Sada je: ned 28 tra, 2024 9:52 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Novi način rada Fanzina ili? 
Autor/ica Poruka
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Novi način rada Fanzina ili?
Ovako Maxxx je napisao da bi se trebalo na sastanku porazgovarati o reorganizaciji Fanzina i sve to...
No evo neke tj.sve činjenice koje bi se mogle,a i one koje se ne mogu i neće promijeniti!!!

-1.svi trebaju surađivati(ja neću nikoga u mraku dočekivat sa nožem
derući se zašto nije napisao članak na vrijeme).
-2.Trebalo bi unaprijed složiti popis tema-npr.sad za idući Fanzin,pa da se napravi anketa koja je tema broja.
Nešto što je ljudima zanimljivo,a ne čekati što će ko napisati pa ispadne čušpajz [-X
Tako rade svi časopisi,a i Fanzini.I onda svatko kaže što će napisati u vezi te teme.Naravno netko će napisati opsežan i kvalitetan(ne kažem da drugi nisu)članak kao npr.neeData,dak će netko manji članak.
Ali svi će oni biti povezani te će se znati o čemu se piše...naravno uvijek će se nać jedan do dva članka koja nisu vezana uz temu broja.
-3.Fanzin će se najvjerojatnije tiskati u A3 formatu a za dizajn su super posao obavili Ant i Franky.
-Fanzin bi se trebao tiskati 3.puta godišnje(sasvim dovoljno jer će i oni time biti puno kvalitetniji).
U 3.mjesecu(taman da prije konova imamo novi broj)
U 7.mjesecu(da imate šta čitati na plaži 8) )
I u 11.mjesecu,zimski broj....te onda opet u 3.

-Ali za sve to treba biti i ljudi koji će pisati i željeti da Fanzin bude bolji!
Srela sam neke stare članove koji su bili i otišli iz udruge dok ja još nisam ni došla te mi kažu da prolistaju Fanzin na nekom konu ali ga ne žele kupiti jer je ne zanimljiv.
I kad si razmislim,smatram da više vrijedi takva kritika nego pohvala od nekog iz udruge koji nemoše ništa drugo reći s obzirom da se zna da kolko radiš tolko dobiješ.

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sri 09 sij, 2008 12:35 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: pet 23 stu, 2007 12:48 pm
Postovi: 763
Lokacija: Galaksija Pivska pjena, pod šankom
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Slažem se. Tako će i svi imati dovoljno vremena, a i Fanzin će biti kvalitetniji....

_________________

Confusion wil be my Epitaph!


sri 09 sij, 2008 12:45 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ako trebate još autora za neke članke, mogao bih uletit. Mada nemam iskustva u pisanju, to bi mi bio izazov da počnem.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 09 sij, 2008 12:49 pm
Profil ICQ
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Imam jedan prijedlog za tebe,pošaljem ti u pm-u :wink:

-E i još nešto što sam zaboravila napisati u prvom postu!

-Ovako,jedan od razloga zašto je ljudima ponekad ne zanimljivo čitati Fanzin je taj što neki ljudi u svojim člancima nemaju ni trunke duha.Mislim prevođenje
činjenica sa net-a...pa nitko nije idijot da ne zna otići na net i to pročitati.
Jedan članak treba imati:-(da ne bude nismo znali)neke osnovne činjenice u vezi čega se piše,te sa time ukomponirana vaša mišljenja te neke stvari koje možda ljudi ne znaju il su zaboravili....mislim da znate što mislim.Stvarno želim da ovaj Fanzin bude još bolji,ali u tome mi treba i vaša pomoć :)

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sri 09 sij, 2008 12:54 pm
Profil
Trill symbiont
Trill symbiont
Avatar

Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm
Postovi: 2043
Lokacija: Zagreb
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Slobodno i meni uvali koju temu pa mogu pokušati nešto... :mrgreen:

_________________
It's me. Dax !


sri 09 sij, 2008 1:43 pm
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ted;DeA je napisao/la:
-1.svi trebaju surađivati(ja neću nikoga u mraku dočekivat sa nožem derući se zašto nije napisao članak na vrijeme).

ali ganjanje ljudi je skoro najvazniji posao urednika... bez naganjanja tesko da ce ista stici na vrijeme... jednostavno moras naganjati... to ti je u opisu radnog mjesta :)

Ted;DeA je napisao/la:
-Fanzin bi se trebao tiskati 3.puta godišnje(sasvim dovoljno jer će i oni time biti puno kvalitetniji).
U 3.mjesecu(taman da prije konova imamo novi broj)
U 7.mjesecu(da imate šta čitati na plaži 8) )
I u 11.mjesecu,zimski broj....te onda opet u 3.


3 fanzina godisnje? ... umjesto 4.... hmmm
bit ce vise vremena za clanke?... pa zar 3 mjeseca nije dovoljno vremena... duzi rokovi, po mom iskustvu, samo znace vise vremena za ne raditi nista :)
trenutna 3 mjeseca vremena su puno vise nego dovoljna za one koji fakat zele nekaj napisati za fanzin...

ostalo sto si napisala je IMHO ok

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 09 sij, 2008 3:36 pm
Profil Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
teddea, imaš dobru namjeru produljiti ljudima vrijeme za pisanje, dakle kad bi fanzin izlazio triput godišnje...ali ništa ti se time neće promijeniti, opet će ljudi pisati u zadnji čas, oni koji redovito kasne kasnit će i tad.

_________________
njanjanja


sri 09 sij, 2008 7:30 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pon 29 sij, 2007 2:02 am
Postovi: 234
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Evo, sudeći kako ja nisam formalan član, niti formalan zagreb(ili je 'p')čanin javljam vam unaprijed da sam skoro gotov sa člankom za sljedeći fanzin:
humanizam Genea i ST-u...to je radni naslov koji odaje temu. Bit će oko 3 kartice.
Kontam da bih ja mogao biti nekakva humanistička sekcija fanzina hehe...
Imam ideju i za fanzin nakon toga, no ako vam više paše mogu napisati 2 članka...ovaj drugi je ''Partija pokera na Enterpriseu'', pomalo komičan osvrt na ulogu pokera u ST-u te koje je značenje imao za Genea(zanimljivi detalj)...to bi pretpostavljam bilo karticu i pol- ili dvije...
Eto, to je moj nekakav raspored... :D

_________________
:) :) :) :) :) :) :) :)
__________________________________________
Live long and prosper, I'll try to do the same


sri 09 sij, 2008 7:46 pm
Profil
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ok,znate kaj ako imate nekog boljeg ko je sposoban i sve to -slobodno nek on bude urednik Fanzina...

Kaj ste me pitali hoću li raditi taj posao ako mislite da sam nesposobna??? :(


Ja ću se s ljudima probat dogovorit da se 3 mjeseca prije zna ko će šta i kada pisati...
Sada svi na mene zato što Fanzin kasni 10 dana...a kad ga nije bilo po 6 mjeseci nikom ništa-TO NE OVISI O UREDNIKU/CI...

Evo jedan članak mi je npr.tek sad stigao :!:

A neki nisu svoj napravili pa ja moram nači zamjenu za to jer Fanzin nemre biti na manje od 20-ak strana...a i NEĆE biti.

I naravno onda se treba u udruzi održat razgovor,vjerojatno sa urednicom da se vidi da li je ona podobna...ja osobno dajem ostavku ako do kraja ovog tjedna Fanzin ne bude u rukama frankyja koji treba još završni posao obaviti :!:

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sri 09 sij, 2008 7:47 pm
Profil
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
neeData je napisao/la:
Evo, sudeći kako ja nisam formalan član, niti formalan zagreb(ili je 'p')čanin javljam vam unaprijed da sam skoro gotov sa člankom za sljedeći fanzin:
humanizam Genea i ST-u...to je radni naslov koji odaje temu. Bit će oko 3 kartice.
Kontam da bih ja mogao biti nekakva humanistička sekcija fanzina hehe...
Imam ideju i za fanzin nakon toga, no ako vam više paše mogu napisati 2 članka...ovaj drugi je ''Partija pokera na Enterpriseu'', pomalo komičan osvrt na ulogu pokera u ST-u te koje je značenje imao za Genea(zanimljivi detalj)...to bi pretpostavljam bilo karticu i pol- ili dvije...
Eto, to je moj nekakav raspored... :D



Ok,dogovoriti ćemo se mi!
Ak me prije ne odj. :wink:

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sri 09 sij, 2008 7:48 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ted;DeA je napisao/la:
Kaj ste me pitali hoću li raditi taj posao ako mislite da sam nesposobna??? :(

tko je to rekao?... osim buce koji nema pojma o cemu prica

Ted;DeA je napisao/la:
Sada svi na mene zato što Fanzin kasni 10 dana...a kad ga nije bilo po 6 mjeseci nikom ništa-TO NE OVISI O UREDNIKU/CI...

TDA... tko te napao osim buce? Zasto pises "svi na mene"?

eto... i sad nek mi netko kaze da bucine neupucene promasene kritike ne utjecu na ljude... ufff...
i eto... dajmo jos jednu, 5789, sansu buci da se sredi i prestane pljuvati po ljudima... tko zna mozda se sad promjeni... :roll:

Ted;DeA je napisao/la:
Evo jedan članak mi je npr.tek sad stigao :!:

stavi ga u sljedeci broj

Ted;DeA je napisao/la:
A neki nisu svoj napravili pa ja moram nači zamjenu za to jer Fanzin nemre biti na manje od 20-ak strana...a i NEĆE biti.

tko ne napise do roka, bez njega se moze... ako fanzin bude ima 4 stranice neka ima... sami cemo si biti krivi
jedan fanzin ce onda vjerojatno "propasti" ali ce ljudi vjerojatno tada shvatiti da bez njihovog rada nema fanzina

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 09 sij, 2008 8:03 pm
Profil Web stranica
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ali to je sada moja odgovornost i JA ću biti kriva!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sri 09 sij, 2008 8:05 pm
Profil
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ted;DeA je napisao/la:
Ali to je sada moja odgovornost i JA ću biti kriva!!!!!!!!!!!!!!

neces... as simple as that ;)
ako imas dobar razlog onda nije tvoja krivica... i gotovo
a to sto ljudi ne pisu clanke na vrijeme (ili uopce ne pisu) je dovoljno dobar razlog ;) ... to je vise problem ljudi u udruzi i nas u predsjednistvu

eto... ako treba nudim se kao sluzbeni ganjatelj ljudi po pitanju clanaka... ako me hoces :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sri 09 sij, 2008 8:11 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pon 29 sij, 2007 2:02 am
Postovi: 234
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ja zbilja ne svhaćam koji je stvarni problem oko tog uredništva. To ne znači da ne shvaćam koji su aktualni problemi. Fanzin ovisi o 3 segmenta:
1. autori
2.uredniku/cima
3. tehničkoj izvedbi
Urednica je samo karika u lancu, vrlo bitna no bez autora ne može biti kriva ili prava...dakle, u čemu je problem?
Ljudi su malo aljkavi kada su u pitanju članci. To se jednostavno rješi.
Daš zadnji rok i kažeš: u ovom roku morate mi poslati radove(te nabrojiš imena onih koji su se svojevremeno obvezali ili rekli da će napisati štogod) ako želite fanzin da izađe tog i tog datuma članci MORAJU biti poslani do tog datuma, AKO TO NE UČINITE SVI FANZIN ĆE SAM PO SEBI KASNITI I TO JE SAVRŠENO LOGIČNO!
Molim te nemoj misliti da te učim tvome poslu, već više komentiram cjelokupnu hajku oko ove stvari koja se bezveze napuhala. Nedaj da te iritiraju ljudi, ti čini tvoj dio posla savjesno i nemaš se kome što pravdati. Pusti bucu, čovjek se samo rekreira i priča jer mu je dosadno i voli malo provocirati, a provocirati može samo one koji se provocirati daju...
Zato, glavu gore, nogu o pod i biće sve OK. Sve su ovo ionako slatke brige :D
moj opći savjet, počni meditirati, meni pomaže puno :)

_________________
:) :) :) :) :) :) :) :)
__________________________________________
Live long and prosper, I'll try to do the same


sri 09 sij, 2008 8:14 pm
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pon 29 sij, 2007 2:02 am
Postovi: 234
Post Re: Novi način rada Fanzina ili?
Ili ovo što je chaky rekao; da fanzin bude manji jer SVI koji sudjeluju su zaribali, ili neka onaj tko je rekao napisati a nije jednostavno keže, sorry do mene je-jebiga. Uostalom, možeš sama odabrati; ili će biti na vrijeme ali manji ili će kasniti i znat će se zbog koga kasni....i to je to...samo napravi evidenciju onih koji trebaju napisati...pa zaboga, 3 mjeseca za jedan manji članak...don't get me started... :)

_________________
:) :) :) :) :) :) :) :)
__________________________________________
Live long and prosper, I'll try to do the same


sri 09 sij, 2008 8:18 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan