Sada je: pet 19 tra, 2024 11:32 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 746 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sljedeća
 Što ste zadnje gledali? 
Autor/ica Poruka
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Čuo za taj film prije pun koko vremena i tek ga sad napokon pogledao. Veoma ugodno iznenađenje.

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


čet 13 ruj, 2012 7:52 am
Profil ICQ Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Koko vremena xexexe

Ugl...

http://www.imdb.com/title/tt0112288/

Dosta zanimljivo, mada mi kraj nekak nije po volji, štoviše wtfirajući je.



Odgledo sam neki dan napokon i zadnjeg Kuma, tak da sam kompletirao trilogiju. Beeeezveeze. Dosadno, sva tri filma počinju sa njihovim talijansskim feštama, na kraju svi se poubijaju. Drugi mi je najlošiji jer ima previše flashbackova, i odjednom se pojavljuju nove radnje, onak bez zapleta, paf, već su na Kubi, paf flaschback, paf, već su na suđenju. Prvi je najbolji, Marlon Brando je odglumio ulogu života, Pacino mi je bolji u drugim filmovima.

Kum I - 8/10
Kum II - 4/10
Kum III - 7/10

Kakti maestralno, al ima tu nešto, ima tu svašta, samo šta eto treba skužit detalje.


pet 14 ruj, 2012 10:30 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Kum triologiju moraš pogledati barem dvaput da bi sve pohvatao kako spada i da uočiš genijalnost tih filmova. Inače nisam pobornik višestrukog gledanja istih filmova, ali ovo se mora.


pet 14 ruj, 2012 11:00 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Ae reci kakvi su tvoji dojmovi po sjećanju?


pet 14 ruj, 2012 11:05 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Miki je napisao/la:
Ae reci kakvi su tvoji dojmovi po sjećanju?


Filmovi predugo traju, ali to sam samo ja. 8-[ Bez problema ću odgledati 3-4 epizode neke 40-minutne serije zaredom, ali kad treba 3 sata sjediti za jedan film, onda mi se neee daaa. Drugi film nisam baš dobro skužio iz prvog gledanja, vjerojatno zbog tih silnih flash backova.

Osim toga, triologija je remek-djelo. Odlično je prikazan takav način života (mafijašenje, jel) koji je tad još bio u razvoju, licemjerje ljudi upletenih u sve to (s jedne strane stalno se priča o časti, poštenju, obitelji, vjeri...a s druge ti sašije metak u čelo ako ne plešeš kako oni sviraju), neki kodeks kojeg su se držali i njegovo zatiranje sa svakim novim naraštajem itd. Ne sjećam se točno, ali mislim da tad još nisu htjeli dilati drogu, bar ne u početku? :scratch: Uglavnom, kasnije je to postao integralni dio mafije što se kosi sa starim načelima i tako.

Kum je udario temelje na koje su savršeno nadogradili Sopranosi.
Svi ostali pokušaji prikaza mafije u filmovima i serijama nisu im do koljena.


pet 14 ruj, 2012 11:14 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Što ste zadnje gledali?
shirajzl je napisao/la:
ez problema ću odgledati 3-4 epizode neke 40-minutne serije zaredom, ali kad treba 3 sata sjediti za jedan film, onda mi se neee daaa


+1

shirajzl je napisao/la:
Odlično je prikazan takav način života (mafijašenje, jel) koji je tad još bio u razvoju, licemjerje ljudi upletenih u sve to (s jedne strane stalno se priča o časti, poštenju, obitelji, vjeri...a s druge ti sašije metak u čelo ako ne plešeš kako oni sviraju)


Nije samo to. Posve mi je nelogično da se licem u lice prave kulturni i fini, a znaju da se budu ubili. Ko u trećem filmu kad Michaelov kum, onaj stari, donira milijun za zadrugu, a cijelo vrijeme spletkari da ga ubije. Koje su to pize, da su pravi, ubili bi ga direkt, a ne nekog posrednika unajmit da se šulja u noći. Baš čiknšit. Sopranosi su kvlt.

shirajzl je napisao/la:
Ne sjećam se točno, ali mislim da tad još nisu htjeli dilati drogu, bar ne u početku?


Je. VIto nije htio jer jer reko da je to fujki pujki. ETo bar je imao malo razuma, al onda je krenulo nizbrdo.


pet 14 ruj, 2012 11:19 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Miki je napisao/la:
Nije samo to. Posve mi je nelogično da se licem u lice prave kulturni i fini, a znaju da se budu ubili. Ko u trećem filmu kad Michaelov kum, onaj stari, donira milijun za zadrugu, a cijelo vrijeme spletkari da ga ubije. Koje su to pize, da su pravi, ubili bi ga direkt, a ne nekog posrednika unajmit da se šulja u noći. Baš čiknšit. Sopranosi su kvlt.


Mislim da je baš to pokazatelj da su Sopranosi nadogradnja Kuma. Oni su mafija u moderno vrijeme, mafija koja je pogazila neka tradicionalna pravila i uvela neko nova, prilagođena novom vremenu i novim generacijama koje su sve arogantnije. Sredinom 20.st. mafija se, iako u punom cvatu, još uvijek razvija i mijenja pa su u mnogim stvarima još uvijek pipkavi.


pet 14 ruj, 2012 11:24 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Je. Primjerice kak je među tim mafijozama posve normalno da pored žene imaju i 'goomar', ili šocu. To u Kumu je nepojmljivo.

Al svejedno Sopranosi su serija, i odmah imaš bolje razrađenu radnju.


pet 14 ruj, 2012 11:26 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Istina. Kum bi bio još bolji da je makar mini-serija od desetak nastavaka, a kamoli nešto tipa Sopranosa.


pet 14 ruj, 2012 11:32 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Dark Knight

Najbolji film kad je u pitanju najnoviji batman serijal ..Joker je jednostavno odličan ko glavni negativac u filmu
Ipak nije Joker jedini koji je fascinantan nego i promijena Harvey-a Dent-a u Two face -a koja je uzrokovana mentalnim puknucem nakon ubojstva Rachel i nakon šta mu je lice napola izgorilo ..sve to povezano s kovanicom i Jokerovim postavljanjem situacije ili Rachel žvi ili Harvey živi
Iako Harvey je i prije tog ima ispad koji je pomalo amoralan ali ga je batman spriječio da napravi nešto glupo
Tako da je dobri Harvey s početka filma posta lice zlog dualiteta "Two Face" kojeg kao da mu je sudbina nametala sa svom tom simbolikom polovičnosti
Harvey na pocetku je tužitelj i veliki saveznik batman-a u borbi protiv kriminaliteta u gothamu sve do tragedije s Rachel , iako mi se čini da je već nakon potjere i dijela filma di je odglumia da je on Batman , već pomalo počea pucat i činilo mi se ko da tog lika pritisak lomi a kasnije je nakon otmice i smrti Rachel totalno posta negativac
No u svemu ovom se vidi koliko je Joker opasan ..slomi Harvey-a ...Batman -u oduzima veoma dragu osobu a isto se radi o Rachal.... i totalno je nepredvidljiv , upečatljiva je scena kad pali novce prid mafijom s kojom ih je tobože triba podilit ...ponaša se ko pregenijalni psihopat za kojeg nikad neznaš šta želi učinit ali znaš da je to loše o čem se god radilo ..poigrava se s ljudima i sve mu je nekakva igra , i odgovoran je za veliku Harveyevu transformaciju ..koja je sama po sebi zanimljiva ..tako da je Joker i Two face jedna jako dobro napravljena priča o mijenama i zloćinima ..dobro je povezana sudbina tih likova

Mislim da se može reć kako je ovo najbolji film iz nolanova batman serijala i da je po svemu na visokoj razini ..od negativaca do transformacije likova ..potpuno mi se sviđa :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


pon 17 ruj, 2012 2:36 am
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Miki je napisao/la:
Koko vremena xexexe


Xexexe

OT:
V FOR VENDETTA (2005.)

IMDB

Još jedan manje-više poznat film kojeg dosad nisam pogledao.

U ne tako dalekog budućnosti Engleska je preplavljena totalitarnim režimom koji eliminira ljude drugačijih načina razmišljanja, manjine i sve one koji mu se nastoje usprotiviti. Nad nacijom se radi brainwashing u smislu serviranja prilagođenog programa Vijesti na TV-u, propagandnih poruka vrhovnih glavešina i tome slično. Radnja ovog filma se vrti oko borca za slobodu skrivenog iza imena V koji zamaskiran u masku Guy Fawkes-a želi srušiti totalitarni režim tako da razori (čitaj: digne u zrak) zgradu Parlamenta u Londonu, i to 5. studenog, na dan kad je 1605. godine pravi Guy Fawkes pokušao isto.
Veoma solidan film koji prikazuje borbu za slobodu pokušavajući srušiti propagandu vladajućih, totalirarni režim i probuditi izgubljenu svijest.

Me gusta mucho!

10/10


i


THE CABIN IN THE WOODS (2011.)

IMDB

Na prvi trenutak počinje kao stereotipni horor sa standardnom radnjom. Grupa od petero mladih ljudi želi provesti vikend u drvenoj kućici u šumi kupljenoj od strane jednog od njihovih rođaka. Sve izgleda idilično, oni krenu na put, dođu do kućice, počinju se zabavljati, padne mrak i sad... očekuje se pojavljivanje nekakve spodobe koja će ih početi ubijati. Na kraju to se i dogodi, ali na posve drugačiji način. Sama kućica i cijelo područje oko nje, kao i put do nje su ustvari jedna vrsta "igrališta" kontroliranog od strane velike korporacije koja nastoji zadržati Drevne na miru tako da im jednom godišnje žrtvuju petero mladih ljudi i to na način kakvih upravo njih petero nesvijesno odaberu.
Spoj naizgled nespojivih stvari i pomalo uvrnute radnja daje ovom filmu jedan određeni element nastrane zabave. Ne bi htio previše spoilati, pogledajte i uživajte.

8/10

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


pon 17 ruj, 2012 8:26 am
Profil ICQ Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pet 14 ruj, 2012 8:21 pm
Postovi: 483
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Vulkanac
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Zadnje što sam pogledao u kinima su zadnji Batman i Plaćenici 2.

Batman je definitivno za pogledat. Čak i onima koji nisu zaljubljenici DC ili Marvel junaka film je za pogledat. Moja jedina zamjerka je način kako su završili ovu triologiju ali to je samo moje mišljenje 8)

Plaćenici drugi dio.., definitivno bolji od prvog. Scene sa Chuck Norrisom..., ma samo radi njih par valja pogledat film :mrgreen: , inače ovaj nastavak je po meni moderni 300. Puno rešetanj, krvi, akcije.., uz prigodne komentare naravno. Za ugasit mozak super izbor :mrgreen:


E što se tiče prijašnjih komentara vezano uz kuma.., Kumovi pripadaju rijetkim filmovima koje mogu pogledat bezbroj puta. Nije mi bilo teško odsjedit po tri sata i definitivno se slažem kako se treba pogledat minimalno 2 puta kako bi to potpuno sjelo. Majkel mi je najjači, a najjače scene su mi kraj prvog djela kad uvjeri suprugu kako nije kum, da bi onda nakon toga zatvorili vrata u trenutku kad mu se iskazuje lojalnost, a druga (mislim kako je to treći nastavak), kad izjavljuje: Svaki put kad mislim kako sam vani, oni me povuku natrag. Što znači ako si zaradio i samo početni kapital na crno, to će te uvijek pratit i to nikada ne ćeš moć izbrisat...

_________________
Pazi svoje misli, jer one postaju riječi.
Pazi svoje riječi, jer one postaju djela.
Pazi svoja djela, jer ona postaju navike.
Pazi kakve su ti navike, jer one grade tvoj karakter.
I pazi svoj karakter, jer on kroji tvoju sudbinu.
Što mislimo, to postajemo.

M.T.


čet 20 ruj, 2012 3:37 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Što ste zadnje gledali?
@Wildy, zašto ne pišeš ime filmova koje komentiraš, da jadan ne moram klikati na imdb :)

A zadnje sam pogledao filmić "Kako živi narod" na index.hr. Nije nešto specijalno, ali okej za one koje zanima kakve su posljedice sranja u Kamenskom imala na život(arenje) jedne obitelji.

I ako smijem biti malo crnohumoran - je**m ti sreću da ti radiš u Kamenskom, a kćer u Diokiju. Dobro da nije ispalo još i da im npr. sin radi u Jadrankamenu :joj:

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 20 ruj, 2012 8:02 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Počeo sam gledat 300. I odustao.

BIo je neki crno-bijeli na Trećem. Ljudi-mačke. Irena je potomkinja nekakvog kneza Jovana koji su bili vampiri, vukodlaci i šejpšifteri štajaznam. Uglavnom Irena se zaručila za gospona amerikanca al ne gaji neke simpatije prema njemu, a ona sve više biva opsjednuta pumom u zoou jer osjeća snažnu povezanost s njom. Shitty zaplet, al fora jer je film snimljen u četrdesetima. Nešto pričaju po srpski, al nisam razumio.


čet 20 ruj, 2012 9:41 pm
Profil
Desolate
Avatar

Pridružen/a: ned 30 svi, 2010 10:23 pm
Postovi: 1848
Lokacija: Rijeka
Spol: Muški
Opis Stanja: Alienated
Koje si vrste?: Sathanas Vulgaris
Post Re: Što ste zadnje gledali?
Cvicek je napisao/la:
@Wildy, zašto ne pišeš ime filmova koje komentiraš, da jadan ne moram klikati na imdb :)


Evo ispravio, već kad su linkovi za slike postera ugašeni. :)

_________________
Langt...der borte i morket... Ved Buens Ende
"Kill a man and you are a murderer. Kill millions of men and you are a conqueror. Kill everyone and you are a God." Jean Rostard

Last fm
slikaslika
Hrčak je napisao/la:
lol ja nisam dama


čet 20 ruj, 2012 11:23 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 746 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan