Sada je: čet 18 tra, 2024 5:32 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeća
 Trek pitanja 
Autor/ica Poruka
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Trek pitanja
Ono o cemu ja pricam je Trek warp, a ti se možeš cerekat kolko oš. Ako si tolki fan Treka koliko se prozivaš onda si sigurno mnogo puta u seriji vidio ili čuo da se mora paziti kak se unosi kurs da se ne završi u nekoj zvijezdi ili planetu. Ako nisi onda molim te pogledaj sve Trek epke ponovo prije nego od mene odlučiš raditi budalu.

Hvala!

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


uto 13 stu, 2012 12:19 am
Profil Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 28 pro, 2011 4:30 pm
Postovi: 248
Lokacija: Osijek
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Post Re: Trek pitanja
Norexan je napisao/la:
U warpu brod se krece u podprostoru te tako moze da prolazi kroz planete i ostala svemirska kamenja istovremeno prkoseci teoriji relativiteta... jednostavno brod je tu ,a isto vreme nije tu :D
Imali smo toliko prilika da vidimo , ne samo u ST vec i u novijim serija, sta se desava kad se neko ili nesto krece kroz podprostor... :D


Hmm, nisam baš siguran da brod u warpu može prolaziti kroz druga čvrsta tijela, odnosno planete, zvijezde, asteroide, itd. To da se kreće podprostorom stoji, ali bilo je nekoliko primjera kad su se htjeli zaletiti brodom u warpu u neki drugi objekt, na pamet mi sad pada epizoda ''The Best of Both Worlds'' drugi dio, kad se Riker želi zabiti u Borgovu kocku iznad Zemlje, ili u ''The Voyage Home'', sjećam se da je Spock morao precizno izračunati onaj ''slingshot'' oko Sunca da se ne bi slučajno zabili u njega... Ma uglavnom, možda i griješim, ali to je moje mišljenje. :)

Pogledao sam sve serije bar 3 puta, i još uvijek mi to nije najjasnije. :zubo:

_________________
slika


Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


uto 13 stu, 2012 1:11 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Trek pitanja
Zanimljivo ali u SG1-u (znaći druga sf serija) je hyperspace takav da se može prolazit kroz čvrste objekte ..u jednoj epizodi čak na taj način spašavaju zemlju od asteroida ..to jest otvori se hyperspace prozor tik do zemlje i asteroid jednostavno uđe u njega i pojavi se na drugoj strani zemljine orbite bez da je taka planet .. u star treku je situacija drugačija , no mislin da je možda pitanje kakav efekat ima warp na objekte kroz koje eventualno prolazi ..možda bi se tu našla nekakva logika tog nezabijanja u asteroide i kuiperov pojas a izbjegavanje prolazaka kroz planete :-k

_________________
Surviving the new decade


uto 13 stu, 2012 1:21 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Trek pitanja
U warpu brod ne ulazi potpuno u podprostor, već se oko broda tek stvara warp mjehur, za razliku od transwarpa, slipstreama i sl., kad brod ulazi u podprostor.

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


uto 13 stu, 2012 8:29 am
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Trek pitanja
Cmd Data je napisao/la:
Ono o cemu ja pricam je Trek warp, a ti se možeš cerekat kolko oš. Ako si tolki fan Treka koliko se prozivaš onda si sigurno mnogo puta u seriji vidio ili čuo da se mora paziti kak se unosi kurs da se ne završi u nekoj zvijezdi ili planetu. Ako nisi onda molim te pogledaj sve Trek epke ponovo prije nego od mene odlučiš raditi budalu.

Hvala!



Znam ,ali to nema nikakve logike jer ako je u podprostoru brod bi proleteo kroz bilo kakvo crvsto telo....it's too confused :? .
..jer to je transfazno telo :D


'Miroslav je napisao/la:
U warpu brod ne ulazi potpuno u podprostor, već se oko broda tek stvara warp mjehur, za razliku od transwarpa, slipstreama i sl., kad brod ulazi u podprostor.


Kada se stvoi mehur brod je vec u podprostoru jer u suprotnom bi se raspao kao nista... :mrgreen:
Slipstream stvara kanal kroz koji se brod krece i to je opet neka podvrsta warp pogona ,a klasicni warp stvar polje oko celog broda te tako kada se krece stvara efekat kretanja "crne rupe" kroz svemir...verovatno zbog toga moraju da pazu na kordionate jer se secam jedne epizode kako su pricali da je warp stretan za svemir :D


PS:Ne brkati slipstream i trasnwarp sa hyperspace-om koji zapravo savija prostor kako bi dosao iz jedne tacke u drugu tacku ,a to je svetlosnim godinama naprednija tehnologija od warpa :)
:sesir2:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 stu, 2012 1:10 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Trek pitanja
@Norexan poantu je u tome da brod u Trek warpu nije u podprostoru već se nalazi unutar velikog "mjehura" koji savija prostor ispred i iza sebe i tako postiže brzine veće od svjetlosti.

Brod se unutar mjehura ne miče!

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


uto 13 stu, 2012 1:19 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Trek pitanja
Ne mice se brod unutar mehura to nisam ni rekao da se mice jer bi to bila rabota za badava :) ,ali se mehur u odnosu na nas space mice i to je problem :mrgreen:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 stu, 2012 1:22 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Trek pitanja
Da ali ti pričaš da on u warpu prolazi kroz podprostor, što nije istina, to je sve kaj ti mi pokušavmo objasniti!

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


uto 13 stu, 2012 3:05 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Trek pitanja
Pa onda sto ti pricas nije WARP ili subspace drive :joj:

Uostalom zasto uvek kada zovu brod uvek se pozivaju na podprostor... :scratch:

Da ne bude posle kako sam ja idiot i kako nemam pojma...evo dokaza crnu na belo
iz wiki
Citat:
Njegovo djelovanje bazira se na iskrivljavanju prostor-vremenskog kontinuuma, potiskujući brod u podprostor, te tako smanjujući njegovu prividnu masu


Zeleno je kljucno jer samo zahvaljuce tome brodu se smajuje masa! :thumbs2:

Dakle ono sto ti pricas je FTL seljobus drive gde bi mehur imao funkciju stita sto je ogromna greska ako se radi o warp drive-ui!


Ako bi se brod nalazio u normalnom svemiru ,a tako ti tvrdis..imao bi pravu masu ,a onda bi se raspao kao bure..kapish... :sesir2:

Citat:
poantu je u tome da brod u Trek warpu nije u podprostoru već se nalazi unutar velikog "mjehura" koji savija prostor ispred i iza sebe i tako postiže brzine veće od svjetlosti.


Ovo je fizikci kontrakditorno...tipa gluposti> ruze su plave , ljubicice su crvene.... :lolsmjeh:

Brod kada savije prostor vise se NE nalazi u nasem space-u..doduse samo unutar mehura ,ali to nas zanima jer brod stvara oko sebe podprostorno polje koje se krece zajedno sa njime..

slika

Zasto je to opasno?
Pa pogledaj gornju sliku ,a onda ovu...sta radi crna rupa sa prostor i sta bi se desilo kada bi brod se nalaziio u normalnom svemiru..kada bi jednostvano brod unutar mehura NE BI bio u podprostoru :thumbs2:

slika

mozda nesto ovako... :mrgreen:

slika

PS: Imaj u vidu da je za warp drive potrrbna enorma kolicina energije za razliku od hyperspace-a :mrgreen:

Teoretski brod bi mogao da proleti kroz planetu ,ali to je opasna rabota zbog povezanosti naseg svemira sa mehurom tako da bi postojala opasnost i po planetu koja bi se rasparcala na komade i na brod jer bi postojala potencijalna opasnost da se mehur unisti :thumbs2:

Mali brodici bi mogli nekako da prodju bez po stete planete ,ali veliki...sa velikim warp poljem :vrazicak1:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 stu, 2012 5:29 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Trek pitanja
Mmmm ispravite me ako sam u krivu ali zar nebi ovaj "warp bubble" u kojem se brod nalazi trebao biti normalni svemir koji je brod koji je ušao u warp "pokupio sa sobom" a sve ostalo oko njega ovo zeleno podprostor? :neznam:

_________________
Image


uto 13 stu, 2012 6:42 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Trek pitanja
Yap ,greska....doduse ne totalna.... zato sam i rekao da se brod i nalazi i ne nalazi u normalnom svemiru na pocetku jer ako bi se brod kretao kroz 100% normalmi svemir raspao bi se kao nista... na neki nacin mehur ima funkciju nekog prozora koji omogucava postojanost broda u nasem svemiru ,a da se opet krece kroz podprostor velikom brzinom :mrgreen:

u svakom sliucaju poenta je ista... :)

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 stu, 2012 9:10 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Trek pitanja
A zašto onda pričaju da moraju paziti kak se unosi kurs da se ne zalete u planete ili zvijezde??

http://en.wikipedia.org/wiki/Alcubierre_drive

Citat:
a method for changing the geometry of space by creating a wave which would cause the fabric of space ahead of a spacecraft to contract and the space behind it to expand.[1] The ship would then ride this wave inside a region of flat space known as a warp bubble, and would not move within this bubble, but instead be carried along as the region itself moves as a consequence of the actions of the drive. If this is so, conventional relativistic effects such as time dilation would not apply as they would in the case of conventional near-c motion


Ovo je sa Trek wikipedije..
Citat:
the warp drive does not permit instantaneous travel between two points; instead, warp drive technology creates an artificial "bubble" of normal space-time that surrounds the spacecraft (as opposed to entering a separate realm or dimension like hyperspace, as is used in the Star Wars, Stargate franchise, Warhammer 40,000, Babylon 5 and Andromeda universes). Consequently, spacecraft at warp velocity can continue to interact with objects in "normal space"

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


uto 13 stu, 2012 9:27 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Trek pitanja
pa da ne bi zviznuli odnosno prosli kroz nju...nisam spominjao stanje doticnih... :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: a i postoji mogucnost da bi se i sam brod raspao zbog mogucnostu urusavanja mehura :D

Pitao sam ortaka za to..posto njega interusuju takve stvari i gledao je Trek iako nije poseban fan sem DS9 i ENT-a sto obozava... i on mi je rekao da se vise boji za zvezdu nego za sam brod :lolsmjeh:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


uto 13 stu, 2012 9:31 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Trek pitanja
Norexan je napisao/la:
Pitao sam ortaka za to..posto njega interusuju takve stvari i gledao je Trek iako nije poseban fan sem DS9 i ENT-a sto obozava... i on mi je rekao da se vise boji za zvezdu nego za sam brod :lolsmjeh:



Baš su glupi i Jem'Hadari (24. st.) i Klingonci (23.st.). Što jednostavno ne unište Federaciju zalijećući se u zvijezde ključnih federacijskih članica. :lolsmjeh: :roll:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 14 stu, 2012 9:05 am
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Trek pitanja
Pa sta cu kad ima toliko nelogicnosti.... :lolsmjeh:
...ali salu na stranu u ST ih jos ima malo i gotovo su neprimetne za obicnu publiku...u novijm serijma to je..... :zgrožen:

Ko god je gledao npr. SG zna o cemu govorim :naughty:

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 14 stu, 2012 9:54 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan