Sada je: pon 29 tra, 2024 10:17 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
 1x10 - Justice 

Ocjena:
Anketa je završila: čet 09 pro, 2010 4:26 pm.
10 70%  70%  [ 7 ]
9 20%  20%  [ 2 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 10%  10%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 1x10 - Justice 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 1x10 - Justice
"Justice" (Pravda)

Sezona: 1
Epizoda: 10
Datum premijere: 04.12.2009
Prikazano na HRT-u: 09.11.2010




Scenarist: Alan McCullough

Redatelj: William Waring







Gostujući Glumci:
* Patrick Gilmore as Dale Volker
* Josh Blacker as Spencer
* Josette Jorge as Fisher
* Jeffrey Bowyer-Chapman as Darren Becker
* Ronald Thompson as Rennie






Kratak sadržaj:Svi su šokirani kad jedan član posade premine uslijed ranjavanja metkom. Iako se na prvi pogled čini da je riječ o samoubojstvu, oružju ni traga. Posada je ograničena na svoje prostorije dok se ne provede istraga. Kako je pištolj pronađen u odajama brig. Younga, on postaje glavni sumnjivac i pristaje na suđenje predavši zapovjednu dužnost Camile. Dr. Rush nagovara Camile da mu prepusti kontrolu nad znanstvenim timom i dopusti istraživanje novog traga Drevnih. No prije nego što Rush otključa tajnu i prije svršetka suđenja Youngu, obojica moraju poći u istraživanje planeta koji krije tajnu koja prijeti






Detaljnije informacije: gateworld, stargate wiki

Transkript epizode:gateworld

_________________
slika


uto 09 stu, 2010 4:27 pm
Profil YIM Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x10 - Justice
Do dana današnjeg, u 3 filma i 16,5 sezona, ovo je najmračnija epizoda Stargatea. 10


uto 09 stu, 2010 5:58 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x10 - Justice
Bolja epizoda od jucerasnje ali opet mi nekako nije to bas to ..rush nakon samoubojstva jednog od vojnika ..smista young-u ubojstvo ..iako ono istraga je bila aj ono picusno zanimljiva ..opet previse sapunjarenja s tim rushem ..koji je manipulatorski gad ..drago mi je da ga je young na kraju razbija na onom planetu ..ipak najzanimljivija je stvar bila pronalazak alienskog broda ..napokon nekakvi inteligentniji alieni ili barem naznaka istih ..do sad su svi alieni ili bili kukci ili one lude zmije sa onog tropskog planeta..tj tropske sume na tom planetu ..jedva dobro :(

7

_________________
Surviving the new decade


uto 09 stu, 2010 6:45 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 1x10 - Justice
pogledala sam zadnji 15min...svidjelo mi se, napokon :mrgreen:

_________________
slika


uto 09 stu, 2010 7:35 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x10 - Justice
odlična epka danas....što ih Young šamara u zadnje vrijeme...
.još ona scena Rusha na kraju ..."zar me ostaviše?" :zubo:
10


uto 09 stu, 2010 8:10 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x10 - Justice
Ova epizoda mi je bila okej... nije nešto super ali svakako iznadprosječna. Fala k***u što nije opet bila oko onog komunikacijskog kamenja :D
To s kamenjem i kako ga koriste je meni najbezveznija stvar u seriji :thumbs3:

Ono s pronalaskom oružja je nekako prenaivno... dođu u sobu, malo pregledaju okolo reda radi i odmah žele izaći, no Eli baš eto oduči pogledati onaj otvor i baš tamo bude oružje.... blah... slika
Ali barem je bilo smješno kako se poslije opravdavao "da nije previše pregledavao" :lol:

I da... to da će se iduću ili u jednoj od idućih epizodi Rush vratiti s onim brodićem je i preočito... ajd, to je barem prvi nagovještaj drugih naprednih rasa u SGU.

Onaj lik što se ubio jer mu je ponestalo tableta - baš sam epizodu gledao nakon što sam pokušao prestati pušiti, pa ga donekle kužim.. nije to lako (a ja sam se "samo" na cigarete navuko i nisam ostao zaglavljen na drugom kraju svemira :) )

Ovaj put je bila i ta pravna strana priče...
Onu žensku koja je htjela doći na mjesto zapovjednika do sada u seriji i nisam nešto previše doživio... bit će zanimljivo pratiti daljnji tijek događaja između nje i Younga...
Ajd, i ona droljica Cloe je dobila neku korisnu ulogu :)

Eli je bio fora s komentarima o stolici - da je obično prva verzija najbugovitija, da se svašta može očekivati :D
I bio je u pravu, isto ko i oni drugi koji su komentirali da bi Rush već sjeo u stolac da misli da je sigurno...

A taj lik koji je sjeo - je li to onaj koji je par epizoda prije komentirao (u svezi njega i Rusha) kako on nije mozart? Ako je onda je jasno da je sjeo u nadi da će postati ravan Rushu, ako ne i ispred njega...
Pretpostavljam da će se kroz par epizoda probuditi i za tu epizodu ancienskim znanjem riješiti neki epizodni problem... i onda krepat :)

Ono s Rushem i Youngom na kraju epizode je i mene iznenadilo, i meni se čini da je "out of character" ... pogotovo da bi Rush išao tako sj**ati Younga... a to što ga je Young ostavio na planetu je ajd donekle okej, ipak mu je vratio milo za drago... vjerujem da bi većina nas sličnmo postupila...
Zanima me kako će (ako će) Antolius komentirati postupke omiljenog si lika :D

Brutalni su i jedan i drugi. Rush bi htio da ga se pusti da radi na što bržem osposobljavanju Destinyja, Joung bi htio sve imati pod kontrolom i preferira sigurnost... i nikako da jednostavno podjele područje djelovanja... i zato dolazi do sukoba. Ni jedan ni drugi u ovom slučaju nisu pozitivci, makar bi da je situacija drugačija, obojica bili..

Young je obučeni vojnik i trebao bi "znati bolje", iako ni Rushevo podmetanje dokaza nije puno bolje (ajd, bar ga nije pokušao ubiti)
S moje strane gledišta i Rush ima više prava za bunu - jer on je taj kojem vojni segment ekspedicije ne dozvoljava da radi ono što zna raditi - znanstveno istraživanje i osposobljavanje Destinyja.
OK, možda netko i nastrada ali u široj slici ako osposobe brod imaju veću šansu preživjeti. I onaj lik koji je sjeo u stolicu, učinio je to svojevoljno.

(FYI do tuda sam komentirao na SGA dok je to bila najnovija epizoda)


***

Nakon što sam ponovo pogledao epizodu, sviđa m ise još više nego prošli put. Sad dobro znam likove pa sam pažljivije pratio prvih 10 epizoda, razvoj likova, odnose, pa mi je sada jasnije par sitnicakoje prije nisu bile.

Epizoda je vrlo dobra, i nema kamenja :D ali dat ću 'samo' 9.. jer imam dojam kao da je u epizodi nešto falilo .. ne znam točno reći šta...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 09 stu, 2010 9:36 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 1x10 - Justice
Stvarno prosjecno,prosjecno,lose i od jednom ovakva epka .....
Stvarno me iznenadilo kad se doznalo da je Rush iza urote ,sumljo sam na tu zensku koja je zamijenila Younga (takoder je ljigava osoba )
Takoder je zanimljivo sto ce bit s onom osobom koja je sjela na stolicu .....

Cloe malo uplasena tatina curica ,malo drolja ,sad malo odvjetinica jos malo pa cemo je vidjeti kako komandosa ....

Napokon inteligentni alieni ,a ne ,kukci,mikrobi i zmije

Young pokvareno ostavlja Rush-a na planeti ....
Da Rush ima se pravo bunit a Young mi je previse idaliziran lik

Sad se stvarno nadam da ce se Rush vratit tim brodom na Destiny ,jel ako se nevrati bas bilo debilno
:zbunj:

Ocjena 10

_________________
Image


uto 09 stu, 2010 10:02 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x10 - Justice
Ahem... neće se vratit baš u TOM brodu.


uto 09 stu, 2010 11:35 pm
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Avatar

Pridružen/a: pon 30 ožu, 2009 9:29 pm
Postovi: 176
Lokacija: sitting on a toalet
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Post Re: 1x10 - Justice
epizoda kad se radnja malo zakuha :)
bilo bi bolje da se ne vrati rush...
u stvarnom životu takav komad budale je dosta teško naći...

a ak je trt dosljedann, slijedi pauza od jedno 3mjeseca do sljedeće epizode :P (kao prošle godine u USA :P )

_________________
Mr.bobo is my slave...
I'm renting him for 20€/h


sri 10 stu, 2010 1:08 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 1x10 - Justice
Miki je napisao/la:
Ahem... neće se vratit baš u TOM brodu.

Da, već se Rush uspjet ući u taj brod, osposobit komunikaciju tog broda i pozvati te plave aliene...
U međuvremenu će oni napasti Destiny i otet nekoliko ljudi, te će onda Young spasiti Rusha.

_________________
Image


sri 10 stu, 2010 1:14 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 1x10 - Justice
Jako dobra epka :thumbs2:

Spencer se ubio, jer se nije mogao pomirit sa situacijom u kojoj se našao. I bolje, jer mi je ovak i onak lik išao na živce sa tim svojim ispadima :roll:

No, kako pištolja nije bilo u njegovoj kabini, Eli i Greer se bacaju na pretraživanje kabina svih ljudi na brodu, jer sumnjaju da nije riječ o samoubojstvu. Nakon nekog vremena Eli je našao pištolj kod Younga :shock: Ja sam odmah znao da mu ga je netko podmjestio 8)

Zbog toga se vodi i temeljita istraga, u kojoj se Chloe pokazala kao dobra odvjetnica :mrgreen: No ipak nisu mogli pronać onoga koji je podmetnuo pištolj, a i imali su premalo dokaza da bi ikog mogli okrivit.

Na kraju Destiny nailazi na planet na kojem je ekipa našla alienski brod, no nemaju ga dovoljno vremena istražiti.
Tu je Young i skužio da mu je Rush podmjestio pištolj, no svejedno ga nije trebao ostavit na tom planetu da umre [-X

Ocjena 9 :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 15 stu, 2010 12:57 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan