Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:37 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Star Trek I - The Motion Picture 

Ocijena filma
10 23%  23%  [ 3 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 15%  15%  [ 2 ]
7 15%  15%  [ 2 ]
6 8%  8%  [ 1 ]
5 8%  8%  [ 1 ]
4 15%  15%  [ 2 ]
3 15%  15%  [ 2 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 13

 Star Trek I - The Motion Picture 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Star Trek I - The Motion Picture
The Motion Picture
(Zvjezdane Staze)


Film br: 1
Datum premijere: 07.12.1979.

Stardate:7412.6


slika


Kratak sadržaj: (preuzeto sa STcentra)
Misteriozni energetski oblak ulazi u klingonski prostor iz nepoznatog pravca. Shvaćajući pojavu oblaka kao čin agresije, Klingonci šalju tri grabljivice kako bi neutralizirali prijetnju. Brodovi prilaze oblaku u bojnoj formaciji i ispaljuju torpeda, ali bez ikakvog učinka. Energetski oblak uzvraća vatru i u kratkom roku uništava sva tri klingonska broda. Federacijska postaja Epsilon IX promatrala je događaj i izvijestila Zvjezdanu flotu, ali to je bilo sve što je postaja uspjela učiniti prije no što je i ona postala žrtva energetskog oblaka.


Scenarij: Harold Livingston

Redatelj: Robert Wise

Glavne uloge:
William Shatner - admiral James T. Kirk
Leonard Nimoy - kapetan fregate Spock
DeForest Kelley - dr. Leonard "Bones" McCoy
James Doohan - kapetan fregate Montgomery "Scotty" Scott
George Takei - kapetan korvete Hikaru Sulu
Majel Barrett - dr. Christine Chapel
Walter Koenig - poručnik Pavel Čehov
Nichelle Nichols - kapetanica korvete Nyota Uhura
Persis Khambatta - poručnica Ilia
Stephen Collins - kapetan Willard Decker
Grace Lee Whitney - Janice Rand
Mark Lenard - klingonski kapetan



Detaljnije informacije: Memory Alpha

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 02 tra, 2009 10:19 pm
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Ocjena 8. Pogledala sam remasteriranu verziju filma sa novim efektima i film vizualno izgleda odlično. Ni sama priča nije loša, jedina zamjerka mi je što je film prespor.


pet 03 tra, 2009 2:57 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Ocjena 3 - ovo mi je jedan od najlošijih ST filmova :thumbs3:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 03 tra, 2009 3:14 pm
Profil YIM Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: ned 25 lip, 2006 8:24 pm
Postovi: 901
Lokacija: Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Nisam :P
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
ocjena je 5 stvarno sporo radnja ide, ali nekako ipak prvi ST film pa sam malo popustio :mrgreen:

_________________
slika

"This is usually the part where people start screaming."


sub 30 svi, 2009 6:06 pm
Profil ICQ
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Sovereign je napisao/la:
Ocjena 3 - ovo mi je jedan od najlošijih ST filmova :thumbs3:


Slažem se. Umrla sam od dosade dok sam ga gledala.

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


pet 05 lip, 2009 3:38 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 23 ruj, 2008 5:27 am
Postovi: 1054
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
prvi trek koji sam uopste gledao... iako se sam bio klinja trek me je odmah kupio :zaljubljen:

10 of kors

_________________
http://www.forum.hr/showthread.php?t=607234

http://s233.photobucket.com/albums/ee199/mivicek/20090724%20Liburnicon%202009/?action=view&current=IMG_1855_resize.jpg


uto 26 lis, 2010 10:11 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Čista 10!

Jedan od boljih ST filmova. :inlove:

_________________
Image


ned 12 pro, 2010 5:06 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
RAI'TARA je napisao/la:
Ocjena 8. Pogledala sam remasteriranu verziju filma sa novim efektima i film vizualno izgleda odlično. Ni sama priča nije loša, jedina zamjerka mi je što je film prespor.


cekaj, koja je to remasterirana verzija?
zar su i taj film sada remasterirali, ili je to jos nesto od prije?

inace, da, meni drag trek film.
ima onaj neki klasicni stih.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 21 pro, 2010 11:46 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
@Ant
Riječ je o redateljskoj verziji sa dorađenim efektima iz 2001. godine. Detaljnije:

Citat:
In 1983, an extended cut of the film was released on videotape and premiered on the ABC television network.[164] It added roughly 12 minutes to the film.[122] The added footage was largely unfinished and cobbled together for the network premiere; Wise had never wanted the footage to be included in the final cut of the film.[165]

Two members of Wise's production company, David C. Fein and Michael Matessino, approached Wise and Paramount and persuaded them to release a revised version of the film on video; Paramount released the updated Director's Edition of the film on VHS and DVD in 2001. Wise, who had considered the theatrical presentation of the film a "rough cut", was given the opportunity to re-edit the film to be more consistent with his original vision. The production team used the original script, surviving sequence storyboards, memos, and the director's recollections. In addition to cuts in some sequences, 90 new and redesigned computer-generated images were created.[163] Care was taken that the effects meshed seamlessly with the old footage.[122] The edition runs 136 minutes, about four minutes longer than the original release.[166] Included among the special features are the deleted scenes which had been part of the television cut.[165]

Aside from the effects, the soundtrack was remixed. Ambient noise such as the buzz of bridge controls were added to enhance certain scenes.[163] Goldsmith had always suspected that some overly long cues could be shortened, so he made the cues repetitive.[167] Although no new scenes were added, the MPAA rated the revised edition "PG" in contrast to the "G" rating of the original release. Fein attributed the rating change to the more "intense" sound mix that made scenes such as the central part of V'Ger "more menacing".[168]

The Director's Edition was better received by critics than the original theatrical release. The DVD Journal's Mark Bourne said that the Director's Edition showcased "a brisker, more attractive version of the movie" that was "as good as it might have been in 1979. Even better maybe."[169] Complaints included the edition's 2.17:1 aspect ratio, as opposed to the original 2.40:1 Panavision.[122][170] Jeremy Conrad of IGN felt that despite the changes, the pacing might still be too slow for some viewers.[171]

The film's original theatrical cut was released on Blu-ray Disc in May 2009 to coincide with the new Star Trek feature,[172] packaged with the five following features as the Star Trek: Original Motion Picture Collection.[173] The Motion Picture was remastered in 1080p high-definition from the 2000 DVD transfer. The Director's Edition was not released in the high definition format in the new set as the visual effects were rendered at 480i standard definition.[174] All six films in the set have 7.1 Dolby TrueHD audio. The disc features a new commentary track by Star Trek authors and contributors Michael and Denise Okuda, Judith and Garfield Reeves-Stevens, and Daren Dochterman.[173]

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


sri 22 pro, 2010 3:29 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Nedavno sam imala priliku pogledati prva 4 filma, i moram reći, da mi je STI od navedenih ipak najbolji. Ima sve elemente "pravog" filma, ne pretvara se u sapunjaru, nema gay tenzija, špica i uvodne radnje prije špice ( 8-[ ), jedino je malkice usporen na određenim djelovima, al pretpostavljam da se tim scenama nastojalo u najboljem svjetlu prikazati tadašnje specijalne efekte...

_________________
Image


čet 26 svi, 2011 9:27 am
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Specijalni efekti su ono što najviše i valja na tom filmu...

Za prvi ST film sam pomalo razočarana... ali kako kome...

meni je First Contact odličan... nekome je to sapunjara...

gluma je mogla biti bolja... radnja također...

_________________
It is smaller on the outside!


čet 26 svi, 2011 11:05 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Kad smo vec kod "gay" tenzija, sto je s onim scenama kad Spock napastuje ljude odozada? :zubo:

Salu na stranu, dobar je film.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 26 svi, 2011 11:55 am
Profil ICQ Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Mimi Sky je napisao/la:
meni je First Contact odličan... nekome je to sapunjara...

Ovaj... First Contact nije među prva 4 ST filma. 8-[ Uspoređivala sam samo ta 4. 8-[

A STI prikazuje sve ono što mi se sviđa u SF uopće... svemir, neidenticirani objekt, dugo promatranje neidentificiranog objekta, ljubav i spajanje umova s vanzemaljskom inteligencijom, i ostavlja mjesta za razmišljanje... 8-[

_________________
Image


pet 27 svi, 2011 7:17 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
Pa gledao sam ovaj film prije petnaestak godina. :shock: Sjećam se samo da sam došao iz škole, prebacivao po tvu, i točno se sjećam Entepriseovog ulaska u warp. Tak da jej.

I nakon više od godinu dana gledanja TOS, koji u usporedbi s ovim filmom djeluje amaterski, konačno imam dojam da sam gledao Trek. Klingonci imaju grbe, pričaju cho-ka-cho-kla klingonski. I efekti su sasvim pristojni za ono doba.

Uniforme pak su katastrofa. Bijelo-sivo-kavasto, sa usko pripijenim hlačama do te mjere da se vide Deckerov i Scottyjev piško. A ono što su u TOS bili redshirtsi, ovdje pak me podsjećaju na stormtroopere iz Spaceballsa koji imaju gotovo identične uniforme - kaciga, footballerski štitnici i nekakav nakurnjak. Zbilja loše.

Radnja jest prilično usporena. Čak prije uvodne špice gledamo par minuta zvijezde kako prolijeću, pa onda sve ono kad prolaze kroz oblak, pa čak i radnja sa potrganim warpom i ulaskom u onu crvotočinu s asteroidom mi se čini suvišnim. Dakle film je mogao komotno trajati pola sata kraće.

Nešto ide prema Zemlji. Prvo što sam mislio jest First contact koji je izvukao radnju iz ovog filma, al zapravo puno bolje je osmišljeno nego seek'n'destroy radnja.

V'Ger je Voyager VI, i tome se zbilja nisam nadao, iako sam se potkraj filma sjetio kako je TOS - The Changeling poslužio kao šablona za ovaj film, jer imaju gotovo identične radnje. Ovdje pak je drugačije, jer V'Geru je potkraj data priča gdje je bio, što je radio, i dan mu je motiv zašto baš na Zemlji traži svog Tvorca. Nešto čemu se zbilja nisam nadao, i ugodno me iznenadilo. :thumbs2:

Malo je ipak prefilozofski završetak, ne u smislu 'kud su nestali', već zašto je V'Gerova sonda smatrala spajanje s Deckerom ispunjenjem svoje svrhe, budući da Decker nije samo niže stvorenje, već je nelogično da uopće postoji za V'Gera. Malo mindfuckanja i prisjećanja na tu njihovu prijašnju vezu mu očito daje do znanja kako su emocije ono što uvijek nedostaje logici, čega V'Geru ne nedostaje do te mjere da mu čak i Spock zavidi. Čudno kak nitko na Vulkanu nije osjetio V'Gerov zov, a Spock kao poluvulkanac je. :-k

Isto me muči Decker. Kak je on znao što će se dogoditi? Spoji žice i ascenda. :shock: I kaže kako želi da se to dogodi.

Gledam malo zanimljivosti na Memory alphi pa kaže:
- klingonskog komandira glumi Mark Lennard (Sarek)
- Janice Rand se vratila, ovaj put s uvjerljivijom frizurom
- Orson Welles je govorio tekstove u trailerima :zgrožen:
- film je oborio tadašnji rekord gledanosti u kinima u prvom tjednu prikazivanja
- za vrijeme kad V'Ger skenira Enterprise, Spock kaže kako bi bilo kakav oblik otpora bio uzaludan (any kind of resistance would be futile), izjava koju će Borg učiniti kultnom
- itd.

Dakle

+ pravi Trek izgled Klingonaca
+ prava warp jezgra
+++ iznenađujuć kraj
+++ tjera na razmišljanje

- kolike su šanse da u bespuću svemira Spock naleti na Enterprise sa strganim motorima?
- Spockov glas, :wtf: dok priča, nema njegovog reskog baritona, osim ako priča jako tiho
- film zna biti nepotrebno spor
- uniforme

Dajem ocjenu 8. Bolji mi je od STXI.

E i muzika! Geneu se toliko dopala melodija, da ju je kasnije koristio kao špicu TNG. A i font filma je korišten u VOY.


uto 01 stu, 2011 8:31 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek I - The Motion Picture
A šta kažeš na Bonesovu bradu i medaljon na razdljenim runjavim prsima, Miki? :skok: :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


pon 07 stu, 2011 10:54 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan