Sada je: čet 18 tra, 2024 11:13 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 270 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća
 Vijesti 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Vijesti
ST: Federation, ne zvuči loše.

Osobno bi najviše volio da se nastavi ENT snimat, no znam da su za to šanse skoro pa nikakve.
Ako ova dvojica uspiju progurat novu trek seriju, onda im želimo sve najbolje.

No, Miro je pri kraju vijesti odlično zaokružio sa Sussmanom i Cotom. Oni bi bili definitivno potrebni. Osobno ću vjerovati u njihov dolazak ako krene nova trek serija, pa barem kao kreativni konzultanti ako ništa.


sri 29 vel, 2012 6:42 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vijesti
Meni se ova promijena iz zadnjeg filma nesviđa :|

Trek serija triba bit upravo ono sta svi zamisljaju ko trek seriju .. istrazivanje svemira plus nesto akcije i moralne dileme koje idu uz svaku novu situaciju 8)

ENT je ima savrsenu kombinaciju TNG-ovske drame i DS9-ovske akcije ..jer trek je zapravo drama u stalno promjenjivoj situaciji di moze doc do akcije i bitke ali i do nekakvog svemirskog paradoxa u kojem je bitno ukljucit mozak pa cak i pratit pricu kroz nekakve detektivske oci ..ali i moze situacija bit slicna filmovima poput indiana jones serijala ..onako ko iz jedne epizode TNG-a ..mislin da joj je naziv " The chase" (provjerija ..jep to je naziv)kad ekipa pronalazi prve humanoide u mlijecnom putu i poslusa njihov glas ..nesto sta je vec davno nestalo..onako pustolovno arheoloska prica (ili ona epizoda u ENT-u di se archer pritvara u aliena) ;)

Jer to je ono zasto je ENT bolji od novog filma i takvog novog star trek-a .. jer on ima sve odlike star trek-a dok je novi film .. cisti akcijski film bez puno znanosti ..bez puno arheologije ..bez puno karakterizacije likova , jednostavno je isprazan ..vise moze slicit BSG-u nego star trek-u ..stovise cak je i BSG los primjer ..to vise asocira na Planet Tame i takve filmove nego na bilo sta ..star trek-u slicno

Jer star trek je ono kad jedan dan akteri razmisljaju dal ce unistit civilizaciju mikroaliena zbog tog jer jedino tako brod moze prezivit anomaliju ..drugi dan se bore s romulancima oko neke granice u neutralnoj zoni ..treci dan pronalaze nekakvu prastaru civilizaciju a iduce dane se se misle kako nac rijesenje i lijek protiv nekakvog neobicnog virusa ili neceg slicnog , star trek je kombinacija svega pomalo ..nikako mracna akcija bez humora i bez kombiniranosti price unutar serije ..moze bit i akcije ali ne isprazne i nezanimljive ..jer obsidian order i tal shiar su zanimljivi ali nekakve price sa personiliziranim negativcima koji slice vise na stripove sa superjunacima neg na trek ..mi nije zanimljivo ..nit mi je zanimljiva akcija bez znanosti , onako logicne i promisljene , jer cak i mracni DS9 je serija sa istim trek stilom ko i "TNG" "ENT" "VOY" .. ima masu istrazivanja i znanosti ali i moralnih dilema ..nemozes imat trek sa samo superkulerskim izlizanim forama ..akcijom i bez humora .. s plitkim karakterizacijama .. trek triba imat jake likove ko picarda i garaka ..sive rase poput klingonaca ..znanstvene situacije s masu tehnobabble texta .. moralno upitne situacije poput onog kad se worf tija samoubit jer je tesko ozlijeđen ..uglavnom nevidin da novi star trek ima ista od onog sta je definiralo star trek ko seriju .. kombinaciju svega pomalo ali niceg previse ;)

_________________
Surviving the new decade


sri 29 vel, 2012 9:21 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Vijesti
Da... ali postoji jedno veliko ALI. :mrgreen:

Trek bi to trebao da bude ono sto zaista Trek cini Trekom i ono sto je prvi zapoceo TOS i kasnije TNG

Medjutim Trek univerzum je postao vise od toga !
U recimo DS9 pa i u ostalim serijalima imate dojam..da su Ljudi glavna vrsta Federacije..zapravo da je Federacija nasa i nicija visa...da sve vrste moraju da imate osecaj za moral,politiku itd kao mi! To je nepravda! Da li smo mi onda recimo drugaciji od Borga ili Changelinga?
Naravno da nismo :vrazicak1: :naughty:
Lepo je rekao Quark:
Borg ti kaze lepo otvoreno (mislim onako civilizanovano) da ces biti asimiliran a dok te Federacija asimilira polako a da ti to i ne znas! :eureka:
To zapravo govori koliko je podmukla Federacija. :whatever:
ali naravno to ide u korist nama pa onda realno i ne vidimo to :naughty:
Sto zapravo govori da su ljudi u buducnosti blizi nekoj "zloj" Imperiji nego nekoj super moralnoj Federaciji! (da se razumemo mislim na stvarnost :sesir2: )
Mi gledamo samo svoje d**e i to je i delimicno i prikazano!

Nasuprot TOS-u gde je Federacija predstavljana kao savez gde su sve vrste jednake...TNG je to unistio is par navrata..a DS9 je nekim svojim izrekama to "zacementirao"

Zakljucak: ST Federation kao serija je potrebna da se Federaciji vrati ono dostojastvo kakva je imala na pocetku stvaranja i sto bu ujedno prikazo posledicu onoga kako su se Ljudi ophodili prema njoj kao da je nase vlasnistvo a ne zajednicko vlasnistvo kakva je stvorena na kraju ENT-a ikakva je bila u TOS-u

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 29 vel, 2012 10:00 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vijesti
Publika star trek-a su ljudi ..pa nan valjda zele pokazat mozebitnu buducnost di smo glavne face u beskrajnom svemiru :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 29 vel, 2012 10:02 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Vijesti
Pa to jeste...to jeste vise uradjeno zbog publike ali recimo meni nesto duboko muci:
Zasto smo stvarali ovaj prvo Koaliciju iz koje se izrodila Federacija kad smo mogli lepo da stvorimo neki medjuzvezdani vojno-ekonomski savez i svi bi bili mirni :sesir2:
Mislim cemu poenta? :zbunj:

[pardon greska...Koalicija je u pitanju]

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 29 vel, 2012 10:18 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Vijesti
captain je napisao/la:
..uglavnom nevidin da novi star trek ima ista od onog sta je definiralo star trek ko seriju .. kombinaciju svega pomalo ali niceg previse ;)

Isuse Captain, pa daj razmisli malo o tome što pišeš, čovječe! :o

Ti si u dva (uvodna) sata novog star treka htio vidjet kombinaciju svega onog što si gledao u zadnjih 750 epizoda i 10 filmova. To je kao da unaprijed presudiš čitavom TNG-u na temelju epizode Encounter at Farpoint. Ovaj novi Star Trek tek počinje. Daj mu vremena. Ti ga komentiraš kao da si već pogledao deset nastavaka.


čet 01 ožu, 2012 12:52 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vijesti
Pa isa san s razmisljanjem kako bi sve izgledalo ako bude poput ovog filma :mrgreen:

No kako kazes ..o tom potom :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


čet 01 ožu, 2012 1:40 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Vijesti
Captain barem sudi na osnovu pogledanog... mene bi baš zanimalo koliko epizoda... ili minuta gledanja... je bilo dovoljno T'Grelu da proglasi da Ent nije trek :-k

(i aj nek netko prebaci zadnjih nekolicinu postova u neku prikladniju temu, nisu vijesti a rasprava je čist okej)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 01 ožu, 2012 1:49 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vijesti
S tim cvicek na moju sramotu i u oZ-ovu obranu .. film san gleda prije jedno dvi godine i nesican se bas svih detalja ..no sican se da mi se nije bas svidija ..uostalom ..ja od tada :


Citat:
Neznam stvarno sta je ode u filmu odlicno osim mozda par humoristicnih scena i specijalnih efekata :|
Prvo film uopce nema pravih star trek dijaloga ..nesto kao picardovo .. the line must be drawn here ili bilo kojeg dijaloga iz dosadasnjih star trek filmova i serija
Druga stvar sve je dosta plitko i samo je teska akcija ..a ono izbacivanje kirka iz enterprisea , pa vulkanci koji se ponasaju sovinisticki prema zemljanima .. onda negativac koji nezna spojit dvije ciste recenice i prema kojem su khan..garak..weyoun ili borg kraljice intelektualan vrh ..sve to je jedan od razloga zbog cega mi ne smeka film
Plus je bones uz starog spocka..jedino sta slici na originalni star trek .. chekov mi nije sjeo a smijesno je kako ode u filmu defacto ne postoji zemaljska obrana .. to jest bolja je obrana zemlje bila u tng bofbw nego sada ... i smijesno je kako izbaceni kirk bas nabasa na starog spocka i tamo na planetu se bas nađe scotty a onda oni bas onako bez problema sustignu enterprise ... i spock koji u jednom momentu hoce ici susresti se sa flotom a onda nakon sta ga je kirk isprovocirao odjednom voli majku zemljicu i revan je da spasi planet
Na momente mi film izgleda ko nekakav tineđerski sf sa super efektima ..ma power rangers je bolji od ovog star treka :(

Doduse bilo je smijesnih scena kao kirkova ogromna ruka ili kriva teleportacija i scottyeva nezgoda :lolsmjeh:

I to unistavanje vulkana mi ne sjeda ..ono bum tras amo unistit vulkan ..malo crne rupe i eto ga na game over #-o

a one zvijeri sa ledenog planeta ko da su iz star warsa ... ajme ma ne sjeda mi film i to je to ... nakon pola sata me vec vata poriv da ga ugasin ali nisam .. sad mi je za sta nisan ...nije to star trek stil filma .. nego to je trash blockbuster s puno akcije i bez puno pameti :( :thumbs3:

ocijena 1


Ovo je jos iz doba zestokog komentiranja ..mog pisanja krnjizevnim jezikom s groznom gramatikom i doba kad se trek gleda redovito ..mislin ako san onda ovako razmislja ..sadasnje su tvrdnje sasvim logicne :mrgreen:

Novi star trek nevalja !!!

_________________
Surviving the new decade


čet 01 ožu, 2012 2:07 am
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: pet 12 vel, 2010 4:49 pm
Postovi: 82
Lokacija: USS Prometheus
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: EMH
Post Re: Vijesti
Sad sam ovo pročitao, a tek trebam večeras po prvi put pogledati film :( Jedini mi je ostao nepogledan od cijelog Star Trek svemira... :roll:

_________________
slika


čet 19 tra, 2012 10:23 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 28 pro, 2011 4:30 pm
Postovi: 248
Lokacija: Osijek
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Scruffy-looking nerf-herder
Koje si vrste?: Hewmon
Post Re: Vijesti
Dvije novosti o Star Treku 12, nisu neki veliki spojleri, ali eto. Koga zanima može vidjeti, a ionako će za dan-dva sigurno biti i na stranici SF centra.



Potvrđeno je kako će Leonard Nimoy glumiti Spocka i u najnovijem Star Trek filmu, a Benedict Cumberbatch će glumiti ni manje ni više nego Khana Nooniena Singha. Izvor - Memory Alpha http://en.memory-alpha.org/wiki/Portal:Main

_________________
slika


Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


uto 01 svi, 2012 7:33 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vijesti
Meni je Khan ni manje ni više prosječan lik. Ne znam, nisam dobio neki 'vau' dojam u ta njegova dva pojavljivanja. Možda ga sad bolje obrade, iako filmovi (pogotovo današnji filmovi) su kržljavi što se tiče karakterizacije likova.


sri 02 svi, 2012 7:16 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Vijesti
Miki je napisao/la:
Meni je Khan ni manje ni više prosječan lik. Ne znam, nisam dobio neki 'vau' dojam u ta njegova dva pojavljivanja. Možda ga sad bolje obrade, iako filmovi (pogotovo današnji filmovi) su kržljavi što se tiče karakterizacije likova.


Istina, meni također nije ništa posebno taj Khan, ni ja ne razumijem zašto je svima odnosno većini tako "vau" lik. Opet ne treba zaboraviti da je to bilo za vrijeme TOSa i super fantastičnih specijalnih efekata, još boljih 1v1 fightova itd ... možda ga u novom filmu bolje doživim :)

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 03 svi, 2012 9:30 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vijesti
http://www.index.hr/black/clanak/get-a- ... 24898.aspx


pon 09 srp, 2012 8:10 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Vijesti
Miki je napisao/la:
http://www.index.hr/black/clanak/get-a-life-william-shatner-snimio-dokumentarac-posvecen-fanovima-star-treka/624898.aspx

Samo da ne bude melankolično kao The Captains. Mislim, daleko od toga da su Kapetini suckali, ali nekako na kraju žališ te ljude, umjesto da im se diviš...


pon 09 srp, 2012 8:50 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 270 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan