Sada je: pet 29 ožu, 2024 7:40 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan 

Tko vam je bolji negativac:
Nero (ST XI) 0%  0%  [ 0 ]
Khan (ST XII) 100%  100%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 9

 Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan 
Autor/ica Poruka
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
 Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Surfajući po forumu, naletjela sam na Cvičekovu temu o najuspješnijem negativcu u Star Treku. S obzirom da nam je novi ST XII vjerojatno najsvježije štivo što se tiče filmova, zanima me što mislite, tko je ispao bolji odnosno gori negativac:

Nero iz STXI
slika

ili

Khan iz STXII?
slika

Tko vam je draži i zašto? Što ste očekivali? Jesu li vas ti likovi razočarali? Smatrate li da su trebali bit bolji razrađeni? Koje su vam zamjerke? Smatrate li da je originalni Khan bio bolji?

Možete se slobodno nadovezat na stare filmove. Odnosno, možete govorit o bilo čemu vezano za ta dva lika čisto da se pokrene rasprava. 8-[

Prepirke o khanonima su očekivane i dobrodošle. :zubo:

_________________
Image


uto 01 lis, 2013 3:03 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Nero nije nit do noznog palca Khan-u :sesir2:

_________________
Surviving the new decade


uto 01 lis, 2013 10:56 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Zašto? :-s

Ja se još nisam odlučila. 8-[

Meni je Nerov lik daleko tragičniji od Khanovog. I razmjeri njegovih djela su proporcionalni njegovim patnjama. I nekako mi je shvatljiviji od Khana, manje djeluje proračunato, i više emocionalno.

Khan je zla zmija koja dobro izgleda. :zubo: Odvratan je, ali ga volim mrziti. 8-[

Nera volim. :zaljubljen: Khana obožavam. :hail:

Nero...

Khan..

Nero..

Help! 8-[

_________________
Image


sri 02 lis, 2013 3:23 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Khan mi je bolji, jer za razliku od Nera nije u potpunosti negativan lik. Nero nije bio loš, ali mi se ipak činio nekako pretjerano agresivan za jednog Romulanca. A možda je jednostavno previše prošlo otkako sam gledao ST 2009., pa mi se Khan čini nešto bolji :zubo:

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 02 lis, 2013 4:37 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Nero je loš lik u lošem filmu ..zapravo ja toliko nevolin taj film iz 2009 da nikako nemogu reći da mi je nekakav genocidni jednodimenzionalni lik koji jedva može spojit dvi pametne rečenice zapravo dobar :(

_________________
Surviving the new decade


sri 02 lis, 2013 7:10 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
KHANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!! :D

Nero mi je dobar , cak sta vise veoma dobаr ,ali Khan mi je nekako bolji. :D

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 02 lis, 2013 7:30 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Nero je imao potencijala da bude izvanredan, al su ga potpuno uprskali. Khan je s druge strane bio definitivno najbolji Trek negativac još od generala Changa. Čak bih rekao, na razini Borg Kraljice, ako ne i bolji. Nisam načisto.

Ali razlika između Nera i Khana je enormna. Khan je Real Madrid, a Nero NK Belišće.


sri 02 lis, 2013 7:56 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Konačno neka nova trek tema :D
U temi o ST12 sam već komentirao razliku između 2 glavna negativca u novom filmu, kao i Khanove motive, pa ću se koncentrirati samo na pitanja:

Spet je napisao/la:
Tko vam je draži i zašto? Što ste očekivali? Jesu li vas ti likovi razočarali? Smatrate li da su trebali bit bolji razrađeni? Koje su vam zamjerke? Smatrate li da je originalni Khan bio bolji?
Khan mi je više draži, točnije manje mi je antipatičan od Nere prvenstveno zbog nastupa (karizmatičniji je od Nera koji ispada običan fajter), ali i radi motiva koji ga pokreću - Khan želi spasiti svoju obitelj/rasu a Nera pogoni obična želja za osvetom temeljena na krivoj pretpostavci. Nisam imao nikakva očekivanja od likova jer si nisam spoilao film prije gledanja, tako da sam tek u kinu vidio o memu se radi. Pitanje je koliko bolje su mogli biti razrađeni za samo tih 2 sata filma, no za Khana je svakako napravljen puno bolji posao makar je moglo biti drugačije da iz ST11 nisu izbacili scene u kojima se opisuje što je još radio prije sukoba s mlađim Kirkom. Iako je "remake" Khan napravljen otprilike jednako zanimljivim kao i "orginal", za mene je pravi Khan i dalje onaj orginalni iz TOS:Space Seed i ST2:TWOK.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 02 lis, 2013 9:52 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Nedavno san gleda osvetu khan-a i ovaj novi khan je naspram starog koji se pojavljuje u drugom trek filmu dosta dobar..to jest i jedan i drugi su jako dobri likovi :thumbs2:

Oba filma san gleda u razmaku od dvadesetak dana tako da su dojmovi friski

_________________
Surviving the new decade


sri 02 lis, 2013 10:31 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Ali... ali... Nero ima šiljaste uši! 8-[


Kad smo se već (napokon :roll: ) raspričali... moram pogledat stari Trek sa starim Khanom... no disk je otišao kod nekog drugog i sad moram čekat da se vrati... :whatever:

Mogu reć jedino, uspoređujuć Khana i Nera, da je Khan daleko bolje odglumljen, i cijela priča je nekako bolje razrađena. Mislim da su Neru poklonili puno manje pažnje, a STXII je više srcedrapajuća priča o izgubljenom psihopatu Khanu koji traži svoju obitelj.

@captain... Nerove reakcije su bile sasvim opravdane. U jednu ruku sve što je napravio ima smisla, jer Spock možda nije kriv za supernovu, ali definitivno nije bio ispunio svoje obećanje da će spasiti Romulus. Pretpostavljam ako je Nerova ekipa bila dovoljno pametna da izračuna gdje odnosno kad će naći Spocka, vjerojatno je bila i dovoljno pametna da iskalkulira što treba učiniti da se spasi Romulus u budućnosti. Doduše, više mi se čini da je bilo jednostavnije da ubije Spocka, no... tko zna...

A da se nađete u kriznoj situaciji unutar Federacije, koga bi ste izabrali za svog vođu? Khana ili Nera? 8-[

_________________
Image


čet 03 lis, 2013 3:28 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Spet je napisao/la:
Kad smo se već (napokon :roll: ) raspričali... moram pogledat stari Trek sa starim Khanom... no disk je otišao kod nekog drugog i sad moram čekat da se vrati... :whatever:
Sretno s pronalaskom diska. A mene si dobro podsjetila, baš bi mogao kasnije u udruzi predložiti da ovaj put gledamo "Space Seed", pa poslije prokomentiram i ovdje i u TOS temi :)

Spet je napisao/la:
U jednu ruku sve što je napravio ima smisla, jer Spock možda nije kriv za supernovu, ali definitivno nije bio ispunio svoje obećanje da će spasiti Romulus.
Ova pretpostavka mi baš i ne leži. Sramota za Spocka ako je obečao da će učiniti nešto što nije znao da li može ispuniti, ali ići ga kažnjavati i to tako da mu uništi rodnu planetu je poprilično pretjerano - ili je sasvim poludio pa ide kažnjavati bilo koga, ili da je podjetinjio pa da se duri ko malo dijete u stilu "a obeeeeeeeeeečao si :( " ali umjesto da brizne u plač, on sjeda za kontrole oružja za masovno uništenje...
Pretpostavljam da Romulanci ne bi prepustili sve u Spockove ruke već da su, slično tvom komentaru, i sami došli do zaključka da je Spockov plan najbolji...

Spet je napisao/la:
Pretpostavljam ako je Nerova ekipa bila dovoljno pametna da izračuna gdje odnosno kad će naći Spocka, vjerojatno je bila i dovoljno pametna da iskalkulira što treba učiniti da se spasi Romulus u budućnosti. Doduše, više mi se čini da je bilo jednostavnije da ubije Spocka, no... tko zna...
Ili im se vjerojatno nije dalo čekati još 200 godina do toga :)
Jesmo li do sada komentirali zašto jednostavno nisu otišli do Romulusa i dali im tehnologiju? :-k Default odgovor mi je da je to zato što je Nero lud i bitnija mu je osveta nego dobrobit njegove rase :P )

Spet je napisao/la:
A da se nađete u kriznoj situaciji unutar Federacije, koga bi ste izabrali za svog vođu? Khana ili Nera? 8-[
Ovo bi bilo ko ASOIAF pitanje da li bi izabrali Tywina ili Aerysa. :)
Sve ovisi kakav je to izbor i za kakvu situaciju. Ako je to u stilu da se mora izabrati jednog od njih dvojice da dođe na vlast, ja bih radije izabrao proračunatog Khana nego kaotičnog Neru, jer mislim da bi on drugima napravio manje štete (ubijao bi isključivo ako mu to donosi korist). Također, augmenti potekli od ljudi pa bi potencijalno imao više obzira nego Nero kome Federacija predstavlja one koji su zaj**ali njegove... al neš ti izbora :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 03 lis, 2013 7:13 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Tywin/Khan je sposobnija i logičnija opcija s obzirom da se radi o okrutnim ali visokointelektualnim osobama dok Nero/Aerys opcija totalnog paranoika i luđaka nije baš nimalo primamljiva :|

Kad več idemo pravit te usporedbe

_________________
Surviving the new decade


pet 04 lis, 2013 12:55 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Sad opet nemam pojma o čemu pričate. :|

Dakle, ukratko, svi su ludi za Khanom. :omgy:


A situacija... recimo ovako... nalazite se na federacijskom brodu koji je napadnut od nepoznatog (cloakanog) neprijatelja... u zatvoru prevozite poznatog kriminalca za kojeg saznate da bi vam mogao pomoći. Radije bi ste da je to:
a) Khan
b) Nero.

Je, kužim i ja napokon. :whatever: Khan je bolji izbor. :?

_________________
Image


pet 04 lis, 2013 4:01 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Spet je napisao/la:
Je, kužim i ja napokon. :whatever: Khan je bolji izbor. :?
e :mrgreen:

U tom konkretnom slučaju bi Nera uzeo u obzir JEDINO ako bi kao Romulanac znao nešto o cloaking tehnologiji koju taj neprijatelj ima. Khan bi za 10 minuta naučio o cloaking tehnologiji, ali to bi bilo cca 9 minuta prekasno ;)

edit: kako sam i najavio, pogledali smo "Space Seed" i napisao sam komentar na epizodu viewtopic.php?p=294837#p294837

U ovo temi mogu jedino dodati da je Khan u oba filma puno bolje razrađen nego u orginalnoj epizodi.

I bio Khan bolji u epizodi ili u jednom ili drugom filmu, Nero mu ednostavno ne može biti ravnopravan, jer se ne spominje nigdje... (osim u Rimskoj povijesti :mrgreen: ) tako da rezultati ankete nimalo ne iznenađuju...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 05 lis, 2013 7:28 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Tko vam je bolji negativac: Nero ili Khan
Evo da i ja ponešto napišem u ovoj zanimljivoj temi.
Pod prvo, Nero je imao OGROMNOG potencijala da bude dobar negativac, stvarno je imao. Ali na kraju je ispao samo klasični jednodimenzionalni nekarizmatični psihopat koji se želi osvetiti Spocku. I ajde taj dio motivacije s osvetom koliko god bio prožvakan još i mogu razumjeti, ali čemu onda nakon uništenja Vulkana želja za uništenjem ostatka Federacije? Zašto se taj dio nije detaljnije odradio?

Osim toga, velika je šteta u karakterizaciji Nera učinjena izbacivanjem dodatnih scena iz filma koje puno govore o njegovoj prošlosti, i objašnjavaju njegovu motivaciju,njegovo ponašanje i postupanje. Jer upravo tamo vidimo da je Nero uništenjem Romulusa izgubio svoju obitelj i sve što je volio i imao, te da ga je taj gubitak praktički učinio neuračunjivim, njegovo mentalno zdravlje i stvarnost zamjenjena samo jednom opsesijom, Spockom. Da je ta scena gdje je Nero 20 godina bio zarobljen na Rura Pentheu ostala u filmu, vjerujem da bi mnogima Nero bio puno bolji negativac, i ono još važnije tad bi ga puno bolje mogli razumjeti.

Khan s druge strane je imao jasno izražene razloge zašto je radio to što je radio. Osim toga sam pristup prema svojim neprijateljima kod Khana i Nera su potpuno drugačiji. Dok se Nero ponašao tipično "zločinački", Khanovo ponašanje i potezi su više stvarali dojam antiheroja nego čistog negativca.

_________________
Image


pon 07 lis, 2013 11:12 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan