Sada je: sub 27 tra, 2024 8:10 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 1x05 - Light 

Ocjena:
Anketa je završila: čet 02 pro, 2010 6:32 pm.
10 13%  13%  [ 1 ]
9 13%  13%  [ 1 ]
8 13%  13%  [ 1 ]
7 38%  38%  [ 3 ]
6 13%  13%  [ 1 ]
5 13%  13%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 8

 1x05 - Light 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 1x05 - Light
"Light" (Svjetlo)

Sezona: 1
Epizoda: 05
Datum premijere: 23.10.2009
Prikazano na HRT-u: 02.11.2010




Scenarist: Brad Wright

Redatelj: Peter DeLuise







Gostujući Glumci:
* Haig Sutherland as Hunter Riley
* Glynis Davies as Maryann Wallace
* Jeffrey Bowyer-Chapman as Darren Becker
* Josh Blacker as Spencer
* Dominic Zamprogna as Boone






Kratak sadržaj: (preuzeto s Program HRT-a)
Destiny je i dalje bez struje, a pokušaj da se spriječi kolizija sa zvijezdom je propala što situaciju na brodu čini kritičnom. Ubrzo se osmisli plan napuštanja broda u nadi da jedan od nadolazećih planeta ima uvjete za život. Nade se brzo rasprše kad brig. Young objavi da ima prostora za samo 17 osoba te da će lutrijom odrediti imena sretnika. Dr. Rush i brig. Young odluče ostati na brodu, dok će se ostali pouzdati u sreću. Ubrzo se počnu stvarati savezi, no nitko ni ne sluti o snazi sila koje su odavno na djelu.






Detaljnije informacije: gateworld, stargate wiki

Transkript epizode:gateworld

_________________
slika


uto 02 stu, 2010 6:32 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x05 - Light
Danasnja epizoda ima dva lica ..prvi dio je dosadan ..sapunjast ..lose odrađena teska situacija koja se presporo odvija ..e drugi dio je iako predvidljiv (zna se da ce se ekipa spasit) ..zapravo cak i zanimljiv za pogledat ..normalno ako se nezaspe u procesu gledanja prvog dila epizode ..meni naprimjer je palo na pamet da destiny ima nekakve solarne ploce ili tako nesto i da ce se mozda napunit energijom ..a na kraju je bas bilo tako kako san mislija ..iako je sve imalo bar mrvu napetosti ..posebno ono posli kad shatl pokusava uvatit destiny ..nije neka klasa ali poboljsanje ..u biti da je ovo prva serija jos bi se neke stvari i oprostile ali nakon savrsenog sg1-a i enormno zabavnog stargate atlantisa ..ovo je korak nazad , od likova mi tu vise manje uistinu more proc samo eli i mozda mrvu greer ..ostali se nisu iskazali ..neznan stvarno kome je umisto da dovrsi atlantis ..palo na pamet ovo cinit ..nesto novo ...(doduse ideja dobra) i naci se u nebranom grozđu ..a fransizu u kvaliteti i gledanosti uzdrmat jako :(

6

_________________
Surviving the new decade


uto 02 stu, 2010 6:33 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 14 stu, 2009 11:40 pm
Postovi: 1179
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x05 - Light
sinoć nisam mogo da pogledam epku....zaspo...a sudeći prema vašim komentarima i bolje da jesam :mrgreen:
no evo ovu sam pogledo i da radnja je pomalo razvučena ..nekada me podsjeća na seriju lost u nekim segmentima...no hajde bilo je kako je rekao captain malo napetosti kada je šatl pokušao da uhvati destiny.
7


uto 02 stu, 2010 9:11 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 1x05 - Light
Slazem se s captain-om bas ima dva lica ,prvi je uzasan (i jos Elije nedobije pi... vec senatorova kcer ode s onim pilotom) :evil:

Drugi dio je zakon sta taj brod moze to je ludilo ,onaj ulet u zvijezdu i punjene energije tako stvarno bolesno dobro izgledalo

5 ocjena

_________________
Image


sri 03 stu, 2010 12:23 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 1x05 - Light
4 od 1 je napisao/la:
Slazem se s captain-om bas ima dva lica ,prvi je uzasan (i jos Elije nedobije pi... vec senatorova kcer ode s onim pilotom) :evil:

Drugi dio je zakon sta taj brod moze to je ludilo ,onaj ulet u zvijezdu i punjene energije tako stvarno bolesno dobro izgledalo

5 ocjena

Daj molim te, u kojem to logičnom svemiru bi netko poput Elija dobio pi... :scratch: Na njemu se vidi s kilometra da odaje poruku "gay frenda".
Dobar, poslušan psić koji skače na svaku zapovjed princeze. I neki s foruma bi iz Elijovog ponašanja mogli ponešto naučiti
I u stvarnosti bi ova Chloe prije izabrala Matthew Scotta nego Elija samim time što je veći "frajer"... tako da šta te tu ima čudit.

Inače Rush, najbolji lik ikad! Nitko mu nije ravan.

_________________
Image


sri 03 stu, 2010 1:29 am
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: 1x05 - Light
jao jao...ja sam stvarno očekivala nešto više od ove serije ali eto...još uvijek me nije osvojila...sjecam se prve sezone SG1 koju sam pratila na OBN-u, e to je bilo puno zabavnije gledati... :whatever:
evo, tek je peta epizoda a ovi se već bacili na hopsanje...do kraja prve mora da imaju čopor djece :zubo:
no ajde, jedino što mi se dopalo je bilo to kada su saznali da se brod "puni" na solarnu energiju...fora :mrgreen:

7

_________________
slika


sri 03 stu, 2010 4:17 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 1x05 - Light
pahuljica je napisao/la:
jao jao...ja sam stvarno očekivala nešto više od ove serije ali eto...još uvijek me nije osvojila...sjecam se prve sezone SG1 koju sam pratila na OBN-u, e to je bilo puno zabavnije gledati... :whatever:
evo, tek je peta epizoda a ovi se već bacili na hopsanje...do kraja prve mora da imaju čopor djece :zubo:
no ajde, jedino što mi se dopalo je bilo to kada su saznali da se brod "puni" na solarnu energiju...fora :mrgreen:

7


Ja isto pratio prvu sezone SG1 na OBN-u :beerchung:
i ove dvije serije se nemogu usporedi bar za sad ...
Suikotreki logicno zboris ,stvarno kad malo promisli to je bas tako ....

_________________
Image


čet 04 stu, 2010 12:27 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 1x05 - Light
Bolja epka od prošlog nastavka u svakom slučaju :thumbs2:

Ekipa pokušava skrenut brod, ali im to nažalost ne uspijeva te moraju odlučit tko će se spasit, a šatl prima samo 15 ljudi :( No pitam se šta se dogodilo sa drugim šatlom? Šta nisu mogli i njega osposobit :-k

Rush me iznenadio kad je rekao da želi ostati na brodu, umjesto da se spasi :shock:

Scott je kresnuo Chloe :zubo: To mi je malo čudno s obzirom da je prije toga kresnuo Vanessu, koja je još uvijek na Destinyju kolko se ja sjećam :scratch: A ne znam, bit će valjda da je dobio odjeb od nje, ili mu je ona bila samo one night fun :zubo:


Suikotreki je napisao/la:
Daj molim te, u kojem to logičnom svemiru bi netko poput Elija dobio pi... :scratch: Na njemu se vidi s kilometra da odaje poruku "gay frenda".
Dobar, poslušan psić koji skače na svaku zapovjed princeze. I neki s foruma bi iz Elijovog ponašanja mogli ponešto naučiti
I u stvarnosti bi ova Chloe prije izabrala Matthew Scotta nego Elija samim time što je veći "frajer"... tako da šta te tu ima čudit.


Da ovo si dobro rekao, no nije samo u tome problem. Eli se iskreno nije ni pretjerano trudio nešto pokušat. Mogao ju je tamo u prošloj epizodi zaskočit pod tušem da je htio, al jbg, očito mu fali samopouzdanja i direktnosti na tom polju. Sve u svemu, propustio je priliku bezveze :P

Što se tiče scene ulijetanja broda u sunce i skupljanja energije to mi je fakat bilo prezakon :shock: :inlove: , pogotovo zato što se ne sjećam da smo vidjeli u bilo kojoj SF seriji/filmu da je brod doslovno prošao kroz sunce i preživio.

I mislim da Rush nije znao da će si tako brod nadomjestit energiju, jer je izgledao previše iznenađen kad je vidio da se brodski sustavi vraćaju online.

A ono kad su morali sa šatlom stić Destiny je bilo stvarno zeznuto, no srećom pa su manevarski potisnici riješili problem :mrgreen: A dobar mi je bio Young kad je rekao da je to bilo najgore slijetanje koje je vidio :lolsmjeh:

8-ica :thumbs2:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 04 stu, 2010 1:58 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x05 - Light
7

Okej epizoda...

Nije imala toliko radnje, više pripremanje za evakuaciju i moguću tragičnu sudbinu zalijetanja u zvjezdu.

Bilo je pomalo napeto vraćanje na Destiny, ali mislim da je većini gledatelja bilo jasno i da Destiny neće biti uništen, kao i to da će se ekipa uspjeti vratiti...

Najzanimljiviji mi je u stvari bio sam kraj epizode kada Young komentira da je Rush možda znao šta će se dogoditi ali nije htio reći, nakon čega mu svi govore neka to letitgoa.... ali on ne posustaje i na kraju opet ponovi "What if he did?"
Mislim da se u tom trenutku ubrzano počela pojačavati Youngova netrpeljivost prema Rushu (i obrnuto) koja će utjecati na razvoj radnje... they will never be done.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 04 stu, 2010 3:14 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan