Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:33 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 2x15 - Paradise 

Ocjena
10 29%  29%  [ 2 ]
9 14%  14%  [ 1 ]
8 29%  29%  [ 2 ]
7 14%  14%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 14%  14%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 7

 2x15 - Paradise 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 2x15 - Paradise
''Paradise''
(Raj)


Sezona: 2
Epizoda: 15
Datum premijere: 13.02.1994.
Prikazana na HRT-u: 25.11.2008.

slika

Scenaristi: Jeff King, Richard Manning i Hans Beimler
Redatelj: Corey Allen
Gostujuci glumci:
Julia Nickson as Cassandra
Steve Vinovich as Joseph
Michael Buchman Silver as Vinod
Erick Weiss as Stephan
Gail Strickland as Alixus
Stardate: 47573.1

Kratak sadržaj:(preuzeto iz STC-a
Pregledavajući obližnje zvjezdane sustave u potrazi za planetima M klase, Sisko i O'Brien nalaze planet s ljudskom kolonijom. Oni se teleportiraju na površinu, i shvaćaju kako ništa od njihove opreme na radi - čini se kako duonetsko polje sprječava bilo kakvuelektromagnetsku aktivnost. Ubrzo susreću dva naseljenika, Josepha i Vinoda, koji objašnjavaju da su zaglavili na planetu otkad su sletili tamo prije 10 g. Ništa od njihovih tehnoloških sustava otada ne radi. Sisko i O'Brien odlaze upoznati ostatak grupe, uključujući i Alixus, Vinodovu majku. Alixus im pokazuje kako se skupina dobro snašla bez tehnologije. Ona je ponosna na svoju zajednicu i priznaje kako ne želi otići s planeta koji joj je postao novi dom bez obzira na moguću pojavu spasilačkih ekipa.

Detaljne informacije:
memory alpha

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 24 stu, 2008 3:31 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x15 - Paradise
Miles i Sisko su zapeli na nekom palnetu na kojem se prije 10 godina srušio neki flotin brod.
...oni koji su preživjeli nesreću vratili su se ''primitivnom načinu života'' ...sinergiji s prirodom...rekao bih...

Onu babu na planetu koja je zatvorila Siska bi ostavio nasred Sahare, pa nek se snađe... !!!
...svi se moraju pokoriti nekoj njezinoj teoriji... ne kužim zakaj se ljudi nisu pobunili protiv toga...
...radije bi riskirao sam u divljini nego živio s njima... jer to naselje djeluje kako kaznenička kolonija...
...radi svoje ideologije žrtvovati živote svojih bližnjih meni je totalno neprihvatljivo... !

...imao sam feeling da mora postojati neki uređaj koji stvara to duonetsko polje...

...nakon dugo vremena jedna odlična epizoda... 10

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 24 stu, 2008 3:31 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 2x15 - Paradise
Bobo, svi cijenimo trud i entuzijazam, no nemoj otvarati ankete unaprijed jer ćeš unijeti pomutnju. Nećemo sada trčati pred "rudo" i forsati ankete prije vremena, a ja sam recimo u subotu morao pokrivati zaostatke i u subotu otvarati ankete za 4 epizode unazad.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 25 stu, 2008 2:01 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
Kai winn = Alixus

I winn i alixus uzivaju u kontroliranju drugih osoba , i winn i alixus imaju nekakav sadisticki bolestan uzitak u mucenju ljudi koji im ne odgovaraju , i winn i alixus su sektasi po prirodi , samo alexus je gora jer ona je svoje uspijela obavit i ljude povest kao ovce u novi nacin zivota , dok winn adami i nije to bas u potpunosti uspijela

Sisko se pokazao kao veoma jak karater , nemogu njegovu odlucnost opisat rijecima , kao ono picardovo there are four lights , ali siskovo se moze opisat sa slikom covjeka koji odbija skinut uniformu i ne pokorava se ni kada ga alixus zeli slomit

A ta alixus je jedan od naj odvratniji likova u cijelom treku , lazljiva , licemjerna i prevrtljiva , sve najgore sto se moze nac u covjeka :evil:

I sisku u cast

slika

Nice , clean and in uniform :mrgreen:

Inace ocjena 7 8) :sesir2:

I da , nikad nevjeruj sektama 8)

_________________
Surviving the new decade


sri 26 stu, 2008 1:35 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 2x15 - Paradise
Desetka.
Odmah kod upoznavanja Siska i Milivoja sa ekipom ma planetu, saznali smo sportsku informaciju da se na Zemlji još igra nogomet. \:D/
Od samog početka mi je Alixus bila ljigava, to se cijelo vrijeme vidjelo, čak i kroz lažnu blagoglagoljivost na početku. Već je ona sebi odmah složila film u glavi: "dva snažna muškarca za rad".

Totalno su mi odurni takvi ljudi kao Alixus. Ima i danas dosta takvih fanatika kojima nije dovoljno da stvore svoj svijet sa vlastitim bolesnim pravilima i zakonima unutar svoja četiri zida, nego su toliko bolesni da i vanjski svijet žele mijenjati i prilagoditi svojim boleštinama. Captain ju je dobro usporedio sa kujom Winn, takvi su i ekstremistički vođe, a i oni razni ortodoksni mormonski svećenici čija smo uhićenja mogli i ove godine vidjeti.

Zanimljivo kako je Alixus prvo pokušala preobratiti Siska ugodnim metodama (da je meni poslala Cassandru, sigurno ne bih odolio i testirati bih njene "masažerske" sposobnosti :naughty: ), a onda su počele i straže, i rad odmah u nastavku, i kažnjavanje u onoj kokošarskoj gajbi.
Sisko je car nad carevima, sve muke je stoički podnio, iako je već postajalo neizdrživo. :hail: :hail: :hail:

Nevjerojatna je stvar, koja je karakteristična kako za Alixusinu ekipu, tako i za sljedbenike gore navedenih "bolesnika", je ta što ljudi njoj ništa nisu zamjerali, iako je prilagodba na totalno "netehnički" život u divljini koštala nekoliko života (Meg, zadnju žrtvu, smo i vidjeli).
Da na takav način meni umre netko blizak i da kasnije skužim da se tu osobu moglo spasiti, a da je glavni uzrok smrti zapravo igra nečijeg bolesnog uma, mislim da bih bez razmišljanja tu stvar riješio metodom oko za oko, ali na lagan način (kao što kaže lik u Maratoncima: "Sek'o bi ga mesec dana!").

No, u tom svom zlu, javila se zanimljiva dilema. Što bi bilo da se nekolicina nas iz sadašnjosti, koji smo totalno ovisni o tehnikalijama, gadgetima, internetu, sve nam je servirano pod nos na pladnju,... nađe u sličnoj situaciji da smo lišeni svih blagodati modernog svijeta i da se kroz nekoliko godina naviknemo na "staromodni" život?
Bismo li odmah bez razmišljanja pohrlili nazad u "stvarnost" ili bismo i mi osjećali da smo se preporodili i našli sebe u "staromodnom" životu?

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 26 stu, 2008 4:05 pm
Profil ICQ Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 2x15 - Paradise
Osim ovog što ste naveli o Alixus (žrtve, bolesni um itd.), valja primijetiti i da se ona služila tehnologijom koju je drugima zabranjivala. Bez te tehnologije njene utopije ne bi ni bilo.
Meni se zamjerila kad nije dozvolila Sisku i O'Brienu da spase Meg.
Nego, da sam ja njen sin, otela bih O'Brienu fazor, rekla joj: ,,U redu, ako bi me žrtvovala za zajednicu, imaj zajednicu bez mene!" i upucala se, a ne bih joj se smiješila s ljubavlju kao što je on učinio kad je dala tu vrlo bezosjećajnu izjavu.
Međutim, nije me iznenadilo što su joj ostali bili zahvalni. Između ostalog, u tih su se deset godina povezali, a da su otišli, možda se nikad više ne bi vidjeli s obzirom na veličinu svemira.
I još riječ-dvije (sram me bilo, lažem) o utopiji. Utopija ima previše da bi se ijedna smjela ostvariti i da je to moguće. Svaki čovjek, ili barem svaka vrlo mala skupina, ima svoju utopiju. Moja utopija je idealna anarhija, Platonova (njega stavljam za primjer jer mi je prvi pao na mjesto gdje se normalnim ljudima nalazi pamet) je idealna totalitarna država. Kako bismo se mi dogovorili?
Ovo inače vrlo dobro pokazuje kako su utopije neodržive jer je ostvarenje društvene vizije nemoguć bez sile. To smo vidjeli i u stvarnosti, i u Zvjezdanim stazama.
Možda Phil Bosmans ima pravo: ,,Ako za jednu ideologiju mora umrijeti jedno jedino dijete, prokleta bila ta ideologija!"
Gađaju me rajčicama jer gnjavim pa silazim s govornice.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sri 26 stu, 2008 6:00 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
TerNek je napisao/la:
Desetka.
Odmah kod upoznavanja Siska i Milivoja sa ekipom ma planetu, saznali smo sportsku informaciju da se na Zemlji još igra nogomet. \:D/


E ova spoznaja je bila dobra :sesir2: , kako li mi je samo uspilo zaboravit to spomenut :zubo:

Ja osobno nemogu bez tehnologije i mislim da bi moj kraj bio brz u slucaju da nestane tehnologije , mislim da ne spadam u jedine jer su danas ljudi poprilicno ovisni o tehnologiji :|

_________________
Surviving the new decade


sri 26 stu, 2008 6:09 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 2x15 - Paradise
Točkica je napisao/la:
Nego, da sam ja njen sin, otela bih O'Brienu fazor, rekla joj: ,,U redu, ako bi me žrtvovala za zajednicu, imaj zajednicu bez mene!" i upucala se, a ne bih joj se smiješila s ljubavlju kao što je on učinio kad je dala tu vrlo bezosjećajnu izjavu.

Hm, ne znam. Zamisli, ako je Alixus takav mozak da je osmislila sve pripreme za dolazak na takav planet i sve organizirala, isfuravala ljudima svoju ideologiju da ih vodi kroz teško vrijeme prilagodbe i imala njihovu bezrezervnu podršku čak i kad se sve otkrilo, teško bi bilo očekivati da je izda sin (iako bi ga ona žrtvovala za održanje njenog "poretka") kojem od trenutka kada je mogao bilo što razumjetio i shvatiti "pere mozak" svojim stavovima i oblikuje ga na svoju sliku i priliku.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


čet 27 stu, 2008 1:49 am
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: 2x15 - Paradise
Tko zna je li bi mogao bez tehnologije. Morao bih probati tako živjeti pa bih onda znao ali vjerojatno da bi mogao. Ah, da... vratit se među pračovjeka u spilje... kak je to romantično. (ali praljudima i nije bilo tako romantično, haha jer su se morali bavit svakakvim napastima i preživit uz to).
Smatram da nitko ne može reći da ne može živjet bez tehnologije ako to ne iskusi. Dosta je licemjerno govoriti da ne bi mogao bez tehnologije.
Žalosno je što danas ljudi ovise o tehnologiji u toliko mjeri da ne mogu preživjet bez nje. Ne vjerujem da ne bi mogli preživjet bez nje jer smo u svojim iskonskim počecima i živjeli bez tehnologije, a čovjek i dan-danas ima u sebi te neke iskonske osobine.

Idealna totalitaristička država? Jako mi se to sviđa. Inače, zauzima se za neki oblik demokatske diktature. Kako da to objasnim?!? Npr. da je na čelu kolektivni šef države (Predsjedništvo) ili jedan diktator (ali ne mislim u negativnom smislu) koji bi državu doveo u red. Ali tome diktatoru bi bilo u interesu zastupati ljude i njihove interese, a ne gledati na svoj džep. Sjetimo se nastave povijesti: Rimski Senat (Curia Romana) je postavljao diktatora na 6 mjeseci s neograničenim moćima u doba rata. I taj diktator je mogao raditi što god želi tj. sve što smatra da je nužno. On je bio i dictator te imperator (znači svemoćni šef države i vrhovni zapovjednik vojske) te nije birao sredstva da Rim dovede u red. Tako nešto bi trebalo, samo modernije, uvesti kod nas. Da se država dovede u red, a ne da državom upravljaju mlakonje koje misle samo na svoj interes.

Mi, Hrvati, nemamo takvu osobu koja bi bila diktator. Ni jedan političar nije sposoban takvo što napraviti.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


čet 27 stu, 2008 3:15 pm
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x15 - Paradise
Previse moci u rukama jedne osobe rijetko kada uzrokuje nesto dobro :?

_________________
Surviving the new decade


čet 27 stu, 2008 3:25 pm
Profil
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: 2x15 - Paradise
captain je napisao/la:
Previse moci u rukama jedne osobe rijetko kada uzrokuje nesto dobro :?

Ne previše moći i ne neograničenu moć ali svakako moć koja nadilazi ovlasti današnjih šefa država i vlada. Takva moć da se može narediti mnogo stvari, a opet ne sve, kako bi država funkcionirala kako se spada.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


čet 27 stu, 2008 3:29 pm
Profil Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 2x15 - Paradise
TerNek je napisao/la:
Hm, ne znam. Zamisli, ako je Alixus takav mozak da je osmislila sve pripreme za dolazak na takav planet i sve organizirala, isfuravala ljudima svoju ideologiju da ih vodi kroz teško vrijeme prilagodbe i imala njihovu bezrezervnu podršku čak i kad se sve otkrilo, teško bi bilo očekivati da je izda sin (iako bi ga ona žrtvovala za održanje njenog "poretka") kojem od trenutka kada je mogao bilo što razumjetio i shvatiti "pere mozak" svojim stavovima i oblikuje ga na svoju sliku i priliku.


Ja znam da stvari baš tako ne fukcioniraju i da ljudi često idealiziraju roditelje i kad nemaju pravo, ali to sam joj priželjkivala. Zato sam to napisala.

T'Grel, podsjećaš me na jednu vrlo dragu osobu koja isto hoće diktaturu s dobrim diktatorom koji bi ljudima diktirao isključivo ono što je dobro za njih. :mrgreen: Ono što ću ga pitati kad se idući put vidimo jest: Kako s onima koji se bune? To je pitanje koje ni ja nisam riješila u razmišljanjima o anarhiji. Zato se utopije ne smiju ostvarivati: nije ih moguće održati bez uporabe sile. A ako nešto treba štititi silom, od raja nastaje pakao.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


čet 27 stu, 2008 6:11 pm
Profil Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: 2x15 - Paradise
Točkica je napisao/la:
T'Grel, podsjećaš me na jednu vrlo dragu osobu koja isto hoće diktaturu s dobrim diktatorom koji bi ljudima diktirao isključivo ono što je dobro za njih. :mrgreen: Ono što ću ga pitati kad se idući put vidimo jest: Kako s onima koji se bune? To je pitanje koje ni ja nisam riješila u razmišljanjima o anarhiji. Zato se utopije ne smiju ostvarivati: nije ih moguće održati bez uporabe sile. A ako nešto treba štititi silom, od raja nastaje pakao.

Pa dobro, taj dobri diktator ne mora nužno biti dobročinitelj. Ako treba nešto silom spriječiti, zašto ne? Ima ovlasti i za to. Mislim, ako smatra da je nužno da upotrijebi silu u nekim situacijama kako bi doveo red.
Moj recept, da sam u takvoj poziciji bi bio: red, rad i disciplina, famozni "RRD".

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pet 28 stu, 2008 1:04 am
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 2x15 - Paradise
T'Grel je napisao/la:
Točkica je napisao/la:
T'Grel, podsjećaš me na jednu vrlo dragu osobu koja isto hoće diktaturu s dobrim diktatorom koji bi ljudima diktirao isključivo ono što je dobro za njih. :mrgreen: Ono što ću ga pitati kad se idući put vidimo jest: Kako s onima koji se bune? To je pitanje koje ni ja nisam riješila u razmišljanjima o anarhiji. Zato se utopije ne smiju ostvarivati: nije ih moguće održati bez uporabe sile. A ako nešto treba štititi silom, od raja nastaje pakao.

Pa dobro, taj dobri diktator ne mora nužno biti dobročinitelj. Ako treba nešto silom spriječiti, zašto ne? Ima ovlasti i za to. Mislim, ako smatra da je nužno da upotrijebi silu u nekim situacijama kako bi doveo red.
Moj recept, da sam u takvoj poziciji bi bio: red, rad i disciplina, famozni "RRD".

Pogledaj si DS9 epku 4x12 "Paradise lost" pa ćeš vidjeti kako utopija i raj brzo nestanu i što nastaje čak i kad se netko povodi dobrim namjerama i višim ciljevima.
"I put u pakao popločan je dobrim namjerama."

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 28 stu, 2008 3:20 am
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: 2x15 - Paradise
TerNek je napisao/la:
Pogledaj si DS9 epku 4x12 "Paradise lost" pa ćeš vidjeti kako utopija i raj brzo nestanu i što nastaje čak i kad se netko povodi dobrim namjerama i višim ciljevima.
"I put u pakao popločan je dobrim namjerama."

Da, baš smo o nečem sličnom jučer raspravljali na parlaonici o Prvoj Zapovijedi. Picard je rekao Crusherici kako kad se netko miješa u razvoj drugih civilizacija makar htio dobro, uvijek rezultat bude katastrofalan.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pet 28 stu, 2008 4:12 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan