Sada je: pet 29 ožu, 2024 11:42 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
 RIKON 2013 
Autor/ica Poruka
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
 RIKON 2013



Ove godine konvencija fantastike Rikon slavi svoj 16. rođendan!
Proslavite ga s nama u tematskom Young Adult raspoloženju, kostimirajte se, pogledajte zanimljiva predavanja, zabavite se uz brojne nagradne igre i kvizove, naučite nešto novo na kreativnim radionicama i pogledajte bogatu ponudu štandova!



Program: 3.zmaj_program


Kotizacija za oba dana iznosi 40kn
Petak: 20kn
Subota: 30kn
Besplatno za mlađe od 14 godina



Dobrodošli ste svi !!!!!! :sesir2:

_________________
slika


pon 30 ruj, 2013 8:35 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: RIKON 2013
Volio bih ići, ako ništa drugo, da sa svojom vojskom dovršim započeto u igri "Sraz kraljeva" :mrgreen:

Ali pare ovoono... :( što bi možda i uspio srediti, kao i ekipu da popunimo kočiju, ali dolazimo do toga da nisu u mogućnosti ponuditi smještaj, dakle ostaje ili spavanje u autu ili davanje para preeeeeskupim hostelima (pitajte Sova ili Suikija ili Shadowmastera da vam ispričaju kak smo prošli...)

Koliko vidim opet će biti na starom mjestu na filozofskom faksu. Sjećam se da se nekad davno znalo odrediti neku od učiona na gornjem katu kao spavaonicu; dofuraš si kakvu vreću za spavanje ili deku, ujutro se umiješ iznad lavaboa u WCu,.. i sve 5.

Vama koji idete - želim vam ugodnu zabavu i Greyjoy ekipi poručite da ih Balon neće doći vaditi iz problema :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 30 ruj, 2013 8:54 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: RIKON 2013
Za one koji još nisu vidjeli izašao je i trailer za ovogodišnji Rikon...Ktulu opet u akciji :mrgreen:


_________________
slika


sri 02 lis, 2013 9:12 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: RIKON 2013
Trailer baš i nije nešto bog zna što 8-[

Vrijeme prolazi i sve manje vjerojatnost da bi išli. Jučer u udruzi nisam čuo da je itko zainteresiran osim Lea kojem je iz odr. razloga mjesto za spavanje i bitnije nego meni. Auto nije ključan da ga se napuni jer do Rijeke voze autobusi i vlakovi (a taksiji do gore ako nisu digli cijene su jeftiniji od ZETa) ali dolazim do petlje da ako idem masovnim prijevozom onda nemam auto da u njemu prespavam, a ako idem s nenapunjenim autom onda bi potrošio više love...
Pahuljice hvala što si se založila u chatu :thumbs2: no izgleda da od toga ništa, replyja nema, a ja nikoga ne mislim moliti, cvicek busdari iksos daor!

Inače Rikon mi je "oduvijek" bio jedna od najdražih konvencija, vjerojatno i radi toga što je to bila prva koju sam posjetio izvan Zagreba, daleke 2001., gdje sam prvi puta igrao LRP i neke druge igre, konvencija na kojoj sam (uz Sferakon) bio najviše puta , mislim da sam išao redovito od 2005. do 2010. kad se dogodila komplikacija sa smještajem i to je bilo vrlo neugodno i skupo iskustvo toliko da mi se čak ni report poslije nije dalo pisati. I onda opet dolazim do problematike smještaja...

Najviše mi je žao igre "Sraz kraljeva" koje sam se nadao da ću možda ponovo zaigrati kak spada... ehm, da pojasnim evo c/p sa teme "Cvicek čita ASOIAF":

Cvicek je napisao/la:
I btw, na Liburnikonu sam se bio prijavio za GOT kviz tj.
Sraz GOT kraljeva :mrgreen: .
Pitanjima su bila vezana uz prve 3 sezone serije i prve 2 i pol knjige, taman kako onima koji su pogledali seriju ne bi bilo spoilera :) Mislim da mi se nakon tih pročitanih knjigu i pol (i ponovno gledanje prve sezone i pol) znanje dosta popravilo naprema kvizu prije 2 godine. U tim mi se pridružilo još par ljudi koji su mi djelovali da znaju i bolje od mene, no svejedno sam uspio pridonjeti timu s nekoliko odgovora koje nisu znali :D (trebao sam s njima poslije na pivo or samting, al zaboravio predložiti)
Nažalost, nakon sat vremena se upalio tajmer da je vrijeme isteklo i da je Renly pobjedio, kao da je serijal završen sa 1. knjigom u trenutku dok Renly ima najjaču armiju. :P Lik koji je vodio je to zabravio isključiti, a i mogao je smanjiti bojno polje jer tek zadnjih par minuta igre su krenuli okršaji. Druge godine će već biti bolje :)

Upoznao sam još ponekog tko je knjige čitao na engleskom :D (a da mu to nije materinji naravno ;) ) i nisam bio jedini koji se je bunio da su pitanja prevedena na HR :mrgreen: a neke stvari su bile ekstra čudno prevedene i izazivale negodovanje.
Kategorije nisu bile prevedene i uz ostale (History, Houses, Events) jedna je bila i "WhiteGuard" :scratch: (ne sjećam se da se do sada u serijalu ikad i koristio taj termin, ako jeste onda možda jednom ili dvaput, obično ih nazivaju "Whitecloaks" i "Kingsguard")
Od svog tima sam bio proglašen Balonom Greyjoyem 8) ... i bilo je presmnješno što nitko drugi nije htio biti Theon :lol:
I nakon igre a prije razilaženja je netko naglasio da na FB imaju grupu "Bratstvo leda i vatre" i taman sam i u RL imao prilike glasno propovijedati kako je to zla grupa gdje puno spoilaju i da su mi čak i RW pokvarili!!! :vrazicak1:

Sve u svemu, bilo je zabavno :D


Taman sam ovih dana sa čitanjem došao tamo gdje je serija stala, sve mi je friško jer sam krenuo čitati tek prije par mejseci i usput ponavljam i gledanje serije, pa bi mi gotovo savršeno sjela forma kviza u kojem su pitanja upravo iz toga, jer teško da ću se ikada više sjećati nekih detalja.
Dakle nakon što je bilo tih tehničkim problemčića s timerom i mapom prošli put, odlazak na sljedeću konvenciju gdje bi se kviz održavao mi je postala jedna od želja. Doći i osvojiti ... hmm 8-[ ... pretpostavljam da barem neku majicu? :mrgreen:

Ali frack it.
Ili još bolje - bugger it! :neznam:

edit:
Samo da i ovdje ponovim - nema me na Rikonu. Keš bi se našao ali na kraju nitko drugi iz udruge nije javio da ide, a i ništa nije sređeno oko spavanja (a baš mi se i ne plaća opet hostel po 200kn za 2 i pol sata sna)

Vi koji idete, želim vam dobru zabavu i nadam se da će biti reportova i slika :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 10 lis, 2013 5:19 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: RIKON 2013
Iz "Pitaj Oza":
pahuljica je napisao/la:
zašto niste došli na Rikon????? ... :scratch:
:o
Tko je od ovdašnje ekipe uopće bio na Rikonu? Ja sam pretpostavljao da će bar riječani doći... :-k

Pahuljice kad će report? :skok:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 14 lis, 2013 10:41 pm
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: RIKON 2013
Cvicek je napisao/la:
Iz "Pitaj Oza":
pahuljica je napisao/la:
zašto niste došli na Rikon????? ... :scratch:
:o
Tko je od ovdašnje ekipe uopće bio na Rikonu? Ja sam pretpostavljao da će bar riječani doći... :-k

Pahuljice kad će report? :skok:


došao je Wildy samo od nas domaćih...slike sutra stavim...a report će biti jako kratak jer ja po običaju na Rikonu radim na info-pultu tako da od odlazaka na predavanja i ostalo je nula bodova...jednostavno mi je zabavnije biti na svom radnom mjestu :P ...no ovako ukratko mogu samo reći da smo JAKO zadovoljni ovogodišnjim Rikonom...posjećenost je bila velika i potruditi će mo se da to nadmašimo slj. godine sa još boljim predavanjima, radionicama, kvizovima i ostalim... :thumbs2:

_________________
slika


pon 14 lis, 2013 11:05 pm
Profil YIM Web stranica
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: RIKON 2013
Neki su i došli na kratko, reći "spas za mene", popili par piva, pogledati, pozdravili Dašu dok je vodio Star Wars vs. Star Trek psihologija tribinu i nakon toga otišli na Hamby.

Subotu smo odabrali za opijanje uz neku dobru doom glazbu i kao takvi bili smo prelijeni za otić iz kuće.

Eh da, bilo je pun kok ljudi. :thumbs2:

DOOM

:zzz:

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


pon 14 lis, 2013 11:08 pm
Profil ICQ Web stranica
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: RIKON 2013
evo napokon stavila slike na fejs po pitanju Rikona 2013...nisu nešto posebno jer nisam previše slikala no možete baciti look :D Rikon 2013

...kratki osvrt...pa mogu reći da već u petak je bila velika navala na Rikon...ja koja sam radila na info pultu prvih dva sata sam imala posla ko blesava...radila sam akreditacije bez prestanka... :mrgreen: po pitanju samih predavanja koliko sam čula ljudi su bili dosta zadovoljni, bilo je raznih tema tako da mislim da je svatko mogao naći svoju koja ga je zanimala... :) šteta samo što nam je Horvatić javio par sati prije da je bolestan tako da je njegovo predavanje bilo otkazano... :|
...ovogodišnji kvizovi i igre bili su dosta uspješni kao ljudi koji su gejmali igre meni još uvijek nepoznate :zubo:
...uz artefakt i cosplay imali smo i novi natječaj, tražila se najžanrovskija majica :)
...imali smo izložbu legića koja je bila u duhu sf-a... =P~ =P~ =P~
...a hrana je očito bila toliko dobra da je već u subotu oko deset sati nestalo SVEGA...nisam stigla iskoristiti ni svoj besplatni bon koji sam dobila :(
...Ktulu je opet imao svoj trenutak...uz performans je malo i zaplesao :mrgreen:
...sve u svemu, tko nije došao nek mu bude žao :P
...ne znam više...nemam inspiracije...to je valjda to :mrgreen:

_________________
slika


uto 15 lis, 2013 11:01 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: RIKON 2013
Eh, NHF al baš mi bad da su se negdašnji reportovi sveli na 1 osobu i tek par redaka :( ... drugi puta markiraj s info pulta pa posjeti najzanimljivije stvari!!! :D

Pogledao sam slike i vidim da je bilo zanimljivosti...

Dakle ovo je bilo na drugom filozofskom fakultetu? Sad mi je bar jasno zašto više nema šeme s klupicama :neznam:
ASOIAF odjeća postaje previšpe mainstream :P iako poznanici baš paše "Cersei odjeća", šteta što ju HBO nije primjetio dok je tražio glumce :D. Jel se zna tko je i kako pobjedio u Sraz Kraljeva igri?
I prsa Wildchildove pratiteljice - znadeš li možda što predstavljaju crna kruna i 2 sjekire na isprepletenoj crnobijeloj pozadini?

Tko je bio od poznate ekipe? Je li se Ant napio? Je li Dašo zbunjeno bauljao hodnicima? Da li je Teddea imala show? Je li Mišak opet doveo nezanimljive kvazi/teoretičare? Je li frendica uspjela preboliti ponovni Sovov nedolazak? Kakvi su bili šank, redari i pravila? U kakvoj odjeći je došla Dejanira?

I čisto da spomenem, baš mi žao što nisam bio. Nakon svega onoga sam na dan odlaska na FB USS grupi vidio da Teddea komentira kako to da nitko iz udruge ne želi ići :scratch: :lol:

This time next year I'll be at Rikon drinking beer with a sweet redhair girl and winning the clash of kings! [-o<

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 18 lis, 2013 11:41 pm
Profil
mindfrelling bloodsucker
mindfrelling bloodsucker
Avatar

Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm
Postovi: 6900
Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: manipulative and psychotic
Post Re: RIKON 2013
Cvicek je napisao/la:
Je li se Ant napio? Da li je Teddea imala show? U kakvoj odjeći je došla Dejanira?


Ant i ja na kraju nismo išli :(

A Teddea je imala show :zubo: priča se da postoje neke snimke, al nisam ih ni ja još vidjela :mrgreen:

_________________
"Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."

Sv. Augustin (354-430)


:vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2: :vrazicak2:


sub 19 lis, 2013 1:04 pm
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: RIKON 2013
Cvicek je napisao/la:
I prsa Wildchildove pratiteljice - znadeš li možda što predstavljaju crna kruna i 2 sjekire na isprepletenoj crnobijeloj pozadini?


To je majica na Taake, a crna kruna i 2 sjekire predstavljaju njihov logo, zajedno sa runskim natpisom benda iznad njega.

Riješena misterija. :mrgreen:

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


ned 20 lis, 2013 12:11 pm
Profil ICQ Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 03 stu, 2013 11:47 am
Postovi: 50
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: DEDUKCIJOM DO SRANJA!!!
Koje si vrste?: Master of Disaster
Post Re: RIKON 2013
Baš sam htio ići na Rikon, međutim neke, khm, stvari su se otele kontroli pa nisam...
#-o


sub 09 stu, 2013 11:14 am
Profil
fluffy
Avatar

Pridružen/a: sub 02 svi, 2009 8:37 pm
Postovi: 6576
Lokacija: Rijeka
Spol: Ženski
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: ---^^^^^------^^------^-----------------
Koje si vrste?: fažol
Post Re: RIKON 2013
ROCKETMAN je napisao/la:
Baš sam htio ići na Rikon, međutim neke, khm, stvari su se otele kontroli pa nisam...
#-o


slj. godine ima da si od jutra do mraka tamo da nadoknadiš ;)

_________________
slika


sub 09 stu, 2013 7:42 pm
Profil YIM Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 03 stu, 2013 11:47 am
Postovi: 50
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: DEDUKCIJOM DO SRANJA!!!
Koje si vrste?: Master of Disaster
Post Re: RIKON 2013
Pitanje je dali je to dobra ideja da sam ja tamo od jutra... :zubo:


sub 09 stu, 2013 9:47 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan