Sada je: pet 29 ožu, 2024 10:32 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
 Liburnicon 2013. 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Liburnicon 2013.
Ajme što ste se raspisali :)

@Mravac, ne znam koliko bi ovo moje bilo analiza, sad mi je pomalo bad što sam previše pisao o negativnim aspektima, a zanemario pozitivne :oops: , valjda mi se nije po ko zna koji puta dalo pisati slične reportove i pohvale i sve to (ima na temama o prošlim konvencijama onima kojima se da čitati ;) )

Bio sam na konvencijama koje su glorificirane pijanke (na jednoj takvoj je bila Teddea i kupus i sl :) ), ili su ispale malo više od lan partyja, ili čak i na takvima gdje mi se radi razočaranosti uopće nije dalo ni pisati ikakav report (npr. onaj put kad je u Rijeci propao smještaj i onda se zaredali badovi), ali nisam puno išao po festivalima, tako da možda nije ni okej govoriti o nečemu o čemu ne znam mnogo (može li me netko podsjetiti da smo u zadnje vrijeme bili na nečemu „festivalskom“?), ja sam s SF/F konvencijske strane opisivao općeniti doživljaj odlaska u Opatiju na kon uključujući i stvari koje prelaze samu temu konvencije. Konvencijski dio je, kako sam već komentirao, ispao dosta dobar, prozujao sam po svim sobama više puta da vidim šta sve ima :).

A što se tiče komercijalizacije, to je proces koji traje, bilo koji kon u hr je još uvijek jako daleko od razine komercijalizacije onih vani, i s obzirom da aktivno pratim što nam se događa s planetom primjećujem te prve korake, promjene koje mi se ne sviđaju, ali velik dio toga bi više bilo za općenitije teme i o konceptu festivala i razlikama u odnosu na konvencije, i o globalnim društveno-ekonomskim promjenama... a ja prelijen otvarat novu temu :)

Od izvedivih stvari koje mogu konkretno predložiti bila bi zamjena za suptilnije zaštitare (na tom prvom (2011., je li ?) se uopće i ne sjećam da sam vidio nekog zaštitara). I dobro bi došla i bolja organizacija šanka, najviše me frustriralo čekati 20ak minuta da dođem na red. Ne pijem ko nekada pa nije neka financijska razlika, već vremenska.

Na parking sam došao među prvima u petak oko 3 popodne pa sam ga smjestio sasvim u kut, kasnije sam primjetio da je natrpan, ima smisla „očistiti“ ga od padobranaca. I isto se nadam da će spavaona ostati tako kako jeste, primjetio sam da je ove godine puno više ljudi tamo spavalo u odnosu na pred 2 godine, dvorana je bila skoro popunjena. Malo je gnjavaža ustajanje ujutro, ali i dalje se osjećam i više nego sposoban na takva noćenja da dolazak ispadne jeftiniji pa da se potroši na pivu i čevape :) ... nadam se da se vidimo na Rikonu na tim čevapima :)

I da skratim post, potvrđujem ovo što je Liburnicon PR natipkao o cijenama, da su bile dosta povoljne. Liburnicon je veoma dobra konvencija na koju se isplati otići, a festivalski dio je (uz ono što sam komentirao) ujedno i stvar osobne preferencije pa šteta što ostatak ekipe koji je bio (Pahuljica? Ant? Oz? Mirna?) nisu više pisali, bilo bi lijepo dobiti još nekoliko reportova kako smo inače znali kad smo sa nekoliko auti išli na konove..., onda se dobiju različiti pogledi, detaljnija slika (mogu se kladiti da bi Dejanira i ostali dobili sasvim dovoljno materijala za poprilično drugačije reportove :mrgreen: ). Šteta što ta praksa pomalo nestaje...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 17 ruj, 2013 6:03 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan