Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:22 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
 Northern Exposure 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Northern Exposure
Image

Ili po našem

Život na sjeveru

Serija snimana početkom devedesetih, pokupila je hrpu nagrada, kod nas je prikazivana sredinom/krajem devedesetih u popodnevnom terminu, i prije par godina na Novoj u vampirskom terminu.

Radnja: mladi i nadobudni doktor iz New Yorka mora odraditi stipendiju u malenom fiktivnom gradiću Cicely na Aljasci. Naravno da mu je to šok, izvući se iz centra svijeta i doći u zabit, stoga je prvih par epizoda posvećeno baš toj prilagodbi, a tek onda se kreće na ostale likove koji su šaroliki.

Iako nema pretjerane napetosti, niti gotovo nikakve radnje, serija ima onaj poseban 'feelgood' osjećaj svaki put kad odgledam epizodu, opušta me, smiruje me.

A kako i ne bi. Priroda, pejzaž, miran ambijent, malen gradić, srdačni ljudi. Serija pored dramskih elemenata, povremeno odluta i u blagohumorne i nadrealne vode.

Iako me serija ne tjera da je gledam svaki dan, kad je odgledam, osjećam se hepi.

Oz, ak ti je ovo nešto najdosadnije nakon nečega najdosadnijeg što si ikad gledao, onda nemoj ni komentirat.


ned 11 ruj, 2011 7:59 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Northern Exposure
Miki je napisao/la:
Oz, ak ti je ovo nešto najdosadnije nakon nečega najdosadnijeg što si ikad gledao, onda nemoj ni komentirat.

Hm, čudno da već nisam niš pisao u ovu temu.

ŽNS definitivno nije najdosadnija serija ikad, jer je otkačena i ima nevjerojatno šarenu paletu pomaknutih likova. A i da ne govorim kako ima odličnu glumačku postavu.

Plus, uvodna špica je čisti KVLT! :benganje:


ned 28 lis, 2012 6:16 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan