Sada je: čet 18 tra, 2024 6:05 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
 Star Trek XII - Into Darkness 

Ocjena:
10 0%  0%  [ 0 ]
9 50%  50%  [ 3 ]
8 50%  50%  [ 3 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 6

 Star Trek XII - Into Darkness 
Autor/ica Poruka
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Star Trek XII - Into Darkness
Star Trek Into Darkness
Zvjezdane staze u tami

Image


Film broj: 12
Datum premijere: 16. svibnja 2013.
Zvjezdani datum: godina 2259

Kratak sadržaj:Radi terorističkih napada na Zemlji, kapetan James T. Kirk poslan je u misiju da uhvati krivca. Međutim, ništa nije kako se čini, a Enterpise je uvučen u tajne spletke koje trebaju započeti rat između Federacije i Klingonskog carstva, te drevnog neprijatelja... Koja će biti cijena osvete?

Scenaristi: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof
Redatelj: J.J. Abrams
Producenti: J.J. Abrams, Bryan Burk, Alex Kurtzman, Roberto Orci

Glavne uloge:
Chris Pine - James T. Kirk
Zachary Quinto - Spock
Zoë Saldana - Nyota Uhura
Karl Urban - Leonard McCoy
Simon Pegg - Montgomery Scott
John Cho - Hikaru Sulu
Benedict Cumberbatch - John Harrison/Khan Noonien Singh
Anton Yelchin - Pavel Chekov
Bruce Greenwood - Christopher Pike
Peter Weller - Admiral Alexander Marcus
Alice Eve - Carol WallaceMarcus

Više na: http://en.memory-alpha.org/wiki/Star_Trek_Into_Darkness

_________________
Image


čet 12 ruj, 2013 2:15 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Ocjena 9 (realno 8 ), no, slijede razlozi:


Image Image

Image Image Image Image

I ono što nije dospjelo u film a trebalo je... :whatever:
The Bath of Khan


I ova slika s premijere mi je jako draga... 8-[
Image

_________________
Image


čet 12 ruj, 2013 2:54 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Ocijena osan :thumbs2:

Film san naveliko iskomentira u onoj temi o prvim dojmovima pa mi se neda previše obrazlagat , no filmu činjenica da je zabavan i ipak izgleda više kao star trek od onog filma iz 2009-e , pomaže u dobivanju osmice i u suprotnom bi ocijena bila puno manja 8) :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


čet 12 ruj, 2013 9:07 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Kako je više nalik Star Treku nego STXI? Po čemu? 8-[

_________________
Image


čet 12 ruj, 2013 2:48 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Pa iako je i u ovom filmu večina tog temeljena na akciji i spektaklu ipak ima malo više logike u tom svemu a isto tako je više zanimljivih diskusija i razgovora među likovima ..khan u nekim situacijama briljira , onda ona obrnuta situacija sa umirućim kirk-om koja asocira na originalnu scenu u kojoj umire spock 8)
Isto tako manjak izrazitog negativca ..isprva je khan negativac ali posli zapravo shvaćamo da je admiral marcus odgovoran za čitavu krizu u filmu pa odjednom khan ne ispada tako loš ali ipak na kraju se otkriva šta khan smijera i želi pa opet on ispadne negativac ..nijansa sive je puno bolje odrađena :thumbs2: .. u prijašnjem filmu je negativac skoro pa stripovski dok u ovom je baš kao u prijašnjem trek-u i oni koji se smatraju negativnim likovima nisu baš jednodimenzionalni .. uostalom to i je čar trek-a da ponekad čak i sa odvratnim( a genijalnim) likovima kao khan , dukat ili female founder ..možeš suosjećat a naizgled moralno upitni likovi kao quark uopće nisu loši ..to je trek a ne nekakav crno - bili svemir u kojem je zlo i dobro totalno razdvojeno :|


Edit - Evo ponovno san gleda film i mogu potvrdit da je spet upravu i da se tek za drugog gledanja neke stvari primjete ali i puno je lakše gledat na laptopu film nego ga gledat kao 3D u kinu :thumbs2:
Primjete se neki detalji bolje ..poput več razorenog praksisa ili činjenice da onaj planetoid ipak ima atmosferu (oblaci se vide)
Film je pedeset milijardi puta bolji od predhodnika iz 2009 -e :sesir2:

Khan (Cumberbacht) naprosto briljira i njegovi dijalozi su mi najbolja stvar u filmu ..u prvom gledanju nisan razumija onaj dijalog sa mrtvim tijelima i kisikom ali preočito je da činjenica u kojoj je khanov-a posada zaštičena od bilo kakvih vanjskih atmosferskih utjecaja pa i na ENT-u tu igra glavnu ulogu

Početak filma i sve one zavrzlame oko prve zapovijedi su mi isto nešto jako simpatično .. zanimljivo je kako i na tom istom početku filma se sad iz drugog gledanja vidi kako sve vodi ka tome da kirkova misija nije čista ..od spock-ova upozorenja do scotty-eve ostavke ali i niz drugih malih tragova koje se u prvom gledanju jednostavno ne primjete :|

Neke nelogičnosti su mi sad posve logične ..pa čak i ona scotty-eva infiltracija na marcusov brod ..skrivanje iza planeta ..priključivanje grupi drugih brodova ..iako je teško shvatit kako ga ipak nisu našli , moguće je zaključit da u tome ima ulogu i scotty-eva tehnička vještina

Film je spektakularan ali ima punooooo star trek-a u sebi a kraj filma kad idu na petogodišnji misiju mi daje velike nade :skok:



Pohvalan je i humor ..posebno bones-ove usporedbe :thumbs2: :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Uglavnom čvrsta osmica ..možda san bija malo prekritičan prema ovom filmu ..veeeeliki napredak od 2009-e ..nezamislivo velik :thumbs2:


Ima je ovaj film onog pravog trek duha ipak :sesir2:


_________________
Surviving the new decade


čet 12 ruj, 2013 10:59 pm
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 kol, 2011 4:24 pm
Postovi: 437
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Covjek
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Nakon sto me prosla euforija i svi utisci se slegli dajem filmu ocjenu 8. Nije to ne znam kakvo dubokoumno ostvarenje koje te tjera da se zapitas o univerzumu i svom mjestu u njemu, niti su scenario i njegova egzekucija savrseni (I demand perfection :borg: ), ali je film svakako zanimljiv, ima sve sto jednom Star Trek filmu treba, zatim specijalni efekti, scenografija, kostimografija su odlicni i film je mnogo bolji od raznog trasha koji se snima posljednjih godina.

I da, film JESTE Trek i iako nije najbolji od svih, mogu da nabrojim bar tri losija ST filma a moze ih biti i vise. Inace, cinjenica je da je ovo najuspjesniji ST film kada je u pitanju zarada u kinima i to samo moze da pomogne fransizi koja je prije par godina bila na izdisaju. Bring more fans and start making series already! ;)

_________________
Mr. Paris, set a course...for home!


pet 13 ruj, 2013 1:09 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Dajem mu 8, prvenstveno zbog solidne priče, odličnog Cumberbatcha, hrpe vizualnih poslastica, ali najviše zbog povratka nekim Trek korijenima, koji nisu veliki, ali su vidljivi.

Također mi se sviđaju određene metafore i alegorije kakvih u prethodnom filmu nije bilo, primjerice admiral Marcus i Khan... Prvi je po mnogočemu G.W. Bush (pobornik preventivnih napada itd.), a drugi više nego očito Osama Bin Laden - radio za Section 31, baš kao što je Osama radio za CIA-u, pa se kasnije okrenuo protiv njih, a tu je i Kirkova misija - ne privesti Khana da mu se sudi, već ga likvidirati na licu mjesta baš kako je Obamina administracija postupila u Bin Ladenovom slučaju.

Sam teroristički napad na London svakako je metafora za današnje terorističke napade (London, WTC), a da sve ovo nisu puka naklapanja da se zaključiti iz posvete koja se pojavi na kraju odjavne špice:

Image


pet 13 ruj, 2013 11:29 am
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Star Trek XII - Into Darkness
Ne znam koliko je uporaba svih tih alegorija baš pozitivna... valjda samo mene brinu one crne uniforme koje nose na kraju filma. 8-[ I taj Kirkov govor nije imao baš smisla, pogotovo što su ubacili "the final frontier" spiku. Imam dojam da jedan dio nedostaje.

Baš sam nedavno komentirala s frendom kako je u trenutku kada Enterprise propada kroz atmosferu Spock samo sjedio i nije ništa radio. Niti je dao ikakvu konkretnu ideju, što nije nalik njemu. Ali glavno da je nazvao Novi Vulkan da se vidi poveznica sa starim Trekom. I nikome nije čudno što su obojica Spock. :roll: Prvom bi Bonesu otpala sva kosa sa glave. A Lt. Uhura bome ima čelične živce kad u niti jednom trenutku nije pukla, ni kada je Spock umalo poginuo, ni pred Klingoncima, ni kad je Kirk umro.

Jel itko primjetio kako medicinsko osoblje ima čudne uniforme? :-s

P.S. Krepala sam od smijeha kad sam u odjavnoj špici vidjela da su Hendorffa naveli pod Cupcake. :lolsmjeh: Šta jes, jes, stvarno su ga zakomplicirali. http://en.memory-alpha.org/wiki/Hendorf ... reality%29

_________________
Image


pet 13 ruj, 2013 2:00 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan