolsmjeh:

pet 09 stu, 2012 8:40 pm
Ensign
Ensign

Koje si vrste?: Human
To ovisi o gustoći zvjezdanih sustava i civilizacija između Game i Delte. Naime, naša galaksija se sastoji od nekoliko ''krakova'' koji su bogati zvjezdama, ali između njih ima relativno praznog međuzvjezdanog prostora. Moguće je da se Borgu nije isplatilo širi prema Gami upravo iz tih razloga.

ned 11 stu, 2012 7:04 pm
Defender of Earth

Gorgy je napisao/la:
To ovisi o gustoći zvjezdanih sustava i civilizacija između Game i Delte. Naime, naša galaksija se sastoji od nekoliko ''krakova'' koji su bogati zvjezdama, ali između njih ima relativno praznog međuzvjezdanog prostora. Moguće je da se Borgu nije isplatilo širi prema Gami upravo iz tih razloga.

Moguće ali ne samo to. S obzirom da su svi kvadranti ogromni za naše pojmove (samo za usporedbu Federacija zauzima samo 3% cijelog Alpha kvadranta) tako da sasvim realno Borg teoretski može asimilirati pola Gama kvadranta i uopće nenaići na Dominij.

ned 11 stu, 2012 7:13 pm
nešt po svom izboru

Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Sve su to "gluposti" iskreno! A da ne zaboravimo činjenicu da oko našeg Sunčevog sustava ima velika hrpa kamenja. Pretpostavljam da je tako i u večini ostalih sustava, znači da je opće širenje o kojem vi trenutno govorite abnormalno teško i da je "warp" idiotski zamišljen jer bi se, čim bi krenuli sa Zemlje, po Trek logici, zabili u mutavi Kuiperov pojas, ili kak god se zove.

E a onda Oz govori da današnje SF serije vrijeđaju inteligenciju, a pogle ovo, nešto osnovnog, a oni se prave ko da ne postoji ](*,) .

ned 11 stu, 2012 8:18 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth

Cmd Data je napisao/la:
Sve su to "gluposti" iskreno! A da ne zaboravimo činjenicu da oko našeg Sunčevog sustava ima velika hrpa kamenja. Pretpostavljam da je tako i u večini ostalih sustava, znači da je opće širenje o kojem vi trenutno govorite abnormalno teško i da je "warp" idiotski zamišljen jer bi se, čim bi krenuli sa Zemlje, po Trek logici, zabili u mutavi Kuiperov pojas, ili kak god se zove.

E a onda Oz govori da današnje SF serije vrijeđaju inteligenciju, a pogle ovo, nešto osnovnog, a oni se prave ko da ne postoji ](*,) .

Mmmm pa brod kad je u warpu ne prolazi kroz normalni prostor u svemiru već kroz "podprostor/subspace", zasebna dimenzija koja je odvojena od normalnog svemira tako da Kupidov pojas niti bilo koji drugi zalutali asteroid nebi uopće utjecao na brod u warpu. Osim toga ajde malo opusti.
Star Trek možda ima dosta poveznica s stvarnosti ali naposljetku to je SF serija tako da mora imati u sebi ponekih nelogičnih i izmišljenih stvari.

ned 11 stu, 2012 8:28 pm
nešt po svom izboru

Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Ima više teorija nadsvjetlosnog pogona...onaj u Treku kolko znam je zasnovan na teriji onog mjehura koji savija prostor ispred i iza sebe.

Ali zašto onda moraju paziti da se ne zalete u neku zvijezdu ili planet dok unose kurs? Onda valjda isto i vrijedi za taj pojas.

Ne, jednostavno me razljuti kad ljudi pričaju kako su današnje SF serije jako loše i vrijeđaju inteligenciju nečiju. A kao ove starije kao nisu vrijeđale :whatever: i ne znam kaj sve.

ned 11 stu, 2012 8:46 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral

Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
U warpu brod se krece u podprostoru te tako moze da prolazi kroz planete i ostala svemirska kamenja istovremeno prkoseci teoriji relativiteta... jednostavno brod je tu ,a isto vreme nije tu :D
Imali smo toliko prilika da vidimo , ne samo u ST vec i u novijim serija, sta se desava kad se neko ili nesto krece kroz podprostor... :D

Hyperspace stuff se bazira na wormhole teoriji :mrgreen:

A, ono o cemu Cmd Data prica je FTL seljobus drive :lolsmjeh:

pon 12 stu, 2012 2:51 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: