Sada je: sri 15 svi, 2024 9:00 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 HOLODEK 
Autor/ica Poruka
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post HOLODEK
max je na drugoj temi spomenuo korištenje holodeka u obrazovanju pa mi je nešto palo na pamet...
čini mi se da bi holodek mogao izazvati masovnu ovisnost kod ljudi. već sad ima slučajeva takoreći bolesno ovisnih o tv-u, netu, d'n'd-u...a u holodeku se sve čini još stvarnije, možeš si kreirati 'život', obitelj, posao, sve, proživljavaš program kao da je dio tvog stvarnog života...pa i u st-u je bilo slučajeva da se posada (uključujući kapetane :D ) zaljubljivala u holograme iz programa...kako spriječiti da ljudi jednostavno počnu ignorirati svoj pravi život (pogotovo ako je njihova realnost loša) i zamijene ga holoživotom? nadzirati upotrebu holodeka? ograničiti je?

_________________
njanjanja


sri 24 svi, 2006 11:45 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post 
Imas jako dobar primjer reg Barkley! :)

_________________
slika


sri 24 svi, 2006 11:48 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post Re: holodek
Lil'Mee je napisao/la:
...kako spriječiti da ljudi jednostavno počnu ignorirati svoj pravi život i zamijene ga holoživotom?
losim programiranjem... hehe hehe hehe

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


sri 24 svi, 2006 11:53 pm
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post hoUdek
Lil'Mee je napisao/la:
max je na drugoj temi spomenuo korištenje houdeka u obrazovanju pa mi je nešto palo na pamet...
čini mi se da bi houdek mogao izazvati masovnu ovisnost kod ljudi. već sad ima slučajeva takoreći bolesno ovisnih o tv-u, netu, d'n'd-u...a u houdeku se sve čini još stvarnije, možeš si kreirati 'život', obitelj, posao, sve, proživljavaš program kao da je dio tvog stvarnog života...pa i u st-u je bilo slučajeva da se posada (uključujući kapetane :D ) zaljubljivala u holograme iz programa...kako spriječiti da ljudi jednostavno počnu ignorirati svoj pravi život (pogotovo ako je njihova realnost loša) i zamijene ga holoživotom? nadzirati upotrebu houdeka? ograničiti je?


this is fun :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 24 svi, 2006 11:54 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Treba nekakav nadzor. Sviđa mi se sustav holoapartmana kod Quarka. Tamo se ljudi sami ograničavaju jer "ljepotan" inače dere po džepu.
Jedino mi nije jesno kako naplaćuje fleetovcima pošto se u SF-u ne dobija plaća. I nisam nikad vidio da oni plaćaju latinumom, samo su pritisnuli palac na nekakav padd.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 24 svi, 2006 11:58 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post Re: hoUdek
Chaky je napisao/la:
ne ne neeeeeeee....ne mogu to quotat!
e ja sam se strgo od ovog posta :) -totalni sf!
:lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


sri 24 svi, 2006 11:59 pm
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
dobiju neku kolicinu federacijskih kredita za trgovanje sa onima koji nisu u federaciji?

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


čet 25 svi, 2006 12:00 am
Profil Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: hoUdek
Chaky je napisao/la:
...čini mi se da bi houdek mogao izazvati masovnu ovisnost kod ljudi...
...nadzirati upotrebu houdeka? ograničiti je?


iju, upišat ću se :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

_________________
njanjanja


čet 25 svi, 2006 12:01 am
Profil
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post 
TerNek je napisao/la:
Treba nekakav nadzor. Sviđa mi se sustav holoapartmana kod Quarka. Tamo se ljudi sami ograničavaju jer "ljepotan" inače dere po džepu.


da, al već vidim sirote male bogataše kojima svijet nije po volji kako se guraju u holoapartmane... :D

_________________
njanjanja


čet 25 svi, 2006 12:04 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 
...i ja bi jedan holodeck doma...
...napravio bi vas kao likove...
...pa bi svaki dan bio sastanak udruge... :lol:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 25 svi, 2006 1:07 am
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Da, a ujutro i navečer Hefov Mansion.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


čet 25 svi, 2006 9:55 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post 
Lil'Mee je napisao/la:
...čini mi se da bi holodek mogao izazvati masovnu ovisnost kod ljudi. već sad ima slučajeva takoreći bolesno ovisnih o tv-u, netu, d'n'd-u...
cut...
...kako spriječiti da ljudi jednostavno počnu ignorirati svoj pravi život (pogotovo ako je njihova realnost loša) i zamijene ga holoživotom?
gle... ja mislim da holodek ne bi bio neki problem... i ak bi neko bio ovisan o holodeku to mi se cini puno zdravije od ovisnosti o internetu koju uopce ne smatram nezdravom...

fora je kod holodeka da kaj god tam radis -u biti se bavis sportom jer se nutra obicno kreces il nes -nije ko kad gledas tv ili si za kompom

ak bi se htjelo sprijeciti tak nes ja bi uveo pravilo da se ne moze ici u holodek sam (jer onda u biti postajes ovisnik)
nego uvijek dvoje ili vise -covjek se jednostavno drukcije osjeca kad zna da su i drugi ljudi(pravi) oko njega i vjerojatno se nece izolirati vec ce se ili zbliziti s nekima ili nece vise ic u holodek

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


pet 26 svi, 2006 10:44 pm
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Sve bi ovisilo o interesima ljudi. Kad bi neki retardusi potrošili sve svoje ideje o provodima u holodeku i prošli prvu fazu opsesije, počeli bi drugačije razmišljat, dok bi svi oni sa imalo pameti odmah prihvatili holodek kao korisnu stvar i sredstvo za interaktivno učenje i rješavanje problema, treninge i druge u ST-u viđene načine iskoristivosti. Samo da se još u praksi dođe do tog nivoa...

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


ned 28 svi, 2006 4:46 pm
Profil ICQ Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post 
nastavak rasprave s teme o houdeku... :)

Gul Remal je napisao/la:
Chaky je napisao/la:
takoder sto se tice mentaliteta ljudi u federaciji...
sigurno znate kako je televizija mocan medij i kako se moze koristiti za "ispiranje mozgova" (posebno amerikancima:) ) i manipulaciju masama (a isto tako i u edukativne svrhe)
i danas mnoge klince odgaja upravo televizija (bilo je jednom u novinama kako djeca u americi vise nauce o fizici gledajuci star trek negu u skoli :) )


Zato je i televizija ukinuta u Federaciji...kako bi se sprijecilo "ispiranje mozgova".

Citat:
-zamislite si onda samo koliku moc ima houdek... koji ima daleko vece mogucnosti od televizije
houdek se isto moze koristiti za odgoj (edukativni programi itd)-i ako se to dobro izvede moze se utjecati na mentalitet osobe (posebno klinaca) ...


No holodek najvjerojatnije nije dostupan svakome. Sumnjam da ih ima u svakoj kuci kao dio standardne opreme. Previse su zahtjevni u pogledu energije i procesorske snage. Zato su vjerojatno ograniceni na zabavne parkove i njihova upotreba je vremenski ogranicena tako da nema opasnosti da neko odluci zivjeti u holodeku.
Stvar je da su holodekovi na brodovima potrebni jer tamo zbog problema sa prostorom nije moguce imati velike dvorane za zabavu ili sportske terene. Na planetima stvar je drukcija tako da ljudi svoje slobodno vrijeme provode na otvorenom ili hrpi raznih rekreacijskih mjesta koja je tamo moguce ostvariti. Holodekovi se koriste uglavnom za stvari koje ni tamo nisu dostupne (npr. ekipa na Zemlji zeli planinarit po planinama na Rigelu ali nemaju bas vremena otic tamo i slicno).

_________________
njanjanja


pon 29 svi, 2006 7:55 pm
Profil
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post 
TerNek je napisao/la:
Citat:
Zato je i televizija ukinuta u Federaciji...kako bi se sprijecilo "ispiranje mozgova".
Stvar je da su holodekovi na brodovima potrebni jer tamo zbog problema sa prostorom nije moguce imati velike dvorane za zabavu ili sportske terene. Na planetima stvar je drukcija tako da ljudi svoje slobodno vrijeme provode na otvorenom ili hrpi raznih rekreacijskih mjesta koja je tamo moguce ostvariti. Holodekovi se koriste uglavnom za stvari koje ni tamo nisu dostupne (npr. ekipa na Zemlji zeli planinarit po planinama na Rigelu ali nemaju bas vremena otic tamo i slicno).


Televizija je ukinuta jer je postala nepotrebna. Prijenos informacija je moderniziran, a na veće daljine prenose se potprostorom. Ekonomija je promijenjena pa više nije bilo ni reklama. Filmska industrija je propala jer više nitko nije imao potrebu gledati priču iz tećeg lica kad je u holodeku mogao interaktivno sudjelovati iz prvog lica, štoviše, i sam stvoriti priču. Sportom su se svi više prekticirali baviti u prirodi, ili kompliciranijim igrama također holodeku. Zbog napretka u svim područjima, televizija je prestala biti svrsishodna, zato u budućnosti ne postoji, jer ju je vrijeme pregazilo.

_________________
njanjanja


pon 29 svi, 2006 7:57 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan