Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:41 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 4x04 - Hippocratic Oath 

Ocjene
Anketa je završila: pet 06 ožu, 2009 2:25 am.
10 43%  43%  [ 3 ]
9 14%  14%  [ 1 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 29%  29%  [ 2 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 14%  14%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 7

 4x04 - Hippocratic Oath 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 4x04 - Hippocratic Oath
"Hippocratic Oath"
(Hipokratova zakletva)


Sezona: 4
Epizoda: 04
Datum premijere: 16.10.1995.
Prikazano na HRT-u: 04.02.2009.
slika
Scenaristi: Nicholas Corea and Lisa Klink
Redatelj: Rene Auberjonois

Stardate 49066.5 (2372)

Gostujući Glumci:
* Scott MacDonald as Goran'Agar
* Stephen Davies as Arak'Taral
* Jerry Roberts as Meso'Clan
* Marshall Teague as Temo'Zuma
* Roderick Garr as Regana Tosh
* Michael H. Bailous as Jem'Hadar soldier

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Vraćajući se zadatka iz Gama kvadranta, Bashir i O'Brien odgovaraju na pomoć, vjerujući da je to poziv broda u nevolji na zabačenom planetu. Umjesto toga, polje plazme uzrokuje njihov pad na površinu gdje postaju zarobljenici jem'hadarskih vojnika. Oni ih namjeravaju ubiti, no kada doznaju da je Bashir doktor, njihov vođa Goran'Agar, naređuje da ih odvedu na čuvano područje.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Hippocratic Oath

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 04 vel, 2009 2:25 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Worf ima problema sa napustanjem stare duznosti i razumijevanjem postaje a obrien bi da je keiko vise musko :D

Ova mi je epizoda odlicna ne samo zbog spominjanja kenracel whitea prvi put i objasnjenja funkcioniranja unutar dominija , nego i zbog moralne dileme , pomoc neprijatelju ili NE

Citat:
I have fought against races that believe in mythical beings that guide their destinies and await them after death. They call them gods ... The Founders are like gods to the Jem'Hadar. But our gods never talk to us, and they don't wait for us after death. They only want us to fight for them... and to die for them."

- Goran'Agar

Moram rec da mislim kako je u ovom boldanom vidljiva promjena nacina razmisljanja u gorangara i zao mi je sto julian nije zavrsio svoje istrazivanje jer je imao priliku
Obrienov postupak razumijem ali ne odobravam , koliko god bio on ustrasen i igrao na sigurno , trebao je poslusat juliana i dat priliku jem hadarima da se oslobode od ovisnosti
Jer tko zna , mozda bi i ostali postali kao njihov zapovijednik a ne samo ubojice i bica koja funkcioniraju po principu nitko za jednoga ali jedan za sve
Dosta jaka epizoda u moralnom smislu jer nas uvijek ostavlja u onoj dilemi , sto bi bilo da su se jem hadari oslobodili svoje ovisnosti ?
Mislim da su zasluzili tu priliku i da je obrienov ljudski postupak samo dokaz koliko su ljudi u DS9 ostali isti kao i sadasnji ljudi , nepovjerljivi i igraci na sigurno ,naustrb drugih :(

Zbog moga dubokog dozivljaja epizode ja cu joj dat 10 , iako mozda previsoka ociejna , ali ipak dilema je vrijeda i previsoke ocijene :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


sri 04 vel, 2009 2:32 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Dala sam ocjenu 7, ok epizoda.


sri 04 vel, 2009 4:38 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Dobra je jučerašnja epizoda. Imamo veliku dvojbu i sukob između dvojice prijatelja - O'Briena i Bashira. U biti epizoda i dvojba u njoj me podsjetila malo na onu TNG-a kada su našli Hugha. Dal pomoći smrtnom, moćnom neprijatelju ili ne? Dobro, tamo je još bila i dvojba dal ga iskoristiti za uništenje neprijatelja, a ovdje je pak bilo osloboditi cijelu vrstu od robovanja ili ne? Uglavnom neke sličnosti ima. :mrgreen: Bashir je reagirao slično kao i Crusherica idealistički. I Julian i Miles su imali dobrih argumenata za svoje djelovanje.

No moram priznati da me malo više iznenadilo Milesovo ponašanje i oglušivanje na zapovijedi. Ali da nije tako postupio, možda ne bi ni on ni Julian preživjeli ovu avanturu. Goran'Agar me stvarno ugodno iznenadio svojim postupcima i bilo mi je žao, tj. bilo bi mi fora da je pošao sa Milesom i Julianom. Zanimljivo bi bilo imati odbjeglog Jem'Hadara neovisnog o bijelom. :) Pokazao se kao pravi i častan vođa kada je ostao sa svojim vojnicima i pružio im šansu da poginu u borbi.

I ne vjerujem da bi se Jem'Hadari promijenili kada ne bi bili ovisni, vjerojatniji mi je scenarij što ga je Miles opisao. Imali bi još jedne divljake, neobuzdane. Istina da bi to bio kraj Dominija onda... Worf se nikako nije mogao naviknuti na Odove metode, ali uskoro bude. :) Bio je malo naporan stalno se mješavši u tuđi posao. Ali namjere su mu bile dobre.

_________________
slika


sri 04 vel, 2009 11:00 am
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Pa vrlo dobar nastavak koji definitivno dovodi u pitanje ljudsku "super moralnost" u ST. Inače u vezi sukoba Bashir/O'Brien, mislim da bi stao na Bashirovu stranu. I to ne tolko kako bi pomogao Jem'Hadarima, već upravo kako bi oslabio Dominion... as simple as that, i mislim da je to bio i primarni Bashirov cilj uz onaj da pomogne Jem'Hadarima.

O'Brien mi se u onom trenutku činio previše isključiv s jednostavnim crno/bijelim pogledom na svijet. Jer da se pronašao lijek za ovisnost Jem'Hadara, oni bi najvjerojatnije se odvojili od Dominija, što bi Founderima
i Dominiju napravilo nepopravljiv udarac izgubivši praktički gotovo cijelu udarnu vojsku.

Sad naravno da postoji mogučnost da bi onda sami Jem'Hadari mogli postat prijetnja, ali nekako sumnjam... s obzirom da imaju sličan način razmišljanja kao i Klingonci.

A što se tiče pod priče s Worfom i Odo-om... mislim da je potpuno bespotrebna. Ne znam kome je bila zanimljiva Worfova ljubomora i potreba za kontroliranjem svega na postaji...

_________________
Image


sri 04 vel, 2009 11:35 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Totalno crno bijeli pogled u obriena s obzirom da je bas ova skupina jem hadara zakoracila u predio sivog i sama sebe promijenila i napravila razliku naspram drugih jem hadara
Posebno se tu goran isticao :wink:

_________________
Surviving the new decade


sri 04 vel, 2009 2:05 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
captain je napisao/la:
Totalno crno bijeli pogled u obriena s obzirom da je bas ova skupina jem hadara zakoracila u predio sivog i sama sebe promijenila i napravila razliku naspram drugih jem hadara
Posebno se tu goran isticao :wink:


Nebi reko da ova skupina krenula u promjene ,vec samo njihov voda se uspio promijet .
Sad nije pokazano kako se uspijo odviknut od te droge ,mozda nema veze ni okolis nit je ih moguce ih skinut od droge .
Mozda se radi o jednostavnoj greski koja se provukla u kloniranju doticne osobe .
7 ocjena

_________________
Image


sri 04 vel, 2009 3:04 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
4 od 1 je napisao/la:
captain je napisao/la:
Totalno crno bijeli pogled u obriena s obzirom da je bas ova skupina jem hadara zakoracila u predio sivog i sama sebe promijenila i napravila razliku naspram drugih jem hadara
Posebno se tu goran isticao :wink:


Nebi reko da ova skupina krenula u promjene ,vec samo njihov voda se uspio promijet .
Sad nije pokazano kako se uspijo odviknut od te droge ,mozda nema veze ni okolis nit je ih moguce ih skinut od droge .
Mozda se radi o jednostavnoj greski koja se provukla u kloniranju doticne osobe .
7 ocjena


Moguće je da Jem'Hadari nikad nisu bili ovisni o toj drozi... nego da su im Foundrsi samo tako govorili...

_________________
Image


sri 04 vel, 2009 3:51 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19664
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
...moram priznati da mi se epizoda svidjela... 10


...sukob Milesa i Juliana oko moralnosti prema Jem'Hadarima...

...ne vjerujem da bi se ostala ekipa Jem'Hadara mogla naviknuti bez 'bijeloga' ... kod vođe se je dogodila neka mutacija, e sad, jel kod rođenja ili je planet kriv... ostaje nepoznanica...
...(ja mislim da se kod rođenja nešto dogodilo)...

Worf se petlja u Odove poslove... :mrgreen:
...i na kraju ispao šonjo... :beee:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 04 vel, 2009 4:26 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Suikotreki je napisao/la:
4 od 1 je napisao/la:
captain je napisao/la:
Totalno crno bijeli pogled u obriena s obzirom da je bas ova skupina jem hadara zakoracila u predio sivog i sama sebe promijenila i napravila razliku naspram drugih jem hadara
Posebno se tu goran isticao :wink:


Nebi reko da ova skupina krenula u promjene ,vec samo njihov voda se uspio promijet .
Sad nije pokazano kako se uspijo odviknut od te droge ,mozda nema veze ni okolis nit je ih moguce ih skinut od droge .
Mozda se radi o jednostavnoj greski koja se provukla u kloniranju doticne osobe .
7 ocjena


Moguće je da Jem'Hadari nikad nisu bili ovisni o toj drozi... nego da su im Foundrsi samo tako govorili...


mogu ce je ali doktor nije zavrsio istrazivanje .
Ali cudno mi je likovi umru u teski bolima kad se pokusaju skinut .
To znaci ako ih navuku da jedino smrti moguci prestanak uzimanja.
Ova Dominija sve vise mi slici na Kolubiski kartel .

_________________
Image


sri 04 vel, 2009 4:52 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Jem-Hadari su umjetno stvorena vrsta, stvorena je da budu samo vojnici Dominija.

Postoje samo muški Jem-Hadari, tako da se nebi mogli samostalno razmnožavati.


sri 04 vel, 2009 6:41 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x04 - Hippocratic Oath
Nakon par godina evo mog sadašnjeg komentara na epizodu


Malo mi je pogled drugačiji danas



Ova mi je epizoda uvijek bila interesantna s obzirom da sa tehničke strane i Julian i Miles su u pravu, medjutim Miles je išao putem predrasude i pokušao je preživjeti to jest vidio je situaciju kao problem iz kojeg se treba izvući.

Julian je s druge strane kroz Goranovu sposobnost da živi bez ketracel bijelog vidio priliku da oslobodi Jem Hadare od ropstva u kojem žive.

Iako je Goran stvarno dao do znanja da ima časnu crtu pitanje je koliko bi oslobadjanje od Ketracela stvarno promijenilo i druge Jem Hadare, oni su napravljeni za rat i žive kratko pa i ne mogu steći nekakvu životnu mudrost to jest rijetki je steknu, postoji teoretska šansa da čak i kod vrste kao Jem Hadar časno djelo može promjeniti nešto pa barem i otvoriti put za nekakav dijalog ali to je samo možda, što je i Milesova logika, doduše mislim da je u jednom trenutku Miles čak i razumio Goran Agara i to kad je ovaj odlučio ubiti svoje već poludjele vojnike, manjak Ketracela nije baš idealan za psihu i samokontrolu Jem Hadara.

Ovo je bila epizoda o sukobu načina dolaska do željenog cilja, ne samo u Jem Hadar dijelu nego i kroz side story sa Worfom koji se ne navikava na načine rada na postaji i dolazi u nesporazum sa Odom oko istrage vezane uz Quarkova ilegalna djela, sve u svemu pravi DS9 u punom sjaju .

I dalje ocjena 10

_________________
Surviving the new decade


sub 09 sij, 2021 1:09 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan