Sada je: čet 28 ožu, 2024 10:28 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
 Filmska brbljaonica 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Filmska brbljaonica
Ovo je tema za op'enite rasprave o filmovima i filmskoj umjetnosti koje ne spadaju u nijednu drugu temu o filmovima.

Za komentiranje SF filmova -> viewtopic.php?t=6432

Za komentiranje ostalih filmova -> viewtopic.php?t=3027

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 30 kol, 2010 2:16 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Cvicek je napisao/la:
I BTW, što se tiče Scientologije (o kojoj ni ja nemam pozitivno mišljenje) čini mi se da toj crkvi ništa do sada nije dalo bolju antireklamu od ovog filma :mrgreen:

Bit će da nisi gledao onaj BBC-jev dokumentarac koji je prije par mjeseci bio prikazan u sklopu HRT-ove emisije "Reporteri". Možda jest pristran i tendenciozan, ali mi nakon gledanja naprosto nije jasno kako Scijentologija nije globalno i jednoglasno proglašena opasnim kultom i zabranjena, kao što je to učinjeno u Francuskoj.


čet 14 srp, 2011 12:08 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Cvicek je napisao/la:
Koji im je točno razlog bio da ga popljuju?

Njihov nedostatak inteligencije? :-k Pronađi komentare u Što ste zadnje gledali. Ne da mi se sad to tražit. 8-[

Cvicek je napisao/la:
I btw, što te u filmovima točno može potaknuti da kažeš da si gledajući film doživjela nešto bitno? Može primjer?

Mislim da smo o ovome već razglabali par postova iznad. 8-[ Ali evo tebi za ljubav... Kad pogledaš Schindlerovu listu, misliš li da si doživio nešto bitno ili ne? :|

_________________
Image


pet 29 srp, 2011 9:31 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Pogledat ću Schindlerovu listu... jednom. Trenutačno mi nekako ne pašu crno-bijeli filmovi :-k

Recimo u V for Vendetta sam opet doživio da mi ženska koju inače smatram vrlo zgodnom već u drugom filmu zaredom u jednom trenutku bude... tak tak... i to mi je nekak bitno 8-[

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 29 srp, 2011 10:48 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Cvicek je napisao/la:
Trenutačno mi nekako ne pašu crno-bijeli filmovi :-k

Ovo je jedna od onih rečenica koje ni jedno ozbiljno ljudsko biće ne bi smjelo izgovoriti u svom životu. Tik uz ono "klasika je muzika za starce" i "ko je lud čitat knjigu, ako su snimili film po njoj?" :zubo:

Al ono, fakat, Šindler je obavezna lektira. Ako zbog ničeg drugog, onda zbog genijalnog Ralpha Fiennesa.


pet 29 srp, 2011 11:12 am
Profil Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Schindlerova lista malo teže ide prvih pola sata, ali onda kad provariš nedostatak boje i tako nekih stvari shvatiš zašto svi o tom filmu pričaju.

Preporučujem pročitati knjigu Laurencea Reesa...Auschwitz: The Nazis & The 'Final Solution' kao nadopunu doživljaja i općenito znanja. :thumbs2:


pet 29 srp, 2011 12:46 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
@Boz, baš sam i pretpostavljao da ti je Book of Eli dobro legao :D
Eto spet, ovdje prevladava ekipa kojoj se film svidio, dok je Oz po svom starom "dobrom" običaju neargumentirano hračnuo :lol:

_Oz je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Trenutačno mi nekako ne pašu crno-bijeli filmovi :-k

Ovo je jedna od onih rečenica koje ni jedno ozbiljno ljudsko biće ne bi smjelo izgovoriti u svom životu. Tik uz ono "klasika je muzika za starce" i "ko je lud čitat knjigu, ako su snimili film po njoj?" :zubo:
:wtf: :joj:

Zašto bi itko išao gledati neki film koji mu u tom trenutku ne odgovara za gledanje? :roll:

Illi detaljnije:
Uz to što se uz forsanje gledanja nečega što ti u tom trenutku ne odgvorara film može ispasti lošiji nego što realno jeste, činjenica je da se jednostavno ne može pogledati sve snimljene filmove a još manje sve napisane knjige koje razne grupacije preporučuju, a isto tako ne treba slijepo vjerovati raznoraznim sajtovima za ocjenjivanje ili raznoraznim kritičarima. Da sam takve slušao, propustio bih gomilu odličnih filmova, a gledao neke koji su mi ispali totalno loši. Također za primjer - Zeitgeist 3 je najgledaniji neprofitni dokumentarac u ljudskoj povijesti (i osobno mi je najbolji dokumentarac koji sam možda i ikada gledao) no neću samo na osnovi gledanosti govoriti da ga svatko mora pogledati.

Pogledao sam i "Things to come" (iz 1936) koji ne da je crno-bijeli nego mu fali cca 10-20% frejmova pa vizualno jako čudno izgleda (oni koji nisu gledali dotični film - on bi bio taman na pola puta između prastarih njemih filmova koji izgledaju skroz "ubrzano" i pomalo groteskno sa tim niskim frejmrateom) i bio mi je okej za pogledati, a također jednom namjeravam pogledati i Metropolis koji je njemi film, tako da tu nema govora o nekakvog "elitizmu" glede gledanja filmova.

Uz sve te filmove i knjige, postoji gomila drugih aktivnosti koje čovjek može raditi u životu, pa zbog toga što smo ograničeni vremenom biramo ono što u određenom trenutku zbog određenih okolnosti želimo gledati. Trenutačno mi se gledaju SF filmovi s naglaskom na distopije, postapokaliptične i društvene, i dokumentarci o socioekonomskoj situaciji u svijetu, a za par mjeseci će mi se možda gledati/čitati nešto sasvim drugo. Također radi nedostatka vremena možda neću pogledati dokumentarac koji shirajzl predlaže, no mogu pročitati knjige koje se općenitije bave problematikom socijalne patologije, gdje će biti poglavlja i o nacizmu, i kapitalizmu, staljinizmu, neoliberalizmu itd... da se dobije dobije šira perspektiva o toj tematici.

@Oz, na osnovu svega toga tvoj gornji kvot meni osobno nema nekog smisla (ko i ono za 5 točaka koje sam puno puta spomenuo kao bad stuf, i koje će u vremenu koje dolazi vjerojatno zamjeniti upravo tvoja nova izjava).
Uz to je taj tvoj komentar i apsolutan (who deals in absolutes? :mrgreen: )

I BTW, osim ako "Shiendlerovu listu" ne smatrate filmom alternativne povijesti, molio bih da daljnje komentare uputite u za to predviđene teme. Ovdje se raspravlja o filmovima spekulativne fikcije ;)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pet 29 srp, 2011 11:02 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Da ne narušim kontinuitet spama u ovoj temi, zadnjih par postova me podsjetilo kad sam jednom davno išao u kino, slučajno sreo frenda koji je inače teški filmofil, rekao mu što idem gledati, a on je napravio facu kao da sam rekao da idem jesti govna. :roll:

Stvarno se ne sjećam o kojem je filmu bilo riječ, ali znam da mi je film bio čisto ok, zanimljiv u svakom slučaju. Da sam slušao njegovo stručno mišljenje, propustio bih sat i pol solidne zabave.


pet 29 srp, 2011 11:17 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
_Oz je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Trenutačno mi nekako ne pašu crno-bijeli filmovi :-k

Ovo je jedna od onih rečenica koje ni jedno ozbiljno ljudsko biće ne bi smjelo izgovoriti u svom životu. Tik uz ono "klasika je muzika za starce" i "ko je lud čitat knjigu, ako su snimili film po njoj?" :zubo:

Upravo tako. Koliko se sjećam, svi Bogijevi filmovi su crno-bijeli. :-k A da ne spominjem Great Expectations Davida Leana.

_Oz je napisao/la:
Al ono, fakat, Šindler je obavezna lektira. Ako zbog ničeg drugog, onda zbog genijalnog Ralpha Fiennesa.

Cijela glumačka postava je odlična. A nakon toga imaš traume od slušanja violina neko vrijeme. 8-[

_Oz je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Okej za pogledati pogotovo ako ste ljubitelji takvih filmova o podsvjesti i djeljenju snova...

Slažem se, i mislim da bi danas uživao mnogo veći ugled da producenti nisu imali potrebu dat glavnu ulogu pop zvijezdi koja je tada bila "hot stuff" (kao danas Lady Gaga i Katy Perry). Ne kažem da Jennifer Lopez nije sasvim solidna glumica ("Selena", "Out of Sight"), al svejedno.

R u serious? :wtf: Jedina lošija glumica od Lopez je Blalock. I onaj lik što glumi Horacija u CSI: Miami. :zubo: Premda mi je i ona plavuša u istoj seriji podjednako iritantna. 8-[

Cvicek je napisao/la:
I BTW, osim ako "Shiendlerovu listu" ne smatrate filmom alternativne povijesti, molio bih da daljnje komentare uputite u za to predviđene teme. Ovdje se raspravlja o filmovima spekulativne fikcije ;)

:whatever:

_________________
Image


sub 30 srp, 2011 3:00 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Spet je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Trenutačno mi nekako ne pašu crno-bijeli filmovi :-k
Ovo je jedna od onih rečenica koje ni jedno ozbiljno ljudsko biće ne bi smjelo izgovoriti u svom životu. Tik uz ono "klasika je muzika za starce" i "ko je lud čitat knjigu, ako su snimili film po njoj?" :zubo:
Upravo tako. Koliko se sjećam, svi Bogijevi filmovi su crno-bijeli. :-k A da ne spominjem Great Expectations Davida Leana.
Ajd pročitaj moj komentar Ozu (odmah je ispod tog posta), pa onda pokušaj ponovo...

Isto i za Šindlerovu listu, ako ju smatraš SFom, bilo bi lijepo da objasniš zašto :P

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 30 srp, 2011 3:09 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Spet je napisao/la:
R u serious? :wtf: Jedina lošija glumica od Lopez je Blalock.

A daaaaj. Jolene je dno dna, slažem se, ali J Lo je ova dva filma koja sam spomenuo sasvim korektno odradila. Jesi li ih uopće gledala?


sub 30 srp, 2011 3:24 pm
Profil Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Selenu sam pogledala na djelove, a Out of Sight sam gledala ali ga se ne sjećam... :-k No tad je bila popularnija kao glumica nego kao pjevačica. Bar je se ne sjećam na sceni. :neznam: Bilo je i drugih filmova u kojima je bila ok (Angel Eyes, Shall we dance i sl.), no u takvom tipu filma neka pretjerana glumačka sposobnost i nije nužna. 8-[ Priznaj, ti nisi gledao The Back-up Plan. :lol: Tu joj je gluma... bolna... :whatever:



Cviček, slobodno nas prebaciš u nontopic. :zubo:

_________________
Image


ned 31 srp, 2011 10:59 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Spet je napisao/la:
Cviček, slobodno nas prebaciš u nontopic. :zubo:
Done! :D
Pa dok čekam da mi Oz odgovori zašto smatra da nijedan čovjek nikada u životu ne smije reći da mu se u tom trenutku ne gleda odr. vrsta filmova, da se nadovežem na ovo drugo... :)

_Oz je napisao/la:
Bit će da nisi gledao onaj BBC-jev dokumentarac koji je prije par mjeseci bio prikazan u sklopu HRT-ove emisije "Reporteri". Možda jest pristran i tendenciozan, ali mi nakon gledanja naprosto nije jasno kako Scijentologija nije globalno i jednoglasno proglašena opasnim kultom i zabranjena, kao što je to učinjeno u Francuskoj.
Pogledao sam u međuvremenu. Nisu pokazali ništa što se već ne zna (Wikipedija ima puno informacija o temi, uključujući cijeli priču o "Xemu" :) ) ali zanimljivo je vidjeti kultaše na djelu pogotovo onog "agenta" koji je čak i uspio isprovocirati reportera. Postoji i svojevrsni nastavak "The Secrets of Scientology"...

I iako je bio popularan u UK, i dalje smatram da je više ljudi gledalo trash zvan "Battlefield Earth" i time dobilo negativnu reklamu za taj kult/religiju/štaveć :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 31 srp, 2011 10:15 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: SF Filmovi - Komentari nakon gledanja
Cvicek je napisao/la:
I iako je bio popularan u UK, i dalje smatram da je više ljudi gledalo trash zvan "Battlefield Earth" i time dobilo negativnu reklamu za taj kult/religiju/štaveć :)

Pa ne znam, BE je bio masivni FAIL u komercijalnom smislu, a o gledanosti tog dokumentarca ne znam ništa pa je teško zaključit. Stvar je u tome što masa ljudi koji su gledali BE uopće ne zna za scijentološku pozadinu tog filma.


ned 31 srp, 2011 11:23 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Filmska brbljaonica
Ta epizoda "Panorame" je bila jedna od najgledanijih u UK, ali to je samo UK. Svatko tko se išao malo više interesirati oko "Battlefielda" je mogao saznati povezanost.
No bilo kako bilo, njihov rat protiv interneta je propao, i danas svatko bez bada može saznati hrpu informacija o scientologiji (za taj pojam je recimo već na 3. mjestu stranica s kritičkim informacijama) tako da novi filmovi o tome mogu samo potvrđivati već iznesene informacije (kao to za gnjavljenje reportera u toj emisiji i sl)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 01 kol, 2011 12:03 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan