Sada je: čet 28 ožu, 2024 11:18 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 Vaši najdraži tv likovi 
Autor/ica Poruka
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Vaši najdraži tv likovi
Ok, mislim da se više-manje možemo složiti kako su filmovi 'veći' i 'važniji' od serija, bilo po glamuru i novcima, prestižu ili čemu već.

No serije pak imaju tu prednost što imaju duže vrijeme trajanja, a samim time i više prostora za širu i kompleksniju radnju, te možda još važnije, više prostora za karakteriziranje likova. Pa onda koji bi vam bili najdraži likovi iz serija i zašto? Ujedno bi se popis mogao kombinirati sa Trek likovima, da vidimo kako oni kotiraju među ostalim junacima.

Postoji mala milijarda popisa naj ovoga i najonoga, no one osobne liste su najvažnije.

Evo mojih 15 najdražih likova:

15. slika

TUBBS TATTSYRUP (LEAGUE OF GENTLEMAN)


Sama serija je više groteskna nego humoristična; gdje tri tipa glume gotovo sve likove jednog zabačenog mjesta. Jedan od tih likova je Tubbs Tattsyrup, suvlasnica lokalne trgovine. Od svih likova u seriji, ona mi je najupečatljivija; incestuozno, maloumno i nepismeno stvorenje sklono kanibalizmu i brutalnom ubojstvu svakoga tko nije lokalan. Svakoga pita 'are you local?', no pojam 'lokalnosti' podrazumijeva nju i njenog muža/brata, tako da su svi ljudi njene potencijalne žrtve koje će maltretirati i/ili ubiti zbog straha od ugrožavanja njene čistoće 'lokalnosti'. Groteskan i humorističan lik.



14. slika

DEREK 'DELBOY' TROTTER (ONLY FOOLS AND HORSES)


Svima simpatičan slatkorječivi švercer sa placa koji misli da zna francuski, te se vrlo lako uvuče ljudima pod kožu, htjeli oni to ili ne. Snalažljiv i poduzetan, Delboy mi se dopao zbog nekakvog ležernog optimizma koji iz njega zrači iako ima tešku financijsku situaciju.



13. slika

LAURA PALMER (TWIN PEAKS)


Ovo je u biti jedinstven lik jer se tijekom čitave serije ne pojavljuje u sadašnjoj radnji, dakle samo kroz retrospektivu (ono sa paranormalnim ne računam pod 'sadašnjost'). Od prve epizode gdje ju pronalazimo brutalno ubijenu, kroz čitavu seriju otkrivamo njene mračne tajne koje je vješto skrivala od roditelja i okoline. Unikat koji pokreće radnju serije, a da uopće ne sudjeluje u radnji.




12. slika

ELIM GARAK (STAR TREK - DEEP SPACE NINE)


Kada sam prvi puta gledao DS9, dobre dvije-tri sezone nisam mogao utvrditi je li Garak good guy ili bad guy, no kod njega ne postoje strane. Kod njega postoje ciljevi, a tek onda osobe koje mu se mogu naći na putu ili mu pomoći do nekog cilja. Vrlo inteligentan, simpatičan i nadasve ubojit bivši agent Kardasijske tajne službe, kroz svoj osmijeh i sarkazam, Garak mi je među najomiljnijim likovima Treka. A on je samo krojač.



11. slika

KRYTEN (RED DWARF)


Senilni robot sa kompleksom manje vrijednosti, natprosječno inteligentan, a opet rob vlastitom programu koji ga uvjerava da je rob čovjeku. Česte su njegove upadice kojima vrijeđa Rimmera (kojega svi vrijeđaju) upravo zato što Rimmer više nije čovjek, već hologram; pa mu je to svojevrsni ispušni ventil. Ujedno je multipraktičan. Hej, pa ima i usisavač u međunožju!



10. slika

PHILLIP J. FRY (FUTURAMA)


Pukom slučajnošću tupavi dostavljač pizzi završi 1000 godina u budućnosti, gdje otkriva kako se ponekad lakše snaći u nepoznatom svijetu, nego u sadašnjem, kompliciranom i zgužvanom svijetu. Nije mu ni u budućnosti bilo nešto bolje - i dalje je dostavljač - ali tamo je dobio vlastitu ulogu kao ikona sudaranja prošlosti i budućnosti, na jedan simpatičan način. Ujedno je dobar prikaz kako su neki klišeji svevremenski i predvidljivi.



9. slika

JACK O'NEILL (STARGATE SG-1)


Lik koji je u filmu zamišljen kao suicidalni i pomračeni lik kojem se nesretnim slučajem sin ubije, kasnije kroz seriju postaje apsolutni intergalaktički zajebant. Prijete mu, muče ga, ubijaju i oživljavaju. Što mu više prijete, to on više podjebava, provocira i vrijeđa egoe najzabavnijih negativaca ikad - Goa'Ulda. Poput prijašnjeg Andersonovog lika MacGyvera - koji je od kartonske kutije mogao napraviti bacač raketa - i ovaj lik čini nemoguće stvari: sa mitraljezom uspijeva promjeniti odnose moći u galaksiji. A bome i šire.



8. slika

RENE ARTOIS ('ALLO 'ALLO)


Još jedan vrlo snalažljiv lik koji htio-ne htio uspješno surađuje i sa nacistima i sa pokretom otpora, iako mu nijedno nije u interesu. On samo želi u miru voditi svoj kafić, no rat je i mislim da je odlično prikazana njegova upletenost u događaje i protagoniste oko njega, na taj način prikazujući kako je rat gadna stvar i kako je lako napraviti pogrešan potez. Ujedno je dobra parodija na stereotip o Francuzima kao velikim ljubavnicima.



7. slika

GEORGE COSTANZA (SEINFELD)


Iskompleksiran, lijen, otresit, čangrizavi gad koji se opterećuje sitnicama, no ne dira ga kad mu zaručnica umre. Odrastao u kući u kojoj se uvijek urla, George je postao sinonim za neuglednog ćelavca prgavog karaktera koji se svima želi dopasti, unatoč činjenici da u većini slučajeva ne želi da se dopadne ljudima, ili ne želi da se ljudi ne dopadnu njemu. Ujedno ponekad zarokće dok se smije. :lol:



6. slika

DRAŠ 'ANDRIJA SE PIŠEM' KATALENIĆ - DUDEK (GRUNTOVČANI)


Koliko su Gruntovčani sa svojih 10 epizoda kult od serije...jer odnosi prikazani u tom nesretnom selu su i dan danas aktualni. Uvijek mora postojati netko tko je bogat i škrt te zavidan na tuđi uspjeh; te s druge strane netko tko je siromašan, skroman i radišan, ali uvijek izvuče deblji kraj. Dudek spada u ove druge, no on izvuče deblji kraj zbog svoje naivnosti i dobrodušnosti koju mnogi oko njega iskorištavaju.



5. slika

EDMUND BLACKADDER (THE BLACK ADDER)


Lik koji je kroz svaku sezonu sve ciničniji i podliji, ali i sve niže na socijalnoj ljestvici, često je jedini glas razuma u mnogim situacijama koje ismijavaju povijesne motive i situacije koje su ili prenapuhane ili jednostavno iracionalne s današnjeg stanovišta, no posve uobičajene za povijesni kontekst u kojem se serija odvija. Crna guja je gmizav, pokvaren, opasan i bezobrazan, i što je najvažnije, urnebesno smiješan.



4. slika

LEOPOLD 'BUTTERS' STOTCH (SOUTH PARK)


Butters je lik s kojim se nitko ne želi družiti. Gotovo uvijek kažnjen od strane svojih roditelja (ćaća mu je latentni gej), Butters je uvijek zabrinut za svoje ponašanje i posljedice koje bi ono moglo prouzročiti, stoga sa svima nastoji biti u dobrim odnosima što mnogi iskorištavaju. No njegova dobrota ima granice, jer on ima i svoju mračnu stranu u obliku alter egoa 'Profesora Kaosa'. Doduše, kao Kaos nije prouzročio nikakav kaos, no ima želju i to je bitno. Butters je prikriveni psihopat sa dječačkim licem i nevinim izrazom u očima, za razliku od Cartmana koji je očiti psihopat.



3. slika

DATA (STAR TREK - THE NEXT GENERATION)


Mislim da svi znamo priču. Moderna verzija Pinocchia. Dječački naivan, no nadljudski jak. Nevjerojatno inteligentan, no društveno nesnalažljiv. Ne kuži fore, a stalno ih baca. Kontradiktoran i nadasve simpatičan lik, ujedno meni najdraži Trek lik.



2. slika

CLAIRE FISHER (SIX FEET UNDER)


Sama činjenica da netko odraste u pogrebnom domu je nešto što određuje lika kao 'pomaknutog'. Samim time Claire od starta šiba morbidne fore, i na morbidan način se osvećuje dečku; no kroz seriju cura sazrijeva, prateći je kroz period od kraja srednje škole do odlaska na faks, pauziranje kroz faks, pretjerano tulumarenje, te na kraju konačno odrastanje, Claire mi je najdraži lik ove serije. Mnogo toga što je ona proživjela, mogao bi i na sebe primjeniti. :oops: Ujedno mi je kjutiš. :zaljubljen:



1. slika

TONY SOPRANO (THE SOPRANOS)


Ovako se trebaju raditi likovi! Secirani, analizirani, prostudirani, postavljeni na operacijski stol psihoanalize gdje jedva čekamo idući rez da vidimo koliko zapravo ima slojeva. Tony je oličenje uzornog obiteljskog čovjeka. Ima redovita primanja, brižan je otac, pažljiv suprug, i btw. mafijaški boss. Balans između krhke obiteljske idile, te mafijaških obračuna i poslova, kao i redovito odlaženje psihologu zbog njegovih napadaja panike - gdje doznajemo mnogo toga iz njegovog djetinjstva što ga na kraju krajeva definira - čini Tonyja meni najdražim, najboljim, najkompleksnijim i najiskompleksiranijim likom.


Sat i pol sam ovo tipkao.

Hmmmm...a imam dosta poremećenih likova...


Koji su vaši naj likovi?


čet 30 pro, 2010 12:01 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
Uuuuuuu, kul topic!

Hm, ovako na prvu, ne računajući Trek likove...

Fox Mulder (The X-Files)
slika

Batman (Batman TAS)
slika

Homer Simpson (The Simpsons)
slika

Lucius Vorenus (Rome)
slika

Dr. Christian Troy (Nip/Tuck)
slika

Captain Benjamin Franklin "Hawkeye" Pierce (M*A*S*H)
slika

Sir Humphrey Appleby (Yes Minister)
slika

John Crichton (Farscape)
slika

Sledge Hammer (Sledge Hammer)
slika

Patrick Jane (The Mentalist)
slika

Michael Westen & Sam Axe (Burn Notice)
slika slika

Jack O'Neill (SG-1)
slika

Al Bundy (Married with Children)
slika

Dodam ih još kad se sjetim...


čet 30 pro, 2010 12:48 am
Profil Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
15 - Rene Artois
Simpaticni vlasnik restorana iz alo ..alo uvik poznat po svojim prevarama i nezaobilaznom zajebantskom karakteru
14 - Walter Bishop
Walter je mozda novi lik u ovom svemu ali mi je njegov onako blekast i genijalan karakter super
13 - Raj
Odlican lik iz BBT-a , totalno simpaticni indijac koji nemoze pricat s curama
12 - Sheldon Cooper
Taj je valjda najgenijalniji autist koji postoji ..bahat ali jako djetinjast lik odan rutini onako totalka mi je smisan i super ..paradox unutar vlastitog karaktera
11 - Anubis
Najdrazi stargate negativac ali ono totalka ..super mi je
10 - Baal
Visoko na listi jer mi je simpaticni i komplicirani goauld ..vise na listi od anubisa jer ima pomalo i humoristican karakter ponekad
9 - Cylon 6
Ova me cylonka skroz ocarala sa svojim visestrukim karakterima unutar modela ..skroz je raznolik cylon
8 - Rodney Mckay
Najsimpaticniji lik iz stargate-a ..arogantan ali ipak na jedan simpatica nacin ..genijalac sa stilom
7 - Songoku
Moj najdrazi anime lik ..totalno nekakav prototip dobrog superjunaka
6 -Arnold Judas Rimmer
Arbie ..Arnie ..valjda jedan od onih likova koji su antijunaci ali ih svi obozavaju
5-Elim Garak
Carcina svoje vrste ..jedan od najmisterioznijih i najintrigantnijih star trek likova uopce ..lik je misterija na dvi noge
4 - Trip
Jedan od najboljih strojara u star trek svemiru ..k tome i jako zanimljiv lik
3 - Fox Mulder
Kultni dosje X lik ..predvodnik svih filmskih teorija urote i slicno
2 - Jean Luc Picard
Moj najdrazi star trek kapetan ..intelektualno najspueriorniji lik u star trek-u
1 - Data
Najbolji lik u cilom treku , njegova potraga za ljudskoscu i njegov pomalo smotan ponekad i naivan karakter je simpatican do bola a opet data je intelektualna krema ..ipak android je ..toliko ljudskosti ima u ovom liku da je to strasno :thumbs2:

Inace da iden radit listu top 50 opet bi mi bilo tesko izdvojit sve likove ..naprimjer her flick ..dukat ..tuvok ..tpol ..jack oniel..kramer..wil smith iz fresh princea ..lister .. i krcato likova kojih sad se isprve nemogu nit sitit su mi odlicni ..ali sada nekako mi ovi ipak ostaju najupecatljiviji 8)

_________________
Surviving the new decade


čet 30 pro, 2010 1:11 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
E, svaka ti dala na temi i samom uvodnom postu. =D> =D>

Teško mi se svih sjetiti, a pogotovo ih rangirati...

Derek Trotter (Only Fools and Horses) - jedan i neponovljivi
slika

Trigger (Only Fools and Horses) - priglupi smetlar, dobar u duši...svojim komentarima ostavlja bez teksta okolinu...tako jednostavno, a tako genijalno napisan lik
slika

Nikita - serija s ultra trash akcijskim scenama i fantastičnim zapletima i razvojem likova. Djevojka pokupljena s ulice i regrutirana u međunarodnu antiterorističku organizaciju za čije postojanje znaju samo njezini članovi. Dok se bori sama sa sobom i često brutalnim životom u Odjelu, Nikita pokušava saznati zašto je uopće tamo dovedena...
slika

Walter (La femme Nikita) - stari operativac premazan svim mastima, spreman pomoći onima koji to zaslužuju, uz finu dozu humora...
slika

Black adder - jedan od najboljih likova ikad
slika

Tony Soprano - Miki sve lijepo objasnio
slika

Bob Rebadow (Oz)- čovjek koji je izbjegao smrt na električnoj stolici zahvaljujući nestanku struje u cijeloj državi. Miran, staložen, provodi na desetke godina u najgorem zatvoru u SAD-u, izdržavajući doživotnu kaznu, preživljava sve zamke koje život u takvom okruženju nudi bez da laže, krade, ubija(na kraju je bio prisiljen i na to), puši kitu ili robuje na nekome na neki drugi način.
slika

Richard Winters (Band of Brothers) - u paklu rata, probija se u vojnoj hijerarhiji isključivo zahvaljujući svojoj vještini, hrabrosti i poštenju. Kroz njega i njegovu okolinu, odlično je prikazan rat iz očiju običnih vojnika. Tko nije pogledao ovu seriju, odmah nek se hvata torrenta
slika

Eric Cartman (South Park) - dječak-đubre, razmažen, rasist, hedonist...duboko u duši nesretan što je sam, debeo, a mama mu je kurva...
slika

Al Bundy (Married with Children) - čovjek koji je u jednom trenutku imao blistavu budućnost, a u drugom se našao u raljama svakodnevice čovjeka koji mrzi svoj posao i ono što je postao...
slika

Ne mogu se više sjetiti nikoga trenutno, kasno je već... :zzz:


čet 30 pro, 2010 2:07 am
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
DATA Zna se, totalka zakon
Image

FRY Hm... mozda me podsjeca na musku verziju mene
Image

PICARD Kapetan nad kapetanima
Image

LISTER Nije uvijek bio prvi najdrazi iz crvenog, ali postao je mozda vrh moje liste
Image

BUBIMIR od djetinjstva
Image


JANEWAY Naj kapetanica
Image

LELOO Drag film... drag lik
Image

HIRO NAKAMURA totalno muska verzija mene :inlove:
Image

ALF Zapravo poceci mog gledanja SF-a kako sada vidim. Pocelo s 5 godina :-) tada nisam ni znala
Image


......

Ima ih jos koje obozavam... ali ocito ne dovoljno :lol:

_________________
Zivi dugo i uspjesno


čet 30 pro, 2010 9:22 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
Al Bundy (Married with Children)
slika

Eric Cartman(South Park)
slika

Cancer Man (The X-Files)
Jedan od najjacih negativaca u serijama ,raden prema nocnim moram ljudi koji vjeruju u teorije zavjera
slika

Barney Gumble (Simpson)
Najveci pijanac i meni najbolji lik u toj seriji ..
slika

Barney Stinson(how i met your mother)
Mislim da bi pola muskaraca na svijetu voljelo bit ovaj lik .....
slika

Tony Soprano
slika

John Sheppard (SG Atlantis )
slika

Johnny Drama (Entourage)
U toj seriji skoro svaki lik je bolesno napravljen ,uzeo sam njega jel svake godine u toj seriji ide na Comikone itd...
slika

Kasnije cu stavit jos .....

_________________
Image


pon 03 sij, 2011 10:35 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
Gledajući Život na sjeveru apsolutno mi se dopao lik

slika

CHRIS STEVENS (NORTHERN EXPOSURE)

Bivši sitni kriminalac i zatvorenik. U mirnom gradiću na Aljasci je postao moralna i duhovna ikona, često vodeći razne ceremonije neovisno o vjeri. Ujedno je svima psiholog, svećenik, savjetnik, te najomiljeniji radijski voditelj. Upravo ta uloga radio DJ-a ga čini odličnim likom. U gradu u kojem se ništa ne događa, on uvijek otvara i zatvara svoj radio program (a često i svaku epizodu) sa najavom nadolazećih osobnih iskušenja ili malenih evenata, pritom često naglas kontemplirajući o prolasku vremenu, smislu života, veličini svemira i ostalim filozofskim kategorijama, često citirajući filozofe i pisce.


ned 18 ruj, 2011 10:26 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
slika
TYRION LANNISTER (GAME OF THRONES)

Peter Dinklage rastura ovu ulogu. Mali plemić kojeg nitko ne voli, koliko sam odgledao i pročitao, izvlači se iz svake nevolje, češće svojim ciničnim komentarima nego zlatom kojeg sere koliko ga ima. Vidjet ću kak se dalje lik razvija.


slika

VIC MACKEY (THE SHIELD)

Cijela serija je utjelovljenje kombinacije THe Wire i Sopranos. Korumpirani policajac koji sa svojim Udarnim timom sije svoju pravdu i balansira između raznih bandi u izmišljenom kvartu Los Angelesa. Pritom ne preže od ubijanja smetalica, kao i prodavanja kvartovske droge sebi za profit, što ga kasnije stavlja u holy shit zaplete.


slika

NJEGOVA UZVIŠENA EKSCELENCIJA DOMINAR RYGEL XVI., GOSPODAR 600 MILIJARDI PODANIKA (FARSCAPE)

Mada seriju gledam upravo obrnutim redoslijedom (brutalno sporo) od onog kojim obično pratim serije (moooaarrr), ovaj lik odskače odmah. Mali je, lebdi u zraku, nije CGI, lutka sa preuvjerljivim izrazima lica, razmaženo derište koje prdi helij. Car. :lol:


ned 22 srp, 2012 11:05 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Vaši najdraži tv likovi
Tyrion definitivno ..mali je najbolji lik u seriji :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


pon 23 srp, 2012 12:53 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan