Sada je: pon 29 tra, 2024 6:18 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Ideje za nove ST filmove i serije 
Autor/ica Poruka
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Mimi Sky je napisao/la:
Kao prvo, kapetanica ti nikad neće biti mlađa od 30-35 godina. Kao drugo, bi li razmislio i Leni Headey kao kapetanici?


Sorry, al ovo mi malo zvuči diskriminantno s obzirom kao što sam već rekao da ak Kirk od 20-ak godina je mogao postat kapetan onda mi nije jasno zašto neka cura nebi mogla. Rachel Bilson bi naprimjer bila predobra za kapetanicu :mrgreen:

A tko je ta Leni Headey iliti slike na forum? :mrgreen:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 11 ruj, 2011 2:38 pm
Profil YIM Web stranica
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Lena - komu, čemu - Leni Headey. A ako se smatraš ljubiteljem znanstvene fantastike, mislim da se trebaš poklopiti ušima ako ne znaš tko je ona.

Računam na to da kapetani trebaju imati iskustva i time kapetani i kapetanice neće biti mlađi od 30 godina. Bar na to gledaju nakon TOS-a.

_________________
It is smaller on the outside!


ned 11 ruj, 2011 3:23 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Federacija u 31. stoljeću? Pa ovo mi se čini kao dobra ideja da propada, da su Vulkanci okrenuli leđa i tak, al već smo vidjeli 31. stoljeće i tamo je putovanje kroz vrijeme i temporalni hladni rat bio tema, a to je ispalo bezveze. Propadanje Federacije - da. Timetravel serija - ne.

Image

A koji je taj?


ned 11 ruj, 2011 5:51 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Miki je napisao/la:
Propadanje Federacije - da.

GR bi se ustao iz groba i vlastitim rukama zadavio svakog upetljanog u tu blasfemiju.


ned 11 ruj, 2011 5:57 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Mimi Sky je napisao/la:
Lena - komu, čemu - Leni Headey. A ako se smatraš ljubiteljem znanstvene fantastike, mislim da se trebaš poklopiti ušima ako ne znaš tko je ona.

Računam na to da kapetani trebaju imati iskustva i time kapetani i kapetanice neće biti mlađi od 30 godina. Bar na to gledaju nakon TOS-a.


Ah da, damn! Znam tko je ona (Sarah Connor Chronicles) samo se nisam mogao sjetit točno #-o Uglavnom da, ona je ok, al nije mi tolko zgodna (7/10). Mislim žena je na mjestu, samo što ju ipak nebi mjerio sa Rachel Bilson (što se izgleda tiče jel), jer je Rachel tu čak za 2.5 boda bolja tj. 9.5/10 :mrgreen:

Al kad si već nju spomenula, onda bi ja samo spomenuo jednu od meni dražih glumica. Znaš kak ono ide. It's hot in here. It must be because of Summer :mrgreen: Ona bi bila čak najsavršenija za tu ulogu. Npr. kao mlada kapetanica Akira klase :inlove:


Miki je napisao/la:
Federacija u 31. stoljeću? Pa ovo mi se čini kao dobra ideja da propada, da su Vulkanci okrenuli leđa i tak, al već smo vidjeli 31. stoljeće i tamo je putovanje kroz vrijeme i temporalni hladni rat bio tema, a to je ispalo bezveze. Propadanje Federacije - da. Timetravel serija - ne.


Ja stvarno nebi htio da se ide u 31. stoljeće. Ozova ideja o prelasku iz 24. u 25. je daleko bolja, a iskreno ni Romulanski ratovi nisu loši iako sam ja više fan post Nemesis ere :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 11 ruj, 2011 7:09 pm
Profil YIM Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Miki je napisao/la:
Image

A koji je taj?

Nisi gledao ni Hornblowera, ni Fantastic 4?


ned 11 ruj, 2011 8:20 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Očito nisam.


ned 11 ruj, 2011 9:51 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Miki je napisao/la:
Očito nisam.

TV serija temeljena na romanima C.S. Forestera, o kapetanu Horatiju Hornbloweru (kojeg glumi Ioan Gruffud, lik sa slike). U dosta izvora se spominje kako je kapetan Hornblower bio GR-ova inspiracija za lik Jamesa Kirka (ili izvorno Pikea, ali pretpostavljam za obojicu).


ned 11 ruj, 2011 10:20 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Miki je napisao/la:
Propadanje Federacije - da. Timetravel serija - ne.
S obzirom na GR i misao vodilju treka, po meni bi čak bilo bolje obrnuto.

Sve ono nedorečeno u Entu glede temporalnog hladnog rata...
Recimo serija bi se mogla baviti agentima koji idu okolo i sprečavaju druge timetravel agente da ne promjene prošlost (slično ko 7/9 u onoj epki Voyagera). Pa bi mogli staviti po par epizoda u kontinuitet i tako prikazati važne događaje koji su spomenuti ali nikad nisu prikazani u Treku, kao i objašnjenje nekih stvari kao npr. tko je Future guy i sl...

Naravno, takva serija teško da bi imala ne znam kakvu gledanost, tako da samo spominjem kao ideju.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 19 ruj, 2011 10:38 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Da se ne zavaravamo, Trek je nastao u pokušaju stvaranja nečega što će bit gledano i donijeti veliku zaradu. U međuvremenu je franšiza ostavila dubok trag u svijetu i stvorila ogromnu bazu fanova koji ne shvaćaju da se svaki sljedeći projekt opet radi samo zbog novca, a ne nekog idealizma. Koliko god bih ja sam volio opet gledati stari pravac i stare likove, tu više nema para, a nikom ne pada na pamet raditi nešto samo zato da fanovi dođu na svoje.

Slična stvar događa se s nekim popularnim PC igrama-serijalima...Nakon par godina, proizvođač se okreće onim casual gamerima i svim potencijalnim kupcima, a zanemaruje glas okorjelog fana koji će i ovako i onako kupiti igru.


pon 19 ruj, 2011 10:43 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
shirajzl je napisao/la:
Da se ne zavaravamo, Trek je nastao u pokušaju stvaranja nečega što će bit gledano i donijeti veliku zaradu. U međuvremenu je franšiza ostavila dubok trag u svijetu i stvorila ogromnu bazu fanova koji ne shvaćaju da se svaki sljedeći projekt opet radi samo zbog novca, a ne nekog idealizma. Koliko god bih ja sam volio opet gledati stari pravac i stare likove, tu više nema para, a nikom ne pada na pamet raditi nešto samo zato da fanovi dođu na svoje.

Istina, ali mislim da i mainstream publika voli koncept utopističke Federacije i optimistične, svijetle budućnosti. Ta ideja da ćemo jednog dana evoluirati u nešto bolje, više, plemenitije... Da naše potomke čeka bolji svijet od ovog u kojem mi živimo... Mislim da tu robu nije problem prodati.

shirajzl je napisao/la:
Nakon par godina, proizvođač se okreće onim casual gamerima i svim potencijalnim kupcima, a zanemaruje glas okorjelog fana koji će i ovako i onako kupiti igru.

Nova Star Wars trilogija je najbolji primjer. Stari fanovi ju preziru, ali svejedno nisu bojkotirali ni jedan nastavak. Čak su kupili i DVD. :zubo:


pon 19 ruj, 2011 11:46 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
_Oz je napisao/la:
GR bi se ustao iz groba i vlastitim rukama zadavio svakog upetljanog u tu blasfemiju.


Nije se ustao kad je koncepcijski dijametralan DS9 snimljen, pa neće ni kada eventualno snime propadanje Federacije.

Cvicek je napisao/la:
Recimo serija bi se mogla baviti agentima koji idu okolo i sprečavaju druge timetravel agente da ne promjene prošlost (slično ko 7/9 u onoj epki Voyagera). Pa bi mogli staviti po par epizoda u kontinuitet i tako prikazati važne događaje koji su spomenuti ali nikad nisu prikazani u Treku, kao i objašnjenje nekih stvari kao npr. tko je Future guy i sl...

Naravno, takva serija teško da bi imala ne znam kakvu gledanost, tako da samo spominjem kao ideju.


Pa da, u smislu popunjavanja takvih rupa definitivno. Ali to opet poteže onaj problem kojeg je Oz spomenuo, a to je da scenaristi budu tjedan dana na Memory alphi i paze na detalje. Ujedno mislim da bi takva serija pasala samo najzagriženijim fanovima, dok novi ne bi imali pojma kakve se to rupe krpaju. Osim ako se provede ekstra tjedan dana na Memory alphi i još u kancelariji.

shirajzl je napisao/la:
Koliko god bih ja sam volio opet gledati stari pravac i stare likove, tu više nema para,


Sad je fora stari likovi u novom pravcu. Para ima, fanovi podijeljeni.


pon 19 ruj, 2011 11:56 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Ideje za nove ST filmove i serije
Miki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
GR bi se ustao iz groba i vlastitim rukama zadavio svakog upetljanog u tu blasfemiju.


Nije se ustao kad je koncepcijski dijametralan DS9 snimljen, pa neće ni kada eventualno snime propadanje Federacije.

Scenaristi i producenti DS9-a su bili vrlo oprezni kad se radilo o temama federacijske utopije i sl. Glavna misao epizode "Paradise Lost" je bila kako Dominij želi potkopati tu utopiju iznutra, ali na kraju ne uspijeva i roddenberryjevske liberalne ideje odnose pobjedu (ukinut policijski sat itd.).

Slično se dogodilo i u "Let He Who Is Without Sin..." gdje Worf na kraju odbacuje tvrdolinijaške ideje.

Plus, DS9 završava happy endom...

Osim toga, JJ Abrams je više puta rekao kako ga oduševljavaju trekoviske ideje o svijetloj budućnosti.


uto 20 ruj, 2011 10:16 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan