Sada je: pon 29 tra, 2024 1:20 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 Podrumaši 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Podrumaši
Vidim da i ovdje, kao i na mom SFC-u, nedostaje topic koji bi se bavio fanovima koji žive u maminom podrumu, pa je red da to ispravimo. :mrgreen: Kao što znate, fanove SF-a, posebice Trekije povezuju s životom u maminom podrumu, nemogućnošću pronalaska ženske i sl., uglavnom svim pojavnostima kojima se bavi humoristična serija The Big Bang Theory. :zubo: Stoga želim čuti vaše doživljaje iz podruma, sada i odmah. :D

Kako bi vas inspirirao, u nastavku vam c/p prigodni članak s STC-a, koji sam napisao prije nekoliko godina. :D

Citat:
Dnevnik "istinskog" fana

Dnevnik "istinskog" fana, zvjezdani nadnevak 45678.56. Nakon neporospavane noći u maminom podrumu, tijekom koje sam pokušavao otkriti je li USS Voyager ispalio 4 ili 5 torpeda u epizodi br. 87, odlučih malko prileći na svom priručnom biokrevetu kupljenom u obližnjoj prodavaonici rabljenog namještaja. Unatoč pokušajima da usnem, stalno me kopkalo pitanje jesam li pospremio svoju fanovsku odoru u ormar.

Naime, tijekom proteklog mjeseca, ja i moji suradnici imali smo niz taktičkih simulacija u obližnjoj šumi. Simulacije su uključivale skeniranje terena plastičnim trikorderom, potprostronu komunikaciju putem komunikatora izrađenih od konzervi PIK Vrboveca, kao i bojevo gađanje pomoću plastičnih fazora kupljenih u obližnjoj prodavaonici igračaka. Završetak simulacija okrunili smo borbenom vježbom tijekom koje smo se podijelili u dva tima. Prvi tim glumio je Flotine marince, dok je drugi tim, obružan bat'lethima iz obližnje mesnice, glumio klingonske udarne postrojbe.

No, da se vratim prvotnoj priči. Nakon, dva-tri sata nemirnog sna, napokon sam se ustao i ugledao divni prizor. Bila je tu. Moja, ručnim radom ušivena odora. Spremivši ju na sigurno, napokon sam odahnuo, jer se moje blago našlo van dohvata lopova. U tom se trenutku počelo razdanjivati. Kako već nekoliko dana nisam izlazio iz podruma, a u sklopu taktičke simulacije života u svemirskoj kapsuli (majka mi je dostavljala hranu direktno u sobu, a u blizini sam imao i prijenosni WC s Flotinim oznakama), odlučih upaliti kompjuter kako bih pogledao nekoliko fotografija svitanja, jer jednostavno nisam imao vremena za izlazak van podruma, a kamoli van kuće.

Napojivši se zrakama računalnog sunca i popivši malko krvavog vina iz kućne radinosti (bila je to limunada poješana s borovnicom), odlučih se baciti na pisanje autorskih sadržaja epizoda za naš veličanstveni projekt autorskog Star Trek portala. Navedena tehnika sastojala se od pozornog gledanja pojedine epizode, praćenog simultanim pisanjem događaja u službeni rokovnik s Flotinim znakovljem. Gledajući epizodu, pozorno sam pratio intervale od oko 30 sekundi, a potom bih zaustavio film i zapisao tijek radnje u moj službeni rokovnik. Navedeni proces ponavljao sam sve do završetka epizode, sa nekoliko malih pauza za uživanje u slikama snažnih muških mišića. Naime, grozio sam se pomisli gledanja slika ženskih pripadnica Star Trek franšize, smatrajući takav postupak seksističkim i nedostojnim jednog fana s odorom.

Zadubljen u svoj posao, nisam ni primjetio kako je došlo vrijeme ručka. No, ubrzo je ispod vrata sobe doljetjela tacna s hranom, a nježan majčin glas javio se s druge strane vrata rekavši mi: "Sine, evo ti ručak, pripremila sam ti ono što ti najviše voliš, lagani vegetarijanski obrok." I zaista, na tacni sam zapazio dva lista salate, jedan pomidor i polovicu krastavca. No, nemojte misliti da sam postao vegetarijanac iz moralnih uvjerenja. Moj razlog je bio sasvin prizeman. Naime, odlučio sam skinuti 50kg škembe koja mi je počela stvarati ozbiljne probleme svaki put kad sam odlučio odjenuti svoju omiljenu odoru.

"Sine, nisam te vidjela ima već mjesec dana. Reci mi, briješ li se?", upita me majka s druge strane vrata. U tom se trenutku sjetih kako se nisam obrijao ima već tri tjedna. Otrčavši do obližnjeg ogledalca ugledah u njemu prizor kojega se ne bi postidjeo ni Harry Bigfoot. Bio sam cijeli obrastao, podsjećajući pomalo na Chewbaccu. Al' nema veze, pomislih u sebi, jer neke se žrtve moraju podnijetu u svrhu višeg cilja: Autorskog web sitea.

Odvratih majci kako se budem obrijao slijedećih tjedan-dva i prionuh izdašnom obroku za zečeve. Nedugo nakon što sam ručao, odlučih nastaviti s pisanjem autorskih epizoda, usputno prosipljući "zrnca mudrosti" diljem Interneta. Marljivo sam radio i ubrzo je došla večer. Našavši nekoliko trenutaka odmora u slaganju salveta s monogramom kapetana Picarda, razmišljao sam o budućnosti našeg veličanstvenog autorskog projekta. Nakon nekoliko trenutaka mozganja, shvatio sam kako ću morati ostati u podrumu kroz slijedećih godinu dana ako želim privesti veličanstveni projekt kraju. I to je bio početak jednog divnog putovanja...

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


čet 20 stu, 2008 10:58 am
Profil Web stranica
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: Podrumaši
ahahahaha jeeeeeeeeeej trekkies living in a basement :mrgreen: dobro sam se nasmijala :lolsmjeh:

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


pet 21 stu, 2008 10:38 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: Podrumaši
alien she je napisao/la:
ahahahaha jeeeeeeeeeej trekkies living in a basement :mrgreen: dobro sam se nasmijala :lolsmjeh:

Viš kak se sve slaže. I sjedište Star Trek udruge je u podrumu. :mrgreen:

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 21 stu, 2008 2:01 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Podrumaši
...ja se ne slažem s time...
...ja sam u potkrovlju... !!! :lolsmjeh: :lolsmjeh:

...i nisam baš previše vezan za jednu prostoriju...
...već mi je draže biti vani...

...baviti se nekim sportskim aktivnostima, biti u vrtu... itd...

...ja bi bio onda u kategoriju ''netipični trekkie''... :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 24 stu, 2008 11:34 am
Profil ICQ Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Podrumaši
Bez obzira na to što je ovaj topic zajebantski, razmišljam da se malo raspišem o ovoj problematici, jer ne sviđaju mi se neke stvari polako, upakirane kroz šale, pokušavaju progurati
[i koje nemaju nikakve veze s početnom pričom, skoro pa suprotno]

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 25 sij, 2010 1:41 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Podrumaši
Cvicek je napisao/la:
Bez obzira na to što je ovaj topic zajebantski, razmišljam da se malo raspišem o ovoj problematici, jer ne sviđaju mi se neke stvari polako, upakirane kroz šale, pokušavaju progurati
[i koje nemaju nikakve veze s početnom pričom, skoro pa suprotno]

Ali budi oprezan, pretjerano opterećivanje jednom temom također se može prtumačiti kao podrumašenje... :zubo:


pon 25 sij, 2010 2:57 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Podrumaši
Cviček, daj se raspiši :sweetlook: jer me zanima. Nemam curu, al sam u prizemlju. Pa sad... :-k Ne znam dal sam podrumaš il nisam :omgy:


ned 20 stu, 2011 6:47 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Podrumaši
Znaš kako kažu, "možeš izvuć Trekkera iz podruma, ali ne možeš izvuć podrum iz Trekkera". :zubo:

BTW, kakve veze ima što nemaš curu, pa i mnogi podrumeri imaju cure. Gledaj Trekkies, ako već nisi.


ned 20 stu, 2011 10:50 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Podrumaši
Ne znam.

Gledao sam. Nešt malo.


pon 21 stu, 2011 12:07 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan